A tetejéről szép kilátás nyílik déli irányba Korondra, a Kalonda-tetőre és a Firtos-hegyre. Nincs meg a régi doboz, de van egy új doboz, új rejtekben - Pálpatakáról jövet, a Móric-kő közelében van egy elágazás jobbra. Lobogó - Ha már valaki ilyen helyre lobogót telepít, akkor gondoskodhatna arról is, hogy egy év múlva ne egy rongy-darab lebegjen itt. A környék igazi vadaspark - Ma rejtettem egy geodobozt a Fügeváránál, mely jelenleg andezitbánya. A Móric-kő Korondtól észak-keletre, Pálpatakától dél-nyugatra és Fenyőkút településtől nyugatra található, meredek sziklafallal végződő kilátóhely.
Messze környéken nem látni hasonló épületet. A kő marad - Vasárnap délben nem lehet kiadósabb túrát tervezni, éppen ezért jól jött ez a közelebbi friss rejtés, ráadásul érdekesnek is tünt, ugy hogy hamar megnyergeltem a drótszamarat, és már a Cekend tetején karikáztam, ki a Szarkakőre, ahonnan beereszkedtem ebbe az eldugott világvégi kis faluba. Homoródremetén egy 19-dik századi, ma már nem működő műemlék-szélmalom található.
Az evangélikusok első templomát a Rózsák tere és a Hajósköz, jelenleg Horea utca sarkán építették 1829-ben. Soha nem elég - Ha már a Vár sétány kellemes emlékeket elevenített fel, gondoltam megnézem az evangélikus templomot is. Csendes gumiszörny - Kellemes hely, csend van. Nem tudtam eddig - Hogy itt is van egy templom, de most már igen. A marosvásárhelyi evangélikus templom a Régi Kórház utca 7 szám alatt található.
Feltételezik, hogy hajója gótikus kor előtti és csak a szentélyt újították, illetve építették teljesen újjá a gótikus korban. Mai templomának építését stíluselemei alapján a XV-dik századra teszik, mint a késő gótikus kor emlékét.
A kastélynak egykor 32 terme, az udvaron eklektikus szökőkútja, historizáló ablakos lépcsőháza, festett kazettás mennyezetű emeleti nagyterme volt. A jelenleg romokban álló műemlék épület a Régenhez tartozó Abafája falu területén található.
A környéken itt nyílik legkorábban a hóvirág, a farkasboroszlán, a csillagvirág és a májvirág. A Bojzás-forrás Marosfő pompás bükkerdejének öléből ered, különösen tavasszal vagy ősszel érdemes egy erdei sétát tenni odáig.
Sajnos nincs doboz - Kerestem a dobozt, de sajnos nincs meg. Aprólékosan megvizsgáltuk a rejteket - A belsejét is tükörrel -elemlámpával, de nem találtunk dobozt. Szentgerice látnivalója az 1670-ból származó, szép kazettás mennyezetű, unitárius templom.
Felette, a két párhuzamos utca közötti teraszon, veteményeskertek vannak. Falfirka és zöldség - Néha azon gondolkozom, hogy ezek a zöldségeskertek hogy alakultak ki, (több ilyen hely van a városban) a senkiföldjén. Megelőztél, de jól van ez így - Az utóbbi időben többször jártam erre. A marosvásárhelyi Merészség utcában, az út egyik fele betonfallal van megerősítve.
Idillikus hely - Rozsdas kutakodas, kutyas nyomozas utan erkeztem a Liban tetore, ahol frissito forras, geodoboz, meg a tudat, hogy egy alapos lanckimelo ereszkedes kovetkezik (ne beszeljek az izmaimrol). Hűsítő forrásvíz - Első alkalommal jöttünk a Libán tetőre, de nem bántuk meg. Soha nem sejtettük - Ma Udvarhelyre mentünk. A (Székelyudvarhely)-Fenyédről Gyergyótekerőpatak-Gyergyószentmiklósra vezető út választja el a Görgényi-havasokat a Hargitától, ennek legmagasabb pontja a Libán tető, ez a gyönyörű havasi világ.
Az elöregedett falunak sajátságos hangulata van, sok a kékre meszelt ház. A küsmödi templom zárva volt, az ódon harangláb nagyon megtetszett.
A romokat a mai Bún község központjától délre, 1,5 km-re, a Nagy-Küküllő egykori kanyarulatában találjuk. Romos falak - Szeretnék visszamenni vagy 150 évet a történelemben, hogy láthassam ezt a kastélyt ép állapotában. Befagyva - Ha ez betonút, akkor a leírás pontos. A négy saroktornyos, valaha külső falakkal és sarokbástyákkal megépített várkastély a Küküllőközi dombvidék területén állt.
A körülbelül 60 cm magas mészkő talapzaton álló életnagyságu bronzszobrot, Hunyadi László alkotását 2000 december 16-án állították fel ezen a helyen, a talapzat felirata: Petőfi. Új doboz - Szívesen adok dobozokat, akár többet is. Cipőfűzős módszer - Elég csendes volt a környék dél körül is. Újrarejtve - Nem is értem, miért nem rejtettük újra az itt elveszett geodobozt. Petőfi Sándor bronzszobra az egykori Kossuth Lajos utca, és az Arany János utca találkozásánál lévő kis köztéren áll.
A segesvári vár Csizmadiák Tornya 1521-ben épült, 1676-ban tűzvész pusztította, a jelenlegi formáját az 1681-es helyreállítás alkalmával kapta.
Tetején egykor vár állott, helyén ma kápolna található. A doboz a helyén van - A tornác alatt találtam egy X-et. Jó kis kaptató vezet fel ide - Az ösvény mellett iszalag bokrok vannak. Térdre borulva, a kápolna előtt - Több alkalommal jártam már itt. Gyergyószentmiklósról a Gyilkos-tó felé haladva, a Békény és a Várpataka találkozásánál, az út bal oldalán emelkedik a Várdomb.
A környék lakói a kápolna helyét Both-várának vagy Hiripné várának nevezik, róluk szól a kápolna meséje. A multiből egy pont van meg - Mivel ezúttal is gyalog (vonattal) voltunk, és a 40 km-es körút sok lett volna a szilveszteri zuhogó esőben. A láda rendben van - A láda a kápolna közelében rendben van, még egy kicsit álcáztam mert látszott a nejlon zacsko. A Gyergyói EKE ládasorozata - Miután egész nap a Gyergyói EKE ládasorozatát kerestük. Gyergyószentmiklósnak a Gyilkos-tó felé tartó kijáratánál, a Békény- és a Vár-pataka között, meredek sziklaszirt tetején áll a kápolna.
Valamikor itt volt a fapiac, gabonapiac, itt állították fel a mesteremberek a sátraikat. Kő alatt - Mivel kövek alatt kell keresni, nem szükséges túl sok időt szánni a keresésre, ugyanis csak két szóba jöhető követ találtam. Lépcsők - Szép rendezett a tér. Kissé rég volt - Ez a doboz elég hamar a kezem ügyébe került, csak jött egy nénike, s így meg kellett várni míg odébb áll. A Felső Piactér, a jelenlegi Márton Áron tér, Székelyudvarhely múltbeli és jelenlegi központjának része.
Itt valamikor egy vár állt, ma egy ökumenikus kápolna, amelyet közös összefogással építettek. Keskeny kezűek elönyben - Miután a Király új dobozt helyezett el, ez egyből elő is került. Már megint nincs - Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen, de sajnos megint hiányzik a geodoboz. Szabályok - Ezért a rejtekhelyért már kaptál egy pontot. A Bekecs-tető a nyárádmentiek szent hegye, a kápolna mellől jó kilátás nyílik déli irányba.
Narancsízű tictac cukorkák - Abban az erdőben, ahol a Szováta környéki tavak találhatók, több jelzett és jelzetlen, sétány és ösvény van. A Rigó-tó a Szováta környéki tavak egyike, több irányból is meg lehet közelíteni.
Vár sétány - Marosvásárhely Szép vár - Könnyen ment. Emlékek - Még most is magam előtt látom a fekete kerítést. Gurul a VI FerBit - A VI FerBit alkalmával. Vár sétány - Marosvásárhely
A hagyomány szerint Ramocsa nevő tündér járt erre, léptei nyomán a gyönyörő ramocsavirág kezdett nyílni. Világörökségi helyszín - Nincsenek világörökségeink, csak világörökségi helyszíneink. Szalonna - Na, ez aztán tényleg szépen meg van csinálva. Idegenvezető - Nagyon csinos idegenvezetőlány tevékenykedik a székelyderzsi erődtemplomnál, ami egyrészt jó, mert megmutatja a látnivalókat, és elmondja a tudnivalókat, viszont a puszta létével elvon(hat)ja a figyelmet (legalábbis a férfiakét) a látni-tudnivalókról. A Kányádtól 5 km-re, dombok közé települt Székelyderzs községközpont.
Légvonalban - Erről csak annyit, hogy nem mindig a légvonal a legrövidebb út :-). Homokfal - A geodoboz a második fánál előkerült. Vadban gazdag hely - Az Alsó-Halas pataki úton indultam fel a bányához. Az Alsó-Halas pataki homokbánya a Vármezőről induló, kék kereszttel jelzett túraútvonal végén található.
1332-ben plébániatemploma van, ebben az évben papja, Domokos a pápai tizedjegyzék szerint 18 régi és 8 új banálist fizet, majd 10 új és 3 régi dénárt, 1333-ban 16 régi banálist, 1334-ben 33 obulust, 6 verőczeit, majd 32 montan dénárt és 2 régi banálist, 1335-ben pedig 14 régi banálist. Locsolás közben - A szoborparkban nem volt senki, de épp el voltak indítva az locsolófejek. Betonsarok - Nagyon szép a szoborpark. Megvan - Meglett. 1263-ban Sárpatak, 1319-ben Sarpataka, 1332-ben meg Sarpotoc néven jelentkezik az okiratokban.
A helybeliek kankósdinak vagy kápolnavirágnak nevezik a nárciszt. Az oroszhegyi nárciszrétek a falutól északra vannak, a Mákvára dombjától észak felé haladva, körülbelül 950 m tengerszint feletti magasságban.
Ekkor volt a ditrói önkéntes tűzoltóalakulat 110 éves. A ditrói Dr Jakab Antal téren található kis zöldövezetben egy régi tűzoltópompát állítottak ki, 2007-ben.
A közelben kecskéit legeltető pásztor, kérdésemre nem tudta megnevezni a helyet. Térképnéző - Hol lehet megnézni a rejtekhelyeket a térképen?Most csak a gps koordinátákat lehet látni. Térképnéző - Köszönöm az információt. A Térképek feliratú doboz - Bármelyik rejtekhely ládaoldalán, a jobb oldalon, felül, a Térképek feliratú dobozban levő hivatkozásokra kattintva. Homoródalmás felől a Vargyas-szoros felé vezető út bal oldalán, a domboldalban látványos homokkőképződményeket láthatunk.
Bethlen várkastély - Bonyha Hogy nézett ki a kastély egykor, és most - Gyönyörű időben érkeztünk a viszonylag ép, de lehangoló állapotban levő kastélyhoz. Nincs drót - Az almafát megtaláltuk, de drót már nem volt, könyökig benyúltam de a doboz már valószínű sokkal mélyebbre süllyedt. Kastély és templom - Gyakran jártam Bonyhán, de nem tudtam a várkastélyról. Bethlen várkastély - Bonyha
Gyergyócsomafalva Gyergyóalfalu és Gyergyóujfalu között terül el ott, ahol a Nagy-Somlyó vize a Marosba ömlik. Rossz időben - Egy kávé mellett próbáltuk kivárni, hátha eláll az eső, de nem volt szerencsénk. Új geodoboz új rejtekben - A trafoház mellett, a kerítésnél elrejtett geodobozt már régebb megtaláltam, de valamiért elmaradt a bejelentése. Mindennap kerestem - Ezt a dobozt ötnapos ittlétem alatt mindennap kerestem. Gyergyócsomafalva Alfaluból vált ki faluosztódás révén 1730-ban, Gyergyószentmiklóstól 9 km-re terül el, a 126-os megyei út mentén.
A medence nem nagy, mégis sokan szeretnek benne lubickolni. Kis-Bánffy forrás - A "melegpocsolya" rendes neve Kis-Bánffy forrás. Langyos és tiszta melegpocsolya - A szalárdi bunkerek felkeresése előtt a melegpocsolya közelében elrejtett geodobozt kerestem meg. Szalárd és Andrásháza között a Maros bal partján közvetlenül a folyómeder mellett egy termálvizes medence található.
Szent Imre tiszteletére szentelték fel, a falu a templomáról kapta a nevét. Hosszú bejegyzések, automatikusan kitöltött időpont - Nem lehetne néha a mondatokat nagybetűvel kezdeni? Nem lehetne néha a pont, vagy a vessző után szünetet hagyni? Nem lehetne néha a két t helyett helyesen egy t betűt írni, máskor pedig egy t helyett helyesen kettőt? Nem lehetne helyesen írni, hogy ne azzal foglalkozzam állandóan, hogy helyesírási hibákat javítok? Nem kötelező hosszú bejegyzést írni. Szent Imre szobor - Nyárádszeredából hazafele választottam ezt az útvonalat. Részletes beszámolók - Rendben van. Érdekes épület a Nyárádszentimre református temploma.
Ezek szerint Szent László király uralkodása (1077-1095) idején Zetelaka már egyházközség volt. Köszönöm a helyezést - Aznap kimondottan olyan napom volt. Sikerült bemenni a templomba, de a rejteket elnéztem - A Madarasi Hargitáról tartottam hazafelé, megálltam megnézni a templomot, megkeresni az itt elrejtett geodobozt. Álca alatt - Hatalmas nagy ez a templom, érdemes lenne be is menni, de sajnos most ez nem jött össze. A római katolikus templom előtt áll az emlékkereszt, rajta felirat: Pro memoria hic aedificatarum ecclaesiarum 1092-1914.
Az igazi neve nyomdafestéket nem tűr, ezért csak így írom le, nem nehéz viszont kitalálni a helybeliek által használt megnevezést. Várakozás - Biciklivel mentünk, s pont egyszerre álltunk meg egy családdal, akik autóval voltak, már majdnem feladtuk a doboz megkeresését, mert nem akartak indulni, de végül összejött. Csalodas - Azt hittem az elejen hogy maszos doboz lessz :) de tevedtem. Estifény - Egy utazó családdal egyszerre álltunk meg a parkolóban. A Lóalkatrész-szikla Ratosnya Déda felőli kijáratánál található, közvetlenül a Visa pataki letérő mellett.
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.