Kiskacsák tere Segesvár 31,38 km-re A téren található a segesvári területi evangélikus konzisztórium épülete is. A Kiskacsák tere a Tímár-torony és az Ónművesek tornya közelében található, melyek várfolyosóval vannak összekötve.
Harangláb Pálpataka 15,17 km-re A Görgényi-havasok a faluból jól látszanak. Harang nélküli harangláb - Sajnos nem találtam meg a geodobozt. Másik bal oldal - Csend és nyugalom volt itt, mint mindig mikor erre jártam. A temető sarkában - Nem számítottunk ekkora fennsíkon elterülő településre. Korondtól 7 km-re, a Miklós patak mentén, körülbelül 1000 méter tengerszint feletti magasságban fekvő szétszórt település.
Felső gát Marosvásárhely 44,06 km-re A gátat 1912-1916 között építették a Maroson. Szombat esti felderítés II rész - Másodiknak kiszemelt rejtekhely a Felső gát volt. Gyerekkori élményeim - Miután egy geodobozt rejtettem a Május 1 strand területén, majd megtaláltam a Gyalogoshíd geodobozát. A Marosvásárhelyi 1-es gát vagy ismertebb nevén felső vagy régi gát az egyik legrégebbi, amelyet a Maros szabályozására építettek.
Székely Határőr Emlékközpont Csíkszépvíz 57,94 km-re Kiállítás formájában a székely hadszervezetek és a Keleti-Kárpátok határőrizetének történetét mutatja be, az Árpád-kortól a második világháború végéig. A Székely Határőr Emlékközpont egy impozáns, háromszintes épület, 2021 augusztusában megnyílt, hiánypótló turisztikai látnivaló.
Cementlapok Marosvásárhely 43,81 km-re Nem ázott be - Az elmúlt napokban, mig tartott a szép idő, nem tudtam eljönni, hogy megkeressem a trekkingklub új vásárhelyi rejtéseit. Régi szép idők - A 2000-es évekig sokat jártunk ide, aztán a vízügy "munkálatai" elrontották az egészet. Szombat esti felderítés V rész - Szombat esti sétám utolsó előtti megállója egy újabb sarok. A Cementlapok egykor a marosvásárhelyi fiatalság kedvenc fürdőhelye volt, a Maros felső gát feletti bal partjának kiépítésével alakult ki.
Som-kút 50,68 km-re Az első megtaláló - Vendelné kútjától jöttem, egy hátizsák gombával, amit még sajnos fel kellett cipeljek a Büdösfürdőre, de már előre ízlelgettem a Szemeskő fele való leereszkedés élvezetét. Rossz helyen kerestem a dobozt - Sajnos, rég töltöttem le a rejtekhely koordinátáit de csak most jutottam ide. Eltűnt geodoboz - A Csíkszentimrei Büdösfürdő mesebeli tisztása volt az úticél, de útközben kis kitérőt tettünk, és megálltunk a Som-kútnál. A Som-kút a Lucs-tőzegláptól délre, a Lucs melléke és a Súgó-tető között található, nem messze a Csíkszentkirályról Büdösfürdőre vezető út mellett.
Kis-patak völgye Gyergyócsomafalva 35,42 km-re A völgy oldalában egy érdekes gyökérből, száraz ágból és kövekből alkotott műalkotást találunk, mely igazából csak egy felfordult facsonk. Gyergyócsomafalváról indulva, a Várköve felé, az utunk a Kis-patak völgyében vezet felfelé.
Fehér ház Gyergyószárhegy 57,27 km-re Hófehér napsütés - Reggel, mikor a konyha ablakon kinéztem, napsütésben ragyogott Pricske fehér csúcsa. Amennyiben a Gyergyószentmiklós, illetve Gyergyószárhegy felett őrködő Pricskére szeretnénk eljutni, és a Güdüc-patak völgyéből indulunk, utunk a Fehér háznak nevezett épületrom mellett vezet el.
Fingós borvíz Kisbacon 57,83 km-re Mi a völgyből ezt a forrást a huncut neve miatt választottuk, a forrás vize most nem iható. Kertek hatanal, bujkalva - Hat ami igaz az igaz, ez egy elegge izgalmas rejtes. Borvíz - Elég körülményes volt megtalálni a helyet, jó nagyot kell kerülni a sok bekerített magánterület miatt. Derültséget keltett a forás neve, csalódás volt az állapota.

Volt köztük lisztelő, fűrész-, festék- és mázőrlő malom. Ládaellenőrzés - A szencsedi nárciszmező felé benéztünk a lányommal a vízimalomba. Malomkerék - Kétszer is nekifogtunk a keresésének. Hangulatos és meglepő hely - Ez egy olyan rejtekhely, amelyet méltatlanul hanyagolnak a kincskeresők. Korondon az 1900-as évek elején harminchét malom működött.
Katolikus templom Vármező 30,08 km-re Az eredetileg iskolából és tanítói lakásból alakított hajlékot 1987-ben szentéllyel bővítették ki. Sunyi - Elég rejtélyes rejtés. Majdnem beejtettem - Nehéz volt kivenni a dobozt, majdnem elejtettem, de végül sikerült. Vármezőn, a nagyrészt római katolikus lakosság hitélete a Várhegy előterében álló Jézus szíve-templomban zajlik.
Bánya-tető 36,42 km-re A kilátást korlátozzák a felnövő fák, és nem egyszerü a szirtre való feljutás sem. A Madarasi menedékháztól a Fertő-nyereg fele az egyik lehetséges túraösvény a Bánya-tető mellett vezet el.

A legtöbb farkaslaki ember már az 1800-as évektől kezdődően a faszén előállításából vagy értékesítéséből él. Szénégetők - A főútról közelitettük meg. Ellenőrzés - A sok esős nap után örültünk a napsütésnek. Füstölgés - Nárcisznézőbe indultunk a zuhogó eső ellenére. Farkaslaka határában, a Kalonda-tetőn még sokan foglalkoznak faszénégetéssel.
Római katolikus templom Marosszentgyörgy 41,7 km-re Építése a XIV-ik századra tehető, román-gótikus műemlék. Mókusok, fürjek, és kutyák - Igyekeznem kellett, mert lassan sötétedett. Egy újabb jó rejtés - Előbb nem ültem le a padra mert nedves volt, cipőfűzőkötést színlelve végigtapogattam az elérhető helyeket, de nem volt ott a doboz. Marosszentgyörgy legrégebbi és legszebb műemléke a helység feletti magaslaton található.
Örmény katolikus templom Erzsébetváros 44,75 km-re Benne copf stílusú talapzaton áll Péter és Pál apostolok szobra 1780-ból, Simon Hoffmayer alkotásai, egyik toronysisakját 1927-ben vihar sodorta le. Az egyik toronysisak nélkül, de geodobozzal - Aznap az Erzsébetváros és Szászbonyha közötti útvonalon terveztünk geodobozokat keresni, az örmény katolikus templom volt az első felkeresett rejtekhely. Örmény kiállítás - már a múlté - Az eldugottabb erődtemplomok mellett erre is sort kerítettem. Kupola nélkül - Két nap keresés után, tizenannyi rejtekhely után, végre egy kis sikerélmény. A főtéren álló, impozáns méreteivel magasan a város fölé emelkedő örmény katolikus nagytemplom 1766 és 1783 között épült barokk stílusban.
Szent Imre-kápolna Ditró 54,74 km-re A jelenlegi kápolna helyén egy 1937-ben épített templom állt, melyet 1948-ban államosítottak és iskolává alakítottak, majd később a katolikus egyház visszakapja. A Szent Imre tiszteletére felszent kápolna Ditró felszegi részén áll, a bejáratánál egy harangláb is található.
Keménykőalji-forrás Vármező 29,77 km-re Főleg a helybeliek ismerik, de a környékről is sokan hordják a vizét. Vármezőn, a Mini Nyárád átogatóközpont közelében, a Kéménykő (Keménykő oldala) délkeleti aljában egy kitűnő ivóvíz-forrást találunk.
Turdolya-szikla Alsórákos 50,66 km-re Nem túl magas, de szép kilátás nyílik róla Alsórákosra, az Olt völgyére, és az Alsórákosi-szorosnál a jobb és balparton őrként álló piramis alakú két Töpére. A Turdolya-szikla körül - A sziklás alakzat csúcsa az N 46. A Turdolya-szikla közvetlenül az Olt folyó szélén magasodik.
Rez-tető Kadicsfalva 19,01 km-re Bár nem a legkönnyebben, de megéri a fáradságot, mert rendkívül szép élményben lehet részünk. Székelyudvarhelyről, pontosabban Kadicsfalváról Üknyédre legrövidebb úton a Rez-tetőn keresztül lehet eljutni.
Bolyai János édesanyjának emlékhelye Csatófalva 39,96 km-re Bolyai János édesanyja fiatalon, csak 41 évesen halt meg, kívánságára a domáldi birtokukon levő domboldalra temették el. Emlékhely fehér kerítéssel - A csatófalvi evangélikus templomtól már megláttuk a síremléket. Bolyai Farkas feleségével, Benkő Zsuzsannával 1801 és 1804 között lakott Domáldon, majd beköltöztek Marosvásárhelyre.
Réka királyné sírja 46,12 km-re Nem ez volt a cél, de megtaláltatott - A régi megyei úton kerékpározva (Felsőrákos és Oklánd útvonalon), észrevettünk egy kis táblacskát ami a Réka királynő sírjához irányít. Kopjafa - Többször is voltam itt, de csak később tudtam meg, hogy geoláda is van. A kis szikla elbújt - A legnehezebb a kis szikla megtalálása volt az aljnövényzetben. Útban a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszer felé, a Rika-patak völgyében vezető földúton, kelet felől érkezve, először balkéz felől a Réka királyné sírjának nevezett patak parti sziklához érkezünk.
Református templom Bibarcfalva 55,35 km-re 1332-ben plébániatemploma van, papja, Balázs. Borvízes falu - Ezt a rejtekhelyet már jó régen megtaláltam, mint a letöltött képek is bizonyítják. Bibarcfalva látnivalója a református templom Szent László-legendát ábrázoló freskótöredékei.
Apold piramisai 38,94 km-re Apold földpiramisai Apold piramisai - Megvan a közé szorított doboz. Háromszögek - Hát itten lehetőség van a doboz elrejtéséhez. Doboz helyett borz - Igaz, közel van az úthoz a rejtekhely, de a novemberi mokány esőben odáig caplatni egy különleges élmény. Apold földpiramisai
Kalibáskő Gyermekvilág 39,63 km-re Most csend van, nem játszanak itt gyerekek, a kapu pedig zárva. Játszótér - Ezt sem volt nagy ördöngösség megtalálni. A játszótér tele volt - A pünkösd előtti pénteken utaztam erre. A Kirulyfürdői letérővel szemben, a jelenleg zárt Kalibáskő vendéglő mellett, egy kis erdei játszótér áll üresen.
Sapientia Tudományegyetem tava Marosvásárhely 40,11 km-re Legalábbis ez volt a terv 2008-ban, azóta, hogy mit sikerült ebből megvalósítani, arról adatot nem találtam. Unatkozik - Mivel senki sem zavart a keresésben, arra számítottam, hogy megtaláltátok a dobozt. Neve-nincs - A tónak nincs neve, a táj-rendezés eleme, halak hol vannak benne, hol nem :-). Masodszor - Masodszor sikerult, megtalalnom. Három hektáros területen mintegy 2000 növényfajt ültettek a Sapientia-EMTE marosvásárhelyi kampuszának környékére.
A lövétei suvadás 32,26 km-re 1970-ben megismétlődött, jelentős anyagi károkat okozva, falurész tünt el következtében, és új negyed alakult. Nyílik a nárcisz, a kosbor - A lövétei Nagy Suvadás felett nagyon szép nárciszmező található, és az oldalban kifele, ha a Várhegy felől közelítjük meg, vagy Keményfalváról ha kimegyünk a tetőre, és onnan indulunk a Suvadás fele a kosborban gyönyörködhetünk, meg a szép kilátásban. Öt csillagos látvány - Bár a mai kincskereső kirándulás útvonala Lövétén vezetett keresztül, a Suvadás nem volt mára betervezve. Lövétén először 1913-ban indult meg a föld.
Lobogó-borvíz Kirulyfürdő 39,43 km-re Négy természetes forrás és egy hidrogeológiai fúrás, amely 51 órás kitörési periódusával talán Erdély egyetlen hidegvizű gejzírjének mondható. Kiruly III - A Kalibás-kőtől folytattuk tovább az utunkat és megálltunk ennél a borvízforrásnál, ami régebb érdekesebb látványt nyújtott. Csak ki kell várni! - Ahogyan a leírásban is említettem, ez egy bizonyos periodicitással működő gejzír. Kiszáradva - Hát ez egyáltalán nem lobog. Kirulyfürdő területén (Hargita-plató, Lövéte Közbirtokosság területe) öt ásványvíz előfordulás található.
Maka vára Makfalva 15,17 km-re Maka állítólag egy székely rabonbán volt. A makfalvi vár Orbán Balázs Székelyföld leírásában Maka vára helynévként szerepel.
Unitárius templom Homoródújfalu 38,01 km-re Hargita megye legdélebben fekvő települése. Egy szép áprilisi, téli napon - Valahogy úgy sikerült, hogy a templom mögé kerültem ki. Akáctövis - Megvan a doboz. Homoródújfalu a Hargita-hegység lábainál, a Kis-Homoród völgyének alsó részén, az egykori Szászföld és a Székelyföld határán helyezkedik el.
Bükkalja-esztena Mária-út 40,42 km-re Bükkaljára 2021 őszén költöztették, felújítva, a területet Tankó Attila biztosította. A Bükkalja-esztena eredetileg a Fűrész patakán állt, Lőrincz Mihály kaszálóján.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.