Cseherdős település (Krassó-Szörény megye) Központ: Kislaposnok. Cseherdős román elnevezése: Sumita. Egyéb neve: Sumica.
Bejelentkezés/Regisztráció --> Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Cseherdős (Krassó-Szörény megye) és környéke turisztikai látnivalói

Rablóbarlang Herkulesfürdő 20,33 km-re
Rablóbarlang - Herkulesfürdő Hűsülő - Talán lehetne egy kicsit célratöröbb a segítség, mert ez így GPS-nélkül elég tág. Félkész ládaoldalak - Sajnálom, hogy félkész ládaoldalakat fogtatok ki.
Nagy-Szviniecsa-csúcs Almás-hegység 18,09 km-re
Nagy-Szviniecsa-csúcs, románul Svinecea (Sviniecea) Mare.
Nagy-Domogléd-csúcs 22,52 km-re
Nagy-Domogléd-csúcs
Robbantott-szikla Robbantott-szikla 29,74 km-re
A Robbantott-szikla a Cserna folyó jobb partján található, a Iuta-patak beömlésének közelében. Ezen a helyen a mészkövek a völgy beszűkülését eredményezték, a Iuta-szorosban eltűnő víz itt jelenik meg ujra.
Kis-havas Szárkő 49,99 km-re
A Szárkő-hegység a Déli-Kárpátok nyugati részén található. Illés lekergetett - A túránk legmagasabban fekvö dobozát a Kis-havasi kereszt alatt találtuk meg. A térképen egy eldőlt, egyenlő szárú háromszögre hasonlít, melyet nyugaton a Temes völgye választ el a Szemeniktől, északon a Bisztra a Ruszka-havastól, délen a Hideg patak a Godjántól és a Csernai-havasoktól, keleten a Sesz és a Nagy patakok a Retyezáttól.
Vízimalmok Kismiháld 10,52 km-re
Mehadika, 1911 és 1918 között Kismiháld, község a Bánságban, Krassó-Szörény megyében, Orsovától 46 km-re észak–északnyugatra, a Szörényi-Érchegység egyik patakvölgyében fekszik. Nevében a kicsinyítő képző Mehádiára utal - Mehadika hírnevét 14 vízimalmának köszönheti, melyek a 20-dik század elején épültek.
Sebestorony Sebestorony 49,84 km-re
A Szörényi-havasokhoz tartozó Szárkő-Godján-hegység északnyugati részében, Karánsebestől keletre fekszik Sebestorony község. Havas hegyek alatt - Fél óra gyaloglás után értünk fel a romokhoz. V@lybra_2 - A szervesdi tó után megkererstük a Sebestoronynál elrejtett dobozt is. A falutól 1 km-re északkeletre található a 420 m magas Stirminica-hegy, melynek ormán többemeletes toronyrom dacol az idők múlásával.
Isten hídja Isten hídja 45,17 km-re
Az Isten hídja, a legnagyobb természetes híd Romániában, és a második legnagyobb Európában. Az egyetlen olyan romániai természetes híd, amelyen keresztül lehet hajtani gépkocsival.
Vízimalmok Vízimalmok Ógerlistye 12,81 km-re
A Rudaria-patak szurdokvölgyében huszonkét, fából készült vízszintes vízimalom található, többségüket ma is használják. Folyamatosan zuhogó esőben - Nem kirándulni indultam, de erre vezetett az utam. 1874-ben még ötven ilyen malom működött a völgyben.
Ciucevele védett terület Ciucevele védett terület 39,47 km-re
A Ciucevele védett terület, a Cserna-folyó és a Szén pataka között terül el. Nem volt a helyén? - Miért írod azt, hogy "csak úgy oda van téve az út mellé"? Én a geodobozt egy szikla ferde repedésébe rejtettem, egy kő mögé. A Gorj megyei Pádes községhez tartozó Cserna-falu területén található, 1166 hektáron terül el.
Rejtett sziklakapu Rejtett sziklakapu 33,95 km-re
Rejtett sziklakapu a Cserna felett
Mozdonymúzeum Mozdonymúzeum Resicabánya 46,06 km-re
A resicabányai rendező pályaudvar előtt létrehozott szabadtéri múzeumban tizenhat, Resicán gyártott, ma is működőképes, gőzmozdony található. Resitza - Utban a Néra völgye felé meglátogattuk a resicai mozdonymúzeumot. Vonat - A doboz nem lett meg, viszont láttam sok mozdonyt.
Krajova-szoros Kiskirálymező 6,43 km-re
A 2,5 km hosszú Krajova-szoros (románul Cheile Globului) a Szemenik-hegység déli határán, az Almási-medence keleti végében található. A Kiskirálymező falutól nyugatra található Krajova- (Craiova, Globu) patak szurdoka gneiszben és palában alakult ki.
Olán-csúcs Godján-hegység 41,23 km-re
Olán-csúcs, románul Varful Olanelor. Az olane szó félhenger formájú tetőcserepet jelent.
Kis-Domogléd-csúcs 21,93 km-re
Kis-Domogléd-csúcs
Karrmezők Karrmezők Zaton-tó 44,99 km-re
A karrmező (karrosodás) a vízerózió egyik formája a karszt, azaz a mészkő, dolomit és gipszkőzetekben. Ahol a földtani időkben viszonylag lapos kőzetfelületek kerültek a felszínre a vízerózió által, ott a karsztra jellemző kémiai oldódás folytán jellegzetes, éles szélű mélyedések, bordák, barázdák alakultak ki.
Páfrányos-szoros Herkulesfürdő 21 km-re
A Páfrányos-szoros, románul Cheile Feregari, Herkulesfürdőtől délre, a Nagy-Domogléd-csúcstól nyugatra található A feregari, ferigari szó valószínűleg a feriga szóból ered, ami magyarul páfrányt, harasztot jelent.
Ad Orientem-alagút Teregova 18,43 km-re
A Temesvár - Karánsebes - Orsova vasútvonal, mely eredetileg az Orientbahn elnevezést kapta, 1875 és 1879 között épült. A vasútvonalat, mely a Domásnya-hágó (Porta Orientalis, Keleti Kapu) közelében, északnyugatra körülbelül 1,6 km-re található, a nyugati világ és a Kelet fő összeköttetésének tekintették.
Falétra Scarisoara felé 29,01 km-re
Falépcső Scarisoara felé
Kis-Tucsila-csúcs Godján-hegység 45,32 km-re
Kis-Tucsila-csúcs, romanul Varful Tucila Mic.
Néra alagútjai Néra alagútjai 35,26 km-re
A Néra alagútjai közelébe, a Bég hídjáig kocsival is el lehet jutni, majd egy rövid séta következik a látványos sziklába vájt átjárókig. Érdekes hely - Szászkáról gyalogosan a Néra mentén vagy kocsival Potokon keresztül (aszfaltos úton) lehet a Bég és a Néra találkozásához jutni. Alagutak - Szerintem jó helyen kerestem, csak nem eléggé.
Vasútállomás Vasútállomás Herkulesfürdő 19,23 km-re
Herkulesfürdőtől 8 km-re esik a jellegzetes, monarchia korabeli vasútállomás, műemléképülete az egyik legszebb állomásépület Erdélyben. Megvan - Egy ejszakai talalat. Még müködik - Miután egy órát töltöttünk Herkulesfürdön barangolva, megnéztük az állomás barokk épületét is. 1878 és 1886 között épült, barokk stílusban, AD Serres tervei alapján.
Teregova-szoros Örményes 27,1 km-re
A Temes-Cserna árok a Kárpátok leghosszabb folyosószerű árka, 90 km hosszú, Örményes és Teregova között összeszűkül, kialakítva a Teregova-szorost. A Teregova szűk szorosán keresztül kapcsolódik északra a Teregova-felszín a Karánsebesi-medencével.
Örményesi-szoros Örményes 29,98 km-re
A Temes-folyó két szakaszon is bevágta magát a Szemenik-hegység kemény, kristályos kőzetébe. A Teregova falutól északra található szoros mellett, Örményesnél is szép, vadregényes, epigenetikus szurdokvölgy alakult ki.
Rosec-vízesés 22,35 km-re
Cociu (Rosec)-vízesés Szép hely csak kicsit száraz - Voltunk a vízesésnél, vagyis a GPS szerint.
Vízesés Német-völgy 43,83 km-re
Vízesés a Német-völgyben (románul Valea Mare, régi osztrák térképen Deutsches Thal), Újmoldova és Padina Mátyé (Padina Matei) között. A 30 m magas vízesés román neve Buraul Mare.
Török-híd Kákófalva 48,92 km-re
Kákófalva és a tőle délre fekvő Gerőc (Greoni) falu között, a Krassó folyó felett, egy háromlyukú kőhíd maradványait láthatjuk. Elődjét a törökök építették a 17-dik században.
Római katolikus templom Római katolikus templom Stájerlakanina 29,35 km-re
Ha a Ménes völgyéből Resicabánya fele vesszük utunkat, egy nagyon érdekes városon haladunk át. Stájerok - A templom ajtaja nyitva volt, így sikerült képeket készítenem az üvegen keresztül. Itt feltétlenül érdemes megállnunk és egy kicsit körülnéznünk.
Bánsági Szfinx 21,12 km-re
A bánsági szfinxnek nevezett kőszikla a Herkulesfürdőhöz tartozó terület délnyugati szélén, a Cserna folyó partján, a DN 6 jelzésű műút közelében található.
Bég Szeme-tó Bég Szeme-tó 31,38 km-re
Bég Szeme-krátertó Bánság - Pontosabb leirás nélkül nem sikerült megtalálni. Ali baba - Gyönyörű tó, a lehetetlen zöld színével.
Tucsila-csúcs Godján-hegység 45,59 km-re
Tucsila-csúcs, románul Varful Tucila.
[ Fel ↑ ]
Bukura-torok Retyezát-hegység Bukura-torok, románul Gura Bucurei.
Csúnya-tó Retyezát-hegység Csúnya-tó, románul Taul Urat.
Retyezát-tengerszem Retyezát-hegység Retyezát-tengerszem, románul Lacul Stevia.
Ferenc József szobrának talapzata Ferenc József szobrának talapzata Karánsebes Ferenc József egészalakos szobrát 1906 október 7-én avatták fel Karánsebesen. Ferenc Jóska - Az igazat megvallva, szerintem az öreg császár jobban nézett ki azon a talpazaton. 1943-ban eltávolították, azóta a talapzaton Dragalina tábornok szobra áll.
Jorgován köve-csúcs Retyezát-hegység Jorgován köve-csúcs, románul Varful Piatra Iorgovanului.
Kis-Lépcső-csúcs Godján-hegység Kis-Lépcső-csúcs, románul Varful Scarita.
Babakáj-szikla Babakáj-szikla Lászlóvára A Babakáj-szikla egy Dunában található sziklaszirt, Lászlóvára település mellett, mely 7 méterrel emelkedik ki a vízből. A Vaskapu-erőmű megépítése előtt 14-15 m magas volt.
Iker-tó Retyezát-hegység Iker-tó, románul Lacul Gemenele.
Torony a Templom-dombon Kákófalva Kákófalva nyugati szélén, a Templom-domb (Dealul Cuca) tetején egy magányos, lepusztult torony hívja fel magára a figyelmet. A település temetőjéhez tartozó, egykori templom maradványa.
Turcselu-tó Retyezát-hegység Turcselu-tó, románul Taul Turcelu.
[ Fel ↑ ]
Turisztikai látnivalók Sárszeg - Turisztikai látnivalók Menyéd - Közeli települések: Putna látnivalói 2,87 km-re - Újborlovény látnivalói 3,54 km-re.
© 2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.