Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Toroczkó - Aranyosszék - Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

Toroczkó város története. Vasipar és földmívelés Toroczkón. Toroczkó nevelésügye és népélete. Toroczkói népviselet és népünnepek. Toroczkó című fejezet részletesen Toroczkószentgyörgy Terra Siculorum
205_toroczko.jpg
Toroczkó város keletről felvett látképe, a Tilalmas és Ordaskővel hátterében
Bélavár Panoráma Bélavár Panoráma Bélavár Panoráma
Colina park Colina park - Kolozsvár Szolgálati út alkalmával - Egy szolgálati út alkalmával újra megkerestem ezt a rejtekhelyet is. Borókák között? - Kerestem a bokrokban de nem a bokrok között. Colina park - Megvan a lada. Colina park - Kolozsvár
Református templom Az egykor népes település Ceausescu hírhedt falurombolási projektjének esett áldozatul. A falu életterének módszeres leszűkítésével, a hivatalok, helyi iskola, orvosi ellátás elköltöztetésével a lakosság igen gyors ütemben tűnt el Herepéről.
Léta-vára Melegen ajánlom mindenkinek - Nagyon szép őszi nap volt. Dombok között elrejtve - Impozáns volt, ahogy fentről megpillantottuk a vár romjait. Szent László pénzei Léta váránál - Egy rövid szombati séta alkalmával vettük célba a létai várat. Magyarléta falutól 3 km-re, a Jára völgye fölött emelkedő kősziklára épült Léta-vára, másik nevén a Géczy-vár.
A Thoroczkay család vára Alsó sarok - Nagyon szép volt a séta fel a várig, és a kilátás is csodálatos volt. Holdvilág - A telehold világított már, amikor a vár alá érkeztünk. Se négyzet, se trapéz - Elég sokat kerestük, de nem találtuk. Torockószentgyörgy határában, egy észak-déli sziklacsúcson, a Vársziklán található a Thoroczkay nemesi család erődítményének romja, melyet torockószentgyörgyi várnak is neveznek.
Remetei panoráma Nyuszika - Remek a panoráma, az út frissen kövezve. A Felsőenyed - Bucsum közötti 107I jelzésű megyei út áthalad a Torockói-hegységen nagyjából kelet-nyugat irányban, helyenként kb 1000 méteres magasságban.
Katolikus Székesegyház Gyulafehérvár A román kori magyar művészetnek ez az egyik legszebb példája, jellegzetes román kori elemei a torony és a templom déli kapujának díszítései. Fehér oltár - Három napot töltöttem Gyulafehérváron s már a legelején első dolgom volt megkeresni a székesegyházban elrejtett dobozt. Márton Áron sírja - Meggyőződésünk, hogy a rejteket megtaláltuk, legalábbis nekünk egyértelműnek tűnt. Templom - Előrelátásom szerint a doboz megtalálásával problémák lesznek, mert a rejtek felújítás alatt van. A gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyház egy háromhajós katedrális, melyet egy 11-dik században épült templom helyén emeltek a 13-dik század elején, román stílusban.
Szarvadi-ház Szarvadi-ház - Király utca 10.
Akadémiai Kollégium Színház utca 1 szám, Király utca 4. Akadémiai Kollégium, a régi Egyetemiek Háza, az első magyar kőszínház telke.
Törvényszék Egykori marosludasi községháza.
Bocskai várkastély A település már az első okleveles említésekor, 1263-ban, mezővárosként szerepel. Egeres község a Kalotaszeghez tartozó Nádasmente vidékén áll, a Kolozsvár-Almási hegycsoport területén, a Nádas patak mellett fekszik.
Haller-kastély Szomorú - Ma délben jártam a romos Haller kastélynál. Kerelőszentpál Marosvásárhelytől 20 km-re található - látnivalói a Haller család 18-dik században épült, barokk stílusú, jelenleg romos kastélya és temető kápolnája.
Ugron-kastély A falu főútjáról felkanyarodó rozoga úton közelíthető meg az épület, amely a Burszána nevű erdős rész közepén fekszik. Egy naptári év - A kastélyban ma csak a szú és a penész működik sajnos. Üreg vagy repedés? - Déli órában érkeztem a kastélyhoz, mely tárt kapuval, elhagyottan, és egy álmos kutyával fogadott. Valószínűleg csak szép mese - A mezőzáhi Ugron-kastély építészeti elemeinek és a naptári számoknak az összekapcsolása valószínűleg csak turistacsalogató kitaláció. A Marosludas és Nagysármás közötti úton haladva, messziről feltűnik a Mezőzáh fölé emelkedő dombtetőn magasló kastély.
Teleki-palota Teleki-palota - Farkas utca 7.
Havasgáldi-szoros Magába foglal még néhány szorost és hasadékvölgyet, mint például a Török-hasadékot és a Kisgáldi-szorost. Fekete-fehér bárány szelfi a szoros felett - Bár az e hétvégi kirándulásom fő úticélja nem a Havasgáldi-szoros volt, nem hagyhattam ki a környék általam még meg nem keresett geodobozait. Mikulási ajándék - Már rég motoszkált a fejemben egy körtúra a Gáldi-Csáklya részen. Sárga hagyma - A sziklaalakzatok gyönyörűek, változatosak. A Havasgáldi-szoros a Torockó-hegységben, a Gáld völgyének középső szakaszán található.
Toldalagi-Korda-palota Király utca 14. Toldalagi-Korda-palota, ma a Babes-Bolyai Egyetem adminisztrációs hivatala.
Szív-tisztás Borosbocsárd település észak-nyugati kijáratától körülbelül 3 km-re, az útból egy ösvény indul balra. A Szív-tisztás Kecskekő várától 2,4 km távolságra található, dél-kelet irányba.
Piaci nagytemplom Ennek kőbe vésett tanúi is vannak: egy külső támpilléren 1458-as, egy másikon 1478-as, egy harmadikon 1504-es dátum. Támpillér - Szerencsére az említett látogatok a jobb oldali támpillér tövét látogatják inkább, nekik ez előnyösebb. Nagyon nehéz terep - Többször is átutaztam már a városon, kocsival áthajtva a főutcán, és a sok felújított épületet látva mindig az volt az érzésem, hogy Torda egy szép, rendezett, gondozott város. Országgyűlések helyszíne - A tordai sóbánya után kerestük fel a templomot, sajnos zárva találtuk, csak az előcsarnokba lehetett bemenni, azonban innen is szép látvány volt, de a felidézett történelmi hangulat hamar elillant amint elindultam a dobozt keresni. A tordai katolikus templom az ótordai plébánia területén épült, a főtér északi részén, eredeti stílusa alapján építési korát a XV-dik századra teszik.
Báthory István elméleti líceum Báthory István elméleti líceum, volt Piarista líceum - Egyetem utca 7-9.
Várkastély 1446-ban Benedek plébános a gyalui kerület esperese. 1355-ben János plébános az erdélyi püspököt képviseli a váradi káptalan előtt.
Vidalykő A csúcsról gyönyörű kilátás nyílik az Aranyos völgyére, a Bélavárára, az Öreghavasra, keletre pedig Ordaskőre, Torockószentgyörgyre, az Enyedi szorosra. Vidaly tura - Vidolm falubol kozelitettuk meg a csucsot, kellemes novemberi idoben. Második nekifutas - Van amikor az otthoni tervek nem valósulnak meg a helyszínen. Nyári tábor - Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Vidalykő-Ordaskő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. A Torockói hegység északi részén, Vidaly (Vidolm) fölé emelkedő, a DN75-ös országúton Vidalytól Lunca ArieAYului-ig látható sziklacsúcs.
[ Fel ↑ ]
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.