Anyósmentes övezet Csere-negyed Farkaslaka 20,41 km-re Az elmúlt két évben kiépítették itt az ivóvíz- és szennyvízrendszert, nemrég pedig térkővel borították a negyed utcáit. A Csere-negyed Farkaslaka legújabb falurésze, inkább fiatalok lakják, akik egymás között anyósmentes övezetnek becézik a lakhelyüket.
Házaspárok útja Csíkszentgyörgy 53,75 km-re A háromtízesi Szent Kereszt kápolna közelében található Hargas út mentén készült el, és 16 állomást foglal magába. A csíkszentgyörgyi Házaspárok útja Erdélyben egyedi, Magyarországon már több helyszínen is megtalálható, elsőként Óbudavár központjának kegykápolnájánál.
Vármege bükkfái Máréfalva 19,59 km-re Máré várától lefele, a meredeken ereszkedő ösvényt követve, a Vármege elnevezésű helyen, az erdőben egy vastag, legalább 3 m kerületű bükkfára bukkantam.

Homoródkeményfalva és Abásfalva, két, a múltból itt felejtett kis falu. Kincskereső kutak - Abásfalva határában állítólag 9 m, 15 m, illetve 16 m mélységű kincskereső kutak vannak. Őszi séta I - Gyönyörűszép őszi idő volt. Miután elhagyjuk az Ilona völgyét Homoródfürdő felől Szentmárton fele jövet, két falu esik utunkba.
Vándorsólyom via ferrata Beszállási pont Vargyas-szoros 19,76 km-re Jó helyen, szép környezetben, nem olyan veszélyes, és nem is túl nehéz. Vandálok - Szombaton arra gondoltam, ha már arrajárok, megnézem ezt a ládát is. Második alkalommal ezen a vasalt mászóúton - Mászkálni hívtak a hétvégére, a Vargyas-szorosba. Azt lehetne mondani, hogy Kovászna megye via ferratája, mert majdnem itt van.
Bökecs leve Bekecs-tető 51,56 km-re A forrást 2013 ősszén kiépítették, betonlépcsőn lehet lemenni a forráshoz. Elszánt kincskeresés - Először is szétnéztem, hol van a gömbölyű hátú kő. Működik - Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen. Gesztenye - Miután Deliáék kikaparták (izé, kiásták) a gesztenyét, és kissé odébb helyezték, mi is könnyen megtaláltuk a kissé furcsa alaku dupla dobozt. A Bökecs leve egyike a nyárádmentiek szent hegyéből, a Bekecsből eredő forrásnak.

A helybeliek kankósdinak vagy kápolnavirágnak nevezik a nárciszt. Az oroszhegyi nárciszrétek a falutól északra vannak, a Mákvára dombjától észak felé haladva, körülbelül 950 m tengerszint feletti magasságban.
Egykori gyógyfürdő Alsóvenice 36,3 km-re A hely neve a régi osztrák térképeken, románul Fantana sarata vagy Saratura, németül Salzbrunnen. Alsóvenice egykori gyógyfürdője a falutól 3 km-re keletre található, a Dosul Magurei nevű domb északnyugati lábánál.
Katolikus templom Gyergyóalfalu 57,62 km-re Éppen ezért ez önmagában csak kiindulópontja lehet annak a feltevésnek, hogy itt a XIII-dik század elején templom állott. A gyergyóalfalusi templomtorony oldalán egy régi festett felirat felújításról ad hírt, mivel nem eredeti kőbe vésett felirat, kétkedve fogadják.
Karakó vasúti viadukt Lóvész 57,24 km-re Az impozáns mérető Karakó-hídvölgy Székelyföld egyik kevésbé ismert, elrejtett völgyében fekszik, annak vadregényes környéke fölé magasan kiemelkedik, Csíkszereda felől közeledve már messziről látszik. Karakó egy megállóhely neve, mely a kilencvenes évek közepén létesült az ajnádi és lóvészi állomások között.
Szent Róza kápolna Gyergyótekerőpatak 58,88 km-re Pontos neve Szent Sebestyén, Rókus és Szent Rozália-kápolna. Ködben - Ti aztán elszántak vagytok, hogy sem a ködtől, sem a kísértetektől nem féltek. Dombtető - Miután vagy két helyről is probálkoztunk, kocsival feljutni a kápolnához, aztán a temető mellett mentünk fel. Tekerőpataki kápolna - Borzontról hazafele tartva kerestük meg, annak ellenére, hogy rossz idő volt, nagyon hideg szél fújt. Tekerőpatak fölött, a Vasláb felöli dombon áll a röviden csak Szent Rózának nevezett kápolna.
Asztalkő felé Karcfalva 46,36 km-re Útban az Asztalkő felé És aki lefele keresi? - Van aki kibírja és lefele keresi, mert jobbkezes és nem siet a vonathoz. Másodikok - Szóval így jártunk, lecsúsztunk az első helyről. Elterelő hadművelet után elsőnek - Miután egy sikeres figyelemelterelő hadművelettel a társaságot bevezettem az erdőbe. Útban az Asztalkő felé
Óriáskő Szotyor 58,31 km-re A szikla tetőlapján egy öt láb átmérőjű embersarok alakú bemélyedés van. Ide is ejutottam - No, ide is eljutottam. Érdekes darab - Érdekes darab, egy érdekes helyen. érdekes - érdekes darab. Az Óriáskő Szotyor határában, a falu felső végén, a sportpálya fölötti terasz oldalában van, a Köveskert nevű helyen.
Barokk kapu Zoltán Étfalvazoltán 52,92 km-re Először 1760-ban, majd 1899-ben egyesültek, kettős falut hozva létre. Barokk - Kár, hogy az épületből nem maradt fenn semmi, de ez a kapu is nagyon szép. Hiányzó láda - Többször voltam Étfalván, de valahogy nem figyeltem erre a kapura. Kapu - Még régebbi bicikli túráimról ismerem ezt a helyet. Bodoktól délre az Olt bal partján található Étfalva, a valamivel kisebb területű Zoltán az Olt jobb partján települt, Étfalvától északra.
Kustaly vára Oklánd 15,7 km-re A majdnem teljesen elpusztult toronyvár Erdély legkorábbi kővárai közé tartozik, Attila és Réka várával együtt. Vargyas határában - Egy érdekes, és értékes rejtekhely, a középkori várak, erődítések sokaságának egy ujabb helyszíne. Kustaly vára a Persány-hegység főgerincének nyergében található, az Oklánd és Vargyas közötti úttól délre emelkedő Heveder hegyese és a Gyepűbükke között.

Épült 1713 - 1779-ben. A ferences templom a Vár tér 15, a kolostor a Tamási Áron utca 2 szám alatt található.
Római katolikus templom Székelyvécke 41,55 km-re A temetőben érdekes feliratú régi sírköveket lehet látni, érdemes ide ellátogatni. A doboz jó egészségnek örvend, teljesen száraz - Nem csoda hiszen az esőtől védve van. Felújított fal - Csendes kis falu. A székelyvéckei templom kincse - A kilátó után a katolikus templomhoz jöttünk, a templomot övező kőfalon levő bejáratot mi is nyitva találtuk. A faluban szépen felújított régi házak vannak, megőrizve az eredeti jelleget.
Ökumenikus kápolna Bekecs-tető 51,71 km-re Itt valamikor egy vár állt, ma egy ökumenikus kápolna, amelyet közös összefogással építettek. Keskeny kezűek elönyben - Miután a Király új dobozt helyezett el, ez egyből elő is került. Már megint nincs - Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen, de sajnos megint hiányzik a geodoboz. Szabályok - Ezért a rejtekhelyért már kaptál egy pontot. A Bekecs-tető a nyárádmentiek szent hegye, a kápolna mellől jó kilátás nyílik déli irányba.
Bojzás-forrás Marosfő 56,75 km-re A környéken itt nyílik legkorábban a hóvirág, a farkasboroszlán, a csillagvirág és a májvirág. A Bojzás-forrás Marosfő pompás bükkerdejének öléből ered, különösen tavasszal vagy ősszel érdemes egy erdei sétát tenni odáig.

A tavat 2007 nyarán lecsapolták, jelenleg csak a Suta II-t használják a halászok. Szaraz tonak nedves partjan - Eleg elhagyott, es elhanyagolt hely, kar erte, de remeljuk feljon meg a napja. Elhanyagolt hely - Megtalaltuk. A tónál - Egy vasárnap délutáni kiruccanás alkalmával. A Suta-tó egy mesterséges tó, amelyet a Fitód patakán hoztak létre, Csíkszereda mellett.
Evangélikus templom Szászkézd 25,17 km-re Erődtemploma 1496-ban épült, mellette áll az 1677-ben épült, a segesvári óratoronyra hasonlító díszes torony. Harangozó bácsi - A kérdésem, hogy a doboz benn a toronyban vagy a külső falban van? Mert a kinti rejtek az egész falu szeme előtt van, míg ha bent, akkor be lehet menni? Ezelőtt nem engedtek be a toronyba, mert életveszélyes volt. A falu szeme most sem nézett oda - Felkészültem már itthon a keresésre. Szem előtt - A doboz az épületen kívül van a fal és a föld találkozásánál. Szászkézd Segesvártól 20 km-re fekszik.
Damokos Ákos villa Előpatak 49,66 km-re Utoljára még vendéglőként üzemelt, de ma már elhagyottan áll. Az előterében egy bástyával ellátott épület a régi képeslapokon Damokos Ákos villájaként van feltüntetve.
Pokolvölgy 2 Futásfalva 53,57 km-re Pokolvölgy 2 - Futásfalva Miután majdnem elfelejtettem ezt is megkeresni - Miután összejártuk a Pokolvölgy felhagyott medencéit, gázfeltöréseit, borvízforrásait, visszafelé tartottunk a kocsihoz. Pokolvölgy 2 - Futásfalva
Szeszgyár Csíkszentsimon 46,96 km-re Ezek az épületmaradványok okoztak már emberhalált is. Lerobbant hely - Az állomás felől közelítettük meg a rejteket. Igazi Csíki Sör? - "A Ciuc, a Bucegi, és az Igazi Csíki Sör képviselői elmennek együtt sörözni. Biciklivel a rejtekig - Miután megkerestem Csíkszentkirály új rejtését az Úrkápolnánál, este fél 9-kor úgy döntöttem, hogy itt az alkalom megkeresni a Szeszgyár geodobozát is. Itt a néhai csíkszentsimoni szeszgyár látható, részben romokban.
Fedett falépcső Segesvár 38,25 km-re Az építmény homlokzatán reneszánsz mintákat láthatunk. Alagút - Sikerült bemennem a fenti templomba, emlékszem most egy pár éve még zárva volt. A Diáklépcsőt (Schülertreppe németül) 1642-ben építették, a fedett falépcső a tanulók feljutását könnyítette meg, a dombtetőn található iskolába.
Zathureczky-temető Barót 29,04 km-re Ide temetkeztek (feltételezhetőleg a 18-dik századtól) a helység nem római katolikus vallású lakói, mivel az akkori vallási viszonyok nem engedték más vallásúak temetését a katolikus temetőben, sőt a falu belterületén sem. Megúszta - A temetőt kitakarították, kaput tettek és a doboz is rendben van. Kripta és sírkövek - Nem volt nehéz megtalálni a dobozt. Egy igéretes nap reggelén - Útban az Almási Barlang felé, megálltunk egy félórára szülővárosom határában. Barót északkeleti végében, a Szőlős-oldalon található a Zathureczky-temető, a helység egy régebbi temetője, mely a hatvanas évek elejéig volt használatban.
Székely Kálvária 13,4 km-re A hagyományos 14 stációt a domborművek alatt római számok, és egy-egy szó jelzi, amit rovásbetűkkel is felvésett az alkotó: Ítélet, Megterhelve, Megbotlás, Találkozás, Segítség, Együttérzés, Felbukva, Vigasztalás, Összeomlás, Megfosztás, Megfeszítés, Elhagyatva, Gyászban, Sírban. Vadméhek nélkül - Gps nélkül valószínűleg nem találtam volna meg. Mindig jön egy új tavasz - Mindenkinek figyelmébe ajánlom, aki még nem járta végig. Történelem óra - "A székely történelembe belemélyedve végigjártuk a Székely Kálvária útját. A Székely Kálvária stációi egy-egy olyan történelmi eseménynek állítanak emléket, amikor a magyar és székely nép elszenvedett egy-egy történelmi csapást.
Bocskai István szobra Nyárádszereda 52,39 km-re 1906 június 23-án avatták fel először, majd sok viszontagság után, 1997 július 12-én mostani, eredeti helyén újra. Bocskai István szobra, Horváth Géza alkotása, Nyárádszeredában a református templom előtti téren áll.
Füvenyestető őstelep Málnásfürdő 45,85 km-re Egy 45 m széles és 120 m hosszú kiemelkedésen helyezkedik el, amelyet három oldalról az Olt folyó és a Szamos patak völgyei vesznek körül. A Füvenyestető régészeti lelőhely körülbelül 200 m távolságra található Málnásfürdőtől, délnyugati irányban.
Római katolikus templom Csíkzsögöd 43,12 km-re Szép kis temploma XV-dik századi, a gótikus kor alkotása, szentélye gótikus jellegét boltozott mennyezete, szentségfülkéje, szárnyasoltára és Mária-szobra őrizte meg. A kaput zárva talátuk - A zsögödi régi temető fele tartva megkerestük ezt a rejtekhelyet is. Szépen rendberakott templom - Kár, hogy nem sikerült bejutnom, pedig azért is választottam a vasárnapot, mert gondoltam, hogy a mise miatt nyitva vannak a templomok. Zsögödi túra 3 - Másodszor jártunk a zsögödi templomnál. Az 1567-dik évi regestrumban jelentkezik először 20 kapuval a Szeredához tartozó Mártonfalvával együtt, 1690-ben Sögöt, 1725-ben Sögötfalva néven szerepel.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.