Fergettyűvár Egerpatak 35,87 km-re A helyet régen szántották, ma legelő - ezt a kenyér alakú dombot Bibarc-tető néven ismerik a környékbeliek. Fergettyűvár - Köszi, Meli. Évek után az utam újra a Bibarc-tetőre hozott - Itt 2011 oszen Melivel ketten ladat rejtettunk. Négyen kerestük - Fél órán keresztül kerestük de nem találtuk meg. A Fergettyűvár hegytetőjén ma már majden semmi sem látszik, nyomai eltüntette az eke vasa.
Régi kőhíd Sepsiszentkirály 44,49 km-re Valamikor Előpatak helyett, itt jártak át a Barcaság irányába, szekerekkel. Havazásban reménykedve - Mára sepsiszentkirályi sétát terveztünk. Mar nem a regi - Mint mar a cimben is utaltam, mar nem a regi. Már nincs elrejtve - Amíg fel nem újították, rendszeres bicikliző célpontunk volt. Ez a régi kőhíd Sepsiszentkirály határában található, egy jó km távolságra a Baróti hegység gerince felé.
Erőd Bodzavám 11,09 km-re Ezek felkeresése egy egész napot is igénybe vehet a két barakk helye az erdőben található a kiserődök felett. Bodzavámi kilátó - Tényleg jól látszanak az erőd nyomai, kiváncsi vagyok, ha megásnák, mit rejt. A földön - Elsőre csak az üres üreg lett meg, jó sok hangyával. A jól látható tüzérségi erőd mellett további hét kisebb sánc, katonai barakk helye található a területen.
Rozsnyói szoros 41,35 km-re Rozsnyói szoros Nehez nap - Az lehet, hogy fergeteges nap volt a rejtonek, de nekem nem. Fergeteges egy nap volt - Ott voltam a rejtésnél. Rozsnyói szoros
Katolikus templom Imecsfalva 51,53 km-re Alapítása Imecs Antal nevéhez fűződik, 1730-ban Imets Tamás új szentélyt építtet a régi helyébe. A földön - A dobozra a kereszttől pár méterre, a földön talált rá a lányunk. A fedett kereszt eltűnt - A leírásban szereplő fedett kereszt már nem létezik, legalábbis ott ahol korábban volt most nincs. Érdekes parkolóhely a templom előtt - Nekem nem okozott gondot a geodobozhoz való hozzáférés. 1561-ben Imecsfalva néven jelentkezik az oklevelekben, 1567-ben Imechfalva a neve, temploma 1583 előtti.
Habos-völgy vízesése Bucsecs-hegység 42,44 km-re Bár a kék kereszttel jelzett ösvényről is szépen látszik a Habos-völgyi vízesés, valahogy mindig kimaradt a hely felkeresése. Számtalan alkalommal végigmentem a Jepii vagy Caraiman-völgyben levő útvonalon, fel a Babele-menedékházhoz vagy lefelé Bustenibe.
Nagy-kő-havas csúcs 32,39 km-re A csúcsot az északi oldalon érdekes, 8-10 m magas, kúp alakú, konglomerát sziklák építik fel. Nagy-kő csúcs 7létrán át - A menedékházat a sárga sáv jelzésű ösvényen közelítettük meg, áthaladva a 7létrás kanyonon, kipróbálva az új létrákat. Brassó felett - Lenyűgöző kilátás, nem csak a helyszínen, hanem az oda vezető ösvényen is. Kincs a geoládán kívül - Könnyűszerrel, GPS nélkül is meglett, hála a szöveges segítségnek. A menedékháztól a Nagy-kő-havas csúcsáig a piros sávval jelzett ösvényen juthatunk el.
SZNM 12 Emlékoszlop Kökös 36,82 km-re Innen kezdodott... - Innen kezdtem felfele a SZNM-t egy kodos zimankos december vegi reggelen. Kicserélt kerítés - Másodszor tértünk vissza, de ezúttal is sikertelenül kerestük a dobozt. Visszafele - Visszafele kezdtük a "menetelést". Székelyek Nagy Kincskeresése - 12-dik stáció - Kökös - A kökösi csata emlékoszlopa.
Katolikus templom Szentkatolna 54,13 km-re Az épülő templom jótevőjének, Demény Antal pesti egyetemi tanárnak nevét emléktábla örökíti meg. A temetőben - Ez is útba esett. A régi urnavázát nem találtuk - Szép templom és óriási temető. Átpenészesedett geodoboz-tartalom az urna-kővázában - Bár az én szemeim is az urnát keresték, feltettem magamban a kérdést, hogy én hova rejtenék, és akkor egyből kiszúrtam az urna-kővázát. A régi templom az 1802 évi földrengéskor összeomlik, helyette 1815-1823 között új templomot építenek.
Nicolae Ioan-forrás Csukás-hegység 7,71 km-re Valamikor Hármas-forrásnak nevezték, de ma már csak két csövön keresztül folyik. Dobozcsere - Mivel kisgyerek is segített a keresésben, egy könnyű sétát választottunk, a Muntele Rosu-menedékháztól közelítve meg a forrást. Sikerélmény - Izgalmasnak indult a kirándulásunk, hiszen az öt hónapost is útnak indítottuk a Csukás csúcs felé. Köszönöm a dobozcserét - Remélem tudom majd viszonozni, ha valamelyik általatok rejtett geodoboz karbantartásra szorul. A Beri-patak hídjától a Csukás menedékház felé vezető, kék kereszttel jelzett túraútvonalon, a Beri-patak völgyében, egy bővizű forrás tör a felszínre.
Gyulafalva 32,64 km-re 1 km-es tengerszint feletti magasságával Kovászna megye legmagasabban fekvő települése. A pásztorkutyák megvesztegetése - Hát ezt a geodobozt nagyon őrzik, nehéz volt megközelíteni, megtenni még azt a pár métert is az autótól, mivel az emlékmű közvetlen közelében több juhnyáj is van, amikhez persze pásztorkutyák is tartoznak. Tovabb a Baszkan - Az emlekmu is meglett, a dobozka is. Komandó Kézdivásárhelytől 32 km-re délkeletre, a Háromszéki-havasokban, a Nagy-Bászka völgytágulatában, a Kupán-, Toplica- és Rozsdás-patakok találkozásánál fekszik.
Kis-Üvöltő-patak vízesése Bodzavám 10,09 km-re Majd továbbmegyünk és a következő letérőnél balra tartva elérjük a kis vízesést. Forrás - Itt sem boldogultam GPS nélkül. Mésztufa - Nagyon tetszett a mésztufa formája, színe, a rajta csörgedező, szétterülő kristálytiszta vízzel. A Bodzavámról kifele vezető úton a vámház romjait elhagyva az a völgyben jobbra felefele haladunk, megcsodáljuk a Nagy-üvöltőt és a mészkőalakzatokat.

A kezdeményezés Brassó megye turizmusát hivatott fellendíteni, a bölények egyelőre egy százhektáros területen kaptak helyet. Állatkert? - Végigtapogattuk a rejtek-hintát, de semmi sehol. Bölények - Mióta utoljára voltam itt, eléggé megfutotta a belépő ára, egy kicsit hozzávettek. Napozó bölények - Hiába vártam, a nagy lomha bölények semerre sem mozdultak, csak süttették magukat az őszi nappal. Románia negyedik bölényrezervátumát hozták létre a Brassó megyei Bodzavámon.
Pruncea-vízesés 20,46 km-re Most zavaros volt a víz, de így is látványos. A Siriu-víztározó aljából indul az erdei út, és a vízesés az út mellett van.
Csűr-kapu Nagy-kő-havas 31,54 km-re Az elso mindig emlekezetes - Egy szep nap, egy szep hely. A Csűr-kapu egy 1,5 x 4 m-es nyílás a Csűr-kő sziklájában, mely a rétegek beszakadása révén keletkezett.
Lovak szobra Dálnok 45,82 km-re Lovacskák - Érdekes szoboregyüttes, bár a környék nem annyira megnyerő. A geodoboz a helyén, de a lovak már eltűntek - Brassó felől Kézdivásárhely felé tartottam. Tisztára székely vadnyugat - Megtaláltuk. Az egykori dálnoki ménes szálláshelye előtt áll a Lovak szobra, melyet Miholcsa József szobrász készített, az 1990-es évek közepe táján.
Ördögpataka zuhatagai Keresztény-havas 40,87 km-re A piros háromszög jelzésű, meredek ösvényen lehet bejárni, mely Brassó Bolgárszeg városrészének délnyugati végéből indul, mielőtt elérnénk a Salamon sziklákhoz. Az Ördögpataka a Köszörűpatak egyik, baloldali mellékvize, egy bővizű csermely, mely négy zuhatagot is képez (három nagyobbat).
Bolnok 32,68 km-re Bolnok Bolnok - A rejtek mellől kitűnő rálátás van Bolnok villanegyedére. Bolnok
Villa a tömbház tetején Ragadó negyed 37,83 km-re A villához a tömbház utolsó emeletéről egy vaslétrán lehet feljutni. A brassói Ragadó negyedben, a Rózsák partja mellett, egy nyolcemeletes tömbház tetején, egy kis villa található - hihetetlen, de az építkezés törvényes.
Kreutzburg vára Bodzavám 1,48 km-re Ezen az úton, mely személygépkocsival is járható, 12km-t haladva jutunk el a patakon átmenő hídhoz. Az 1A főúton kell menni, Négyfalut elhagyva, Ploiesti felé, Cheia üdülőfalu után találunk egy köves utat Valea Stanii felé.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.