Komjátpataka település (Hargita megye) Központ: Gyimesfelsőlok. Komjátpataka román elnevezése: Comiat.
Szent István-borvízforrás Fehérkő Kászonfeltíz 31,17 km-reA fehérkői Szent István-borvízforrást 2014 augusztusában újították fel, alapítványok támogatásával, valamint Kászonaltíz község tanácsának, közbirtokosságának, és helyi önkéntesek segítségével. Kászon 1 - A kászoni túránk első állomásán nem volt szerencsénk, csak a rejtekhelyet találtuk meg. Ölében vagy tövében? - Biztos szeretnék lenni, hogy jó helyen kerestétek. Volt, nincs - A Tömlőhozó ösvényen indultunk felfele, s benéztünk ide is friss vízért, A doboz nincs már meg sajnos, és nem volt nálunk másik hogy pótoljuk.
Akó-kapu Csíkszentgyörgy 22,52 km-reAz Akó-kapu kifejezés az évszázadok során Alcsík közepén azt a helyet nevezte meg, ahol az országútból kiszakad a Fiság völgye felé vivő útszakasz. Az Akó-kapu a helyén van - Forgalmas helyeken nincs igazán biztonságban egy geodoboz, ritka a hosszú életű rejtés. Miért - M Miért tűnnek el a dobozok? - Egy része (valószínűleg) tudatlanságból, egy másik része (talán) rosszindulatból. Hosszú időn át az Akó-kapu kifejezés létezett a tudatunkban, de kaput itt nem láttunk!
Katolikus templom Gyergyótekerőpatak 34,61 km-reA Gyergyói-medence keleti peremén elterülő Tekerőpatak körtefája Bálint István házának kertjében él már több mint 50 éve. Tekerő - Kora délután, lehet, hogy nem a legideálisabb időpont dobozt keresni, de nekem most ez jutott. Ha beszélni tudna, elmesélhetné, hogy Tekerőpatak határához tartozott a marosfői Tinka-telep, a Vaslábon átfolyó Heveder-patak mellett tekerőpataki kirajzással jött létre az azonos nevű település.
Lázár várkastély Gyergyószárhegy 42,56 km-reGyergyószárhegy településéről az első, napjainkig fennmaradt okleveles adat 1406-ból való, amikor egy Lázár Bernát nevű előkelő mondhatta a magáénak. Az isten háta mögött, töltöttkáposztáért - A töltöttkáposzta-fesztivál alkalmából érkeztünk Gyergyószárhegyre. Megtaláltam vagy mégsem? - Megtaláltam Gábor dobozát Gábor leírása alapján. Lázárék - Ez jóval fej fölött van. Hunyadi Mátyás király uralkodása alatt, 1462-ben Lázár András a földesura, aki már elnökként vezette le az 1506-os agyagfalvi gyűlést.
A bükkfa szíve Uzonkafürdő 44,19 km-reA Pisztrángos-patak völgye felett, közel a Pisztrángosi-borvízforráshoz, több méretes bükkfát találunk. Az egyik bükkfának 4,5 m kerülete van, a törzsén egy gömbölyű daganat látható.
Felső-Nyírkert Gyergyócsomafalva 37,97 km-reA Felső - Nyírkert tanösvény a Maros bal partján, a Holtágon belüli területen létesült, a környék helytörténeti nevezetességeit és természeti értékeit mutatja be. Információkat nyujt a lakosság hajdani gazdasági tevékenységéről, a tutajozásról, amely a XVIII-dik században sok helyi ember megélhetését biztosította.
Begyenkő kőgombája Torjai-hegység 44,28 km-reA bálványosi Begyenkő neve a rég kihalt bölény emlékét őrzi, hiszen a régi magyar nyelvben abban az időben a bölényt még begyennek nevezték. Talalkozas a medvevel - Erdekes, hogy mostanaig meg senki sem vallalkozott ezt a rejteket megkeresni. Kőgombák - Még egy kis mászás, és megpillantottuk a kőgombákat. Új geodoboz került ide, de talán meg van még a régi is - Miután sikertelenül kerestük a Begyenkő nagy sziklájában elrejtett geodobozt, majd azt pótoltuk, kimásztunk a Begyenkő tulajdonképpeni csúcsára.
Csiszárfürdő 43,03 km-reBálványos várával szemben, az elhagyatott villák mögötti erdőben bővizű borvizek bugyognak, várván az elkezdett felújítás folytatását, a fürdőélet ujraéledését. Igaz - Tegnap a jofajta esozeseket kihasznalva Csiszarfurdore is eljutottunk. Fehér csokoládé - Aznapi túránk célpontja a Begyenkő volt, Bálványosfürdői indulással. Feredők - Jó nézni és látni, hogy van ami megújul szűk hazánkban.
Kápolnamező-borvízforrás Lázárfalva 36,63 km-reLázárfalváról a nyírfürdői elágazásnál Kápolnamező felé indultunk, majd a nyaralók után továbbmentünk az erdei úton egy darabig, követve a vörös kereszt jelzést. Eltűnt a régi doboz, éljen az új - A mai nap lázárfalvi rejtekhelyeket kerestem fel. A tető előtt nem sokkal, egy pihenő mellett, vasban rendkívül gazdag, vöröses vizű forrást találtunk.
Balázs-csúcs 48,8 km-reA La Radu mosógéptől folytatva utunk, a Balázs-nyakban hagyva autónk, a Hegyes-havas irányába indulva, kimászhatunk a csúcsra, melynek déli oldala sziklás.
A Fehéres-patak vízesései 49,33 km-reA székelyudvarhelyi Betlenfalva felső végében ömlik a Nagyküküllőbe a Fehéres-patak. Nem láttam csodát ez alkalommal sem - A tavaly ősszel, rejtéskor, nem volt szerencsém túl sok vízhez a Fehéres-patak mély medrében. Viz nelkul - Ismet egy szaraz, forro nyar, vajon mit tartogat az osz? A patakmeder teljesen kiszaradt, nemhogy vizeses, de meg viz sincs. Ennek a kis pataknak a felső szakaszán több meglepetés is várja a kíváncsi túrázót.
Gyilkos Fekete-fehér 33,55 km-reA Gyilkos-kő déli oldalában egy látványos sziklafalban gyönyörködhetünk, melynek tetején különös látvány fogad. Különös hangulat - A Gyilkos-kő dobozától sétáltunk át ide. Villámsújtotta, szénné égett, fekete fatörzsek között, mindenütt hófehér kövek.

A Pisztrángtelep a tiszta vizű Kormos-patak völgyében, a Köves-patak torkolata alatt található. Csíkszentkirály - Erdőfüle út - Megkérdezhetem, hogy az erdőfülei pisztrángtelepet honnan közelítettétek meg? Jól ismerem a Csíkszentkirályról Büdösfürdőre vezető útból kiágazó utat, amelyik Erdőfülére vezet. Erdőfüléről jó az út - Erdőfüle irányából közelítettük meg a helyet, ott teljesen jó út van, de tovább nem mentünk, így nem tudom, hogy a Hargita megyei szakaszon mi a helyzet. Az aszfaltnak és a geodoboznak, se híre, se hamva - Nem volt türelmem tovább várni. Szép kilátás nyílik a két patak összefolyása fölött magasodó dombra, amelyre a különböző lombhullatók, a luc- és a vörösfenyő foltjai az évszakokkal változó, színes képet festenek.
Pásztorbükk Csíkszentdomokos 16,47 km-reCsíkszentdomokos határában, a Pásztorbükk nevű csúcs alatt 1816-ban emlékkeresztet állítottak, mely szomorú történelmi eseményre emlékeztet. Nagy hóvihar - Az Antalok patakától indulva, a Hármaskő és a Kondra kereszt érintésével zarándokoltunk a Pásztorbükkre. Nem volt beírás - Én voltam az elsö. Volt még bejegyzés a füzetben? - Gratululálok Gábor. Felcsík népe október második vasárnapján emlékezik meg a szomorú eseményről.
Tetőterasz Madarasi Hargita 27,93 km-reA Madarasi Hargita tetőteraszán, alkonyatkor, remek naplementés fotókat lehet készíteni. Új pihenő - Valóban nem csak a kopjafákból áll a Madarasi hegycsúcs. Az új geodoboz második megtalálója - Ez a mai kirándulás nem volt betervezve, ebéd után indultunk, hirtelen ötlettől vezérelve. Szent hegy - Ekkora hóban nem sok esélyem volt megtalálni a dobozt. Ez a rejtés távolabb esik a forgalmasabb helyektől.
Gyimes vára Gyimesbükk 14,47 km-reGyimesbükk község után, a Tatros-völgyének gyimesi szorosánál ma már nem találunk várat. Bagolyvár, Gyimesi határkövek - Az elmúlt vasárnap geodobozt helyeztem el a Bagolyvár bunkerének belsejében. Köszönöm az ajánlást - Tervbe vettem az említett két hely és doboz felkeresését is. Meredek lépcsők - Felcaplattunk a meredek lépcsökőn. A Kőorr sziklagerincén látható viszont egy erőd maradványa, melyet Orbán Balázs Blockhausnak nevez.
Kisbaconi régi temető 47,7 km-reKisbacon temetőjével átellenben, egy dombon található a falu régi temetője. Bár itt a sírok már gondozatlanok, és az egész temetőt felveti a növényzet, talán épp ezért is, érdemes felkeresni.
Szent Bertalan római katolikus templom Bélafalva 49,13 km-reBélafalva gótikus temploma legkésőbb a 15-dik századból származik, újraépült 1758-ban, átépítették a XIX-XX-dik században. Szép ép templom - Kár, hogy zárva volt. Zárt templomok látogatása - Majdnem minden templom esetében, az épület mellett van a papilak, a kántor vagy a harangozó lakása. Kézdiszentkereszt filiája, mindvégig tiszta katolikus falu.

2006-ban jártam itt először, egy Hargita 50 km-es teljesítménytúra alkalmával. Akkor éppen a Madarasi Hargita felől érkeztünk, a Hegyes-kő érintésével, röviden kitértünk az Oltárkő sziklái tetejéhez, majd a Csihányos-kút pusztáján keresztül ereszkedtünk be a Vargyas völgyébe, Szentegyházasfalu felé.
Római-katolikus templom Csíkszentmiklós 9,78 km-reCsíkszentmiklós a környék egyik legrégibb települése és legrégibb a plébániája. Fölösleges akadályugrás után - A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe. Elázva - Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. Itt is rend és fegyelem - Ahogy tapasztaltam a mai napon, a környék templomai rendbe vannak téve és megtörténhet, hogy több doboz látta a kárát. Báthori István trónra lépésekor (1571) Közép- és Alcsíkon 11 helyen volt plébános, Csíkszentmiklóson ekkor már két pap is volt.
Fehér ház Gyergyószárhegy 42,77 km-reAmennyiben a Gyergyószentmiklós, illetve Gyergyószárhegy felett őrködő Pricskére szeretnénk eljutni, és a Güdüc-patak völgyéből indulunk, utunk a Fehér háznak nevezett épületrom mellett vezet el. Hófehér napsütés - Reggel, mikor a konyha ablakon kinéztem, napsütésben ragyogott Pricske fehér csúcsa.
Síugrósánc Gyergyótekerőpatak 33,21 km-reA gyergyótekerőpataki síugrósánc a falutól keletre, a Kútfő nevű helyen található. A múlt - Vasárnapi sétánkat ide terveztem, nem hagyhattam, hogy valaki megelőzzön a megtalálásban. Egykor nemzetközi versenyeket szerveztek itt, ma az enyészet lett úr rajta, a létesítményt felvette a gaz.
Kilátótorony Csíksomlyó 15,46 km-reA Nagysomlyó tetején egy fémcsövekből megépített 25 m magas kilátó torony áll, tetejéről gyönyörő kilátás nyílik a Csíki-medencére. Mosoly - Nagyot nevettem :-). A kilátónál - Egy vasárnapi kiruccanás után amit az elején azt sem tudtuk, hogy megvalósule végül a kilátohoz mentünk. Piros ponttal jelzett - Miután megmásztuk a hegyet, megtaláltuk a dobozt is. Csíksomlyó Csíkszereda északkeleti külvárosa, közel 550 éve Csíkszék szellemiségének központja, országos hírű zarándokhely és búcsújáró hely.
Balási kúria Kászonimpér 32,6 km-reBalási József csíkszéki főkirálybíró 1833-ban, későbarokk stílusban épült udvarháza műemléképületként szerepel Hargita megye műemlékeinek jegyzékében. Kijavitva - "Kászonimpér a legrégebbi település a medencében, először az 1332-es pápai tizedjegyzékben említik. Az emeleten könyvtár és fegyvertár volt, a levéltár a világháború pusztításának esett áldozatul.
Világháborús emlékmű Lövéte 42,55 km-reA Kis-Homoród völgyében fekvő Lövétén, a község központjában, az úgynevezett középszegi malom háta mögött. Még egyszer arra jártam - Hátha megtalálom a dobozt. A navigáció is besegít - "A célpont a baloldalon található" hallatszott. A cserepek még ott vannak, de a geodoboz már nincs - Az elmúlt években több alkalommal is kerestem már az itt elrejtett geodobozt. A parókia kertjének előterében impozáns méretű háborús emlékmű áll.
Erzsébet-borvízforrás Hosszúaszó 16,86 km-reA hosszúaszói borvíz egy bikarbonátokban gazdag ásványvíz, bor mellé is fel lehet szolgálni. Bírja a szállítást, még dugaszolatlan palackokban sem veszti el a szénsavtartalmát.

A gyimesbükki Kontumác a Kárenta-patak Tatrosba torkollásánál található. Üres rejtek a pihenőhelynél - A pihenőhelyhez érkezve, nem volt senki a környéken, nyugodtan keresgélhettem. Vesztegzár - Sokszor jártunk már itt, de újra és újra el fogunk még jönni. Kopjafák - Nagyon ötletes a kopjafa sor, és tényleg mindeniknek a jelentése tanulságos. A Kontumác helynév vesztegzárat jelent, hasonlóképpen nevezik a gyergyótölgyesi és az Úz-völgyi országhatárt.
Siculicidium útja Jézus Szíve templom Madéfalva 15,96 km-reA madéfalvi veszedelemhez kapcsolódik az a történelmi tanösvény, amelynek kiépítésére még 2010-ben nyert pályázatot Madéfalva önkormányzata. Tanulsagos tanosveny - Erdemes vegigjarni, de azert nagyon jol jonne egy-egy nyil, ami mutatna minden stacional, hogy merre kell tovabb indulni. Elmaradt - Már régebben megtaláltuk, talán tavaly augusztusban, családilag, csak elmaradt a bejelentése. Esti séta 4 - Utunk negyedik állomása. A tanösvénynek 14 stációja van, ezek Madéfalva azon részein találhatók, amelyhez a madéfalvi veszedelem valamilyen eseménye társítható.
Nagy Imre képtár Csíkzsögöd 19,99 km-reCsíkszereda képzőművészeti szempontból nevezetes látnivalója a csíkzsögödi Nagy Imre képtár. Okos rejtés :) - Gratulálok, nagyon okos rejtés, igazán ötletes. Nagy Imre képtár - A Nagy Laji dombján megtalált geodoboz után, erre vezetett utunk. Kupaktanács - Kupaktanács ide vagy oda, a dobozt kiszagoltuk. Megtekinthető itt Nagy Imre festőművész munkáinak állandó tárlata.

Hargitafürdőn a hetvenes és nyolcvanas években bányászták a kaolint, egészen az ezredfordulóig. 2018-ban a bánya csődeljárás alá került, fokozatosan bezárták.
Kálnoki borvíz Csobotfalva 14,41 km-reCsobotfalváról az Agyagfalva nevű falurészen keresztül lehet eljutni a Kálnoki borvízhez. Hiába - Már két alkalommal kerestük fel ezt a helyet, sajnos mindhiába. Belmezoben - Erre a helyre meg a szuleimmel jartam evtizedekkel ezelott, nagyon sokszor. A Kánásor és Somlyó patakok találkozásánál, a kereszteződésben egy tábla fogadja az arra járókat - balra a Kerekeger feredő, jobbra pedig a borvízforrások.
Bodvaji temető 40,09 km-re2011 júliusa óta a bodvaji egykori temető még megmaradt 8 sírköve már könnyen megtalálhatók, az őket rejtő tisztás szépen rendbehozva. Az Istenkas lábánál - Megtaláltuk. Gyönyörű idő - Megtaláltuk ezt is. Csend és nyugalom - Gyönyörű őszi napsütéses időben találtam a bodvaji temetőre, a rejtésnek köszönhetően. Ennek emlékére, és a völgy vonzerejének növelésére rejtettünk ide.
Tündérkert Békás-szoros 36,3 km-reA Tündérkert, egy hullámos rétegvonalakkal felszabdalt, látványos és meredek letörés. A Békás-patak vizének földrajzi bal oldalán található, a Csíki-Bükk nyugati sziklafalaival szemben.
Gyergyót őrző Piricske 42,02 km-reBékényfő irányából másztunk ki, az erdőben metsző hideg volt, de a csúcson forrón sütött a Nap. A Güdüc-patak völgyéből a Pricske tetejére - A Güdüc-patak völgyéből indultunk, a gyergyószárhegyi barátaimmal. Gyergyó őrhegyéről csodálatos a panoráma, láthatom kedvenc hegycsúcsaimat, szikláimat.
Szent Miklós-szobor 36,52 km-reSzent Miklós-szobor Gyergyószentmiklós EKE08 - Miután megszabadultunk a kéregető cigánygyerekektől, elég sokat kellett forgolódni a szobor körül.
Ködlátó-nyereg 18,02 km-reA Terkő-nyeregtől délre, az Ördög-hágó szerpentinjeitől délkeletre található a Ködlátó-hegy, csúcsai kilátás nélküliek, erdővel borítottak. Köd nélkül - Túránk végén még kiugrottunk a nyeregbe. Keleti oldala a Terkő-mezővel szomszédos, a délnyugati oldal szintén egy kiterjedt legelő.
Lobogó-borvíz Kirulyfürdő 34,56 km-reKirulyfürdő területén (Hargita-plató, Lövéte Közbirtokosság területe) öt ásványvíz előfordulás található. Kiruly III - A Kalibás-kőtől folytattuk tovább az utunkat és megálltunk ennél a borvízforrásnál, ami régebb érdekesebb látványt nyújtott. Kiszáradva - Hát ez egyáltalán nem lobog. Csak ki kell várni! - Ahogyan a leírásban is említettem, ez egy bizonyos periodicitással működő gejzír. Négy természetes forrás és egy hidrogeológiai fúrás, amely 51 órás kitörési periódusával talán Erdély egyetlen hidegvizű gejzírjének mondható.
Tarzán fája Szent Anna-tó 40,31 km-reA Szent Anna-tó kráterének peremén, a menedékház közelében áll egy viharvert, csonka bükkfa, a Szent Anna-tó Tarzán fája. Lakó nélkül - A fa lakója nem volt otthon. Kettéhasadt fa - A mohos túrára várva kerestük fel ezt a helyet. Nem tűnt el! - Miután rejtettünk egy dobozt a tőzeglápnál, kíváncsiságból újra felkerestük a Tarzán fáját. Ha beszélni tudna, először a bükkfák jelenlétére hívná fel a figyelmet.
Diák Bara János-ház Csíkszenttamás 14,46 km-reA 125-ös megyei út és az Ambrusok szere felé vezető utca sarkánál található csíkszenttamási háznak különleges, vasajtós padlásablakai vannak. Jelenleg a ház alsó szintjén, a főútra néző oldalon, kereskedelmi egység működik.
Székelyudvarhely nyugati, Székelykeresztúr irányába vezető kijáratánál, a város legrégebbi műemlékével, a Jézus-kápolnával szemben emelkedik félig kopaszon a Budvár (625 m). Szemben vele a magasabb Csicser - legendás helyek ezek, de a legendákban sok történelmi igazság rejtőzik.
Tamási Áron sírja Farkaslaka 56,87 km-re Farkaslaka a Felső-Nyikó völgyében, a Nyikó mindkét partján, a Gordon-tető aljában települt, a térség legjelentősebb települése. Ábel a ravatalozóban :) - Igaz, hogy nem az első alkalommal kerestük, de most biztosra mentünk. Ravatalozó - A rejteket megtaláltam, a geodobozt viszont nem. Geodobozt nem találtuk - A sírnál szokás szerint sok turista. A szomszédos Szentlélektől több mint száz éve vált el, jelenleg nyolc falu községközpontja.
Fiastetői kilátó 64,21 km-re A kilátót 2006 július 22-én avatták fel, ötlete Dr Fazekas Özséb gyulai belgyógyász főorvostól származik. Fiastető, vihar előtt - Atyha felől személygépkocsival próbálkoztunk közelebb jutni a kilátóponthoz, majd korulbelul félúton hagyva az autót, gyalog másztunk ki a kilátóponthoz. Sárgarigó - Lementem a térképről mire elértem a kilátót, de lehet, hogy csak az én térképem régi. Ujra megvan - 10 ev utan ujra megtalaltuk a dobozt. A tervezés Gyímesi Márton építészmérnök munkája.
Apáca temploma 67,94 km-re Apáca egy barcasági magyar falu, lakói lutheránusok. Szimpatikus templom - Érdemes meglátogatni, egy szimpatikus kicsi templom, s még nyitva is volt. Itt született Apáczai Csere János 1625-ben.
Új negyed Malom utca Etéd 68,55 km-re A cigány népesség Etéd falu lakosságának felét alkotja, hármas rétegződés jellemzi őket. Érdemes egyet sétálni a településen, és megfigyelni a házaikat, ma már erőteljesen alakítják a faluképet.
Mihályvára Mátéfalva 65,45 km-re A középkorbanSárkány-erdőnek nevezett Persányi-hegységben, Mátéfalvától keletre, a Rákosi-szorosban állnak Mihályvára romjai. Alsórákos látnivalói - Nagy meglepetésemre a bejelentésnél vettem észre, hogy egy szűz geodobozról hittem azt, hogy eltünt, tény, hogy én nem találtam rá, pedig a leírás nagyon is egyértelmü. Egy regi emlek - Hat igen most mar elindult.
Református templom Felsősófalva 60,99 km-re A település neve mutatja, hogy Felsősófalva hét településhez tartozik. Amelyek a Kis-Küküllő és a Korond-patak völgyében fekszenek, a tanyavilággal együtt a Sóvidéket alkotják.
Mezítlábas ösvény Szováta 66,77 km-re A mezítlábas ösvény Sebastian Kneipp német természetgyógyász által kifejlesztett egészségmegőrző módszeren alapszik. Az ösvény más és más felületű anyagokból áll, melyeken mezítláb gyalogolva stimuláljuk a talp különböző reflexpontjait.
Bolond-borvíz Olasztelek 51,74 km-re Az olaszteleki Bolond-borvíz a Kormos-patak és az egykori Malom-árok találkozása közelében, attól délkeletre található. Nevét időszakos feltöréseiről kapta, úgymond bolondosan tört elő és tűnt el újra.
Firtos vára 61,45 km-re Korond és Firtosváralja között, a Kalonda folytatását képező fennsík nyugati, sajátságosan feltarajosodó részén, meredek sziklafalakkal rendelkező Firtos-hegyen épült Firtos-vára. Mélyre besűlyedt geodoboz - Sikeresen megtaláltuk a dobozt, de nagyon mélyen volt a tuskóban. Legendák nyomán - Firtosváralja felől mentünk fel, a Firtos lova fölött csodálatos erdőben, őzek társaságában. Kerestem, de nem találtam - Még a helyet sem sajnos. A várat övező bükkfák régi történetekről mesélhetnének.
Székelyudvarhely legöregebb élő tölgyfája 54,45 km-re Székelyudvarhely legöregebb élő fája Jakab Árpád, a város zöldövezeteit karbantartó kertészmérnöke szerint Szombatfalván van. Végre - Nem tudtam az öreg tölgy létezéséről. Beleesett - A geodoboz sajnos megtalálta az utat a nagyobb üreg fele. Az élő és a már nem élő tölgyfa - Ennél a rejtekhelynél Kannásné fája csak segédpontként volt feltüntetve. A hősök sírja mögött áll néhány kisebb fa szomszédságában.
Református templom Bölön 67,62 km-re I Rákóczi György uralkodása idején a hívek egyötöde református. Na, ebbe sikerült bejutnom - Szerencsére a harangozónő ráért, így egy szép élményben volt részem. Az egyházi javakat közösen használják, és úgy látszik egy ideig a templomot is.
Kannásné fájának maradványa Székelyudvarhely 54,37 km-re Székelyudvarhelynek egy régi érdekessége, egy öreg 200-300 éves fa az Ugron Gábor utcában, az egyik tulaj kertje végében, amit a köztudat Kanásné fájának nevezett. Restaurálták Kannásné fáját - Mivel a Kannásné fájának a maradványa egy magánház udvarán volt, oda nem rejtettünk. Egy nagy terebélyes koronájú fa volt, melynek nagy koronája az útra is kihajlott.
Benkő-borvízforrás Árkos 67,86 km-re A Benkő-borvízforrásnál csorgóház, palackozóüzem, és vendégháztelep található. Itt épült meg az Erdei torony, az 1908-ban készült Kós Károly-terv alapján.
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.