Alsóberecki település (Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye) Közeli látnivalók: Honfoglalás kori Régészeti Park Karos, Honfoglalás Kori Látogató Központ Karos, Szent Illés próféta görögkatolikus templom Vajdácska, Szent Kereszt felmagasztalása templom Bodroghalom, A csodarabbi sírja Sátoraljaújhely, Református templom Bodroghalom, Sátoraljaújhelyi vár, Kazinczy Ferenc Múzeum Sátoraljaújhely.
Gereblye-kő ArkaZemplén nyugati részén, turistaösvény-mentes helyen, szép természetes kilátóhely. 560 méter magasan, a Magoska-csúcson lévő geodéziai torony közelében.
Kisboldogasszony-római katolikus templom TolcsvaTolcsva plébániatemploma a XIV-dik században épült, eredetileg gótikus stílusban. 1536-tól evangélikusok, majda reformátusok használták, de Báthory Zsófia katolikus hitre térése miatt valamikor 1671-ben a római katolikusoké lett.
Várhegy FüzérAz 552 m magas füzéri Várhegy egy vulkanikus képződmény, mely a Hegyköz alacsony medencedombságából magányosan kiemelkedik. A kopár sziklafelszínén sajátos vegetáció alakult ki, ennek a sziklagyepnek a jellegzetes növényei a sziklai ternye, a törpe nőszirom, és a rózsás kövirózsa.
Várhegy BodrogkisfaludKúp alakú hegy Bodrogkisfaludtól 2 kilométerre északra a Zempléni-hegység délkeleti részén, tetejének ovális platóján Szegi vára állt régen.
A kisvárdai vár a város történelmi központjának északnyugati szélén áll, ma a kisvárdai Várszínház működik benne. Az Alföld egyik legmonumentálisabb vára, a Gyulaival együtt a legnagyobb téglából épült vára, a Váradi család birtokközpontja volt.
Kőember-szikla BózsvaA Kőember-szikla Bózsva településtől dél-délnyugatra található. Kilátópont Bózsva felett - Egy Milic-túra után levezetésként Bózsvánál felmásztam a Kőember-sziklához. Megközelíthető Bózsva Csehország nevű részéből, a Dózsa György úton a Béla-sziklától indulva.
Erődfala 1793-ban, neogótikus tornya pedig 1866-ban épült.
Az Ínségdomb egy 12 m magas homokdomb Nagykálló város Kiskálló városrészén, tetején egy kis kilátóval, rálátással a városra és a környékre. A néphagyomány szerint a kis dombot a kiskállói jobbágyok hordták össze, az 1780-as aszály éveiben, a Kállay Ferenc által kölcsönzött gabona fejében.
A Kaszony-hegy természetvédelmi terület Barabás településtől északkeletre található, az ukrán határ mellett, nevét az Ukrajnához csatolt Mezőkaszony településről kapta. A Kaszonyi-hegyen, mely tulajdonképpen egy 240 m magas domb, egy látványos tavacskát körülölelő kőbánya található, mely napjainkban már nem működik.
© 2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.