A vendéglátó egység poénos neve ügyesen is meg van választva. Az Asszony-bosszantó csárda három út kereszteződésénél található, melyek Kirulyfürdőről, Szeltersz felől, illetve Lövétéről érkeznek.
Régi zsidó temető - Gyimesközéplok Gondozatlan temető a hegygerincen - Közel a hidegségi letérőhöz, a vasúti őrházzal szemben parkoltam. Juden - Látszik, hogy nem marad senki, aki gondozhatja a temetőt. Apró temető - A doboz a helyén van, és megtalálta jkgabor is. Régi zsidó temető - Gyimesközéplok
Elsőnek írhattam be a nevem - Gyakori jelenség ennél a forrásnál a sorban állás. A Szarvas-forrást a gyergyószentmiklósi Közüzem építette.
Egyik fő látnivalója a templomban, a főoltár felett található reneszánsz feszület. Kísértetek - A kísérteteknek is van harisnyájuk? Ők csak lelkek. Őszapók - Nem találtam meg a temető bejáratát, igaz, nem is kerestem. Lepedőt akartam mondani - Harisnya? Khmm, lepedőt akartam mondani. Nyárádremete Szovátától 20 km-re fekszik.
Ekkor volt a ditrói önkéntes tűzoltóalakulat 110 éves. A ditrói Dr Jakab Antal téren található kis zöldövezetben egy régi tűzoltópompát állítottak ki, 2007-ben.
Ezt a két szurdokocskát Alsó-szorosnak és Felső-szorosnak nevezik. Érdekes vízesés - Igaz, ezt a rejtekhelyet aranytartaléknak szántam, de most bejelentem. Meli és jkgabor - Ezt a geodobozt az egyik rejtekhely-találkozó alkalmával rejtettem el. A nagy X - Őszies színekbe öltözve találtuk a vízesést. A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye.
Az 1770-es években itt fürdőtelep volt, ma már ennek a nyomát sem találjuk. Madártetemeket nem találtunk - Jelentem, hogy mi is jelen voltunk a láda megtalálásánál. Itt sajnos nem volt szerencsénk - A koordináták egy kidőlt fához vezettek. Láptól lápig - Kiadós, szép biciklitúra során kerestem fel ezt a helyszínt, és bizony megérte. A Bánya-patak feje 10 hektáron geológiai és botanikai védett terület, a Hargita-hegység keleti lejtőjén található, körülbelül 2 km-re délre Büdösfürdőtől.
A ház láthatóan egy tákolmány, mégis megragadó, egy kis fantáziával kastélynak képzelhetjük. Gyergyóholló nyugati kijáratának közelében, Borszék irányába haladva az út baloldalán, egy érdekes házat láthat a figyelmes átutazó.
Ezek egyike egy nyúl formájú szikla. Az Ilvai Tiha-patak mentén, a Tiha-tető felé érdekes sziklaképződmények mellett haladhatunk el.
Vagy éppenséggel csak a regék, mondák tanuskodnak róluk. Nem kell az ördögöt a falra festeni - Persze, hogy novemberben, mikor 4 óra 30 perckor sötétedik, esik rendesen, ahogy illik ilyenkor, még egy ilyen lájtos rejtekhely is ördöngösnek tűnik. Májális II - A nádasszéki borvíztől indultunk, jó kis erdei séta volt, mire kiértünk a tetőre. Székelyföldi töltésvonulatok - Azok számára, akik szeretnék követni-keresni az Ördögárok folytatását, itt egy kis segítség. Környékünk tele van titokzatos régi létesítmények nyomaival, egyesekről többet, másokról kevesebbet lehet tudni.
Mindig Delne filiája volt és a hívek a Szent János-templomba jártak, míg nem volt kápolnájuk. A tojas - A nap kisse kivette a tojaska szinet, de attol szepen rozsaszinellik. Palik - Jó helyen van templom, körbe lehet látni a környéket. Megtalaltuk, konnyu volt - De azt nem meselem el, hogy elobb a kozpontban kerestuk. Középkori templomáról nincs adat, régi kápolnája helyébe 1843-ban építenek újat, majd az 1930-as években templomot.
Utána megmelegítheti a mofettában, és megmoshatja a szemét is a közelben. Hargitafürdői vallató forrás - A Piricske forrástól elsétáltunk ide is. Kissé megviselt doboz - Elég forgalmas helyen van, és mivel olyan is megtalálja, aki nem azt keresi, kissé megviselt állapotban volt a doboz. A geodoboz nem ott, hanem itt van - A mai napra nem terveztünk különösebb kirándulást, túrát. A 7-8 fokos vízben mindenki addig lógathatja a lábát, amíg akarja, vagy amíg bírja.
Úgy él az emberek emlékezetében, mint egy magányos fa, mely mindig is a templomot őrizte. Természetes, hogy néha eltűnik egy rejtés - Ezt a geodobozt több mint 8 éve rejtettem újra, azelőtt több más helyen is volt rejtés. Csak szólok - Pár napja új geodobozt rejtettek el a csíkszentléleki templom közelében. Új geodoboz új rejtekben - Amint tudomást szereztem a közelemben elrejtett új geodobozról, azonnal biciklire pattantam, megkeresni. Csíkszentlélek község temploma melletti hársfát valószínűleg az 1500-as években ültethették.
Sziklafal - Gyöngyös-patak forrásvidéke - Kelemen-havasok Sziklafal - Gyöngyös-patak forrásvidéke - Kelemen-havasok
Száz évvel a budapesti Hősök tere után, Erdélyben először itt avattak Árpád szobrot. Árpád fejedelem szobrát, Gyarmathy János szobrászművész alkotását, 2012 májusában avatták fel Székelybere központi terén.
Reggel - Reggel egyedül karikáztam fel a rejtekhelyig, nagyon szép friss idő volt. Kivágott erdő - Aki nem járt a környéken, hamar induljon el csodálja meg ezt a vidéket. Doboz kereses segitseggel - Kedvenc karikas utvonalam tavasszal es osszel - most megspekeltem a dobozkeresessel is - nagyon szep utvonal. Sikaszó a Fenyéd és Gyergyótekerőpatak közötti 138-as számú úton taláható, a Libáni-hágótól 11 km-re, az Alsó-Veresbükk-patak torkolatánál.
A második világháború végén, 1944-ben, az Erdélybe visszahúzódó német katonák innen lőtték az őket követő orosz csapatokat. A kereszt feliratával ellentétben, az itt elesett hősök nem a (román) haza védelmében estek el, hanem német és orosz katonák voltak.
A kucsma alakú mészkőszirtről pompás kilátás nyílik minden irányba. Egybeesesek - Hmm, ez volt osztan erdekes. Déliáékkal - Megtaláltuk, pontosabban megtalálta Délia GPS nélkül. Napsütésben a Vit-havas - Gyönyörű, napsütéses napot töltöttünk játszótársunkkal, Fakirral és fiával a Vit-havas virágban gazdag sziklarengetegében. A Vit-havas a Hagymás-hegység északi felének egyik legnevezetesebb kilátópontja.
Jeles ünnepek estéin őrtüzek világítják be innen a völgyet. Második világháborús bunker - Pünkösdkor, útban Gyimesbükk fele felkerestük a Bagolyvárat és a második világháborús bunkert. Bunker - Felmásztam a domb tetejére és közben ismeretséget kötöttem több pacival. Hova lettek a keresztek - Mivel a Nok napjat a Gyimesekben toltottuk a Bagolyvar bunkert nem hagyhattam ki. Görbepataka település Bagolyvár elnevezésű csodálatossziklaképződménye, impozáns sziklacsúcsa a második világháború idején fontos stratégiai szerepet töltött be.
Egy magyar és egy román katona sírja a Buha-patak hídjánál, a 12/a úton, egy építkezési lerakat előtt, Pál Péter földjén.
A nyolc méter magas vízesés a Nedves-patak, románul Paraul Umed völgyében van, körülbelül 400-500 méterrel a Gyöngyös-patakba ömlő Nedves-patak torkolatától. Még márciusban? - Jó lenne, ha összejönne. Május - Május még messze van, nem tudom, hogy mennyi szabadidőm lesz májusban. Én május közepére gondoltam - Ha van igény és jelentkező, természetesen bármikor lehet túrázni, kirándulni, geodobozt keresni és rejteni. A Tiha-vízesés a Kelemen Nemzeti Parkban található.
Szabadon repülve, testközelből figyelhetjük itt meg a lepkéket. Belülről is - Bent is szép, érdemes meglátogatni. Jó tudni - A lepkeház szép kívûlrõl. A parajdi trópusi lepkeház páratlan élményt kínál a látogatóinak.
Egy kis Görgény menti séta - Nagyon kellemes élmény volt a több száz éves tölgyek közt bóklászni. Amíg még lehet - A Mocsárerdőt meg lehet közelíteni a Görgény-völgyéből is, az autót már csak a főút mellett lehet hagyni, mert a bevezető utat sorompóval zárják. Matuzsálem - Régi tervem volt megkeresni ezt a dobozt. A Keleti Kárpátok egyik kevésbé ismert és látogatott helyérekalauzolnálak el benneteket, a Szászrégen mellett találhatóMocsárerdőbe, ahol 400-700 éves tölgyfák őrzik Erdély régi szellemét.
A falu határához tartozó Dédabisztratelep közelében, a 656 m magas La Cetate nevű sziklaszirt tetején középkori vár maradványai találhatóak. Kicsúszva a rejtekből és elázva - Előbb lent kerestem a szikla tövében, de nem találtam. A Kelemen havasok déli lábánál fekszik Déda község.
A jelenlegi templom 1846-ban épült, a régi helyébe. Csíkajnád első templomát 1514-ben a Bernáld-család építette, a kápolnát később kibővítik.
Gyilkos-kő kilátó Szikla tetjén - Az idáig felvezető út tele van virággal. Gyilkos-kő kilátó
A menedékhely még jó állapotban van, és remélem, még hosszú ideig így is marad. A Kis-Lomás-vízeséstől körülbelül 800 méternyire délkeletre egy hegyi menedékhely található, a kék háromszöggel jelzett túraútvonal mentén.
A nádasszéki sósfürdőtől felfele, nem messze az út túlsó oldalán, a Vargyas-patak bal partján található. Banya-rajz a zöld rejtek-kő oldalán - Miután megkerestem a Hargita Gyöngye forrás közelében elrejtett geodobozt, és nagyon finom mézet vásároltam hozzáférhető áron az egyik háznál, megérkeztem a nádasszéki borvízhez is. Borvíz - Na, e mán a kaptató. Májális I - Ez volt kirándulásunk első állomása. Szeltersz egyik nevezetessége a nádasszéki borvíz.
Hazug Pista-szobor Gyergyóalfalu A Gyergyóújfaluból hozott bazalttömbbe Kőrösi Antal szobrász faragta bele Hazug Pista arcát, a mesemondó huncut mosolyát. 2024 április végén, Gyergyóalfalutól északnyugatra, a Maros melletti egykori tanyája közelében, emlékkertet hoztak létre Hazug Pistának.
1897-ben Murányi Kálmán felcsíki főesperes megáldotta. Csíkszépvíz római katolikus temploma 1880 és 1892 között épült Kiss Sándor gyergyócsomafalvi építész tervei alapján, Szász István üvegcsűri építész kivitelezésében, neogótikus stílusban.
Hajdanán Oroszhegy falunak híres búcsújáróhelye volt, a falutól északra elterülő Kápolna mező nevű helyen, melynek közelében a hagyomány szerint csodás gyógyulások történtek.
Az elénk táruló látvány csodálatos, kilátás nyílik minden irányban. Jézer-tó és Rekettyés-tető - Egy kis vasárnapi 25 km-es séta. A Jézer-tóhoz legközelebb eső csúcs a Rekettyés (2021 m), a meteorológiai állomástól csak pár méter választja el.
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.