Kultúrpalota Marosvásárhely 18,38 km-re Bernády György polgármester idején, a város közösségének áldozatkészségéből, szecessziós stílusban. Hirdetés - Egy kicsit nehez volt megerteni, hogy a rejtekhelynek hattal allva lehet kivenni diszkreten a dobozt. Tetszett - Teszett ez a rejtés. Erre már rég készültem - Erre már rég készültem. A marosvásárhelyi Kultúrpalota vagy Közművelődési Ház 1911-1913 között épült, Dr.
Dános 38,67 km-re Megvan - Megvan a --- alatti doboz. Sajnos ez is eltűnt - A falu képe ellenben követendő példa minden település számára. Megvan, pontosan ott - Ahol a leírás mondja, még GPS sem kell a megtalálásához. 1348-ban Danus, 1393-ban Dansdorf, 1504-ben Dones Dorf, Donisdorf, 1532-ben Dunes Dorf néven jegyzik az oklevelek.
Római katolikus templom Székelyvécke 23,5 km-re A temetőben érdekes feliratú régi sírköveket lehet látni, érdemes ide ellátogatni. A doboz jó egészségnek örvend, teljesen száraz - Nem csoda hiszen az esőtől védve van. Felújított fal - Csendes kis falu. A székelyvéckei templom kincse - A kilátó után a katolikus templomhoz jöttünk, a templomot övező kőfalon levő bejáratot mi is nyitva találtuk. A faluban szépen felújított régi házak vannak, megőrizve az eredeti jelleget.
Egykori szélmalom Homoródremete 55,47 km-re Messze környéken nem látni hasonló épületet. A kő marad - Vasárnap délben nem lehet kiadósabb túrát tervezni, éppen ezért jól jött ez a közelebbi friss rejtés, ráadásul érdekesnek is tünt, ugy hogy hamar megnyergeltem a drótszamarat, és már a Cekend tetején karikáztam, ki a Szarkakőre, ahonnan beereszkedtem ebbe az eldugott világvégi kis faluba. Homoródremetén egy 19-dik századi, ma már nem működő műemlék-szélmalom található.
Csúcsplató Istenszéke Kelemen-havasok 52,7 km-re A tetőn már nem érzékelhető a szék forma, viszont a kilátópontokról látványos kilátásban van részünk, inkább nyugati és délnyugati irányba. Mackó a dobozban - Mindenekelőtt gratulálok a rejtéshez, igényes, ötletes rejtés. Felismerhetetlen helyszín - A kék pont jelzésen, a Bisztra-patak völgyéből indulva, a Hidas-patak völgyén keresztül jutottunk fel az Istenszéke csúcsplatójára. Május 1 - Egy nagyon meleg május elejei napon indultunk fel az Istenszékére. Az Istenszéke terjedelmes csúcsplatója, pontosabban az északra nyúló gerinc, Szászrégen felől nézve egy hatalmas széknek látszik - innen a helynév.
Székelykapu Erdőcsinád 9,47 km-re Hat méter magas és csinádi hagyományos népművészeti motívumokkal van díszitve, önkéntes munkával készült, az önkormányzat költségére. Erdőcsinád délkeleti bejáratánál nagyméretű székelykapu üdvözli az érkezőket, 2013 április 26-án avatták fel.
Nagy-aratás Máréfalva 53,3 km-re Most már sejtjük, honnan jönnek a teherautók, és minek lett ott aszfalt. Nárciszmezők - Már többször készültem, hogy egy dobozt rejtsek ezen a vonalon. A rejtek már üres volt - Székelyudvarhely irányából tartottam hazafelé. Virágtenger - Összekötöttük a kellemest a hasznossal, és miután megszedtük a markunkat nárcisszal megkerestük ezt a geodobozt is. A Pokoláztól tovább az út elhagyatott katonai radarok mellettt visz tovább, a szemétfeldolgozóig.
Zsiliprendszer Gyulakuta 16,02 km-re Most már teljesen el van hanyagolva az egész berendezés, de még így is lenyűgözött a bonyolultságával. A hőerőműhöz vezető csatornák környékén vagyunk, ennyi zsilipet még sehol sem láttam.
Evangélikus templom Kund 38,84 km-re Nedves volt a doboz belseje - Miután rejtettünk Erzsébetváros tavainál, Kundon folyattuk a kincskeresést az evangélikus templomnál. A dobozt nem találtuk - A dobozt nem találtuk, vélhetően a fát már kivágták. Patakban fürdőző lányok - Amíg az aznapi túratársam, fakir, a rejtekhez sietett, én lemaradtam fotózni. Kund evangélikus templom szakrális építmény a XIV-XV-dik századból, a tornyát 1804-ben építették.
Nyugta-tó Marosszentkirály 21,86 km-re A helyfoglalással, nyitvatartással, a tóban levő halfajtákkal, sporthorgászattal, illetve egyéb tevékenységekkel kapcsolatban, lásd a hely képtárába feltöltött képeken levő adatokat. Nyugta-tó - Marosszentkirály.
Református templom Székes 8,8 km-re Az 1567 évi regestrumban Zékes 7 kapuval fordul elő, katolikus lakói a reformáció korában reformátusok lesznek. Turkáltam és meglett - Almafa odvában turkálni élvezet, ha megtalálom. Alma a fa alatt - Mindig szerettük Székes környékét. Egérrágta dobozka - Székes református temploma pont az út mellett van, így a rejtés Parkolj le és keresd meg a geodobozt típusú. 1451-ben Székesfalva néven jelentkezik a forrásokban, 1571-ben Székes formában fordul elő.
Katolikus templom Székelyszentlélek 40,74 km-re Ha nem is az egész templom, de annak egyes részei biztosan koraiak - ilyenek a toronyaljból a hajóba nyíló ajtó félköríves kerete, az elfalazott déli kapu szintén félköríves kerete, részben a hajó átalakított félköríves ablakai. Méteres nélkül - A falhoz érve, kerestem, hogy hol van a 8 m, de végül minden üreget kézzel kitapogattam. Nagyon szép freskók - Szégyen, hogy több tízszer vagy százszor mentem már át Székelyszentléleken, de soha nem álltam meg, nem tudtam, hogy ennyire értékes temploma van. Templom - Itt sem sikerült megtalálnom a dobozt, hogy aztán hazaérve lássam a képeken, hogy nem voltam eléggé kitartó, mert ha jobban emlékeztem volna, meg tudtam volna találni. Székelyszentlélek neve a Szentlélek tiszteletére szentelt templomáról tanúskodik - vannak, akik a templom építésének idejét a XIII-dik századra teszik.
Petőfi Sándor emlékére Erdőszentgyörgy 14,88 km-re Velük volt Petőfi Sándor is, a nemzet nagy költője. A legenda szerint hajdan, az e helyen álló tornácos háznál cserélt lovakat és pihent meg Bem József lengyel származású honvéd altábornagy és vezérkara, 1849 július 30-án.
Tau a ferences kereszt 38,55 km-re Az írásbeliség kialakulásával a személyt, illetve nevét helyettesítő írásjel lett. Ezt nem nézhetem tovább - Figyelem a hely SZABAD PRÉDA. Puhányok - Csak szólok, hogy erre jártam, s kíváncsi voltam tényleg eltűnt-e a kis Tau kereszt. Kereszt helyett csak pálinka - Ha már a szomszédban jártam, gondoltam, hogy szétnézek itt is. A Tau a görög ábécé 19-dik, a héber ábécének pedig az utolsó betűje.
Görgényi nárciszmező Görgényszentimre 22,6 km-re A nárciszok április-májusban virágoznak. Tömegnyomor - Hétvégén, nárcisz-virágzáskor inkább kerülni kell, tömegnyomor van. Ilyen sincs gyakran - Maga a rejtő vitt el a rejtekhelyhez, a saját kocsiján. Görgényszentimre községben található a Görgényi nárciszmező, a Görgényi-havasok lábánál, összesen 3 hektár területen.
Városháza Marosvásárhely 18,44 km-re 1907-ben épült szecessziós, eklektikus stílusban Komor Marcell és Jakab Dezső építészek tervei alapján. A marosvásárhelyi Főtér déli részén impozáns, tornyos épület hívja fel magára a figyelmet.
Csomafalvi Dél-hegy 52,43 km-re Nagyszerüen kifestett túraösvény - Köszönet a gyergyoi ekéseknek ha jol tudom - csak néhány meredek sziklás fakitermelőút szakasz, egyébként szépen bejárható turautvonal. Csomafalvi Délhegy - Délután 5 órakor indultam a Libán-tető felől. A Dél-hegy (1694 m) csúcsa alatt levő kilátó sziklapereméről ráláthatunk a Sikaszó-patak völgyére, a Hargita vonulatára, a Csudáló-kőre, a Nagyhagymásra, a Gyergyói-havasokra és a Gyergyói-medence délkeleti részére.
Szovjet Hősök Temetője Marosvásárhely 16,75 km-re Szomszédai az Ortodox Temető, valamint a Német Hősök Temetője. Remek rejtés - Mindenszentek utáni nap jártam erre, kihasználtam a lehetőséget egy kis dobozkeresésre, rejtésre is. A Szovjet Hősök Temetője Marosvásárhely keleti részében található, a Somostető város felé néző lejtőjén, a Petri Ádám utca mellett.
Kornis-Rákóczi-Bethlen kastély Radnót 44,02 km-re Köszönöm az újrarejtést - Ez a rejtek úgy néz ki, hogy adja magát. Kastély - A rejtek hamar meglett, de először nem kerestük elég behatóan, ezért nem találtuk meg. Miért viszik el? - Ezt én nem értem. A Kornis-Rákóczi-Bethlen kastély Radnóton épült épült 1545-ben Bogáti Gáspár által, ma az egyike Erdély jelenlegi reneszánsz stílusú kastélyainak.
Református templom Székelymuzsna 48,13 km-re Ez jóval a XV-dik század előtti lehetett, mert a mai református templom, melyet később építettek, XV-dik századra utaló korjelző stíluselemeket őriz Muzsna - Ramaty állapotban van a templom. Geodoboz a kőkerítésen túl - Székelymuzsnára érkezve, először a református templom torony felőli oldalánál levő udvaron keresztül próbáltam megközelíteni a rejteket. Középkori templom állott ott, ahol ma a falutól északra a Szentegyház oldala nevő helynév őrzi emlékét.
Vármegyehatárjelző kő Sikaszó 52,27 km-re Reggel - Reggel egyedül karikáztam fel a rejtekhelyig, nagyon szép friss idő volt. Kivágott erdő - Aki nem járt a környéken, hamar induljon el csodálja meg ezt a vidéket. Doboz kereses segitseggel - Kedvenc karikas utvonalam tavasszal es osszel - most megspekeltem a dobozkeresessel is - nagyon szep utvonal. Sikaszó a Fenyéd és Gyergyótekerőpatak közötti 138-as számú úton taláható, a Libáni-hágótól 11 km-re, az Alsó-Veresbükk-patak torkolatánál.
Ispán-kút 36,67 km-re A Livadia határrészben a magyarok visszaszorították az orosz gyalogságot, azonban azok erősítést kaptak, és az Ördög-patak völgyében több órás szuronyharc bontakozott ki. Víz nélküli kút - Bár nem volt víz a kútba, az emlékmű tetszett. Petöfi - Megtaláltam az emlékmü mellett elrejtett dobozt. Őszi esős nap - A doboz hamar előkerült, csak a környék hangulata szomorkás kicsit. 1849 július 31-én itt állt fel Bem József főserege, a segesvári csata délelőtt 11-kor indult magyar ágyúzással.
Kannásné fájának maradványa Székelyudvarhely 44,5 km-re Egy nagy terebélyes koronájú fa volt, melynek nagy koronája az útra is kihajlott. Restaurálták Kannásné fáját - Mivel a Kannásné fájának a maradványa egy magánház udvarán volt, oda nem rejtettünk. Székelyudvarhelynek egy régi érdekessége, egy öreg 200-300 éves fa az Ugron Gábor utcában, az egyik tulaj kertje végében, amit a köztudat Kanásné fájának nevezett.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.