Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Ördögkő - Gencsapáti

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

A sajátos formájú kő egy római kori oszlop töredéke - eredete bizonytalan, de a középkortól az 1800-as évek végéig Herény, Németgencs és Söpte határát jelölte, akkor még jegykőnek nevezték. Később a gencsi templom mellett állt, majd 1907-ben került a jelenlegi helyére.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Ördögkő - Gencsapáti felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

 A görög-katolikus templom
A görög-katolikus templom
Bélavár 7 Bélavár
Bélavár 7
Napsütötte erdő Herecz vára
Napsütötte erdő
Az erődítményben lakó család udvara Nagykapus Grosskopisch
Az erődítményben lakó család udvara
Vasúti megálló Andrásháza Andrenyásza Andrenyászatelep vasúti megálló
Vasúti megálló
Színek Bodok-csúcs
Színek

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Ördögkő Gencsapáti fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Gencsapáti és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Ördögkő!

A legközelebbi település Gencsapáti, 0,86 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Ördögkő Gencsapáti, Szent Jakab-plébániatemplom Gencsapáti, Szentkút Gencsapáti, Szentháromság szobor Gencsapáti, Millenniumi emlékmű Perenye, Világháborús emlékmű Perenye.
A Csodaszarvas Natúr- és Kultúr Tanösvény Dozmat természeti és épített környezetét, kulturális örökségét mutatja be - hossza körülbelül 5 km, a község önkormányzata létesítette. A tanösvény körséta formájában két irányban is végigjárható, közben érinti a látványos kilátással kecsegtető, szokatlan formájú Krisztina-kilátót.
A Krisztina-kilátó 11 m magas kilátóteraszára egy szokatlan formájú, 30 fokos szögben megdöntött, fából ácsolt, fedett folyosó vezet fel. A különleges faépítményt Dozmat község önkormányzata építette 2015-ben.
A Talabér-Bujtor-Osvald-féle vízimalom Gyenesdiáson, a Malom utca 7 szám alatt található - az első írásos emlék 1551-ből származik, de nem lehet tudni, hogy ki és mikor építette. 2021 májusában a vízimalom teljesen megújult, az épületben Pékmúzeum, Festetics Fűszerkert és Herbárium került kialakításra.
A fából készült, 31 m magas Margit-kilátó Cserszegtomaj és Hévíz között, a Biked-domb tetején található. Dulánszky Jenő tervei alapján Horváth Jenő kertész és botanikus építtette feleségének Margitnak, ajándékba.
A 27 hektáros kámoni arborétum Szombathely belterületén található, 2010-11-ben teljesen felújították. Több mint 3200 fa- és cserjefaj él itt, rendkivül gazdag a díszfa-, díszcserje, illetve a lágyszárú gyűjteménye.
Az 1983 óta természetvédelmi oltalom alatt álló történelmi emlékhely-parkban levő tölgyfák egy része elpusztult, de 2018-ban a helyi önkormányzat pótolta őket. A hagyomány szerint az 1860-as években Deák Ferenc akkori igazságügy-miniszter, a haza bölcse, az aradi vértanúk emlékére 13 tölgyfát ültetett Rátóton.
Bányásztemplom, Brennbergbánya településrész, Soproni út 18 szám. A mai alakját 1930-ban elnyert soproni Szent Borbála-templom épülete ad helyet a Bányász-pince nevű kocsmának, állítólag egyedülálló módon az országban.
A víz nem iható. Az Őz-kút Kőszeg közigazgatási területén található, gyönyörű környezetben - felújítása és a kirándulóhely kialakítása 2015-ben valósult meg, a szombathelyi erdészetnek köszönhetően.
A Kemence-kápolnának becézett építészeti alkotás Sénye településtől dél-délnyugatra áll a Szilváshegyen, mögötte szép kilátás van a környékre - magántulajdon, de látogatható.
A Nemesbük falu központjában álló, Köszvényes-patak feletti kőhíd Zala vármegye legnagyobb völgyhídja volt a gyorsforgalmi utak és vasutak építése előtt. Nem műemlék híd, viszont 2006-ban teljes felújítást kapott.
A Földön járó toronyóra, a plébániatemplom egykori órája, Zalaegerszegen, a Kosztolányi utcában, a Hevesi Sándor színház és a Griff bábszínház előtti téren található.
A Kőszegtől nyugatra található Ördögtányér-szikla egy különös formájú sziklatömb, mely akár pogány áldozókő is lehetett, rajta az ördögi tölcsér, egy természetes madáritató.
A kétszázéves körtefa Gyöngyösfalu és Lukácsháza között található, nyugatra. Mindkét település felől megközelíthető, a Holdfény Liget mellett parkoló is van.

Történelmi-kulturális értékek - Vas vármegye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Ördögkő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Gencsapáti térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Vas vármegyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Elottunk nem volt tiltas. A Szerata-gerinc, az Ordog-feljaro, mindannyi nagy hatizsakkal a Hatartura kereteben, de megerte.
  • Jó rejtés. Csak az erdő nagyon tönkre van téve.
  • Aznap a Kolos-tetőn jártam, túra után hazafelé, kitértem megkeresni az itt elrejtett geodobozt. A templomot övező várfal bejáratával szemben, az út túlsó felén van egy kis parkoló, ott lehet megállni kocsival.
  • Mivel ezúttal is gyalog (vonattal) voltunk, és a 40 km-es körút sok lett volna a szilveszteri zuhogó esőben. Az előző napok csodálatos téli romatikájának olvadásakor, ráadásul mind műúton.
  • A lábadért kár lenne Gábor. A masik dobozt pedig mar mi is agyonkerestük de nincs, és a gazdája sem válaszol a kérdésekre.
  • Parajdról a "Transz-Rapsonné"-n keresztül közelítettük meg, miután rejtettünk egy dobozt az Áprily-kútnál. A kis völgyön indultam felfelé, majd a szikla tövében próbáltam megkerülni a sziklát és feljutni.
  • Hűha, erre nem gondoltam. Ugyanis a szerencse várat magára :-(.
  • Ahhoz képest, hogy az orrom után mentem, könnyen rátaláltam a haranglábra. Gondolom a doboz valamelyik sarokban volt elrejtve, de én sehol sem találtam.
  • Megtaláltam a dobozt.Fel lehet menni a toronyba, ha valaki még arra jár, ne hagyja ki.
  • Habár a fél hegyet összemásztam érte. Végül meg, mikor feladtam és indulni készültem megtaláltam a csúcson a hátizsákom mellett.
  • A Rejtekhely-vadaszat Erdelyben 2011 szeptember 30 es oktober 2 kozott tartotta meg az otodik talalkozojat. Az alaptabor a Bodzai hegyek labainal fekvo kis haromszeki falucska, Szacsva volt, a Bodor tanyan.
  • Jaj, sajnos. Azt akartam irni, hogy a mi problemank volt az a doboz, amelyik becsuszott.
  • A hely gyönyörű szép. Nagyon örülünk, hogy sikerült ide is eljutnunk.
  • Megtaláltam a dobozt, nedves füzettel. Kicseréltem a védö zacskót, de meg kellene az egészet szárítani.
  • Újra itt. Ez most is meseszép.
  • Miután Elek apó nem volt hajlandó elárulni a doboz helyét, kénytelen voltam megválni tőle, és a malomhoz jöttem. Igazi turisztikai csemege, nem csoda, hogy sokan felkeresik.
  • Érdekes a templom, és a rejtek is öröm volt ebben a kis kápolnát megtekinteni. Egy szombati kirándulás alatt tettem szert a dobozkára.
  • Kersd elol, ahova befersz. Ott mar nincs soros kocsog, jol be van dugva, hogy a soros Bercik ne ferjenek oda mar el.
  • Ellenoriztem a ladat es az most lekoltozott a csutak ala. Ott most erdokitermeles folyik, nem lehet tudni, hogy a lada is meddig birja, de meg megvan.
  • Átvizsgáltuk a szekeret, az étterem hirdetőpaneljét, az oszlopot, a fákat, de semmi. A képeket utólag néztük meg, azóta tuják, virágok vannak a szekér alatt.
  • A korai órának köszönhetően nem volt nagy "nézőközönségem", így nyugodtan be tudtam kukucskálni a gyanús fémlapok mögé. Csakhamar előkerült (ma, 2012 július 21-én délelőtt tíz körül).
  • Ki gondolta volna, hogy az ámberek képesek reggel járkálni és sétálni a Bulevárdon. Csak azért, hogy egy geodobozt megtalálhassanak.
  • A geodobozt nagyon könnyű megtalálni, amennyiben nem üres a rejtek, és még ott van a helyén. Nézd meg jól a Rejtekhely című képet, az alapján biztos megtalálod.
  • Ez a geodoboz a leírás nélkül is meglett.
  • Nem volt nálam doboz, hogy a közelben levö érdekes helyekre rejtsek valamit. Feleki nyereg, Ciortea, Scarita, Scara.
  • Csiga-domb Csigadomb. Könnyen megtaláltam ezt a geodobozt. A hely hasonlít a Bihar-hegységbeli Rozsdaszakadékhoz.

Sikerült eljutni Gencsapáti környékére? Tetszett az Ördögkő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!