Erzsébet királyné emlékoszlopa Bereck 56,81 km-re A helyet Körültájnak hívják. Sziszi - Ismerjuk mar regtol e szereny es csendes emlekmuvet, a Moldovaba vezeto forgalmas ut mellett. Királynő - A kanyarodó autók gumicsikorgását hallgatva, a szerelővas segítségével távolítottuk el a dobozt takaró fadarabot. Böske - Gyönyörű volt a lemenő nap. Bereck után az Ojtoz-tető felé menet, az országút 77 és 78-as kilométerkövei között, bal oldalon egy obeliszk emelkedik.
Csodálatos bükkfa Tisztás dombja 37 km-re Ennek az aljában folyik a Tisztás-patak, mely a Katrosába ömlik. Kászonjakabfalva és Katrosa között, a Nagy-ponk vagy Honcsukos teteje csúcstól keletre található a Tisztás dombja.
Mofetta Büdösfürdő 25,33 km-re Helyüket és nevüket rendszeres Erdély-járó társaimmal közösen megélt élményeink alapján választottam ki. Rejtés a Súgó-barlangnál - Köszönöm a részletes beszámolót és a ládagazda nevében is a karbantartást. Messze vagyunk a helyszíntől - Hát, sajnos, igen messze vagyunk a helyszíntől. Megtalaltuk a ladat - A zacsko amibe pillanatnyilag 2 doboz van csomagolva egy fa toveben, lathato helyen hevert. 2007 júliusában másodszor jártam végig a Hargita gerincét, és ebből az alkalomból 3 ládát helyeztem el az útvonalon, amelyeket aHargita-túrázóknak ajánlok.

A Kontumác helynév vesztegzárat jelent, hasonlóképpen nevezik a gyergyótölgyesi és az Úz-völgyi országhatárt. Üres rejtek a pihenőhelynél - A pihenőhelyhez érkezve, nem volt senki a környéken, nyugodtan keresgélhettem. Kopjafák - Nagyon ötletes a kopjafa sor, és tényleg mindeniknek a jelentése tanulságos. Vesztegzár - Sokszor jártunk már itt, de újra és újra el fogunk még jönni. A gyimesbükki Kontumác a Kárenta-patak Tatrosba torkollásánál található.
Pisztrángos Szentegyháza 31,21 km-re Megközelíthető Szentegyházafaluból, a Sportolók utcájából indulva, kelet felé tartva. A Szentegyházi Pisztrángos Szentegyházasfalutól keletre, a Virágosvész nyugati oldalában található.
Barátok kútja 20,97 km-re Azt mesélte, hogy valamikor két átutazó barátot megöltek ott, azóta Barátok kútjának nevezik a forrást. Kerékpárral a kocsi tetején - Megfogadtam a rejtő ajánlását, és biciklivel mentem a rejtekhelyhez. Kisdiák koromban, egyszer egyik nagybátyám vitt (vagy hozott) az iskolából, Csíkszereda felett az erdőben egy forrásnál megálltunk inni.
Nagy Imre képtár Csíkzsögöd 16,7 km-re Megtekinthető itt Nagy Imre festőművész munkáinak állandó tárlata. Okos rejtés :) - Gratulálok, nagyon okos rejtés, igazán ötletes. Kupaktanács - Kupaktanács ide vagy oda, a dobozt kiszagoltuk. Nagy Imre képtár - A Nagy Laji dombján megtalált geodoboz után, erre vezetett utunk. Csíkszereda képzőművészeti szempontból nevezetes látnivalója a csíkzsögödi Nagy Imre képtár.
Hideg-kút Borospataka 12,83 km-re A Boros-patak völgyében terül el Borospataka, mely Gyimesközéplokhoz tartozó település. Ez tényleg hideg - Elsőnek találtuk meg a dobozt, ezen a lélegzetelállító, mesebeli fennsíkon. A Hideg-kút tulajdonképpen a Boros-patak forrása, ez utóbbi a Tatros-folyóba ömlik.
Évszázados szilfák Csíkrákos 12,75 km-re Ha közelebbről megnézzük, akkor láthatjuk, hogy évszázados fákról van szó. A község központjában, az iskola előtt terebélyes akácfák és szilfák sorakoznak, a leveleik fogazottak, érdes tapintásúak.

Homoródkeményfalva és Abásfalva, két, a múltból itt felejtett kis falu. Kincskereső kutak - Abásfalva határában állítólag 9 m, 15 m, illetve 16 m mélységű kincskereső kutak vannak. Őszi séta I - Gyönyörűszép őszi idő volt. Miután elhagyjuk az Ilona völgyét Homoródfürdő felől Szentmárton fele jövet, két falu esik utunkba.
Vendelné kútja 22,18 km-re Megközelíthető a Csíkszentkirályról Büdösfürdő felé vezető útról, abból a pontból, ahol a kék sáv jelzés keresztezi a kocsiutat. Vendelné gombái - A valamikori Fenyőke menedékháztól induló kék sáv jelzésű turista ösvényen jöttem a Lucs tőzegláp mellett, remek nyárvégi biciklis kirándulás sikeredett sok sok gombával és látnivalóval. Friss víz - Dolgunk akadt a környéken. Vendelné kútja a Lucs tőzegláptól nem túl messze, attól észak-keletre található, a Nagykő-bükk hegye és a Kárász feje domb között.
Nyárfa-csonk Ágas 22,74 km-re Az ágasi vasútállomással szemben levő, a főút mellett elnyúló parkban egy körülbelül 4 m magas csonkjára vágott nyárfa hívja fel magára a figyelmet.
Szent Gellért-kápolna Cengellér Ditró 50,02 km-re A kápolna építésének ötlete 2003-ban született, a Szent Gellért-napi szentmiseáldozat után. A Ditrót Gyergyótölgyessel összekötő út mellett található kis kápolnát 2004 júliusában, Szent Anna napján, hagyományos búcsús szentmise alkalmával avatták fel.
Kormos-szoros 31,46 km-re A Gyertyános-tető és a Kormos teteje között, a völgy egy nem túl hosszú és nem túl szűk szoros jellegét veszi fel. A Dél-Hargita nyugati oldalán, a Kormos-patak völgyében, terepesebb kocsival járható út köti össze a Hargita megyei Csíkszentkirályt, a Kovászna megyei Erdőfülével.
Katolikus templom Göröcsfalva Csíkrákos 11,47 km-re Tulajdonképpen összeépült Csíkrákossal, Göröcsfalva ma is közvetlen tízese Rákosnak. Kicserélve - Megtaláltuk a geodobozt a földön. Zöld Péter - Ez a templom nem csak a tornyával különleges, hanem a loggiás bejáratával. Én köszönöm - Bár a rejtő feladata a rejtését karbantartani, a sérült geodobozt kicserélni, szép és ajánlatos dolog egymásnak segíteni. Csíkrákos központjában keletre kanyarodva, a 124-es megyei úton közelíthető meg.
Kőbánya Hídlás Észak-Hargita 24,45 km-re Kőbánya - Hídlás - Észak-Hargita Óriás kőtömbök - Ha már itt voltunk, nagyon szerettem volna becserkészni az Asztalkőt is, de nem sikerült. Kőbánya - Hídlás - Észak-Hargita
Gyimesi Kálvária Római katolikus nagytemplom Gyimes 17 km-re Azóta is az ide látogató turisták érdeklődésének a központjában áll. Keresztek - Át kellett verekedjük magunkat egy villanypásztoron, kétszer is, mig kiértünk a tetőre. Dani Gergely esperes-plébános a hetvenes években (1974) római-katolikus templomot épített a csángóknak.
Dagadókúp Csicsói Hargita 24,28 km-re Ez tulajdonképpen egy mini dagadókúp, mint amilyen a Madéfalvi-Hargita csúcsától délre található, szintén piramis formájú Csompoly is. A Csicsói-Hargita északi csúcsrégiójában, a kilátópont szikláitól körülbelül 120 méterre nyugatra, egy piramis formájú csúcsot láthatunk.

A győztes fát, a köpeci szilt, a Polgár-Társ Alapítvány nevezte be az Év Fája Európában versenyre. Nem megmondtam! - N Ami kivül, az volt belül is - Hogy mi egyéb lehet még itt? Rengeteg minden. Másodikra - Második próbálkozásra meglett. Az 2011-es év fája Romániában, a köpeci 300 éves szilfa.
Román Viktor szoborpark Homoródszentmárton 48,62 km-re Bükkfalva egyik látványossága a Román Viktor szoborpark, ahol a homoródszentmártoni születésű Román Viktor műveinek arányos felnagyításával, testvére, Román Elemér építészmérnök mutatja be a szobrász alkotásait. Bükkfalva - Rendkívül érdekes hely, rendkívül érdekes környezetben, tényleg van látnivaló szűk kis környezetünkben is. Szobrok - Végre. Őszi séta III - A szoborpark igazán látványos. A Homoródszentmártonhoz tartozó Bükkfalva újabban művészek tanyája lett.
Szikla vizzel Csalhó-hegység 55,28 km-re Ez az Izvorul Muntelui üdülőteleptől indul, és a Dochia menedékházhoz jut ki. A Szikla vizzel, románul Piatra cu Apa, elnevezésű mészkőszikla a kék sávval jelzett túraösvény mellett található.

Tiltótábla figyelmeztet itt, hogy a bányajáratba belépni tilos. A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak bal oldalán, az út alatt, van egy 1,8 hektáros meddőhányó.
Magyar-Nemere-csúcs 40,67 km-re A csúcson egy lapos sziklakilátó található, ahol tiszta időben szép kilátás tárul elénk. A Nemere gerincének a legszebb része a Magyar-, másnéven Kis-Nemere.

A Hétkapu hét telekből állott, melyek legyezőszerűen helyezkednek el. Ditróban, a Központ (Középszeg) és Felszeg között található III-dik tízesben, van egy Hétkapunak nevezett zsákutcás falurész.

Innen belátni a Nyikó mente egy részét, a völgybe települt Malomfalvát, Farkaslakát, a Bogárfalvával összenőtt Székelyszentléleket. Jézus - Parajd felé menet felléptem a szoborhoz. Sötétben a meredek hegyoldalon - A közeli Mária-szobor rejtését indultam el megkeresni, a Gordon-hegy tetejéről indulva. Elég érdekes szobor, szép kilátással - Építése után majdnem 10 évvel jutottunk oda, hogy meglátogattuk ezt a kilátót. Aki Székelyudvarhelyről Farkaslaka irányába utazik, feljut a Baknya-tetőre, ahol egy nagy kereszt arra figyelmeztet, hogy itt érdemes megállni és körülnézni.
Zathureczky-temető Barót 49,06 km-re Ide temetkeztek (feltételezhetőleg a 18-dik századtól) a helység nem római katolikus vallású lakói, mivel az akkori vallási viszonyok nem engedték más vallásúak temetését a katolikus temetőben, sőt a falu belterületén sem. Megúszta - A temetőt kitakarították, kaput tettek és a doboz is rendben van. Kripta és sírkövek - Nem volt nehéz megtalálni a dobozt. Egy igéretes nap reggelén - Útban az Almási Barlang felé, megálltunk egy félórára szülővárosom határában. Barót északkeleti végében, a Szőlős-oldalon található a Zathureczky-temető, a helység egy régebbi temetője, mely a hatvanas évek elejéig volt használatban.
Som-kút 24,41 km-re Az első megtaláló - Vendelné kútjától jöttem, egy hátizsák gombával, amit még sajnos fel kellett cipeljek a Büdösfürdőre, de már előre ízlelgettem a Szemeskő fele való leereszkedés élvezetét. Rossz helyen kerestem a dobozt - Sajnos, rég töltöttem le a rejtekhely koordinátáit de csak most jutottam ide. Eltűnt geodoboz - A Csíkszentimrei Büdösfürdő mesebeli tisztása volt az úticél, de útközben kis kitérőt tettünk, és megálltunk a Som-kútnál. A Som-kút a Lucs-tőzegláptól délre, a Lucs melléke és a Súgó-tető között található, nem messze a Csíkszentkirályról Büdösfürdőre vezető út mellett.

Jézus kútja, Székelyvarság Székelyföldi túra - Többedmagammal bejártuk a vízesést és környékét. A dobozka még mindig a fenyő alatt üldögél - A Csorgókő-vízesést és a kilátót megmutatni havereimnek, érkeztem Székelyvarságra. Nem tudtam, hogy van itt doboz - Régebb töltöttem le a rejtekhely információit, ezért nálam még doboz nélküli rejtekhelyként szerepelt. Jézus kútja, Székelyvarság
Cserei-kúria Csíkrákos 12,07 km-re Fia, Cserei Mihály a szemtanú hitelességével írta meg Erdély történetét 1661-től 1711-ig, a szatmári békéig. A Cserei-kúriát Cserei János fogarasi várkapitány építtette 1667-ben, aki Apafi Mihály idejében 8 évi várfogságot szenvedett.

A szép, romantikus táj mellett látnivalói olyan remek műtárgyak, mint a Karakó, a Ladók, az Utusaly és a Bánya völgyhidak, illetve a lóvészi alagút. Rejtekhely találkozó második napján - A VI-ik rejtekhely találkozó második napjának első állomása volt ez a völgyhíd. Gigantikus méretek - Előbb távolról csodáltuk meg, majd alulról, oldalról, aztán a tetején sétálgattunk a kellemes napsütésben. EKE tabor - A csikszépvízi EKE Táborban szervezett kirándulás pikantériája volt ez a dobozkeresés. A Csíkszereda - Gyimesbükk vasútvonal a történelmi Magyarország egyik legszebb, egyben legnehezebb hegyi pályája mentén vezet végig.
Kőbánya Csíkdelne 8,17 km-re A Csíkpálfalva községhez tartozó Delnétől észak-keletre, egy kődaráló-állomással felszerelt kőbánya található. Szerencsere nem veszett el - Amikor odaertem latom, hogy a ko el van mozditva, es nincs benne a doboz. Egy felcsiki korut - Ha mar kobanya legyen meg ez is. A bánya - Jól eset ez a kis séta, és nagyon szép volt a kilátás a dombtetőről. Hargita megyében több, külszíni robbantásos fejtéssel dolgozó, nagyméretű bánya van.
Gatyaszár utca Gyergyószentmiklós 36,87 km-re Jelenleg a Crisan utca része, kissé átalakult, de azért egy rövidnadrágot még fel lehet fedezni a formájában. Az egykori Madaras utca egy udvarszerű zsákutca, kétágú alakjáról a Gatyaszár utca gúnynevet kapta.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.