A Gyergyói medencében még külön autóbusz is müködött amelyik ide szálitotta a gyógyulni illetve üdülni vágyó embereket. Feltűnő a környezetben - A Kecske-túrára menet itt találkoztunk a résztvevőkkel. Magas fűben - A fürdő környéke feltűnően rossz állapotban van. Egy kis útba igazitás - Jó helyen kerestétek csak egy kicsit mélyebbre kellett volna ásni. A gyergyóremetei borvizfürdő messze földön hires volt a múlt században, különböző betegségekre volt jó a viz.
A Parajd községhez tartozó Bucsin település és a Bogdán-sípálya között félúton található csorgó vize friss, hűsítő. Sorbanállás - Éppen beesteledett amikor a forráshoz értünk. A Parajd és Gyergyóalfalu közötti, Bucsin-tetőn áthaladó, Kis-Küküllő völgyében vezető, DN13B-as jelzésű műúton több forrást is találunk az út mellett.
Az elmult századokban Kirulyfürdő a solymairól volt híres, innen kapta a nevét a kiálló sziklaszírt is. Mászkálás - Légvonalban vágtunk neki az útnak. Ladapotlas - A lada potolva lett, most egy pet eloforma varja a keresoket, a hely ugyanaz. Favágók - Nem egy horzsolás árán jutottunk fel a csúcsra, ahonnan szerintem szép a kilátás, és jelen van a tériszony izgalma is. Kirulyfürdő egyik legszebb helye a Sólyomkő, a jobb sorsra érdemes volt pionírtábor felé emelkedik, mintha vigyázna rá.
Begyenkő sziklája Térkép és az orrunk után, a Begyenkő sziklájához - Bálványosfürdőről indultunk, Csiszárfürdő érintésével. Közös mászás - Öröm volt találkozni, közösen mászni, közösen eldönteni, hogy merre is. Begyenkő sziklája
Jelenleg felújították a tetőborítást, a kapun lakat van, így csak kivülről nézhettem meg az épületet, készíthettem néhány fényképet. Sürgés-forgás - Már megtörtént a sürgés-forgás, friss vakolat a kapu körül. Elsőnek - A kúria felújítás alatt van. Műemléképület a XVIII-XX századból, állítólag a helyi tanács megvásárolta az épületet.
A kucsma alakú mészkőszirtről pompás kilátás nyílik minden irányba. Egybeesesek - Hmm, ez volt osztan erdekes. Déliáékkal - Megtaláltuk, pontosabban megtalálta Délia GPS nélkül. Napsütésben a Vit-havas - Gyönyörű, napsütéses napot töltöttünk játszótársunkkal, Fakirral és fiával a Vit-havas virágban gazdag sziklarengetegében. A Vit-havas a Hagymás-hegység északi felének egyik legnevezetesebb kilátópontja.
A nádasszéki sósfürdőtől felfele, nem messze az út túlsó oldalán, a Vargyas-patak bal partján található. Banya-rajz a zöld rejtek-kő oldalán - Miután megkerestem a Hargita Gyöngye forrás közelében elrejtett geodobozt, és nagyon finom mézet vásároltam hozzáférhető áron az egyik háznál, megérkeztem a nádasszéki borvízhez is. Borvíz - Na, e mán a kaptató. Májális I - Ez volt kirándulásunk első állomása. Szeltersz egyik nevezetessége a nádasszéki borvíz.
A letapogatható bronzplakett andezitalapon áll, rajta Braille-írás is tájékoztatja a látássérülteket. A csíksomlyói méretarányos bronz térplasztika a ferences temlom közelében, az út túlsó oldalán található parkolóban került felállításra.
A Bosnyák-patak völgyfőjében meghúzódó Üknyéd ma már bokortanya képét nyújtja. Üknyéd látnivalói és a rejtekhely neve - Bár Üknyéd csak egy kis tanya, a településen és környékén számos látnivaló, így rejtésre is érdemes hely van. Itatóvályú - Egy kicsit furcsállom az Itatóvályú megnevezés tulajdonítását a rejtekhelynek, én tulajdonképpen egy érdekes tanyát, annak környékét, újonnan épült kápolnáját szerettem volna bemutatni, az viszont igaz hogy egy itatóvályú is van a rejtés helyszínén. Oroszhegy központjától északra 5 km-re Székelyszentkirály nyári szállásaként a 947 méter magas Kövesdomb oldalában alakult ki a századfordulón Üknyéd.
Narancsízű tictac cukorkák - Abban az erdőben, ahol a Szováta környéki tavak találhatók, több jelzett és jelzetlen, sétány és ösvény van. A Rigó-tó a Szováta környéki tavak egyike, több irányból is meg lehet közelíteni.
A hegység legmagasabb része egy észak-dél irányban elhelyezkedő, 1 km széles és 6 km hosszú, központi tető. Olyan vagány - Űjj milyen vagány hé, olyan vagány, milyen vagán hé, űjj, látod-e fentről milyen vagány, látod-e te is milyen vagány. A Csalhó-hegység 1000-1300 m magas, sugáralakban elnyúló hegygerincek rendszere, melyek két magasabb pontban találkoznak, ezek a Nagy Aklos 1907 m és a Tóka-csúcs 1904 m.
A Kecskevésznek nevezett elágazástól lefele, a híd után az Ivó-patak felé tartunk, és átmegyünk két hídon. Patak szöktetés - A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem. Régóta keressük a Visszafolyónak is nevezett vizesárkot.
A forrasnal - Ez nagyon tetszett, mert kellett egy kicsit keresni is, na de meglett. Isti túra 7. láda - Jó kis tankolási lehetőség egy Szent Anna túra előtt. Tusnádfürdői kirándulás 3 - Ez volt a harmadik állomásunk. Mikes- és Apor forrás, Tusnádfürdő.
A szárhegyi harangláb a Csengettyű utca és a DN12 jelzésű nemzeti út kereszteződésénél található.
A Csíkpálfalva községhez tartozó Delnétől észak-keletre, egy kődaráló-állomással felszerelt kőbánya található. Szerencsere nem veszett el - Amikor odaertem latom, hogy a ko el van mozditva, es nincs benne a doboz. Egy felcsiki korut - Ha mar kobanya legyen meg ez is. A bánya - Jól eset ez a kis séta, és nagyon szép volt a kilátás a dombtetőről. Hargita megyében több, külszíni robbantásos fejtéssel dolgozó, nagyméretű bánya van.
A terület élővilága nagyon gazdag - fő élőhelyei a patak, a patakot kísérő láp, a környező gyepek és erdők. Meglepetés rejtek - Nagy mosolykára számítottunk, ehelyett egy kicsit találtunk. Mosolyka - A rejteket megtaláltuk, de sajnos a mosolyka mögött nem volt semmilyen doboz, pedig átfésültük érte az egész helyet :( Reméljük így is elfogadható a megtalálás. Mosolykás doboz - Mosolyka nem volt a helyén, de visszatettük. Borzsovafürdő Csíkborzsovától keletre, a Csíki-havasokban fekszik, a Borzsova pataka mentén.
A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Havasi mező - Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában. A Szakadát-mező Neamt megyéhez tartozó nyugati része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található.
A Gyimesi-hágótól indulva kényelmesen fel lehet jutni, kevesebb mint egy óra alatt, a Pogányhavas 1351 méteres csúcsára. A teton - Megtalaltuk a dobozt a kijelolt helyen. Virágok doboz helyett - Egy rövid túrát terveztünk közel a Gyimesekhez. Jégkoloncok a Pogányhavason - A Szent László emlékhelyről jöttem át a két havast összekötő, lépten-nyomon kidölt, derékbatört fenyőktől akadálypályává vált erdei uton. A Pogány-havas és környéke, az év minden szakában érdekes látnivalót nyújt.
Megnéztük közelről, és csodálkozva láttuk, hogy betonfal van beomolva alatta, a meredek oldalon. A Fekete-Bitka déli szikláiban régóta tudunk egy nagy üreg létezéséről.
A hagyományos 14 stációt a domborművek alatt római számok, és egy-egy szó jelzi, amit rovásbetűkkel is felvésett az alkotó: Ítélet, Megterhelve, Megbotlás, Találkozás, Segítség, Együttérzés, Felbukva, Vigasztalás, Összeomlás, Megfosztás, Megfeszítés, Elhagyatva, Gyászban, Sírban. Vadméhek nélkül - Gps nélkül valószínűleg nem találtam volna meg. Mindig jön egy új tavasz - Mindenkinek figyelmébe ajánlom, aki még nem járta végig. Történelem óra - "A székely történelembe belemélyedve végigjártuk a Székely Kálvária útját. A Székely Kálvária stációi egy-egy olyan történelmi eseménynek állítanak emléket, amikor a magyar és székely nép elszenvedett egy-egy történelmi csapást.
Nyáron szekérúton, télen gyalogösvényen 20 perc alatt felérünk a Mihály-havas 1685 m magas csúcsára. Sízés meg a hullámok - Akkor csak halkan mondom, hogy nagyon jó volt a sízés. Napfeny es hullamok - Ivo felol jottem, megneztem magamnak a Kecskevesz via ferrattat. Nagy Mihály - régi doboz - Mivel fent voltunk a Madarasi Hargitán, felugrottunk ide is, hogy egy új dobozt tegyünk a régi helyett, de amint felértünk ide a Nagy-Mihályra meglepetés fogadott, a régi doboz ott hevert a földön. A Madarasi Hargita üdülőtelep központjából indulva, a Súgó–pálya felső részén, elérjük az erdőt.
Azóta is az ide látogató turisták érdeklődésének a központjában áll. Keresztek - Át kellett verekedjük magunkat egy villanypásztoron, kétszer is, mig kiértünk a tetőre. Dani Gergely esperes-plébános a hetvenes években (1974) római-katolikus templomot épített a csángóknak.
Gyilkos-kő kilátó Szikla tetjén - Az idáig felvezető út tele van virággal. Gyilkos-kő kilátó
Ha nem is az egész templom, de annak egyes részei biztosan koraiak - ilyenek a toronyaljból a hajóba nyíló ajtó félköríves kerete, az elfalazott déli kapu szintén félköríves kerete, részben a hajó átalakított félköríves ablakai. Méteres nélkül - A falhoz érve, kerestem, hogy hol van a 8 m, de végül minden üreget kézzel kitapogattam. Nagyon szép freskók - Szégyen, hogy több tízszer vagy százszor mentem már át Székelyszentléleken, de soha nem álltam meg, nem tudtam, hogy ennyire értékes temploma van. Templom - Itt sem sikerült megtalálnom a dobozt, hogy aztán hazaérve lássam a képeken, hogy nem voltam eléggé kitartó, mert ha jobban emlékeztem volna, meg tudtam volna találni. Székelyszentlélek neve a Szentlélek tiszteletére szentelt templomáról tanúskodik - vannak, akik a templom építésének idejét a XIII-dik századra teszik.
Száraz-patak Száraz-patak
Legyen inkább újjászületés - Azért remélem, nem lesz itt igazi forradalom, és nem végzem gyűlölt diktátorként :-). Feredő - Nem volt nehéz megtalálni a dobozt, mert a kőrisfák között egy bükkfa van. Lepusztult feredő - Aznap a Fenyős-patak völgyében rejtettem, a Bodvaj környékén. A régi Benedek Elek fürdő, vagy más néven Kisbaconi feredő, a Faluborvize vagy Rezes-forrás mellett található.
Más egyház és templom a reformátuson kivül Kisbaconban nem volt. Templom - Épp az utolsó pillanatban sikerült bemennünk a templomba. Kisbaconi torony - Szép karcsú torony, gondozott templom. Eredetileg Nagybacon filiája volt, 1734-ben lesz önálló és 1794-ben épül mai temploma.
Egy kőkert jellegű, szikladarabokkal megszórt mező, ahol egy forrást és itatóvályút találunk. A Nyír kútja pihenő Csíkszentimrétől kevesebb mint 4 km-re található, keletre.
A tanösvény útvonalán tett, 3,5 km-es séta során képet kaphatunk a környék turisztikai és természeti érdekességeiről, kőzeteiről,növény- és állatvilágáról. Egy jó tanösvény - Nagyon jó tanösvény, legjobb a látottak közül. A Zete tanösvény a Duna televízióban - Január 19-én, a Duna Televízió Talpalatnyi Zöld mûsorában túraajánlatként
bemutatásra került az Erdély Kárpát Egyesület székelyudvarhelyi
csoportja által kijelölt, Zeteváralja közelében levõ, Zete tanösvény. A Zete tanösvény elősegíti a Felső-Nagy-Küküllő mente helytörténeti nevezetességeinek és természeti értékeinek a megismerését.
Ez a Gyimes és Palánka közötti Gyimesi szoros, egy fontos átjáró Erdély és Moldva között. Csokitojás-héj geodoboz a mozdonyban - Amikor megérkeztem turisták voltak a közelben, így elmentem egyszer megkeresni a közeli sáncvár geodobozát. Rozsdatemető - Na, ez a mozdony régóta nem volt ennyire végigtapogatva. A kifáradt gőzös - Útba esett a rozsdás gőzmozdony is. Természeti szépségei mellett, a Tatros völgye felső medencéjénél, egy fontos földrajzi pontot találunk.
A cseppkövek sajnos tömegesen le vannak törve, a falak feketék a füsttől. A barlang a Hagymás-hegységben található, az ország leghosszabb konglomerát kőzetben formálódott barlangja, kilenc terme közül kettő járható barlangász felszerelés nélkül.
Tulajdonképpen összeépült Csíkrákossal, Göröcsfalva ma is közvetlen tízese Rákosnak. Kicserélve - Megtaláltuk a geodobozt a földön. Zöld Péter - Ez a templom nem csak a tornyával különleges, hanem a loggiás bejáratával. Én köszönöm - Bár a rejtő feladata a rejtését karbantartani, a sérült geodobozt kicserélni, szép és ajánlatos dolog egymásnak segíteni. Csíkrákos központjában keletre kanyarodva, a 124-es megyei úton közelíthető meg.
A Kotlott borvíz forrását jelző táblának csak az alsó sora maradt meg. Megújult forrás - Ritka eset, hogy a leíráshoz képest javult az állapota a helynek. A tavaszi lomb alig-alig takarja a Répát-pataka bal oldalán fakadó forrást, melynek kotlóstojás szagára neve is utal.
Nelu mofettája - Tusnádfürdő A godorben - Itt a godorben dolgoztam ki a kovetkezo rejtekek strategiajat. Nelu mofettája - Tusnádfürdő
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.