Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Kőhíd - Hegyesd

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Az Eger-patakon keresztül Hegyesd faluba vezető kőkeresztes, szoborfülkés kőhíd a Balaton-felvidék egyik legszebb kőhídja. A kétnyílású boltozatos kőhíd szerepel egy 1784-es térképen, így valószínűleg több mint kétszáz éves.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kőhíd - Hegyesd felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Isten kegyelméből Segesvár Fronius ház
Isten kegyelméből
Csont Péter sírköve Kendő
Csont Péter sírköve
Öltöző Alsócibre feredő fürdő
Öltöző
Ne szemetelj Várvápai borvíz forrás Tusnádfürdő
Ne szemetelj
A következő célpont Benedek Elek szobra Kisbacon
A következő célpont
Ház 1 Sepsibesenyő
Ház 1

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kőhíd Hegyesd fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Hegyesd és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kőhíd!

A legközelebbi település Hegyesd, 0,63 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Harangláb Hegyesd 0,27 km-re, Római kori kőhíd Hegyesd 0,32 km-re, Templom Hegyesd 0,39 km-re, Hegyesdi Várhegy tanösvény 0,89 km-re, Hegyesdi várrom 0,98 km-re, Temetődombi kilátó Monostorapáti 2,33 km-re.
A Rövid Vágta (Cuha-völgy) vasalt útvonal 130 m hosszú, nehézsége C-D, épült 2021-ben.
A Cuha-völgyben kiépített Bakony Szíve (100 m, B) és Makarenkói Plafon (60 m, E+) vasalt útvonalak beszállási pontja egymás mellett található. A két útvonal tetejéből ereszkedik le a lemeneti ösvény 80 m hosszú, B nehézségű Lemenet útvonala.
Palánkvár Fonyód A vár létezésének első hiteles említése 1548-ból származik. A fonyódi középkori palánkvár, másik nevén Fácános vár, maradványa a Balaton déli partján, Fonyód város keleti részében található.
A kislődi Csalános-völgy alapkőzete mészkő, itt helyenként szép mészkősziklákat találunk. A környék néhány sziklája a Hámor, a Vörös-szikla, a Kepe-kő, a Csalános.
A Kőtenger a Káli-medence legismertebb nevezetessége, Mindszentkálla és Szentbékkálla között található. Különleges formájú sziklavilág várja az idelátogatókat, a sziklák mélyedéseiben virágok és jellegzetes növények gyönyörködtetnek.
Zselici Csillagpark és kilátó Zselickisfalud A csillagvizsgálót csak előre meghirdetett programok keretében lehet bejárni, önállóan nem látogatható. A Csillagpark a Zselici Tájvédelmi Körzet területén található, 2009-ben elnyerte a Nemzetközi Csillagoségbolt-park címet.
A hatszögletű, 17,5 m magas építmény legfelső kilátószintjéről szép kilátás nyílik a Balaton keleti és északi partjára, illetve a Bakonyra. A 228 m magas Somlyó-hegy tetején álló, rossz állapotba került kilátót 2015-ben Alsóörs alapoktól újjáépítette.
A Kezesfa egykor egy nagy tölgyfa volt, a Kéthely és Hollád közötti erdőben, melynek ágai az erdei utak irányába mutattak. Amikor a fa kiszáradt, valaki kéz formájúra faragta meg az ágait, innen a kezesfa elnevezés.
A Talabér-Bujtor-Osvald-féle vízimalom Gyenesdiáson, a Malom utca 7 szám alatt található - az első írásos emlék 1551-ből származik, de nem lehet tudni, hogy ki és mikor építette. 2021 májusában a vízimalom teljesen megújult, az épületben Pékmúzeum, Festetics Fűszerkert és Herbárium került kialakításra.
A Megalománia (Cuha-völgy) vasalt útvonal 250 m hosszú, nehézsége D, készült 2021-ben. A közepénél, a sziklafalhoz érve, kiágazik belőle az E nehézségű, de rövid, 30 m hosszú Lali Király útvonal - ugyanitt ki lehet szállni a lemeneti ösvény irányába.
Az 1760-as években, győri mesterek által épített főúri kastélyból csak a bejárati rész maradt meg, rajta az Eszterházyak családi címere látható. Az eredetileg fazsindelyes, impozáns épület átvészelte a második világháborút, de 1947-ben padlástűz miatt leégett, elbontható anyagát elhordták.
Csókakő vára a hasonló nevű település látnivalója, Fejér vármegye egyetlen fennmaradt középkori eredetű vára. A 479 m magas Csóka-hegy oldalában, egy sziklafennsíkon, a Vértes-hegység szélén épült, a Gaja-patak völgyében áthaladó utat ellenőrizte.
Panoráma-kilátó Kopasz-hegy Mindszentkálla Mindszentkálla fölé nyugatról magasodik a 302 m magas Kopasz-hegy, az Öreghegy legmagasabb pontja. A tetejéről csodálatos körpanoráma nyílik a Káli-medencére, látni lehet innen a Gulácsot, a Csobáncot, a Tóti-hegyet, a szigligeti várromot.
A Mohos Csitri (Cuha-völgy) vasalt útvonal 150 m hosszú, B nehézségű, 2021-ben épült.
A pannohalmi arborétum története egészen az apátság alapításának idejére vezethető vissza, így a pannonhalmi arborétum és gyógynövénykert az első ismert, történelmi magyar kert.
A Diszel faluban található, az Eger-patak felett átívelő, ötnyílású kőhíd a 18-dik században épült, Magyarországon még két hasonló van. Az Eger-patakon egykor több hasonló híd volt, közel száz vízimalom és az ezeket összekötő szekérutak hálózata.
Xantus János Gömbkilátó és Magasösvény Balatonboglár A Gömbkilátó, eredetileg a magyar alumíniumipar, ma Balatonboglár város jelképe, a 165 m magas, vulkanikus eredetű Várdomb csúcsán áll. Az 1950-es években építették a brüsszeli világkiállításra, mai formájában 2012 óta látható.
A Kemence-kápolnának becézett építészeti alkotás Sénye településtől dél-délnyugatra áll a Szilváshegyen, mögötte szép kilátás van a környékre - magántulajdon, de látogatható.
Dulánszky Jenő tervei alapján Horváth Jenő kertész és botanikus építtette feleségének Margitnak, ajándékba. A fából készült, 31 m magas Margit-kilátó Cserszegtomaj és Hévíz között, a Biked-domb tetején található.
A Szurdik Európa egyik legnagyobb homokkőben kialakult szurdokvölgye, 650 m hosszú, 40-60 m széles, és helyenként 30 m mély. Keskeny út vezet benne, az út melletti homokfalba borospincéket vájtak, ez a Nyúli pincesor, ahol ideális a hőmérséklet a bor érlelődéséhez.
Szőlőhegyi kápolna Kéthely 1944 végén és 1945 elején a tornyában katonai megfigyelőállomás volt, azóta többször is felújították. A szőlőhegyi Istenanya kápolna 1870-ben épült fel, közadakozásból, egy már a 15-dik században létezett, de a török megszállás alatt megsemmisült kéthelyi Szűz Mária-kápolna helyett.
A Nemesbük falu központjában álló, Köszvényes-patak feletti kőhíd Zala vármegye legnagyobb völgyhídja volt a gyorsforgalmi utak és vasutak építése előtt. Nem műemlék híd, viszont 2006-ban teljes felújítást kapott.
A Barátok vára egy két részből álló, árkokkal körülvett földvár, a Sokorópátkától délnyugatra található, 260 m magas Harangozó-hegy északi lejtőjén. A vár északi végétől északra, 80 m távolságra, építmény alapfalaira utaló nyomok vannak.
Az egykori Hunyadi birtok és a barokk stílusban megépített, jelenleg műemlék Hunyady-kastély Sáripusztán található, Kéthely külterületén. Kéthely környékén jártam, a Somogyszentpálon lévő varjaskéri román kori templomrom mellett ezt a helyet néztem meg. A kastélyépület nyugati szárnya 1760-ban épült, a keleti szárny és a főépület 1912-1920 között.
Az útvonal érdekes vonalvezetésű, változatos sziklakörnyezetben található, egy 7 méteres és egy 23 méteres vietnámi híd is van rajta. Az Ariadné Fonala (Cuha-völgy) vasalt útvonal 130 m hosszú, D nehézségű, szintkülönbsége 40 m, 30-60 perc alatt teljesíthető.
A környék a magyarországi karácsonyfa-ültetvények hazája. Belső-Somogy ritkábban látogatott részein, Csurgó környékén áll a somogybükkösdi Perczel-kastély.
Képes-fa Libickozma A Képes-fa Libickozmától délnyugatra áll, a faluhoz tartozó Kopárpuszta tanya felé vezető úton, az odvában elhelyezett Szűz Mária-kép előtt gyakran imádkoznak a helybeliek.
Ez a via ferrata 350 m hosszú, a szintkülönbség 100 m, C nehézségű, 30-60 perc alatt teljesíthető. Az emlékút Magyarország (jelenleg) leghosszabb vasalt útvonala, Bucsek Henrik hazai hegymászónak állít emléket.
A Földön járó toronyóra, a plébániatemplom egykori órája, Zalaegerszegen, a Kosztolányi utcában, a Hevesi Sándor színház és a Griff bábszínház előtti téren található.
A Boldog Mórról, az egyik első magyar származású főpapról elnevezett, 18 m magas kilátótorony a Pannonhalmi hármas halom legdélibb magaslatán áll, a pannonhalmi főapátságtól dél-délkeletre, 257 m tengerszint feletti magasságban.
A 27 hektáros kámoni arborétum Szombathely belterületén található, 2010-11-ben teljesen felújították. Több mint 3200 fa- és cserjefaj él itt, rendkivül gazdag a díszfa-, díszcserje, illetve a lágyszárú gyűjteménye.
A méretes sziklaképződményt a szél és az eső munkája alakította ki. A Bagolykő-Róka-szikla, természetes kilátóhely, Ábrahámhegy község nyugati szélén található.
Kőszikla-szurdok Nagybakónak A Kőszikla-szurdok, népiesen Kicikla, Nagybakónak környékének egyedülálló vízmosása. A víz Felső pannon-tengeri homokkő alól szivárog a mederbe, úgymond könnyeznek a sziklafalak.

Történelmi-kulturális értékek - Veszprém vármegye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kőhíd adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Hegyesd térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Veszprém vármegyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Mindent sikerült gyüjtögetni, csalánt is főzeléknek és ládát is az élvezetért.
  • Ilyen csak itt letezik.
  • A 7. évforduló alkalmából találtam meg.
  • Ez a doboz az V-dik találkozóra volt rejtve. Csoportmunkával meg is találtuk.
  • Bunker 1 - Szalárd Az első. Egy kis keresgélés után előkerült az ösvény kezdetét jelző tábla, elkezdödött az ut a meredek emelkedőn felfelé. Miután elhagytuk a Bunker O-ot, megkaptuk a Bunker 1-et és a képek alapján hamar előkerült a dobozka.
  • Rejtekhely-találkozó Gyimesben Megyek én is. Megyek én is.
  • A bodvaji környezetvédelmi építőtáborba igyekezvén ejtettük útba Törökverővel a harmadik Rejtekhely-találkozót a Vargyas-szorosban. Ismerkedtünk meg ebből az alkalomból személyesen is az erdélyi rejtekhelyek működtetőivel.
  • Ott van még?
  • Köszönjük a rejtést.
  • Sajnos zárva volt, időnk nem volt a kulcsot keresni, nagyon megnéztem volna a belsejét, főleg hogy az ortodox vásárlás után hogyan alakították át. Valahol olvastam, hogy homlokzatán Bethlen címer volt, most nem láttam ilyesmit.
  • Kivancsiva tettel, ha tehetnem holnap felugranek elolvasni oket. No meg a vf.
  • A dobozt a bodobácsok őrzik. Nem tetszett nekik, hogy elveszem a dobozt, de nem tehetek semmit.
  • Az első alkalommal amikor próbálkoztam, nem tudtam megközelíteni a feltételezett rejteket. A torony közelében több szemetesláda is van, ezek mellett többen cigarettáznak, buszra várás közben.
  • Egyáltalán nem könnyű a ládát megtalálni. Ha az ösvényt és a sziklákat 40-50 cm-es hó fedi.
  • Geocitrom Sepsiszentgyörgyön Szeretnénk ott lenni. De nem biztos, hogy sikerül.
  • Útban Csíkszereda felé megálltam egy szép májusi délutánon. Gyönyörű zöld árnyalatokban pompázott a székely kapuk környéke.
  • Megtaláltuk, igen ám - gondoltuk magunkban - de hol a vízesés? Hiába leskelődtünk a szikla irányába, zuhatagnak nyoma sem volt.
  • A telen szetkapartam a kesztyum meg a sibakancsom orrat. Most meg benyultam, es kivettem a dobozt a helyerol.
  • Sajnos a tapasztalat azt mutassa, hogy ha egyszer egy notesz elázott, akkor annak annyi. Nem segít már rajta a jóakarat és senki sem fogja órákat szárítani.
  • Hazafelé utazva álltunk meg ezen a helyen. A doboz ki volt esve az odúból, de ép volt.
  • Hát ez nem lett meg. A sarokba talán még akad valami kis szöglet amit nem néztünk meg, de remélem nem esett le.
  • Ahogy mondani szokták, fél lábbal illyefalvi vagyok, hát ideje volt megkeresni az itt rejtett ládát. Elég relatív az "üreg a falban" segítség, hiszen jó sok rejteknek való üreget találtunk.
  • Ne haragudjatok. A segítő szöveghez hozzá kellett volna tegyem, hogy be lehet menni a plébánia udvarán át is a templom udvarára.
  • Kb 500 meterre sikerult megkozelitenem motorral ezt a rejtekhelyet, de elegge ovatosan lehetett odagyalogolni mert sok juh, tehen meg oket orzo 2/4 labu ember/allat tartozkodott a kornyeken. A hely amugy csodas.
  • Nagy mosolykára számítottunk, ehelyett egy kicsit találtunk. Nagyon tetszett a rejtés, s a hely is.
  • Az Omul-csúcsról ereszkedtünk le, és mielőtt "hazafele" vettük volna az irányt, felkerestük a Török mecsetet. Egy teljesen más geologiai formáció, a Jurassic korból visszamaradt sziklacsuszamlás nyomán kialakult képződmény, amely csak akkor tárja fel magát, ha vesszük a fáradságot, és teljes valóságában megkerüljük.

Sikerült eljutni Hegyesd környékére? Tetszett a Kőhíd? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!