Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Veresmart - Barcaság - Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

Veresmartnak is, mint minden szász falunak, van templomkastélya. Ez köridomu, kiszökellő zúzművekkel, ily védszerkezettel van ellátva erős régi védtornya is. De a régi templomot egy oly terjedelmes új templom váltotta fel, hogy az alig fér a szűk templom-kastélyba. Veresmart című fejezet részletesen Szászmagyarós Terra Siculorum
Alsórákosi temető A falu különleges temetkezési szokásairól árulkodnak a temetőben található faragott lábfák, a halottak lábához elhelyezett, úgynevezett gombosfák. Ismét helyén van Breki - ígéretemhez híven ujra felkerestem a rejtekhelyet, és jóvátettem bűnömet, így most már Breki jobban áll/ül/fekszik mint valaha. Gombosfák - Nagy örömmel fotóztam a lábtól állított gombosfákat, hisz kiegészítették a már meglévő kopjafa- fotó gyűjteményem. Béka - Szerencsére a térkép meg a képek alapján nem volt nehéz rátalálni a zöld béka buvóhelyére. Alsórákos kevesek által ismert látnivalója a Kövesoldal tetején 1676 és 1686 között épültreformátus erődtemplom melletti temető.
Panoráma Szarvas-völgy Panoráma Szarvas-völgy Szarvast nem láttunk - Gyönyörű kilátás fogadott. Panoráma Szarvas-völgy
Millenniumi fenyves Sepsiszentgyörgyön az állomástól északra, a csíki vasútvonal Kézdivásárhely felé elágazó szögében létesítették a millenniumi fenyvest. Sinek es a fenyves - Mar 2022 oktober 11-en megtalaltam a dobozt (lasd a rejtek bejegyzeseben) majd 2023 januar 25-en ujra. Emlekmuvek - Sepsiszentgyorgy emlekmuvei. Hány honvédemlék van? - A második osztrák katonai felmérésen a Honvéd Denkmal megnevezés szerepel, egy kis emlékmű grafika mellett. 1896-tól kezdődően a millennium emlékére emlékfákat, általában fenyveseket ültettek.
Büdös-barlang Egy néhány méter mélységű üreg, amelyből belélegezve mérgező, de a bőrőn át felszívódva vérkeringést serkentő hatású gázkeverék áramlik ki. A vihar elott - Jol esett a tura vegere egy kis maszkalas. Ünnepeltünk - Családi ünnepnek kerestünk helyszínt. Mára az első - A leírásokból úgy gondoltam hámot és kötelet is kell vinnünk :). A torjai Büdös-barlang egész Erdély leghíresebb mofettája.
Vanturis-vízesés Vanturis-vízesés Vadregényes hely - Egy jólsikerűlt kirándulás első napján (bár nem ment simán minden) vitt el Péter erre a csodálatos, de nem könnyen megközelíthető, és megtalálható helyre. Vanturis-vízesés
Nagy-aratás Most már sejtjük, honnan jönnek a teherautók, és minek lett ott aszfalt. Nárciszmezők - Már többször készültem, hogy egy dobozt rejtsek ezen a vonalon. A rejtek már üres volt - Székelyudvarhely irányából tartottam hazafelé. Virágtenger - Összekötöttük a kellemest a hasznossal, és miután megszedtük a markunkat nárcisszal megkerestük ezt a geodobozt is. A Pokoláztól tovább az út elhagyatott katonai radarok mellettt visz tovább, a szemétfeldolgozóig.
Molnár Elemér grafikusművész A kolozsvári Képzőművészeti Főiskolán csak egy év adatott meg neki, munkát kellett vállalnia. Le vagyok nyugozve - Aki arra jar megeri beterjen Elemer bacsi kis meghitt szobajaba, mikor az ember belep abba a kis szobaba egyszeruen tatvamarad az ember szaja olyan elkepeszto remekmuveket fest akar 23 perc alatt. EKE-tábor 2015 - Voltam Elemérbácsinál. Nincs itthon senki - Sajnos nem volt otthon senki, de ha majd erre járunk pl. Molnár Elemér a marosvásárhelyi művészeti középiskolában érett felnőtté.
Szent Imre katolikus templom A templom előtt áll a háborús hősök emlékműve, igazolva a település újabb veszteségeit. Záróra - A templom és a torony a helyén, de az ajtó zárva. Üres lik - Tusnádfürdőről hazafele beugrottunk megkeresni ezt a dobozt, de várnunk kellett, mert épp jött ki a nép miséről. A gerenda likaban - A templom elott egy idos hazasparral talalkoztunk, akik elmondtak hogy ok voltak a templom harangozoi. Csíkszentimre Szent Imre herceg tiszteletére szentelt, római katolikus temploma 1778-ban épült az egyházközség és Henter Ádám költségén.
Kossuth-szikla Ha a Festőborvíz felől közelítjük meg, mielőtt beérnénk a Táborba, a hidnál levő utelágazásnál balra kell térni a Zöld Szív ITM menedékházánál. Izgalmas - Nagyon szép, zöld helyen van ez a szikla, és izgalmakat biztosít annak, aki felmászik a tetejére, ami nem olyan egyszerű, de megéri. Lyuk a sziklában - Egy gombászással egybekötött doboz keresgélés volt. Elrejtett rejtek - Az elhagyott strand látványa nem késztetett arra, hogy belépjünk a területére, így egy darabig csak kerülgettük azt. Kirulyfürdő egyik festőien szép, könnyen megközelíthető helye a Kossuth-szikla.
Elpusztult középkori templom Ezen a helyen valamikor egy templom állt, mely hajdanán három falu (Patakfalva, Telekfalva, Sándorfalva) közös erőfeszítéséből készülhetett el. Kerülőút - A képek nem akarnak felmenni, így kerülőútra tereltem őket. Asatas - A rejteket megtalaltam (a szogletes kovet), de a ket kis ko a ladaval eltunt. Hát ez furcsa - El nem tudom képzelni, hogy ha már kiástak 5 darab 5x5 méteres gödröt, a hivatkozott cikk szerint, és feltártak annyi falrészletet, akkor miért temették volna vissza? Na de majd csak kiderül. Patakfalva temetőjének keleti részében nemrég régészeti kutatásokat kezdtek.
Begyenkő kőgombája Talalkozas a medvevel - Erdekes, hogy mostanaig meg senki sem vallalkozott ezt a rejteket megkeresni. Új geodoboz került ide, de talán meg van még a régi is - Miután sikertelenül kerestük a Begyenkő nagy sziklájában elrejtett geodobozt, majd azt pótoltuk, kimásztunk a Begyenkő tulajdonképpeni csúcsára. Kőgombák - Még egy kis mászás, és megpillantottuk a kőgombákat. A bálványosi Begyenkő neve a rég kihalt bölény emlékét őrzi, hiszen a régi magyar nyelvben abban az időben a bölényt még begyennek nevezték.
Szeles vésze Amint a Hargitafürdőre is, valamint a fölötte levő Kossuth-sziklára, a felcsíki falvakra, és a Csíki-havasokra. Széles vésze csodálatos sziklái és panorámája - A tegnapi bemelegítés után, ma újra biciklitúrára indultam. Kerékpár - Látom belejöttél a kerékpározásba, csak gratulálni tudok. A Hargitafürdőtől délnyugatra húzodó sziklás kráterperem hasonló a Bagolykőhöz, amire szép időben nagyon jó kilátás nyílik.
Kannásné fájának maradványa Egy nagy terebélyes koronájú fa volt, melynek nagy koronája az útra is kihajlott. Restaurálták Kannásné fáját - Mivel a Kannásné fájának a maradványa egy magánház udvarán volt, oda nem rejtettünk. Székelyudvarhelynek egy régi érdekessége, egy öreg 200-300 éves fa az Ugron Gábor utcában, az egyik tulaj kertje végében, amit a köztudat Kanásné fájának nevezett.
Akó-kapu Hosszú időn át az Akó-kapu kifejezés létezett a tudatunkban, de kaput itt nem láttunk! Az Akó-kapu a helyén van - Forgalmas helyeken nincs igazán biztonságban egy geodoboz, ritka a hosszú életű rejtés. Miért tűnnek el a dobozok? - Egy része (valószínűleg) tudatlanságból, egy másik része (talán) rosszindulatból. Miért - M Az Akó-kapu kifejezés az évszázadok során Alcsík közepén azt a helyet nevezte meg, ahol az országútból kiszakad a Fiság völgye felé vivő útszakasz.
Céhtörténeti Múzeum Itt kapott helyet a Céhtörténeti Múzeum, mely 2012-ben vette fel egykori alapítója, Incze László nevét. A kézdivásárhelyi múzeum épülete 1857-ben épült, sokáig a városháza működött benne.
Pogányok templomocskája Másik neve Bálvány-kő, németül Götzentempel. A Pogányok templomocskája egy látványos sziklaalakzat az erdő közepén, hangulatos környezetben, nem messze a Barcarozsnyói barlangtól.
Bányászpataktövi borvíz A Bányász-patak Oltba való beömlésétől 10 méterre van a Bányászpataktövi borvízforrás, melynek vize alacsony asványi sótartalmú, és 9,5 C hőmérsékletű. Keresd a jelet - Könnyen megközelíthető helyen, az Olt-parti borvíz közelében található ez a rejtek. Tusnádfürdői kirándulás 7 - Igaz ugyan, hogy először elvétettük a lejáratot a forráshoz, de csak sikerült megtalálni. Tusnádfürdői séta - Miután Csíkszeredában megnéztük, hogy milyen is az amikor a falu beköltözik a városba, ami amúgy a bukaresti barátainknak nagyon tetszett, hazafele tartva megálltunk még itt Tusnádfürdőn is egy kis sétára, na meg egy kis rejtekhely vadászatra. Bányászpataktövi borvíz - Tusnádfürdő.
Szent Anna-szikla A szikla lábánál egy kis tisztás van, meg egy kis üreg, mely valamikor egy remete otthona volt. A Szent Anna szikla az 1400 méteren felépült Alpes-szálló és a Királyi esztena-tisztás felé vezető utak kereszteződésének közelében található.
Ösvény a Bárbes agyarai alatt Mi ezt az ösvényt visszavonulásra használtuk, Szinaja felé, miután bejártuk a Vágy völgyét, és megnéztük annak vízeséseit. A Bárbes agyarai sziklacsoport, románul Coltii lui Barbes, alatt vezet el a piros ponttal jelzett túraút egyik szakasza.
Herecz vára Sokadjara - Nem is tudom , hogy mar hanyadszor is jartam itt fenn a romoknal. A szerecsen óriások kincse - Miután beléptünk a várba, a koordinátákat is figyelve, megkerestük a fát, amit a doboz lát (eseslevi fotója alapján), és utána gyorsan meglett a doboz is. Oltszem I - Szép erdei séta után felértünk a hegytetőre. Az Olt és a Herec patak között, a Bodoki-havasok egyik nyugati hegylábának közvetlenül az Olt fölött emelkedő, Várhegynek nevezett magaslatán található Herecz vára.
Nagy Csomád-csúcs Nagy Csomád-csúcs A macik nyomában - Kocsival érkeztünk az egykori Szent Anna-menedékház melletti parkolóba, majd gyalog folytattuk az utunkat a Tusnádfürdőre vezető piros kereszt jelzés mentén. Nagy Csomád-csúcs
Bod Péter Megyei Könyvtár A Székely Nemzeti Múzeum könyvtára (100000 kötet) és a Székely Mikó Kollégium könyvtára (30000 kötet) gyűjteményével. Esti séta - Még a nyáron próbáltam megtalálni ezt a dobozt, de sajnos ültek a közeli padon és nem volt türelmem várni amíg elmennek. Adatbázis-karbantartás - Furcsa volt, hogy a cinegék egy egész kicsi geodobozt találtak meg, habár a rejtehely képtárába feltöltött kép alapján a geodoboz nem pici. Egész kicsi - Elég sokan sétálgattak a környéken. Sepsiszentgyörgy 1948 előtt két jelentős könyvgyűjteménnyel büszkélkedhetett.
Bodok-csúcs A csúcsról csodaszép panoráma tárul elénk tiszta időben. Meglepetés a csúcson - Herecz vára és Kincsás vára mellett a Bodoki-tető volt a szintentartó-honismereti túránk célja, ahol a legutóbbi bejegyzések alapján nem számítottunk dobozra. A havason - Kicsit fújt a szél, de attól eltekintve szép napot töltöttem fenn a havason. Újra itt vagyunk - Visszajáró lelkek vagyunk itt. A Bodoki hegyseg névadó, de nem a legmagasabb csúcsa.
Benkő-kert Benkő-kert Felfedezni - Kivancsi voltam, hogy milyen is a Benko kert. Benkő-kert
Síugrósánc Az udvarhelyi síugrósánc Szejkefürdővel szemben, a főút túlsó oldalán található, a Székelylengyelfalva felé vezető út baloldalán.
Betonkút az erdőben Elkerített forrás és betonkút, Büdösfürdőtől 500 m-re délre, a kék sávval jelzett túraösvény mellett.
Boldog Özséb katolikus plébánia A város másik, Szentháromság plébániatemplomától távol esik, az új, nyugati tömbháznegyed tette szükségessé egy új templom építését. A kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébániatemplom 1986-ban épült, a tornyot 2003-ban építették.
Faragott kő bazaltfal Összesen 1 hektáron terül el, melyből 0,3 hektáron találunk oszlop jellegű bazaltsziklát. A Faragott kő geológiai természetvédelmi terület a Persány-hegység legdélebbi bazaltkitörése.
Kőkereszt Oh szent kereszt légy oltalmunk, így szól annak a kőkeresztnek a felirata, amely Tusnád falu egyik fontos kereszteződésében, a központból Alszeg felé vezető úton található.
Csala tornya A tatárok tábort vertek Kőmezőben, és várták, hogy az éhség kergesse ki az ostromlott népet a barlangból. Csala vezér - Ez a doboz is kipipálva. Tatárlik - Először a Tatárlik feletti kilátóhoz másztam ki, ahonnan nagyon jó a kilátás, majd visszaereszkedtem az ösvényen a Tatárlikhoz és a Csala tornyához. Régi emlékek - Csak mikor a Tatárlik üregeihez felértünk, jöttem rá, hogy már jártam itt annak idején, 15-16 évvel ezelőtt. A monda szerint nagy erővel támadtak a tatárok a környékre, ezért a nép visszahúzódott az elfalazott bejáratú Kőlikba.
Nyír kútja pihenő Egy kőkert jellegű, szikladarabokkal megszórt mező, ahol egy forrást és itatóvályút találunk. A Nyír kútja pihenő Csíkszentimrétől kevesebb mint 4 km-re található, keletre.
[ Fel ↑ ]
Veczerkő
Veczerkő
A Veczerkő Erősd falutól délre, 3 km-re található, a Felső-Veczer nevű hely déli lejtőjén. A magas dombot körbefolyta az Olt, a folyó fölé óriásokhoz hasonló konglomerátum-sziklák nyúlnak be.
Kagylós-barlang - Persány-hegység
Kagylós-barlang - Persány-hegység
[ Fel ↑ ]
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.