A hagyomány szerint az első telepes Lestyán János volt, akinek beltelkét adósság miatt elárverezték, viszont Kendereskertje megmaradt. Nagy hó - Egy órai keresés után sem találtuk meg. Enyészet - Kerestük szorgalmasan, igaz, koordináták nélkül. Megtörténhet - A geodobozok sem halhatatlanok. Csíkkozmás területén ágazik el a Nyerges-tetőn át Kászon felé vezető út, ennek mentén terül el a Kendereskert és Tófenék nevű falurész.
Utoljára még vendéglőként üzemelt, de ma már elhagyottan áll. Az előterében egy bástyával ellátott épület a régi képeslapokon Damokos Ákos villájaként van feltüntetve.
Jelenleg felújították a tetőborítást, a kapun lakat van, így csak kivülről nézhettem meg az épületet, készíthettem néhány fényképet. Sürgés-forgás - Már megtörtént a sürgés-forgás, friss vakolat a kapu körül. Elsőnek - A kúria felújítás alatt van. Műemléképület a XVIII-XX századból, állítólag a helyi tanács megvásárolta az épületet.
Itt halad át a Tolvajos-tető felől érkező kék sáv turistajelzés a Csíkszentimrei Büdösfürdő felé. A Hirtelen-puszta a Dél-Hargita egyik turisztikai csomópontja.
A fürdő épületét 1971-ben újjáépítették, faragott oszlopos előteret képeztek ki. A bogáti kápolna alatt több borvízforrás fakad, egyik forrás vizét az 1938-ban közadakozásból épített melegített borvízfürdő hasznosította.
Báthori István trónra lépésekor (1571) Közép- és Alcsíkon 11 helyen volt plébános, Csíkszentmiklóson ekkor már két pap is volt. Fölösleges akadályugrás után - A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe. Itt is rend és fegyelem - Ahogy tapasztaltam a mai napon, a környék templomai rendbe vannak téve és megtörténhet, hogy több doboz látta a kárát. Elázva - Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. Csíkszentmiklós a környék egyik legrégibb települése és legrégibb a plébániája.
Egy másik játszótér rejtését találtad meg - Úgy néz ki, hogy nem olvastad el figyelmesen a geodoboz megtalálását segítő információt, és nem nézted meg azt sem, hogy ki a geodoboz rejtője. Új kilátó - Áll az új kilátó, fém és fa sikeres összehangolása. Épül az új kilátó - Magtaláltam a rejtekhelyet és megtaláltam a kilátót lebontva, szépen egy rakásban. A kilátót 2008 nyarán építették az oroszhegyiek, szeptember 21-én avatták fel a második Szilvanapok alkalmával, Böjte Csaba ferences szerzetes által celebrált szentmise keretében.
Valaki tud többet erről a völgyről? Már jártunk a világvégén - A nyáron gombászgatni szerettünk volna a környéken, de ítéletidő ért utol, hogy a hely nevéhez illően stílusosan fejezzem ki magam. A világ kezdete vagy vége az az elhagyatott gyümölcsös?
A területen halad keresztül a Korond-patak, amely változatos formákat, látványos sóalakzatokat, sószurdokot, sószorost hozott létre. Nem volt bozótvágó késünk - A tavasz első kiruccanása volt. Új doboz - Rejtettem egy új dobozt a Sószorosban. Deszkákon - Többször jártam a szorosban, de még a tanösvény előtt. Parajd belterületétõl délnyugatra fekszik a Sóhát 8 hektár kiterjedésű természetvédelmi területe, legmagasabb pontja a Sóhegy (576 m).
Erre utal egy helyi mondás: Hegyen-völgyön kápolna, minden héten egy bucsucska. 0003 - Na,ez megvan. Temetőkápolna - Megtaláltuk. Keresztút - Sikeres fokozati vizsga után, harmadmagammal, hazaindulás előtt. Csíkbánkfalván több kápolna is van.
A Csicsói-Hargita északi kilátópontja és a kőgombák között, látványos sziklabástyákat láthatunk.
A történelmi idők során több építkezés is történt itt, 2021 és 2024 között teljes felújításon esett át. A jelenlegi L alakú, manzárdtetős kastély előtt már a 17-dik században volt itt udvarház, jelenlegi nevét a legutolsó tulajdonostól kapta.
Bükkloka Szépviz felől indulva a Gyimesi-hágó utáni első völgy jobbra. Égszakadás - Elindultunk forráskeresőbe. Amikor futnak a nők utánad, jobb ha megállsz - Ma volt a második alkalom az idén, amikor megpróbáltam eljutni (újra) a Tatros forrásaihoz. Másodszorra - Másodszori nekifutásra eljutottunk a forrásig. A Tatros-folyó forrásának felderítésére indult el baráti csapatunk a szépvizi közbirtokosság támogatásával.
Egyik lehetséges megközelítési módja, ha Almásról a hegyen keresztűl Szentmártonba vezető uton indulunk el. Gyöngyvirág, madárijesztők, és szarvasok - A geoüveggel megjelölt földvár felől érkeztünk ide, majd innen ereszkedtünk le újra a kőbányához. Toronyirányt - Lövéte és Homoródalmás között valahol félúton félrehúztunk, leparkoltunk. Szép kilátást biztosító magaslat Lövéte és Almás között.
A jó hírnevét onnan szerezte, hogy egy kis zsindelyes házban itt egy idős asszony élt. A kézdivásárhelyi 43-as udvarteret ma is Kicsimama utcának nevezik.
Minden év augusztus 20-án itt tartják a Szent István-napi búcsút, mely a háromszékiek legfontosabb katolikus rendezvénye. Eső előtt - Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső. Rotonda - Ezt, bizony nem találtam meg. Kedvcsináló - Aznap az első sikeres megtalálásom volt. A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna.
Hogy miért is Őrkő, talán régen innen őrködtek, vigyázták a várost és környékét. Változás - Nagyot változott az Őrkő környéke. Kőbánya - Kinyíltak a boldogasszony papucsai a Sugás pataka völgyében, s gondoltam az Őrkő úgyis útban van, hát akkor megkeresem az ott elrejtett dobozt. Sepsi 2 - A kilátás igazán szép, ha az ember kicsit távolabbra tekint és nem csak a roma-telepet látja. Sepsiszentgyörgyön van egy érdekes hely, Őrkőnek hívják.
Egy a házak közötti köves utca és a Fürdő (Homoródi)-patak közötti kaszálón. A Felső Vészfarki borvízforrás Homoródfürdő keleti végében található.
Az asszony mondá - Székelyudvarhely Csíkszereda fele vezető
kijáratánál, a Bethlenfalvi út jobb oldalán, van egy kocsma, aminek
becsalogatója a csatolt képen látható. Fészek - Madéfalván, a Siculicidium emlékmű közvetlen szomszédságában található a Fészek. Szoval - Azt mondta az asszony. Poénos nevű erdélyi kocsmák helyét, koordinátáit és fényképeit szeretnénk összegyűjteni ezen az oldalon.
A háromtízesi Szent Kereszt kápolna közelében található Hargas út mentén készült el, és 16 állomást foglal magába. A csíkszentgyörgyi Házaspárok útja Erdélyben egyedi, Magyarországon már több helyszínen is megtalálható, elsőként Óbudavár központjának kegykápolnájánál.
Nemcsak a környékről, de messzi tájakról is fogadta a reumatikus bántalmakra panaszkodókat, ugyanis a régi öregek szerint a pezsgő víz csodaszerként hatott ezekre a nyavalyákra. A doboz a helyén - Baráti körben egész napos programunk volt ezen a kellemes, hűvös helyen, mely kis oázisként szolgál a nagy hőségben. Feredő - Ez az a doboz, amelyiket már messziről látni véljük. Székelypetőfalva határában található Fortyogófürdőnek már az 1800-as években nagy látogatottsága volt.
A Julis-borvíz Újtusnád Bátord nevű falurészének északi szélén, a vasútállomás felé vezető utca mellett található.
Ezért Csíkszentkirályról a település déli kijáratánál levő temető kápolna melletti öreg hársfák mesélnek. A csíkszentkirályi templom - Büdösfürdőről hazafele tartva. Ti is éppen így jártok - A cinterem nyitva volt, meglepetésemre megtaláltuk a geodobozt is. Szent István királyról nevezett templom - Szerencsénk volt, mert a templomban éppen szentmise volt, ezért nyitva találtuk a kaput. A jelenlegi római katolikus templom melletti hársfasort kivágták.
A rendezett park, az 1848-as forradalom, illetve az első és második világháború hősei előtt is tiszteleg. Kőkereszt - Miután megtaláltam a fából kinőtt keresztet, már nem volt nehéz betájolni a rejteket. A dobozt sajnos nem találtuk meg - A 6 évvel ezelőtti utolsó bejegyzés óta a terepet alaposan átrendezték, a leírásban említett fábazárt kőkereszt megvan, de a fának már csak a korulbelul méteres tuskója van meg. Kacsintgatós üzemmódban, háttal a kőkeresztnek - A geodoboz tényleg a temetőben van elrejtve, és nem az emlékparkban. Szent Katalinnak ajánlották a katolikus templomot Szentkatolnán, előtte emlékpark áll, a falu szellemét dícséri.
Szénsavas, kiváló asztali víz, melyet a két világháború között palackoztak és kimondottan Galac város piacán hoztak forgalomba. A rejtek - A rejteket, illetve csak a doboz hűlt helyét találtuk meg. Oltszem II - A forrás környéke sajnos kezdett kicsit lepusztulni, de a víz jól esett. Télen is finom a Salus borvíz - Rövid, késődélutáni sétára indultunk. A sütei borvíz az oltszemi erdőben, a Sütei patak völgyfejében tör a felszínre.
Nem messze a falutól egy bikarbonátos-sós gyógyvíz található. Sóskút sötétben - Sötétben minden doboz fekete, még a fekete doboz sőt a fekete lyuk is. Új doboz - Már másodszor jártunk ezen a helyen, és nem tudtuk megállni, hogy ne hagyjunk itt egy dobozt, ha már nem kereshettünk mi. A szív dobog - A Leánykavárnál nem találtunk ládát, de reménykedve mentünk a sós forráshoz. Oltszem Sepsiszentgyörgytől északra fekszik, itt található Mikó Miklós gróf 1827-ben épült vadászkastélya.
2016 október 13-án a Vatikán szomszédságában állították fel. Szívesen keresgéltünk itt - A doboz a helyén volt, ötletes rejtés. Bádogbetűk - Nem is volt ez egyszerű. A Misericordia egy magyar képzőművészeti installáció, az első római magyar street art műalkotás.
1998 július 5-én leplezték le az ünnep egykori kezdeményezőjének, Domokos Pál Péternek az egész alakos szobrát. Rakoncátlan doboz - Nem tudom, hogy indult útnak ilyen hamar, pedig kis kövek közé tettem, de ezek szerint ez egy felületes rejtés volt, ha mar az első megtaláló újra kellett rejtse. Szobor - Bizony leültem és gondolkodtam, de a felvilágosodás elmaradt. A fejmosás késik, de nem múlik :-) - Ez már a második alkalom, hogy keresem ezt a geodobozt. Csíksomlyón minden évben megtartják az Ezer Székely Leány napját.
Az ősi vár a Pogány-havas egyik alább eső, tojásdad alakú dombján, a nép nyelvén ma is Várhegynek nevezett kiemelkedésen, Felcsík völgyére benézve, s a szomszéd hegyeken lévő várakkal láttani összeköttetésben állott. Csíkszentmihály község határán, a nevezetes Pogányhavas keleti részén, egy hajdani vár szétporladó romjai láthatók.
A patak mentén egy jó állapotú erdészeti út vezet, melynek középső szakaszán található a bodvaji gyártelep megmaradt része, a felújított kohó. Gyönyörű idő - Sajnos itt nem találtunk semmit, gondolom még nem volt más láda rejtve. Ágyú - Amikor jó pár éve erre jártam, akkor valakik be voltak költözve a hámorba. Bodvaj - Történelmünk fontos eseményeinek egyik helyszíne, jól esik hogy nincs elhanyagolva, nagyon jó állapotban van. A bodvaji vashámor a Fenyves-patak völgyében található.
Páduai Szent Antal tiszteletére szentelt barokk kápolna. Hóban - A Hármashalom-oltár utáni sikeres doboz találat után nagy lelkesedéssel kutattuk a hó boritotta erdőben a rejtekhelyet, de sajnos nem talaltuk meg. Kápolna - Jó kis emelkedő után felértünk a Szent-Antal kápolnához. Kiürítve és vagdalva - Lefele már könnyebb volt ballagni mint a hágón felfele, igaz a közmondás, hogy hazafelé a lovak is jobban húznak. A csíksomlyói Szent Antal-kápolna a Kis-Somlyó hegy délnyugati oldalán áll.
Tusnádfürdő északi részén, ott ahol az Alsó Tiszás-patak az Oltba ömlik, van a kishozamú Alsótiszástövi borvízforrás, mely egy 50 cm átmérőjű vascsőbe van foglalva. Tusnádfürdői borvíz - Eddig ez elkerülte a figyelmünket. EKE-tábor 2015 - Elemér bácsitól nem messze, az erdő hűvössében bújik meg ez a borvízforrás. Tusnádfürdői kirándulás 9 - A fű korulbelul nyakig ért, ezért nem volt könnyű megtalálni a forráshoz vezető ösvényt, és ahogy az erdőből kiértünk egy nagy kutya acsargott ránk, de szerencsésen megúsztuk. Alsótiszástövi borvíz.
Nyaktörő rejtek - Megtaláltuk, de a rejtek elég nyaktörő, nem mondom. A torony még áll - A torony még áll, bár nem valami bizalomgerjesztő az állapota. Sajna - A hely nagyon tetszett. Sepsikőröspatak és Kálnok közötti dombon áll a Veres barátok templomának romja, XV-dik századi gótikus templommaradvány, melyet a helybeliek Kápolna néven ismernek.
Kis Pogány havas - A Szépvízi tároló rejtekhelyén mikor belőttem a következő célpontot, ami a Kis Pogány Havas volt, úgy döntöttem, nem megyek vissza Szépvízre, toronyiránt rövidebb. A cél - Végre elértünk a kitűzött célhoz. A Szent László emlékhely magába foglalja a Szent László kápolna konzervált romjait, Szent László kövét, valamint Szent László kútját és az újonnan épült haranglábat.
Kémeink jelentették - Kémeink jelentették hogy a doboz eltűnt a vágta porában. Sanderoval a tetőn - Egy igazi élmény ezen a tetőn állni. Emlékmű - Megtaláltam. Ereszteveny felett magasodik a Pincetető, az Óriáspincetetőn felépített térplasztika.
A város másik, Szentháromság plébániatemplomától távol esik, az új, nyugati tömbháznegyed tette szükségessé egy új templom építését. A kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébániatemplom 1986-ban épült, a tornyot 2003-ban építették.
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.