Panoráma Sugariilor-völgy - Bucsecs-hegység Szélkapu - Na, itt aztán rendesen fúj a szél. Panoráma Sugariilor-völgy - Bucsecs-hegység
Macska-szfinx Cica - Ez tényleg egy különleges sziklaalakzat. Megkövült Disneyland - A Caraiman-kereszttől folytattuk utunkat az Omul csúcs fele, mikor útközben Erózió Kiváló és Érdemes művész újabb munkájába botlottunk, amilyenekkel tele van a Bucsecs-hegység. Macska-szfinx
Babele - Cocora-hegy Kiruccanás - Vasárnap a Bucegiben túráztunk, és mivel ott jártunk megkerestem a geoládát. Babele - Cocora-hegy
A regi banyajaratban - Menet Podragu fele kerestem meg. Jo moka volt - Hetvegen felugrottunk furodni egyet a Podragu toba. Árpás-völgyi bánya.
Kőkert éle Kőkert éle - Nagyon erdekes rejtes, de ovatosan kell maszni ,mert konnyen le lehet esni. Pénteken találtuk meg ezt a geodobozt - A Medve-szakadék felől érkeztünk, az erdőben vágva utat magunknak. Kőkert éle
Látványos, középkori hangulatú erődtemplomának fehér falai és faerkélyes tornyai vannak. Már nagyon rég készültünk ide - Egy kicsit kellett várni míg kinyitott, de megérte, és addig is nyugodtan lehetett keresni a ládát. Kék hangulat - Különös hangulatú falucska, kövezett úttal, kék házakkal, fekete bivalyokkal. Évek óta készülünk ide - S hála a rejtekhelynek el is jutottunk. Szászfehéregyháza jellegzetes házakkal rendelkező szász falu.
Neve is a szász telepítés előtti eredetre mutat: Kőhalom. Nagy forgalom - Felújítás után rá sem ismertem a régi képekre. Reps - Miután már lassan ötven éve, legalább évente egyszer elmegyek a vár mellett, ideje volt, hogy fel is menjek. Hazafele - Erős szél fújt a várban. Feltételezik, hogy még a szász telepítés előtt, a XI-dik században, a Kőhalom feletti hegyen, királyi vár volt.
Anghelide-kanyon - Nagy Kapu Az Anghelide ovon - A nemregiben elhunyt Pityu baratom emlekere egy Kiralyko turan voltam. Anghelide-kanyon - Nagy Kapu
Hat bejárata-kijárata is van, mindegyik jelzetlen útvonalon, csak saját felelősségre járjuk be ezeket. A Zárt tisztás, bár nehezen megközelíthető, nem is annyira zárt.
Valószinűleg egyike annak az öt várnak, melyet a II Endre által 1211-ben a Barcaságba behívott német keresztes lovagok építettek. Ez igaz lenne - Kiegeszites, sajnalom, de rajtam kivul csak idegen bejegyzeseket talaltam. Az erdei út már nehezen járható - Gépkocsival indultunk Krizba várába, Kutus telepen keresztül. Krizba vára - Karácsony után egy kis sétára indultunk. Brassótól északra, a Persányi-hegység keleti szélén, Krizba falu közelében, az 1002 m magas Várhegy sziklatetején található Höltövény vára.
A falunak már a középkorban is volt temploma. Kakas a vár tetején - Már voltam itt egy párszor, de csak most sikerült bejutnom a kastély területére. Zárt kapu - A kapu zárva van, de körbejártuk a kastélyt és megpihentünk a padon a fák alatt. Majdnem - Megtaláltam a rejtekhelyet, a nyolcadik üreget is és nem sok hiányzott, hogy a dobozt is megtaláljam. Alsórákos a tatárjárás előttvalószínűleg besenyő település volt, mely elpusztult.
A többtornyú, impozáns erőd értékei a virágmintás, több szinten futó karzata, illetve a régi szentélyben látható 13-14-dik századi freskók. Szerencsés voltam - Mert a templomot nyitva találtam, sőt a toronyba is fel tudtam menni. Kívül-belül - Persze, hogy megkerültem kívülről is teljes hosszában, de ahova a gps mutatott csak sima fal volt. Kívül - Sajnálom, hogy nem találtad meg. Homoród központjában található egy nagyon szép román kori, 1270-ben épült evangélikus erődtemplom.
A szerzetesek a XV-dik század végén elhagyták, azóta állnak ma is lenyűgöző romjai. Nagyon szép hely - A kolostor romjai között éppen a Kronenfest folyt. Ezt a helyet kár kihagyni - Kercen még augusztusban voltam, de akkor nem tudtam, hogy szerepel a rejtekhely listán. Kerc a Fogarast Nagyszebennel összekötő főút közelében, az Olt partján, terül el.
A sziklák felett halad el a Zerge (románul Capra Neagra) kabinos felvonó, a közelében és nyugatra található Brassópojána piros színnel jezett, közepes nehézségű, Sulinar nevű sípályája. Megtaláltam - Kis zöld emberkét és egy öngyújtót tettem bele. Csak most - Ha már a télen, sízés közben nem kerestük meg. Elso dobozunk - Megtalaltuk. A Schulerau-kapunak nevezett sziklák a Keresztény-havas (németül Schuler) csúcsától észak-északnyugatra találhatók, attól mintegy 700 méter távolságra.
Sugásfürdőről a bölöni Várhegyhez - Mivel nagyon szép idő volt úgy döntöttünk, hogy Sugásfürdő felől közelítjük meg. A bölöni Várhegy megközelíthető Bölön felől, és tovább a bölönpataki roma telepről kiindulva, erdei utakon.
Benkő-kert Felfedezni - Kivancsi voltam, hogy milyen is a Benko kert. Benkő-kert
A szűk hasadékban a patak vize 60 métert esik, és ezalatt 7 kisebb-nagyobb vizesést hoz létre, innen a Hétlépcső-vizesés elnevezés. Kiépített kanyonok helyett fél spárga - Nem lépcsőre, hanem egy ráadás létrára gondoltam. Létrák - Megvan a doboz is. A kanyon felett - Csodálatos a kanyon, a vízesések, de egy kicsit zavaró a sok vaskorlát, lépcső meg létra, igaz nélkülük nehéz lenne végig haladni rajta. A Létrás-szakadék a Nagy-kő-havas talán legkönnyebben megközelíthető látnivalója - egy 50 méter magas, hatalmas mészkősziklában, a Csűr-kő árka-patak hozta létre, hossza 160 méter.
De nemcsak a jó viz, hanem a jó levegő és a környező hegyek szépsége is idevonza a turistákat. Tatrangi víztároló - A víztároló feletti dombon, sok szúrós bokor között megtaláltam ezt a dobozt is. Sötétedéskor - A Csukás-hegységből hazafelé tartottunk, az idei Havasszépe-túráról. Feszültség a levegőben - A Csukás hegységből hazafele jövet, már sötétedéskor, megálltunk egy utolsó ladakeresésre. A Ciucas hegy lábánál fekszik a festői szépségű Babarunkai vízgyűjtő tó, Brassó városát ez látja el a szükséges ivovizzel.
Bronzba ontott no - Vetro Artur alkotasa. Bronz Vilma, az integető lány - Sepsiszentgyörgy.
Számtalan zuhatagot és vízesést képez. A kék kereszttel jelzett, Busteniből a Babele-menedékházhoz vezető túraútvonal mentén, a Jepii Mici (Caraiman) völgyében levő patak vize folyamatos esésben van.
A város jelképévé vált épület előtt a tervező szobrát láthatjuk. Évmilliók üzenete - Szeklerland. Múzeumi kamera - Nem messze a rejtekhelytől parkoltunk, majd sétálgattunk a múzeum fele. Estefele - Már esteledett, amikor a múzeumhoz értünk. A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum, Kós Károly tervei alapján épült 1911-12-ben.
A gát építése 5 és fél évet vett igénybe, egy hasonló építkezés ma 450 millió euróba kerülne. Geodoboz és perec - Csak néhány csalán csípett meg, míg kiválasztottuk a megfelelő korlátrészt. A Vidraru tavat mesterségesen hozták létre az Arges folyón épített gát által, 1966-ban, elektromos energiatermelés céljából.
Lisznyó neve szláv eredetű és erdőt jelent. Nap és Hold - A képeknek hála, nem volt nehéz elékeresni a rejtekből. Nagytakarítás volt - Ismét meglátogattuk e helyet, pihenőül szolgált egy biciklitúrán. Templom novemberi napsütésben - A novemberi napsütés kissé csípős, rövid a nappal, ezért könnyen elérhető rejtekhelyeket választottunk. Lisznyó a Székelyföld déli részén, a Bodzafordulói hegység egyik völgytorkolatában, a Háromszéki medence keleti peremén található.
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.