A város keleti részén található a 150 méter magas Várhegy. Szép rejtés - Ügyes, szép rejtés. Diakeveimre vissza - Itt a var arnyekaban gyakorlatoztunk, valamikor ugy a 80-as evek elejen. Megtaláltuk - Dukéákkal és Kerekesékkel. Brassótól délnyugatra, a Vidombák-patak partján fekszik Barcarozsnyó, a szász mezőváros.
A műút mellett erre egy tábla hívja fel a figyelmet. Vegso erokifejtes ugy mar szurkuletben - Utolso erommel, meg a vilagossag mellett erre is elindultam. Bálványos IV - A következő állomásunk a Gyógyvízforrások volt, ahol sajnos nem jártunk sikerrel. Másodjára - A mai nap ez az utolsó megtalálásunk. Bár nem tartoznak a Zsombor-patak forrásvidékéhez, közelségük miatt érdemes megtekinteni a szállodától nem messze, Bálványosfürdő irányában levő, közvetlenül az út mellett levő Gyógyvízforrásokat.
Bronzkori várra épült középkori vár - Késő bronzkori - kora vaskori várra építették a középkorban, valószínű, hogy menedékkének használták a tatár és török betörések idején. Menedékkunyhó - Ezt a dobozt már évekkel ezelőtt is kerestem, de akkor sem találtam meg. Hollók vára - A megadott koordináták közelében lévő nagy bükkfákat átkutattuk, de nem találtunk dobozt. A Bodoki-tetőtől délre található az a havasi legelő, melyet Kincsás-tetőnek neveznek és amely tulajdonképpen Kincsás várának belterülete.
A Feketevár név talán egy, a kezdetben fagerendákból épült palánkvárra utal. A fal duvad - Megvan a doboz. Nemsokára nem is lesz - Sajnos csak az egyre tovább omló bástyát találtuk meg. Ez is szinten a farsang alatt volt - Miutan jol kifenykepeztuk magunkat a szines-cafrangos farsangi menetnel, meg azert a vizi vagy fekete varat is meglatogattam. Az apácai Feketevárat székely határőrök létesítették a 14-dik században.
Rajta fordul meg a történelmi határ. Kicsi kék emberke a krematórium közelében - A Gropsoarele-Zákány gerinc felől érkeztünk a helyszínre, miután elhaladtunk a közelben levő két krematórium mellett. Kicsikek es kekek - Nagyon sok arrafele az afonyazo no meg a havasszepe gyujtogeto (sajnos). Cukorkás doboz - Először jártam a Csukás hegységben, és szemem - szám tátva maradt a látványtól, amit nyujtott a hegy ebben az évszakban, meg is feledkeztem mindenről, úgy kellett figyelmeztessn Péter, hogy azert vannak rejtekhelyek is. A Vörös-havas a Csukás masszívumban talalható, a Csukás-hegység és a Gropsoare-Zákány hegységgel egyetemben, közöttük.
Egy néhány méter mélységű üreg, amelyből belélegezve mérgező, de a bőrőn át felszívódva vérkeringést serkentő hatású gázkeverék áramlik ki. A vihar elott - Jol esett a tura vegere egy kis maszkalas. Ünnepeltünk - Családi ünnepnek kerestünk helyszínt. Mára az első - A leírásokból úgy gondoltam hámot és kötelet is kell vinnünk :). A torjai Büdös-barlang egész Erdély leghíresebb mofettája.
A csúcsról csodaszép panoráma tárul elénk tiszta időben. Meglepetés a csúcson - Herecz vára és Kincsás vára mellett a Bodoki-tető volt a szintentartó-honismereti túránk célja, ahol a legutóbbi bejegyzések alapján nem számítottunk dobozra. A havason - Kicsit fújt a szél, de attól eltekintve szép napot töltöttem fenn a havason. Újra itt vagyunk - Visszajáró lelkek vagyunk itt. A Bodoki hegyseg névadó, de nem a legmagasabb csúcsa.
A 2 km hosszú tó északkeleti oldalán Maksa község, a délnyugati oldalán pedig Besenyő falu található. Tenyleg nagy doboz - Szep oszi seta alkalmaval meglett sikeresen. Véletlenül parkoltunk a doboz mellé - Ebédkészítés közben kerestük meg a ládát. Rendben - A nagy doboz a nagy üregben terpeszkedik. A besenyői tó Kovászna megye egyik legnagyobb tava, az 1980-as években létesült.
A székelység őstörténetének legrégibb adatai füződnek a legendás Bálványosvárhoz - a népmondák szerint óriások, tündérek építették és lakták. Székely zászló - Miután felmásztam a várhoz, hiába kerestem a dobozt. Bálványos I - Elindultunk egy kis bálványosi kirándulásra. Ami sok, az sok - Na most mar, ha a Budos hegysegben barangoltunk felkerestuk a legendas Balvanyos varat is. A Bálványos-hegy kúp alakú csúcsán népvándorlás kori székely vár található, melynek keletkezését a történelmi dokumentumok a X-XI-dik századra vezetik vissza.
A Várhegy viszonylagos magassága kicsi, csak 20 m. Banja nem banja de megvan - Sokszor megjartam ezt a helyet, de most talaltam egy dobozkat is. A tehénpásztornak nincs internetje - GPS nélkül fedeztem fel újra ezt a helyet. Drótszamárral - Kihasználva a szép őszi időt, biciklizés közben kerestem rá erre a rejtekre. Lécfalvától délre, az árterület fölé emelkedik, a kelet-nyugat irányú 550 m magas Várhegy-domb.
Sóstótetej vára a kovásznai Sósfürdő fölött levő Sóstó-tető dombján található a Hankó patak völgyében. Hogy grimoirine szavait használjam - Itt mi lettünk az ezüst érmesek. Áthelyeztük - A csutak teljesen szétkorhadt, a dobozt az avarban találtuk meg. Megtalaltuk - Megtalaltuk. Útban Tündér Ilona vára felé megkerestük Sóstótetej várát is.
Lakói azonban katolikusok voltak, és a reformáció után is részben azok maradtak, temploma református. Város széle - Megtaláltam a dobozt. Felso haromszeki portya - Az unneples mellett meg dobozkeresere is szakitottam idot. Szombati körút - Fortyogóról átbicajoztunk a templomig. Középkori templomáról nincs adat.
Gyönyörű idő - Valamikor estefele értünk ide, ez volt az utolsó megálló a mai napra. Pihenőhely rozoga állapotban - Több mint 5 év eltelt az utolsó megtalálás óta, a rejtek is talán Uzonkafürdő legforgalmasabb helyén található, így nem sok reménnyel érkeztem a helyszínre. Borvíz - Megtaláltam a dobozt. Uzonkafürdő Kovászna megye északi peremén, Nagybacon és Sepsibükszád között, a Baróti hegység lábánál, a Nagy Murgó alatt, az Uzonka és Pisztrángos patakok völgyében található.
A mai kétemeletes polgármesteri hivatal épületét 1907-ben építették, szecessziós stílusban, takarékpénztárnak. A városháza Kézdivásárhely történelmi központjának egyik legimpozánsabb épülete.
A templomot 15-dik században gótikus stílusban átépítették, majd az 1802-es földrengést követően 1821 és 1825 között újjáépítették és bővítették. Szilvások - Na, ebbe már nem sikerült bejutnom. Én vagyok a megmondó ember - Kedves Levi, ez a kérdés nem tartozik a zaláni református templom weboldalához. Rejtekhelyek - Megtudja-e valaki mondani, miért nem jön elé az összes rejtekhely. Orbán Balázs és Entz Géza szerint Zalán templomának román kori kapuzata feltehetőleg 12-13-dik századi eredetű, a zaláni református templom építésének legkésőbbi lehetséges időpontja 1319.
Panoráma Sugariilor-völgy - Bucsecs-hegység Szélkapu - Na, itt aztán rendesen fúj a szél. Panoráma Sugariilor-völgy - Bucsecs-hegység
Megközelítése legkönnyebben Dobollóról, vagy Keresztvárról lehetseges. A Nagy Piliske, az 1223 méterével, Brassó és Háromszék határán található és a Bodzai-havasok egyik jellegzetes csúcsaként ismeretes.
Ennek rövidebb, kelet felé megtörő szára a Zernyest felé emelkedő, 1816 m magas Kis-Királykő, mely ha magasságban nem is vetekedhet a Nagy-Királykővel, az innen élvezhető kilátás szépségében alighanem felülmúlja azt. Magyarázat - Gábor, hol írtam én olyant, hogy vasárnap a Kis-Királykőn geodobozt kerestem volna? Egyetlen rejtést sikerült ellenőriznem, a márványfotelnél elrejtett geodobozom a helyén van. A citromos és a szerelem - Köszi Gábor a citromost, jól fog esni. Kis Kiralyko - Koszi. A Királykő gerincének vonulata egy fordított L betű alakjához hasonlít.
Nem túl magas, de szép kilátás nyílik róla Alsórákosra, az Olt völgyére, és az Alsórákosi-szorosnál a jobb és balparton őrként álló piramis alakú két Töpére. A Turdolya-szikla körül - A sziklás alakzat csúcsa az N 46. A Turdolya-szikla közvetlenül az Olt folyó szélén magasodik.
Az ösvény a Calinet-hídjától indul, elmegy az Oltyán-forrása, az Orlowski-forrás, a Sárga-fal, a Zerge-itató mellett, és a Rachitei-fal alá érkezik meg. A Remény- (Csoránga) menedékkunyhóhoz a piros háromszöggel jelzett túraútvonalon juthatunk fel.
A település délnyugati végén található, kocsival is megközelíthető. Gondozatlan emlekmu - Nehany perces kereses utan meglett a dobozka. Diákok - A dobozt nem találtam meg. Erről is jó tudni - Meglett a dobozka. Barcaföldvár egyik, csak kevesek által ismert látnivalója, a Diákemlékmű.
Áldott karácsonyt! Szőke nő a saroktujában - Köszönjük Trekkingklub. Célzás - Kedves ünnepi meglepetés volt. Jó volna egy állandó rejtés a Józsiás-parkba - Karácsony alkalmával négy kincskeresőnek vitt az angyal ünnepi geodobozt. Tisztelt címzett: Hangyalka és Imecs.
Később azonban visszaköltöznek a Barcaságba és itt csak székelyek maradnak. Nem eleget - Sokat vergáltad, de nem eleget. Ez is a portyan volt - Ha mar volt Oroszfalu, Sarfalu akkor mar Szaszfalut sem hagyhattam ki. Jo kis rejtes - Nem semmi ez a "cserepalja". 1426-ban, amikor Zsigmond király szabadalmakat ad a Bereckre települőknek, szászok telepednek ide is és alapítják Szászfalut.
Más egyház és templom a reformátuson kivül Kisbaconban nem volt. Templom - Épp az utolsó pillanatban sikerült bemennünk a templomba. Kisbaconi torony - Szép karcsú torony, gondozott templom. Eredetileg Nagybacon filiája volt, 1734-ben lesz önálló és 1794-ben épül mai temploma.
Igaz - Tegnap a jofajta esozeseket kihasznalva Csiszarfurdore is eljutottunk. Feredők - Jó nézni és látni, hogy van ami megújul szűk hazánkban. Fehér csokoládé - Aznapi túránk célpontja a Begyenkő volt, Bálványosfürdői indulással. Bálványos várával szemben, az elhagyatott villák mögötti erdőben bővizű borvizek bugyognak, várván az elkezdett felújítás folytatását, a fürdőélet ujraéledését.
Bratei-szoros Bratei-szoros
A honvéd küldött - át a műút másik oldalára. Kis laza séta után - Kellemes, árnyékos hely, felüdülésnek kellemes. Sárga geotojás - A szobor után ezt is megkerestük, hamar ráleltünk a fotón látható jellegzetes gyökerekre. A Rétyi-nyír egy több hektáros természetvédelmi terület, növény- és állatritkaságai miatt Európa egyik csodája, a környékbeliek kedvelt turisztikai célpontja.
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.