Mezőbergenye 48,87 km-re. 1575-ben Bergenie, 1632-ben mai formájában, Bergenye néven említik. Először 1334-ben a pápai tizedjegyzékben jelentkezik a neve Bergune, Borgone formában.
Hunyadi János szobra Marosvásárhelyi vár 59,8 km-re. Nagy pártfogója volt a kereszténységnek, a marosvásárhelyi Vártemplom tornya az ő anyagi hozzájárulásával épült. Hunyadi János a tizenötödik századi történelem meghatározó alakja, 1446-tól hat éven át a Magyar Királyság kormányzója volt.
Melegföldvár 45,18 km-re. A hagyomány szerint a falu egykor nem mai helyén, hanem a községtől minte gy 2 kilométernyire fekvő Nyerges határrészen állt és csak 1300 körül költözött mai helyére. Katonától északra, Feketelak, Buza és Kapor közt fekvő település.
Református templom Körösfő 59,64 km-re. Körösfő lakói az országút mentén egész évben működő kirakodóvásárból élnek. Kazettás mennyezet - A Fekete- tói vásárból hazafele jövet kerestük fel a templomot. Régi doboz az újabb helyen - A régi doboz az újabb helyen rendben van. Amikor előre tudod, hogy itt nem találsz geodobozt - Mivel olvastam, hogy az előttem kereső delia-ék nem találták meg a geodobozt, bár alaposan összematatták a helyet, nem erőltettem a keresést. Körösfő 1764-ben épült, kazettás mennyezettel díszített, református temploma az egyik leglátványosabb kalotaszegi templom.
Református templom Újtorda 1,38 km-re. Teljesen összhangban van azzal a ténnyel, hogy nem sokkal előbb avatták szentté László királyt. Harmadszor itt - De most sem sikerült kihalászni a sok törmelékböl a dobozt, pedig hosszú a kezem. Torda és környéke 3 - Szerencsére nem volt sok járókelő, rendesen bekönyököltünk az odúba, de sajnos műanyag poharakon kívül semmit nem találtunk benne. Egy gyanús parklakóval a sarkamban - Aznap délben a Túri hasadéknál, valamint a magyarpeterdi Szent László kútja mellett rejtettem. Az újtordai templom építésének idejéről nagyon régi adatot őrzött meg Torda megye levéltára, eszerint 1204-ben épült Szent László tiszteletére.
Bánffy-kastély Válaszút 37,25 km-re. Az építés idejére nincs adat, de már az első osztrák katonai térképen szerepel. A válaszúti Bánffy-kastély műemlék épület, a műemlékek jegyzékében a kódja CJ-II-a-A-07742.
Gróf Lázár család sírkertje Meggyesfalva 57,12 km-re. A temető a konzervgyár mögötti dombon található, melynek egy részét özvegy gróf Bissingen Ottóné, született Lázár Nóra adományozta a falu népének. Meggyesfalva református temetőjében található Erdély egyik történelmi családjának, a gróf Lázár családnak a sírkertje.
Fatemplom Káposztásszentmiklós 59,69 km-re. Káposztásszentmiklósi fatemplom - Hazafele tartva. Fatemplom - Aranyos kis templom. Kincs, ott ahol nincs, és nem is volt - A helyszínhez közeledve egy tábla hívja fel a figyelmet az út mellett található műemlékre. 1842-ből van először említés görög katolikus hívekről, fatemplommal a falu végén.
Kecskekő vára 46,28 km-re. Csúcsán az egyik legrégebbi vár, a nép által Tündér Ilonáénak tartott Kecskekő várának romjai találhatók. A rejtek fotója feltöltve - Most vettem észre, hogy annak idején elfelejtettem feltölteni a rejtekhelyről készített fotókat, illetve nem adtam meg a geodoboz megtalálását segítő szöveges információt. Vannak csodák - Most nem a természeti csodákra gondolok, amikben bővelkedik e hely, hanem arra, hogy előkerült a láda. Új geodoboz a csúcs közelében - Miután rejtettünk egy geodobozt a Szív-tisztásra legjobb rálátást biztosító pont mellé, a piros háromszöggel jelzett túraútvonalon állva, úgy döntöttünk, hogy itt folytatjuk tovább a túránkat a Kecskekő felé. Gyulafehérvártól észak-északnyugatra, a Királypataka település északi határában nyúlik a magasba az 1090 m magas sziklapiramis, a Kecskekő.
Zongora-ház Mezőcsávás 56,49 km-re. Az út melletti épület egy zongorára hasonlít, a mögötte levő épület utcára néző oldalán hegedű formájú ablaknyílást alakítottak ki. Mezőcsávás és Mezőszabad között, körülbelül félúton, néhány érdekes házat láthat a figyelmes átutazó.
Felső gát Marosvásárhely 59,63 km-re. A gátat 1912-1916 között építették a Maroson. Szombat esti felderítés II rész - Másodiknak kiszemelt rejtekhely a Felső gát volt. Gyerekkori élményeim - Miután egy geodobozt rejtettem a Május 1 strand területén, majd megtaláltam a Gyalogoshíd geodobozát. A Marosvásárhelyi 1-es gát vagy ismertebb nevén felső vagy régi gát az egyik legrégebbi, amelyet a Maros szabályozására építettek.
Poklos-patak Marosvásárhely 59,81 km-re. Poklos-patak - Marosvásárhely Kettős cső - A tegnap láttam, hogy a környéken vannak új rejtések, igy hát elindultam pontot gyűjteni. Poklos-patak - Marosvásárhely
Szabók bástyája Kolozsvár 26,12 km-re. Az építmény első írásos említése Mátyás király idejéből, 1475-ből származik. Bástya - Látom, hogy Novák apó szobor talpazatáról lekerült, hogy a magyarok ölték meg. A kolozsvári Szabó-bástya a város második falának legerősebb sarokbástyája, a Farkas utca külső részében található.
Kőcsorgó Koppánd 6,06 km-re. A közelben van a Vágottkő római kőfejtő. A Kőcsorgó pataka, amelynek vizét a rómaiak vízvezetékkel terelték el, ma piciny szurdokon áthaladva egyesül a Rákos-patakkal.
Báthory-Apor Szeminárium Kolozsvár 26,35 km-re. Az egykori Szent József Fiúneveldét 1776-ban a piaristák vették át. Az Egyetem utcában lévő Báthory-Apor Szeminárium épületét Apor István alapítványából építették a jezsuiták 1728-31 között.
Csukás vizesés Mészkő 8,95 km-re. Ha autóval vagy biciklivel vágunk neki az útnak akkor legjobb ha Tordáról, Szentmihályon keresztül Mészkő fele megyünk. Egy nagyon forró napon - Egy szólóban megrendezett biciklitúra alkalmával jutottam el a Csukás vizeséshez. A legegyszerűbb megközelíteni a Csukás vízesést Sínfalva vagy Mészkő felől.
Nemzeti Színház Marosvásárhely 59,35 km-re. Nemzeti Színház, Marosvásárhely Marosvásárhelyi főtéri színház - Miután a főtéren megnéztünk egypár cipős dobozt, ideje volt, hogy ezt a dobozt is megnézzük közelebbről. Nincs a lemez, itt a lemez - A színház előcsarnokában tartott 22. Befalazták - Az épület nagyon szép, és az előtte levő park is. Nemzeti Színház, Marosvásárhely
Ortodox-zsidó temető Marosvásárhely 59,58 km-re. Az ortodoxok a Kövesdombon szereztek területet erre a célra, ahol még a 20-dik század közepén is csak zöldséges kertek voltak elvétve egy-két házzal. Terepszemle - A Csere-erdőben elrejtett geodoboz megtalálása után, a Kishegyszőlőn keresztül ereszkedtem vissza a városba. Zörgessetek és megnyittatik néktek - Sikerült bejutnom a temetőbe (a kapun át). Harapós kutya - Amikor a dobozt rejtettem, fél órát töltöttem a temetőben, keresve a megfelelő helyet. A szétválást követően az ortodoxiát felvállaló marosvásárhelyi izraeliták minden területen függetlenedni próbáltak - teljesen normális volt, hogy a két zsidó közösségnek meglegyen a saját temetkezési helye, ahova csak a sajátjait temeti el.
Léta-vára Magyarléta 27,71 km-re. Melegen ajánlom mindenkinek - Nagyon szép őszi nap volt. Dombok között elrejtve - Impozáns volt, ahogy fentről megpillantottuk a vár romjait. Szent László pénzei Léta váránál - Egy rövid szombati séta alkalmával vettük célba a létai várat. Magyarléta falutól 3 km-re, a Jára völgye fölött emelkedő kősziklára épült Léta-vára, másik nevén a Géczy-vár.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.