A jelzetlen ösvény a Központi Fal tövéből indul, vörös színű törmeléken felfelé, innen a helynév is. A Középöv déli gerinc alatti szakasza, a Nagy-kőfolyástól kezdődően, a Vörösöv vagy Vörös-orom nevet viseli.
Pásztor-orom óóó, La Om - Ott voltam a csúcson, és nem tudtam, hogy itt rejtőzik egy geoláda. EKE turan - Most vasarnap, Pityu emlekturan voltam a Kiralyon. A Királykői túra - Megtaláltam a geoládát, új zacskóba tettem. Pásztor-orom
A Göndör hídja (románul Podul Cretului) utca 123 szám alatt van, és Serbán malmaként ismerik - ma elhagyott, összeomlott épület. Egyike azon malmoknak, amelyek a napjainkig fennmaradtak, a Salamon-kőnél épült egykori turistaház mögött, amit sokan még vengéglőként láthattak működni.
A tető közelében röviden letértem az ösvényről, kinéztem arra a széles legelőre, amely hosszan nyúlik a Mitács felé. A tisztáson - Az Ércesi borvíz után felsétáltunk ide, szétnéztünk a tisztáson. A Fenyős-patak völgyéből másztam ki a domboldalon, a Benedek Elek borvizes barlang irányába.
Itt egy kövülő víztömeggel van dolgunk, amelynek felesleges szénsava a léggel érintkezve elillan, mi által a feloldva volt szilárd részek lecsapódnak - írja Orbán Balázs. Mészkőtufa - Az igazság az, hogy itt GPS nélkül nem nagyon boldogulok. E források kristály hullámai esésükben habbá törődve számtalan apró zuhatagban, zeneszerű csörgedezéssel rohannak le a meredélyes szirtlapon, azt napsugarakban ragyogó kristály tükörré változtatva át.
Valamikor Előpatak helyett, itt jártak át a Barcaság irányába, szekerekkel. Havazásban reménykedve - Mára sepsiszentkirályi sétát terveztünk. Mar nem a regi - Mint mar a cimben is utaltam, mar nem a regi. Már nincs elrejtve - Amíg fel nem újították, rendszeres bicikliző célpontunk volt. Ez a régi kőhíd Sepsiszentkirály határában található, egy jó km távolságra a Baróti hegység gerince felé.
A Fehér-patak völgyében egy sötét, vad szurdokot találunk, mely nem igazán jellemző a Csukás-hegységre.
Érdekes volt megtalálnom, ott álltam a borvízforrás mellett 1 méterre, de nem láttam, mert sűrűn benőtte a növényzet. Ez is borviz - Eleg vekonykan csordigalt de azert ennek is a vizet hasznalhatjak azt hiszem. A Kosztándi-borvíz a tusnádfürdői állomás feletti, az Olton átívelő vasúti híd jobb oldali részén található borvízforrásások egyike.
Medve-szakadék - Nagy-kő-havas Őszi séta - A Nagykő-havasról visszafele jövet választottuk ezt az utvonalat, és megérte. Egyik kedvenc helyem - Innen az egyik legszebb kilátás a Nagy-kő irányába. Gyökerek közt - Egy eléggé kemény túra befejezésére tette fel a koronát ennek a doboznak a megtalálása. Medve-szakadék - Nagy-kő-havas
Anghelide-kanyon - Nagy Kapu Az Anghelide ovon - A nemregiben elhunyt Pityu baratom emlekere egy Kiralyko turan voltam. Anghelide-kanyon - Nagy Kapu
Messze környéken nem látni hasonló épületet. A kő marad - Vasárnap délben nem lehet kiadósabb túrát tervezni, éppen ezért jól jött ez a közelebbi friss rejtés, ráadásul érdekesnek is tünt, ugy hogy hamar megnyergeltem a drótszamarat, és már a Cekend tetején karikáztam, ki a Szarkakőre, ahonnan beereszkedtem ebbe az eldugott világvégi kis faluba. Homoródremetén egy 19-dik századi, ma már nem működő műemlék-szélmalom található.
A vasút sajnos már rég nincs, csak a hídfő maradványai, kár volt felszedni. Lefele a Baszkan - Meg nem tudtuk, hogy mi is var meg rank. Ki gondolná? - Biciklizünk a megye legmagasabb településének környékével ismerkedve, s ha nem tudnánk, hogy keresnünk kell a rejteket, talán tovább hajtanánk. Kommandó- Vadász patak - A Lakócáról leérve megkerestük ezt a geodobozt is. A Vadász patakánál volt valamikor a határvonal, a régi öregek szerint.
Nevét a lápot kitöltő tőzegmoháról kapta, a belőle keletkező tőzeg vastagsága elérheti a 10 métert. Elüldözve - Kezdődött azzal, hogy egy saját kincskeresést szerveztünk a szülinaposnak, mikoris a saját ajándékát kellett megkeresnie a játékszabályok alapján. Rejtés nélkül - A Szent Anna Tavat látogattuk meg előbb, de igyekeztünk a Mohosba is eljutni, míg süt még a nap. Télen - Kezdem azzal, hogy az információs tábla a teteje nélkül van. A Szent Anna-tó vizét magába foglaló kráter gerincének túloldalán 1050 m magasságban találjuk a Mohos-tőzeglápot, területe 80 hektár.
A műemlék-épület az Állomás utca 16 szám alatt található. A Szőcs Mátyás-ház fal-kapuval 1836-ban épült, jelenleg fel van újítva.
Ezek a sziklák a fenyőfák teteje fölé magasodnak és jól láthatók a Sólyomkő északi kilátópontjáról is. Egy erdekes hely - A Solyomkovel egyetemben megkerestuk a Toronykoveket is. Nehéz volt az út - Nehéz volt az út felfelé, de még inkább lefelé, nagyon vigyázni kell. Őszbúcsúztató túra - Őszbúcsúztató túrán vettem részt amelynek keretein belül ellátogattunk a jó öreg toronykövekhez. A Toronykövek néhány érdekes, torony formáju andezit szikla Tusnádfürdő szomszédságában, a Bánya-patak földrajzi bal oldalán.
Az oldalban látszik a fejtésvonal, azt kell követni - a falu végétől, a cigányteleptől vagy 100 méter után kell felkapaszkodni a meredek oldalba. Kutyaugatás - Hamar meglettek az üregek, az érdekelt dobozos üreg is, lekecmeregni is sikerült épségben. Agyagosan - Ezeket az ugynevezett tektonikus fulkeket mar reg ismertem, meg a favago eveimbol, Kisgyorgy batyank nyomaban felkeresve. A Ploti-barlangok a Vadasi út mentén a martban, 10-15 méterrel az út szintje fölött találhatók.
A sósvizes kutat rejtő faházikó kulcsát valamelyik közeli élelmiszerboltban lehet elkérni. Só - A doboz nincs meg. Tavasz Tündér - Tavasz Tündér csak nagyon kimérten osztogatja kegyeit, de azért érdemes elindulni, mindig akad látnivaló. A homoródalmási Sóskút Lövéte felől a második Sóskút utcai bejárat végében található, a patak partján.
1938-ban cserépfedésűre cserélték ki az eredetileg zsindelyborítású tetejét. Az oklándi, jó állapotban levő parókia előtt álló, 1809-ben állított és jól megőrzött székelykapu, Udvarhelyszéken a legrégebbi.
A szikla lábánál egy kis tisztás van, meg egy kis üreg, mely valamikor egy remete otthona volt. A Szent Anna szikla az 1400 méteren felépült Alpes-szálló és a Királyi esztena-tisztás felé vezető utak kereszteződésének közelében található.
A déli irányba vezető út bal oldalán emelkedő kis dombon áll az unitárius templom. Faltemplom - Tényleg szebb a fal mint a templom, ahogy jkgábor is írja. Szentmárton - Egy ember meg egy kasza csodákra képes. Őszi séta IV - Sajnos a templom zárva volt, és a geodoboz sem került elő hosszas keresés után sem. A Nagy-Homoród völgyében, a Gyepes- és a Lókod-patakkal való találkozásnál települt Homoródszentmárton községközpont.
A falu határában számos ásványvízforrás buzog fel. Temeto - Na, ez egy szep kis temeto a templomocskaval egyutt. Zalánpatak római katolikus temploma 1863-ban épült, a Kisboldogasszony tiszteletére.
GK Hotel Szent Kristof Tusnadfurdoi vadaszat - Itt minden OK. Ha már itt falatoztunk - Tyűha, itt aztán jól főznek. Tusnádfürdő 2. - Ez volt itt a második próbálkozásunk. GK Hotel Szent Kristof
Még nem falta fel - Szerencsére még nem falta fel a bánya egészen a környéket, de ijesztő egy mammutvállalalat. Medvék is szeretik - Nagyon jó hely, de azt hiszem a medvék is szeretek ezt a helyet, három medve ürülék eset az utamba, este felé nem szívesen járnék erre felé, a rejtekhelyet könnyen megtaláltam. Hóolvadásra - Az idén ez az első dobozom, könnyen megtaláltuk. Sepsibükszád határában, a Rakottyás-patak és az Olt közös teraszormán, ez utóbbi jobb parti hegyfokán, a Zsombor-patak beömlésétől északra fekszik, az őskori telepre épült, kora középkori Vápa vára.
Szemfenék vizsgálat - Már többször próbálkoztam ezzel a rejtéssel. Visszatérés 3 év után - A dobozka nagyon rossz állapotban, beázva. Régi szálláshelyen - Délután bicikliztünk a Vargyas völgyében az aszfaltúton. A Kőcsűr, mely tulajdonképpen egy boltív a sziklában a Vargyas-szoros alsó végénél található, egy erdős sziklaszál tetején, közvetlenül a patak felett, átellenben a Medvék szigetének nevezett kis hordalékszigettel.
Elég bizonytalanul vágtam neki, és szép kis vargabetűt írtam le. A Farkas, a Róka, és a mesebeli Tisztás - A Bánya-patak völgyéből indultam, az Óriások asztalától. Kovid-teszt - Ha már úgyis ez a divat, arra gondoltunk, hogy bár az égvilágon semmi bajunk, és nincs semmilyen tünetünk, de leteszteljük magunkat. Bánya-patak I - A tisztás valóban mesebeli. Büdösfürdőn nem találkoztam senkivel, akitől érdeklődjek.
Egyik látványossága a város főterén található iszapvulkán maradvány. Működő gázfeltörés - Ugyan tudtam róla, de tiszta véletlenül kerültünk a Pokolsár közelébe. Kovászna híres székelyföldi gyógyüdülőhely.
A várhegy nem más mint a felsőháromszéki medencéből kiemelkedő tektonikus tanúhegy, amelyet több száz évvel ezelőtt még, a Feketeügy teljesen körülfolyta, és csak az északkeleti részen kapcsolódott a fennsíkhoz. Nahat-nahat - Igaz mar 2013-ban talaltam egy rejtekladat itten a vadalmafa alatt. A vár a Cófalva és Lécfalva között található, a Feketeügy jobb partján.
Teljesítménytúra levezetéseképpen - A II Háromszéki Teljesítménytúra alkalmával találtam meg, amelynek szervezésében maga a ládatulajdonos is részt vett. Régi kedvenc hely - Gyakran eljárok a környékre, ismerőseimnek mindig felajánlom, hogy keressék a dobozkát. Útban Szacsvára - Csakúgy potyolt minket a hódara, de a fotó segítségével könnyen meglett a geodoboz. A Rétyi Nyírbe hatolva déli irányba először egy kevésbbé látszó, majd egy feltűnően széles homoktöltés halad, amely néhol 2 m-es magasságot is elér.
Látkép a vadonból - Kommandóról ereszkedve, a biciklisek számára kissé riasztó mocorgásokat hallva, de közben szökkenő őzet is látva jutottunk el erre a helyre. Egy regi ut, uj kontosben - Marcius idusan Kezdivasarhely fele tartva tettunk egy kiterot a papolci utra. Papolcról Komandó fele gyönyörű őszi panoráma fogadott, innen a Perkő is látszott a szép tiszta őszi időben.
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.