Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Fel-Csík - Csíkszék - Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

Taplocza. Székely bucsu. Gőrgő. Anna. Csíki Krónika. Sándor-domb. Csicsó. A csicsói vár. Madéfalva. Madéfalvi vérfürdő. Fel-Csík című fejezet részletesen Csíkrákos és vidéke Terra Siculorum
085_csikcsicsoi_var.jpg
A csíkcsicsói vár sziklahegyének déloldali látképe
Henter-mező kőgombái Henter-mező kőgombái 40,62 km-re Itt kőgombákat találunk elrejtve, mely közül egy, bár sűrű bozótban van, sokkal nagyobb, látványosabb mint a Prédikátor-kő. Egy sziklaformacio - Tobb sziklaalakkal is talalkozhatunk a bodoki havasok e mellek-gerincen. Mostanában elég ritkán lehet bejegyzést olvasni - Kevesebben keresnek, vagy jelentik be megtalálásaikat. Hát... - Na, szóval. Málnásfürdőről, a Száldobos-patak völgyéből indulva, a sárga pont turistajelzést követve, kiérünk a Henter-mező legelőjének széles tetejére, a Bodoki-havasok egyik legszebb kilátópontjára.
Szent Anna feredő Szent Anna feredő Csíkszenttamás 20,87 km-re A fürdő és környezete a helyi Szent Anna kultusz nyomán a Szent Anna Feredő nevet kapta. Lába kelt doboz? - Én nem másztam fel a szerkezetre rejtéskor. Felháborító a fürdő állapota - Na ez a hely, amit úgy hívnak, hogy a nemtörödés magas foka. Ez bizony több, mint valószínű, hogy elveszett - 99%-os vagyok benne, hogy megtaláltam a geodoboz helyét. A Csonkatoronytól nem messze, a Feneketlen-tó közelében épült egy filagória, egy fúrt forrás vizét összegyűjtő medence, öltözővel, árnyékszékkel, nyomóskúttal, padokkal, hintával.
Vársarka Vársarka Csíkszentdomokos 28,13 km-re Területét sűrű bozót borítja. Csíkszentdomokostól 5 km-re északra, a Nagylók-patak völgyében, a 969 m magas Keresztelet-hegy csúcsától 300 m-re keletre, a patak elágazása fölé emelkedő 835 m magas dombon található a Vársarka.
Hősök Sírja Hősök Sírja Nyerges-tető 24,27 km-re 1849 július 31-én a csíkszentgyörgyi születésű Gál Sándor és Tuzson János őrnagy Csíkot védte az orosz túlerővel szemben. Első igazi megtaláló - Bár a ládaoldalon van még két bejegyzés, én találtam meg elsőnek ezt a geodobozt. Hős-erdő - Egész erdő van kopjafákból és keresztekből a hősök sírjánál. Szürkület - Már szürkület volt, amikor az emlékműhöz értünk és nekikezdtünk keresgélni a dobozt. Az 1848-49-es szabadságharc utolsó csíki csatájára emlékeztet.
Prédikáló-kő Prédikáló-kő Bodok-hegység 40,63 km-re Nevét valószínűleg onnan kapta, hogy itt prédikáltak hajdan a táltosok, a pogány magyarok papjai. Év eleji túra a Kifestős-kőhöz - Málnás faluból, a Málnás-patak völgyéből indultunk, a piros pont jelzésen. A Bodoki-hegységben, a Henter-csúcs közelében találjuk az erózió által gomba formára kialakított Egricskő vagy Prédikáló-kő nevű, 2 méter magas, lapos tetejű sziklaalakzatot.
Mesebeli tisztás Mesebeli tisztás Csíkszentimrei Büdösfürdő 12,28 km-re Elég bizonytalanul vágtam neki, és szép kis vargabetűt írtam le. A Farkas, a Róka, és a mesebeli Tisztás - A Bánya-patak völgyéből indultam, az Óriások asztalától. Kovid-teszt - Ha már úgyis ez a divat, arra gondoltunk, hogy bár az égvilágon semmi bajunk, és nincs semmilyen tünetünk, de leteszteljük magunkat. Bánya-patak I - A tisztás valóban mesebeli. Büdösfürdőn nem találkoztam senkivel, akitől érdeklődjek.
Jézus hágója keresztút Jézus hágója keresztút Csíksomlyó 2,32 km-re Az állomások egy-egy személy vagy búcsús csoport hitét és áldozatkészségét hirdetik. Kesztyűbe dudálni - Vagy inkább zsebkendőbe, mert ennek van a szezonja. Végre egy doboz - A környéken több helyen is keresgéltünk sikertelenül, és ez volt ez első doboz, amit a helyén találtunk. Kőkereszt - A doboz simán megkerült. A csíksomlyói Jézus hágója keresztút a Kis-Somlyó nyugati oldalán található.
Máré vára Máré vára Máréfalva 29,05 km-re Itt volt Máré vára. Ott, hol a havasias jelleget öltő Fenyéd vize keleti irányát megváltoztatva, északra fordul, a jobb partján, szemben a Czekend tetővel egy kiszökelő hegyfok van, melyet Várnyak foknak hivnak.
Gyergyót őrző Piricske Gyergyót őrző Piricske 48,76 km-re Gyergyó őrhegyéről csodálatos a panoráma, láthatom kedvenc hegycsúcsaimat, szikláimat. A Güdüc-patak völgyéből a Pricske tetejére - A Güdüc-patak völgyéből indultunk, a gyergyószárhegyi barátaimmal. Békényfő irányából másztunk ki, az erdőben metsző hideg volt, de a csúcson forrón sütött a Nap.
Várféle őrtorony Várféle őrtorony Nagygalambfalva 51,88 km-re Ezért csak amolyan vár féle, a Vágás-patak partján, az eredeti egy földből készült erődítmény lehetett, rajta egy palánkvárral. A Bánatos királylány kútja mellett, közösségi összefogással megépítették az eredetileg a Várfele nevű domboldalon lévő egykori erődítmény elképzelt mását.
Nelu mofettája Nelu mofettája Tusnádfürdő 26,28 km-re Nelu mofettája - Tusnádfürdő A godorben - Itt a godorben dolgoztam ki a kovetkezo rejtekek strategiajat. Nelu mofettája - Tusnádfürdő
Hármaskereszt Hármaskereszt Tolvajos-tető 12,41 km-re A Hargita hegység főgerincén 980 m tengerszint fölötti magasságban, az Olt és Maros vizgyűjtő medencéinek vizválasztóján, a történelmi Csík és Udvarhely vármegyék határán áll, a Csíkszeredát és Székelyudvarhelyt összekötő műút mellett. Szep taj - Milyen szep a Hargita. Útban hazafelé - Hazafelé utazva álltunk meg ezen a helyen. Áthelyezve - Ahogy lehullt a hó, rájöttem, hogy néhány doboz amit én rejtettem, télen nem kereshető. A Hármaskereszt emlékmű felavatására 1996 október 31-én került sor.
Dózsa György szobra Dózsa György szobra Dálnok 52,41 km-re Itt született Dózsa György, a tragikus sorsú parasztvezér, az 1514-ben kitört parasztháború vezére. Pünkösdi emlékeim - Különös hangulatát tapasztaltam meg Dálnoknak a pünküsdi búcsúra zarándokolva. Annyira rejtés, hogy már nem is rejtés - Kövek alatt, hát abból itt aztán van jó sok :) Ennek ellenére, nem kellett sokat keresgélni, hiszen ez a rejtés, ott "hányódik" mindenki szeme előtt :) Még jó, hogy az illetékesek nem gyűjtenek gyakran szemetet a környéken, mert kárba veszne. Szép nagy szobor - Igazán impozáns szobor, és a környéknek valóban különös hangulata van. Dálnok ősi székely falu, Kézdivásárhely közelében.
Zambler János szobor Zambler János szobor Csernáton 49,05 km-re Zambler János szobor - Csernáton Fej - Könnyen megtalálható a rejtek, mivel közvetlenül az út mellett van, egy tömbház előtti parkocskában. Zambler János szobor - Csernáton
Vinkli-puszta Vinkli-puszta Hagymás-hegység 51,04 km-re Épületmaradványokat találunk itt, melyek annak a sodronypályának az ellensúlyát képezték, mely köztes pillér nélkül ívelt légvonalban a Nyerges-nyakig, tovább pedig a Békény-patak völgyéig, és a Kis-György-patak szádánál zárult. Kincs, ami nincs - A Pongrác- tetőn autentikus tél fogadott. A Vinkli-puszta a század első negyedében jelentős fakitermelő központ volt.
Kis-Békás-vízesés Kis-Békás-vízesés 47,95 km-re Annak ajánlom ezt a helyet aki szeret erős sodrású hegyi patakokban felfele mászni, vízben, zubogókon és kanyonokban. Akár életveszélyes is lehet a hely - Kevéssel sötétedés előtt érkeztem a Békás-szorosba. Érdemes volt másodszor is visszatérni - Az egyik barátom túrázni, kirándulni akart ezen a hétvégén, ezért megkért, hogy egy látványos helyet mutassak neki a közelben. Kezdem sejteni, hogy hol lehet a geodoboz - Elfelejtettem megírni, hogy a vízesés alatt állva megpróbáltam lemérni a koordinátákat. Aki még nem mászta meg a Kis-Békás patakot az sürgősen pótolja hiányosságát!
Déli fal Déli fal Mária-kő Békás-szoros 47,85 km-re Remek kilátás nyílik innen a Kis-Szurdok-kőre, a Kis-Békás-szorosra, valamint a Háromkutat övező hegyekre. Rejtők napja a Mária-kő tetején - Miután lejárt a túra, és véget ért május elseje, jutott eszembe, hogy milyen nap is volt. Panoráma - A panoráma kabintól csak egy rövid kis séta a déli kilátó. Új helyzetkép a déli kilátón - A Mária-kő nyugati sziklafalán levő panorámás kabint indultunk megnézni, de menet közben ellenőriztem a déli kilátópont rejtését is. A déli fal teteje a harmadik, de nem kevésbé látványos kilátópontja a Mária-kőnek.
Csere teteje-esztena Csere teteje-esztena Mária-út 18,82 km-re Simó Sándor és Csáki Jenő adománya, 2021 nyarán építették újra Frandes Attila telkén. A Csere teteje-esztena eredeti helye az Aránbükke volt.
Medvevár sziklavilág Medvevár sziklavilág Fenyőkút 45,97 km-re Mivel a Kormos-kőről itt ereszkedtem be, érdemesnek tartottam ezeket a sziklákat is dokumentálni, a környék sziklavilágát pedig egy körút formájában bejárni. Szerencse - Szóval az élethez is és a medvéhez is szerencse kell. A Kormos-kő sziklavilágától északkelet felé, Fenyőkút irányába, a következő hegylábon egy másik sziklacsoport található.
Szűz Mária katolikus kápolna Szűz Mária katolikus kápolna Torja 42,41 km-re Az épület alatt kripta van, ahol az Apor család tagjai nyugszanak. A Szűz Mária szent nevére szentelt római katolikus kápolna 1831-ben épült, építtetője Apor Lázár (1784-1868).
Székely Kálvária Székely Kálvária 40,71 km-re A hagyományos 14 stációt a domborművek alatt római számok, és egy-egy szó jelzi, amit rovásbetűkkel is felvésett az alkotó: Ítélet, Megterhelve, Megbotlás, Találkozás, Segítség, Együttérzés, Felbukva, Vigasztalás, Összeomlás, Megfosztás, Megfeszítés, Elhagyatva, Gyászban, Sírban. Vadméhek nélkül - Gps nélkül valószínűleg nem találtam volna meg. Mindig jön egy új tavasz - Mindenkinek figyelmébe ajánlom, aki még nem járta végig. Történelem óra - "A székely történelembe belemélyedve végigjártuk a Székely Kálvária útját. A Székely Kálvária stációi egy-egy olyan történelmi eseménynek állítanak emléket, amikor a magyar és székely nép elszenvedett egy-egy történelmi csapást.
Kőválú-forrás Kőválú-forrás Bucsin 48,47 km-re Felirata: Ezen útszakasz épült 1902-1904 években. Elmúlt a doboz - Délutáni ebéd után (a Basánál), útban hazafelé, megálltunk megkeresni a forrás dobozát. Forrás az út mellett, hajtűkanyarban, a 29-es kilométerkő közelében, a Gyergyószentmiklós és Parajd közötti DN13B jelzésű műút mellett.
Római katolikus templom Római katolikus templom Csíkszentkirály 8,24 km-re Ezért Csíkszentkirályról a település déli kijáratánál levő temető kápolna melletti öreg hársfák mesélnek. A csíkszentkirályi templom - Büdösfürdőről hazafele tartva. Ti is éppen így jártok - A cinterem nyitva volt, meglepetésemre megtaláltuk a geodobozt is. Szent István királyról nevezett templom - Szerencsénk volt, mert a templomban éppen szentmise volt, ezért nyitva találtuk a kaput. A jelenlegi római katolikus templom melletti hársfasort kivágták.
Minimum Party Minimum Party Kászonaltíz 29,37 km-re Minimum Party művészeti alkotótábor helyére akadtunk. Kászon 2 - Második állomásunk a táborhely volt. A művészi alkotókészség természetbe kihelyezett nyomai - Kászon, illetve Lemhény környékére indultunk, kincskereső kirándulásra, így kapóra jött a két közeli, frissen bejelentett rejtekhely. Az Uz völgye fele vezető út mellett, a Tiszás patak torkolatánál, ott ahol csak a madár jár, a 19.
Alszegi borvízkút Alszegi borvízkút Tusnád 20,4 km-re Az Alszegi borvízkutat 1960-ban fúrták Tusnád falu alszegi részén.
Pucsek Jani ládája Pucsek Jani ládája Fertő-nyereg 21,96 km-re Helyüket és nevüket rendszeres Erdély-járó társaimmal közösen megélt élményeink alapján választottam ki. Utkeresztezodes - Keszulek hijan nem talaltam meg, de lesz meg alkalom remelem. Átalakítás érdekes hely típusra - Ezelőtt hét évvel megtaláltam ezt a geodobozt, de ez alkalommal hiába kerestem. Befele az erdőbe - Sajnos már harmadik alkalommal kerestem fel a helyszínt, konok kitartással de most sem találtam meg a dobozt. 2007 júliusában másodszor jártam végig a Hargita gerincét, és ebből az alkalomból 3 ládát helyeztem el az útvonalon, amelyeket a Hargita-túrázóknak ajánlok.
Szent István emlékkereszt Szent István emlékkereszt Perkő 44,18 km-re Szent István emlékkereszt - Perkő Hol nem találtátok meg a geodobozt? - Melyik volt az a másik két hely, ahol nem jártatok szerencsével? Azokat a megtalálásokat is be lehet, be kell jelenteni, ahol nem találtátok meg a geodobozt. Kereszt - A leírásnak meg a fényképeknek köszönhetően, nem volt nehéz rájönni, hogy hol lakozik a doboz. Szentföldi kirándulás - Felső-Háromszéki családi kirándulásunkat dobtuk fel egy kis rejtekhely-kereséssel. Szent István emlékkereszt - Perkő
Szent István-korona Szent István-korona Csíksomlyó 2,17 km-re Szent István-korona - Csíksomlyó Újra - Holnap újra megpróbálom. Korona - Szép kompozició. Ilyen-olyan keresnivaló - Amikor eltűnik egy rejtés, az átalakítás során, még egy ideig meghagyom a régi segítő információt. Szent István-korona - Csíksomlyó
Zete tanösvény Zete tanösvény 32,25 km-re A tanösvény útvonalán tett, 3,5 km-es séta során képet kaphatunk a környék turisztikai és természeti érdekességeiről, kőzeteiről,növény- és állatvilágáról. Egy jó tanösvény - Nagyon jó tanösvény, legjobb a látottak közül. A Zete tanösvény a Duna televízióban - Január 19-én, a Duna Televízió Talpalatnyi Zöld mûsorában túraajánlatként bemutatásra került az Erdély Kárpát Egyesület székelyudvarhelyi csoportja által kijelölt, Zeteváralja közelében levõ, Zete tanösvény. A Zete tanösvény elősegíti a Felső-Nagy-Küküllő mente helytörténeti nevezetességeinek és természeti értékeinek a megismerését.
Születés szoborkompozició Születés szoborkompozició Sepsiszentgyörgy 57,32 km-re A város központi parkjában, 2011 nyarán egy szobrásztábort rendeztek, ennek műterméke ez az alkotás is. Hol a szuletes? - Hat igen, megszuletni nem nagy dolog, csak lehet fajdalmas. A Születés nevű szoborkompozició Sepsiszentgyörgyön, a Császár Bálint és a Nicolae Iorga utcák találkozásánál, tömbházak között található.
Móric-kő Móric-kő Korond 47,73 km-re A tetejéről szép kilátás nyílik déli irányba Korondra, a Kalonda-tetőre és a Firtos-hegyre. Nincs meg a régi doboz, de van egy új doboz, új rejtekben - Pálpatakáról jövet, a Móric-kő közelében van egy elágazás jobbra. Lobogó - Ha már valaki ilyen helyre lobogót telepít, akkor gondoskodhatna arról is, hogy egy év múlva ne egy rongy-darab lebegjen itt. A környék igazi vadaspark - Ma rejtettem egy geodobozt a Fügeváránál, mely jelenleg andezitbánya. A Móric-kő Korondtól észak-keletre, Pálpatakától dél-nyugatra és Fenyőkút településtől nyugatra található, meredek sziklafallal végződő kilátóhely.
Első világháborús hősök emlékoszlopa Első világháborús hősök emlékoszlopa Sepsiszentgyörgy 55,61 km-re Első világháborús hősök emlékoszlopa - Sepsiszentgyörgy Katonai temeto - Az elso vilaghaborus emlekmu a kozos temeto kozpontjaban talalhato, sajnos elgge elhanyagolt allapotban. Első világháborús hősök emlékoszlopa - Sepsiszentgyörgy
A lövétei suvadás A lövétei suvadás 26,65 km-re 1970-ben megismétlődött, jelentős anyagi károkat okozva, falurész tünt el következtében, és új negyed alakult. Nyílik a nárcisz, a kosbor - A lövétei Nagy Suvadás felett nagyon szép nárciszmező található, és az oldalban kifele, ha a Várhegy felől közelítjük meg, vagy Keményfalváról ha kimegyünk a tetőre, és onnan indulunk a Suvadás fele a kosborban gyönyörködhetünk, meg a szép kilátásban. Öt csillagos látvány - Bár a mai kincskereső kirándulás útvonala Lövétén vezetett keresztül, a Suvadás nem volt mára betervezve. Lövétén először 1913-ban indult meg a föld.
Természeti kincsek tanösvény Természeti kincsek tanösvény Gyergyóremete 53,13 km-re A Természeti kincsek tematikus séta a Szent Lénárd plébániatemplom közeléből, a Marosparton megépített kilátóterasztól indul. Gyergyóremetén több tanösvényt hoztak létre, a természeti kincsek, a népi építészeti emlékek, illetve a műemlékek témakörben.
Fordított házikó Fordított házikó Parajd 54,98 km-re Alapterülete 8x5 m, állítólag délelőtt 10 órától este 21 óráig van nyitva. Feje tetejére állt a világ Parajd központi részében, az ANL utca 3 szám alatt, a rendőrség és az ANL tömbházak közelében, egy fordított, feje tetejére állt házikó található.
Bálint Gábor szobra Bálint Gábor szobra Szentkatolna 53,11 km-re Bálint Gábor szobra - Szentkatolna Kiváló nyelvész szobra - Szégyen, de meg kellett nézzem, hogy ki volt Bálint Gábor. Bálint Gábor szobra - Szentkatolna
[ Fel ↑ ]
Harom vára romjai - Csíkzsögöd
Harom vára romjai - Csíkzsögöd 6,64 km-re
A Harom vár a 12-dik század eleje körül épült, és az Erdélyt keletről védelmező várrendszerhez tartozott. Csíkszeredától délre, Zsögödfürdő dél-nyugati határában, a Harom-tető 1079 m magas csúcsától keletre található.
Szépvízi víztároló - Szénás út
Szépvízi víztároló - Szénás út 10,52 km-re
[ Fel ↑ ]
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.