Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Al-Csík - Csíkszék - Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

Zsögöd. Zsögöd vára. Várhegy. A Haram. Zsögödi szoros. Szentkirály. Al-Csík című fejezet részletesen A Lok Terra Siculorum
Fehér kút Fehér kút 55,13 km-re A 85 km2 felületű természetvédelmi terület 17 km hosszúságban nyúlik el, a Bogát-patak völgye mentén. A Persány-hegység központi részében, a Bogáti hágó és Oltbogát között terül el a Bogáti erdő.
Honfoglalási emlékmű Honfoglalási emlékmű Csernáton 45,64 km-re Honfoglalási emlékmű - Csernáton Magyarok nyílaitól - Ez is egy majdnem eltéveszthetetlen rejtekhely, mert csak a vak kereső nem találhatja meg. Honfoglalási emlékmű - Csernáton
Firtos vára Firtos vára 52,49 km-re A várat övező bükkfák régi történetekről mesélhetnének. Mélyre besűlyedt geodoboz - Sikeresen megtaláltuk a dobozt, de nagyon mélyen volt a tuskóban. Kerestem, de nem találtam - Még a helyet sem sajnos. Legendák nyomán - Firtosváralja felől mentünk fel, a Firtos lova fölött csodálatos erdőben, őzek társaságában. Korond és Firtosváralja között, a Kalonda folytatását képező fennsík nyugati, sajátságosan feltarajosodó részén, meredek sziklafalakkal rendelkező Firtos-hegyen épült Firtos-vára.
A sárkány gerince meddőhányó A sárkány gerince meddőhányó Hargitafürdő 13,62 km-re A felgyűlt salak itt egy szakadékot és egy gerincformát alakított ki. A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak jobb oldalán, van egy kis, félhektáros meddőhányó.
Terkő-nyereg Terkő-nyereg Hagymás-hegység 34,74 km-re Keleti irányba a Jávárdi-patakot követve, jelzetlen úton Hidegségbe, illetve Gyimesközéplokra érhetünk el. Megtaláltuk az elveszett telet is - Úton az Öcsém fele, az Ördög-hágó irányából érkeztünk a hófödte Terkő-nyeregbe. Nyeregben - Csodálatos társakkal, csodálatos időben, csodálatos tájakon, egy csodálatos napot töltöttem kedvenc hegységemben. A Terkő-nyereg fontos turisztikai csomópont, északnyugati irányba a piros sáv jelzés az Egyes-kőhöz vezet.
Muhos pataki népi fürdő Muhos pataki népi fürdő 35,95 km-re Itt található egy Büdös víz nevű forrás, melyet az 1960-as évek végén, 1970-es évek elején gyógyfürdőként hasznosítottak egy kétkádas kis helyiségben. Dézsafürdő - A ma este koronája a Muhos pataki fürdő, ami egyre csak épül és szépül. Muhosban vakacioztunk - Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb. Kipróbáltuk a dézsát - Eljöttünk a világ végére egy kis csendért. A gyimesközéploki Hidegségpatakán felfele haladva 10 kilométerre érjük el a Muhos patakot.
Katolikus temető Katolikus temető Zalánpatak 36,73 km-re A falu határában számos ásványvízforrás buzog fel. Temeto - Na, ez egy szep kis temeto a templomocskaval egyutt. Zalánpatak római katolikus temploma 1863-ban épült, a Kisboldogasszony tiszteletére.
Református templom Református templom Bibarcfalva 29,8 km-re 1332-ben plébániatemploma van, papja, Balázs. Borvízes falu - Ezt a rejtekhelyet már jó régen megtaláltam, mint a letöltött képek is bizonyítják. Bibarcfalva látnivalója a református templom Szent László-legendát ábrázoló freskótöredékei.
Keresztelő Szent János-kereszt Keresztelő Szent János-kereszt Kirulyfürdő 18,06 km-re Fejvesztett János - Már május közepén jártam erre, de a körülmények úgy hozták, hogy nem álltunk meg, de most bepótoltam. Romos épületek a diáktáborban - Tarkovszkij szerintem szívesen forgatna filmet itt, ha élne. Kirulyfürdőn, a volt diáktábor területén, a Főkút-forrás közelében, attól délre, egy fedett keresztet találunk, amelyet 2009-ben állítottak Keresztelő Szent János tiszteletére.
Kosztándi borvíz Kosztándi borvíz Tusnádfürdő 20,93 km-re Érdekes volt megtalálnom, ott álltam a borvízforrás mellett 1 méterre, de nem láttam, mert sűrűn benőtte a növényzet. Ez is borviz - Eleg vekonykan csordigalt de azert ennek is a vizet hasznalhatjak azt hiszem. A Kosztándi-borvíz a tusnádfürdői állomás feletti, az Olton átívelő vasúti híd jobb oldali részén található borvízforrásások egyike.
Kilátópont Kilátópont Szakadát 33,54 km-re Mese habbal - Én is szívesen csatlakozom az "Indián nyár a Naskalaton" fedőnevű kiránduláshoz. Tolvajok tavasza - A 2018-as evet koszontenem minden kedves rejtek keresonek, egy elmaradt portyaval. Mese hab nelkul - Az elso vonatkozas. Szép panoráma nyílik a Felcsíki medencére, a Hargita és a Görgényi-hegysegre, a Nagyhagymásra, valamint a gyimesi hegyekre.
Keresztelő Szent János templom Keresztelő Szent János templom Csíkdelne 7,41 km-re A templomkerten belüli kőrisfák a környékről mesélhetnének. Megkeresztelkednék, ha még nem lennék - Az ember fia-lánya kedvet kap itt a keresztelkedéshez. Egymagában - Szimpatikus templom a dombon. Aranyos kislány - Egy aranyos 11 éves kislány vezetett körbe minket, kisebb történelem órát tartva, a templom és környékéről. A Csíkszeredából Csíkszépvizre vezető országút bal oldalán, Csíkdelne magasságában, gyenge ívelésű dombon, szántóföldek között magányosan áll a Szent János-templom.
Unitárius templom Unitárius templom Ürmös 42,37 km-re Ha középkori templomról nincs is adat, bizonyos, hogy voltak katolikus hívek, akik a reformáció után unitáriusok lettek s az 1630-as események után is megmaradtak unitáriusoknak. Nincs talalat - Eppen takaritottak a templomudvart amikor odaertem, igy korbe tudtam nezni. Amit nem szeretek - Heureka, vegre megvan. Készülődés - Nehezen de meglett. A XVIII-dik században unitárius anyaegyház.
Evangélikus erődtemplom Evangélikus erődtemplom Szászveresmart 59,22 km-re Középkori temploma helyett a XV-dik században terjedelmes templomot építenek, amely majdnem teljesen kitölti a várkastély belterületét. Vasárnap nehéz - Nehéz volt kilesni, hogy senki ne legyen a környéken. Torony nélkül - Sok évvel ezelőtt megcsodálhattuk szerencsére az erődtemplom tornyát, sajnos ma már nyoma sincs. Leomlott - ''Csuszatornyom omladékán rettetenetes dühös lettem'' A doboz sincs már meg, legalábbis a legvalószinűbb helyen lyuk tátong csak. Szászveresmart temploma román kori csarnoktemplom volt a XIII-dik század második feléből, 1300 táján.
Halastó Halastó Szörcse 54,8 km-re A virágzó kaszáló és a madarak kárpótolnak viszont, ha nem szeretsz halászni. A halasto - Ha mar volt Imecsfalva, lehetett Szorcse is. A Szörcse falu melletti, Feketeügy holtágán kialakított tórendszer jobb sorsot érdemelne.
Kolos-tető Kolos-tető Csíki-havasok 13,21 km-re A Kolos-tető két nyugati hegylába, a Kurta-Koszorú és a Szalonka-tető. A Szénás-úton a Kolos-tető felé - A Szépvízi-víztároló mellől induló Szénás-úton közelítettem meg a helyszínt. Az 1246 m magas Kolos-tető a Csíki-havasok egyik mellékgerincén található, a Sándor dombja és a Piricske-tető között.
Csíkkarcfalva erődtemploma Csíkkarcfalva erődtemploma 22,03 km-re Ide tartozott Jenőfalván és Karcfalván kívül Dánfalva Oltfalvával, valamint Madaras. Huncut rejtés - A megtalálást csupán a "skalp" szó segítette és az a megjegyzés, hogy Jenőfalva, huncut rejtés. Pákó - Budapestről jöttem haza Erdélybe, egy kedves barátom tanácsára próbáltam neki a feladatnak. Végre megkerült - Már-már feladtuk a doboz keresését, amikor még egyszer utoljára átgondoltuk a leírást, és meglett a doboz is. Csíkkarcfalva a Nagyboldogasszony egyházközség központja, amely már az 1330-as években létezett.
Begyenkő kőgombája Begyenkő kőgombája Torjai-hegység 29,55 km-re Talalkozas a medvevel - Erdekes, hogy mostanaig meg senki sem vallalkozott ezt a rejteket megkeresni. Új geodoboz került ide, de talán meg van még a régi is - Miután sikertelenül kerestük a Begyenkő nagy sziklájában elrejtett geodobozt, majd azt pótoltuk, kimásztunk a Begyenkő tulajdonképpeni csúcsára. Kőgombák - Még egy kis mászás, és megpillantottuk a kőgombákat. A bálványosi Begyenkő neve a rég kihalt bölény emlékét őrzi, hiszen a régi magyar nyelvben abban az időben a bölényt még begyennek nevezték.
Bumeráng-szikla Bumeráng-szikla Patkó-kő Hagymás-hegység 43,57 km-re A pusztából, a csúcsot célozva is ki lehet kapaszkodni ide pár perc alatt, de kényelmesebb és érdemesebb kelet irányból megközelítve végigsétálni a pompás sziklafal alatt. A Patkó-kő lábánál, a csúcs alatt, van egy különálló sziklatömb.
Kirulyfürdői pionírtábor Kirulyfürdői pionírtábor 18,01 km-re A tábor területén található egy borvízforrás is. Mindig előre - Nem találtam meg ezt a könnyűnek tűnő rejtést, pedig kitartóan tébláboltam amíg mindenki megtöltötte a palackjait, és utána lázas kapirgálásba kezdtem. Elhagyott vidék - Valóban szomorú látvány a pusztulásra ítélt régi táborhely, pedig volna benne fantázia. Hátra arc! - Ilyen kitartassal meg nem kerestem dobozt, negyedik alkalommal próbálkoztam. A kirulyfürdői pionírtábor régen jó állapotban lehetett, mára már nagyon lepukkant állapotban van.
Bunkerek az Árpád-vonalon Bunkerek az Árpád-vonalon Gyimesközéplok 30,79 km-re A Nagy-patak völgyének bunkerei - A geodoboz a második bunkernél van elrejtve. Bunker - A zsidó temetőtől jó kapaszkodón kell feljönni a rejtekhez. Bunkersorozat - A geodoboz a helyén van. A Nagy-patak völgyében összesen 5 régi, az egykori Árpád-vonalhoz tartozó bunker maradványa található, ebből 4 a völgy bal oldalán van.
Dungó feredő Dungó feredő Homoródkarácsonyfalva 34 km-re 2006-ban, egy fürdőépítő kaláka révén építik először újra, a mai formáját pedig 2019-ben nyerte. Nagyon szép kis fürdő - A Rejtekhely vadászat Erdélyben harmadik találkozó, harmadik napján, csapatmunával ezt is megtaláltuk. Megújult - Sok kéz önkéntes munkájával és nagylelkű támogatásokból újult meg az elmúlt tíz nap során a Homoród mentiek népi feredője. Irány egy akciós wellness központ - 2013-ban, egy magárahagyott pusztulásra ítélt hely. A Dungó népi feredő Homoródkarácsonyfalvától délkeletre található, a Sós- és a Csősz-patak (régebb Csüsz-patak) között.
Szurduk-vízesés Szurduk-vízesés Szeltersz 19,81 km-re A patak földrajzi baloldalán található a Szurdukbükke vagy Szurduk bükk, a jobb oldali Vészkaréj meredek sziklaoldal felett pedig a Cserebérc vagy Bükkdomb. A Szurduk a Vargyas-patak völgyének a Szeltersz klimatikus üdülőhely északi bejáratánál található, szurdok jellegű helye.
Forrás az Olt partján Forrás az Olt partján Sepsiszentgyörgy 51,04 km-re De csak az egyiket keresd a három közül. Hangya(lka)-rejtek - Nemrég rejtettem Tusnádfürdőn, az Olt partján, egy közvetlenül a mederben levő forrásnál, egy dobozt. Aréna - Egyértelműen megtaláltam a rejteket, doboz viszont sehol. Visszarejtettük - Visszarejtettük a dobozt. Sepsiszentgyörgyről Tusnád fele, a várostáblától nem messze, ha jobbra fordulsz, a mezőn megtalálod a forrást.
Mária-forrás Mária-forrás Homoródfürdő 25,99 km-re Fürdővízként szív- és érrendszeri megbetegedésekben. A Mária borvíz, forrásvíz jellemzői: szénsavas, nátriumkloridos, alkálikus, vasas, hipotonikus ásványvíz.
SZNM 3 Nyujtód SZNM 3 Nyujtód Hősök emlékműve 47,44 km-re Székelyek Nagy Kincskeresése - 3-dik stáció - Nyujtód - Hősök emlékműve Helyén volt - Megtaláltuk. SZNM 3 - Meglett az utolso SZNM is nekem, de nem utolso a sorban. Lobogó - Rendezett az emlékpark és a környéke. Székelyek Nagy Kincskeresése - 3-dik stáció - Nyujtód - Hősök emlékműve
Vákár Lajos műjégpálya Vákár Lajos műjégpálya Csíkszereda 1,91 km-re Vákár Lajos a legnépszerűbb csíki sportág meghonosítója, sportágalapító játékos, később edző és tanácsadó volt. A részletek érzékelése - Ez így igaz, egy csíkszeredai a bemutatott látnivalótól távolinak fogja tartani a rejteket. Nem a parkban van a geodoboz - A geodoboz nem a műjégpálya épülete előtt levő parkban van elrejtve, hanem oldalt, a Hősök parkja felé. Hoki - A hokicsarnok épületét nem nehéz megtalálni. A csíkszeredai műjégpálya Vákár Lajos nevét viseli, annak a nevét, aki a 70 éves csíki jégkorongsportnak hat évtizeden át volt alappillére.
Nagy-Bogáts kúria Nagy-Bogáts kúria Sepsiszentgyörgy 54,09 km-re A 19-dik század végén, 1904-ben épült Szotyori Nagy Ferenc szemerjai földbirtokos tervei alapján. Kuria a Szemerjan - Ez egy szepen helyrehozott kuria. Sepsiszentgyörgy Szemerja városrészében, a József Attila utca 12 szám alatt áll az eklektikus, tornyos, Nagy-Bogáts családi ház.
Lázár-kúria Lázár-kúria Csíktaploca 3,96 km-re Ma már ennek a két fának is levágták a felső részét, pedig mesélhetnének a Lázár-családról, akiknek emlékét az itt kezdődő Lázár utca őrzi. Csíktaploca kőrisfája és hársfája a jelenlegi kultúrház, a volt Lázár-kúria előtt áll, társai azoknak a fáknak, amelyeket a kollektiv gazdaság idejében kivágtak.
Szent Anna feredő Szent Anna feredő Csíkszenttamás 24,83 km-re A fürdő és környezete a helyi Szent Anna kultusz nyomán a Szent Anna Feredő nevet kapta. Lába kelt doboz? - Én nem másztam fel a szerkezetre rejtéskor. Felháborító a fürdő állapota - Na ez a hely, amit úgy hívnak, hogy a nemtörödés magas foka. Ez bizony több, mint valószínű, hogy elveszett - 99%-os vagyok benne, hogy megtaláltam a geodoboz helyét. A Csonkatoronytól nem messze, a Feneketlen-tó közelében épült egy filagória, egy fúrt forrás vizét összegyűjtő medence, öltözővel, árnyékszékkel, nyomóskúttal, padokkal, hintával.
Vápa vára Vápa vára 27,77 km-re Még nem falta fel - Szerencsére még nem falta fel a bánya egészen a környéket, de ijesztő egy mammutvállalalat. Medvék is szeretik - Nagyon jó hely, de azt hiszem a medvék is szeretek ezt a helyet, három medve ürülék eset az utamba, este felé nem szívesen járnék erre felé, a rejtekhelyet könnyen megtaláltam. Hóolvadásra - Az idén ez az első dobozom, könnyen megtaláltuk. Sepsibükszád határában, a Rakottyás-patak és az Olt közös teraszormán, ez utóbbi jobb parti hegyfokán, a Zsombor-patak beömlésétől északra fekszik, az őskori telepre épült, kora középkori Vápa vára.
Máréfalva védbarlangjai Máréfalva védbarlangjai 33 km-re A hagyomány szerint, vész idején itt talált menedéket a máréfalvi nép. A geodoboz a helyén van - Ellenőriztem a rejtekhelyet, a geodoboz a helyén van, és még nem találta meg senki. Énlakára menet - Énlakára menet kiugrottunk a barlangokhoz, gyönyörű hely, de a panoráma még szebb. ágak - Ebbol az alkalombol osszejott, bar alaposan megdolgoztatott. Máréfalvától északra, a Leshegy nevű dűlőben sziklába vájt védbarlangok találhatók, a helybeliek Kőliknak nevezik a helyet.
Móric-kő Móric-kő Korond 49,51 km-re A tetejéről szép kilátás nyílik déli irányba Korondra, a Kalonda-tetőre és a Firtos-hegyre. Nincs meg a régi doboz, de van egy új doboz, új rejtekben - Pálpatakáról jövet, a Móric-kő közelében van egy elágazás jobbra. Lobogó - Ha már valaki ilyen helyre lobogót telepít, akkor gondoskodhatna arról is, hogy egy év múlva ne egy rongy-darab lebegjen itt. A környék igazi vadaspark - Ma rejtettem egy geodobozt a Fügeváránál, mely jelenleg andezitbánya. A Móric-kő Korondtól észak-keletre, Pálpatakától dél-nyugatra és Fenyőkút településtől nyugatra található, meredek sziklafallal végződő kilátóhely.
[ Fel ↑ ]
Harom vára romjai - Csíkzsögöd
Harom vára romjai - Csíkzsögöd 3,17 km-re
A Harom vár a 12-dik század eleje körül épült, és az Erdélyt keletről védelmező várrendszerhez tartozott. Csíkszeredától délre, Zsögödfürdő dél-nyugati határában, a Harom-tető 1079 m magas csúcsától keletre található.
Kossuth-szikla - Hargita-hegység
Kossuth-szikla - Hargita-hegység 12,53 km-re
[ Fel ↑ ]
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.