Tartód vára 52,93 km-re Regenyes hely - Suru erdo rejtekeben, a hegy tetejen, epsegben megmaradt es feltart fal szakaszokat lehet latni az egykori var maradvanyaibol. Ez már a negyedik eltűnt geodoboz itt - Az eredeti rejtés óta háromszor rejtettem újra a Tartód vára eltűnt geodobozát, ez azt jelenti, hogy 2008 óta 4 geodobozt rejtettem itt. Csak a rejtekhelyet - Először ott keresgéltünk, ahová a koordináták mutattak. Tartód vára Székelyudvarhelytől légvonalban 35 km-re északra, a Nagy-Küküllő forrásvidékén, Székelyvarság község Bagzos határrészének közelében található.
Kis Bánffy-forrás Szalárd 37,59 km-re A medence nem nagy, mégis sokan szeretnek benne lubickolni. Kis-Bánffy forrás - A "melegpocsolya" rendes neve Kis-Bánffy forrás. Langyos és tiszta melegpocsolya - A szalárdi bunkerek felkeresése előtt a melegpocsolya közelében elrejtett geodobozt kerestem meg. Szalárd és Andrásháza között a Maros bal partján közvetlenül a folyómeder mellett egy termálvizes medence található.
Görgényi kőgombák 23,52 km-re A Bucsecs-hegység emberi alakzatai, bizarr formáihoz hasonlóan itt is megdöbbentő oszlopok, sziklaélek és gombalakzatok jöttek létre. Több mint 10 éves rejtés - Több mint 10 évvel ezelőtt volt rejtve ez a geodoboz, az ösvény közelében van, nincs is nagyon álcázva, mégis megvan még. Havas gombák - Szép táj, napsütés, havas út, egy kis jeges ereszkedés és akkor hirtelen előtted áll a gomba. Rendben volt - Tavasz végén voltunk újra, az őszi EKE túra utan. A Görgényi-havasokban, Maroshévíztől 10 km-re, az Öreg-tető szomszédságában, több különös sziklacsoportot találunk.
Sziklaablak Kormos-kő Fenyőkút 59,71 km-re Nagy kő esett le a szívemről - Amikor én a sziklakilátónál és a sziklabástyánál rejtettem a geodobozaimat, láttam távolról ezt a sziklaablakot is. A Kormos-kő sziklabástyája és sziklakilátója között, a sziklakilátó közelében-végében, van egy érdekes sziklaablak.
Disznórió 50,63 km-re Innen nagyon jó kilátás nyilik egyrészt a Hargita vonulataira, valamint a csíki medencére, és a falvakra. Szemerkélő esőben a felcsíki falvak felett - Miután a Fertő-nyeregben sikertelenül kerestük az ott elrejtett geodobozt, elindultunk a Disznó-hegyre. A Fertő-nyeregtől a Fertő-tető felé érdemes kitérni a Disznó-hegyre, vagy ahogy még a térképen szerepel a Disznórió.
Síugrósánc Gyergyótekerőpatak 30,97 km-re Egykor nemzetközi versenyeket szerveztek itt, ma az enyészet lett úr rajta, a létesítményt felvette a gaz. A múlt - Vasárnapi sétánkat ide terveztem, nem hagyhattam, hogy valaki megelőzzön a megtalálásban. A gyergyótekerőpataki síugrósánc a falutól keletre, a Kútfő nevű helyen található.
Bogát-hegyi kápolna Csíkrákos 58,73 km-re A kápolna búcsúját május elején tartják. Kis kápolna - Erős szélfúvást fogtunk ki, de az számunkra nem akadály. Esti séta - Nem volt túl sok időnk nézelődni, mert mások is érkeztek utánunk. Külső szószék - Felmásztunk, kotorásztunk, nyúlkáltunk. A Bogát-hegyen áll az 1725-ben épült kápolna, melyet a csíkszépvizi örmény katolikus püspök szentelt Szent Fülöp és Jakab apostolok tiszteletére.
Dugásfürdő 2 Csíkdánfalva 52,16 km-re Dugásfürdő 2 - Csíkdánfalva Feredő - A hídtól lejjebb hódok által épített gátak duzzasztják a patakot. Dugásfürdő kereshető rejtése - A helyszínre érkezve, először sétálgattam egy kicsit a környéken, nézelődtem, fotózgattam. Dugásfürdő 2 - Csíkdánfalva
Bunker 4 Szalárd 37,36 km-re A sziklák peremén második világháborús lövészárokrendszer húzódik végig, sziklába vésett menedékhellyel, lőszerraktárral. Érdekes egybeesések - Egy kellemes tavaszi túra során érintettem a Szerecsen sziklákat. Üres a 4x7 - Ma kedvem támadt jéggé fagyott sáron és a tetején csúszkáló avaron meredeket mászni. Dobozcsere - Ma erre jártunk, így ellenőriztem a rejtéseimet. A Szerecsen-sziklák a Maros szoros egyik feltűnő érdekessége, az országútról mindkét irányból jól látható.
Angyaljárás Gyergyószentmiklóson 26,2 km-re Áldott karácsonyt! Angyalláda - Késéssel ugyan, de annál nagyobb izgalommal és örömmel kotortam elő a legigazibb kincsesládát, és a benne rejlő szívhez szóló ajándékot. Tisztelt címzett: Délia, Jenő, és Dalma.
Patkó-kő 31,43 km-re Kellemes élmény volt ott lenni - A doboz elég könnyű helyen található. Hurrá - Van egy patkó alakú szikla, mely a Nagyhagymás tetejéről nézve piros- fehér színeivel oldja Feketehagymás sötét színét. Patkó-kő novemberben - A Patkó-kő szikláját jobbról megkerülve jutottunk fel a tetőre. A Hagymás hegységben a Fehér mező fölé impozáns sziklafalaival magasodik a Patkó-kő.
Tóka-csúcs Csalhó-hegység 29,47 km-re A hegység legmagasabb része egy észak-dél irányban elhelyezkedő, 1 km széles és 6 km hosszú, központi tető. Olyan vagány - Űjj milyen vagány hé, olyan vagány, milyen vagán hé, űjj, látod-e fentről milyen vagány, látod-e te is milyen vagány. A Csalhó-hegység 1000-1300 m magas, sugáralakban elnyúló hegygerincek rendszere, melyek két magasabb pontban találkoznak, ezek a Nagy Aklos 1907 m és a Tóka-csúcs 1904 m.
Sánc-tető töltése Görgényüvegcsűr 45,75 km-re Bár nincs Székelyföldön, a székelyföldi árok-töltésvonulat folytatása, a gyepűrendszer része. A Sánc-tető töltése Görgényüvegcsűrtől észak-keletre, a Nagyág-patak forrásaitól és a Jód-mezőtől nyugatra található.
Szent Anna feredő Csíkszenttamás 47,45 km-re A fürdő és környezete a helyi Szent Anna kultusz nyomán a Szent Anna Feredő nevet kapta. Lába kelt doboz? - Én nem másztam fel a szerkezetre rejtéskor. Felháborító a fürdő állapota - Na ez a hely, amit úgy hívnak, hogy a nemtörödés magas foka. Ez bizony több, mint valószínű, hogy elveszett - 99%-os vagyok benne, hogy megtaláltam a geodoboz helyét. A Csonkatoronytól nem messze, a Feneketlen-tó közelében épült egy filagória, egy fúrt forrás vizét összegyűjtő medence, öltözővel, árnyékszékkel, nyomóskúttal, padokkal, hintával.
Tündérkert Békás-szoros 25,43 km-re A Békás-patak vizének földrajzi bal oldalán található, a Csíki-Bükk nyugati sziklafalaival szemben. A Tündérkert, egy hullámos rétegvonalakkal felszabdalt, látványos és meredek letörés.
Vadaspark Ivó 55,96 km-re Bár a belépőnek elég borsos ára van, valószínűleg nem érte meg nekik kevés embert beengedni. Ez alkalommal nem sikerült bejutnunk a vadasparkba, mert nem jelentkeztünk be előre.
Kossuth Lajos-park Ditró 18,67 km-re A Kossuth Lajos-park középső részén egy kopjafa csoport található, melyet honfoglaló vezéreink emlékére állítottak fel. A ditrói Jézus Szent Szíve római katolikus templommal szemben, az út túlsó felén, egy kis parkot találunk, több emlékművel.
Víg Albert köve Galonya 47,7 km-re Ez a szikla a Víg Albert köve nevetviseli. Nem tűnt el, csak tovább költözött - Ellenőriztem a rejteket. Gyors kipipálás - Ha már sokszor átmentem a hídon, ideje volt kipipálni ezt a dobozt is. Vas hid - Regi tervem volt megkeresni ezt a dobozt es megnezni alaposabban a sziklat a Marosban. Galonya fölött egy híd vezet át a Maros folyón, mely egynagy sziklára épült.
Karakó vasúti viadukt Lóvész 54,34 km-re Az impozáns mérető Karakó-hídvölgy Székelyföld egyik kevésbé ismert, elrejtett völgyében fekszik, annak vadregényes környéke fölé magasan kiemelkedik, Csíkszereda felől közeledve már messziről látszik. Karakó egy megállóhely neve, mely a kilencvenes évek közepén létesült az ajnádi és lóvészi állomások között.

Minden év július 26-án Szent Anna napi búcsút tartanak itt. A Csobot-hegy ködben, a rejtek befalazva - Több ügyben is dolgom akadt aznap Gyergyószentmiklóson. A várostól északra, az 1087 m magas Csobot-hegyen egy magyar és egy örmény római katolikus Szent Anna kápolna áll.
Lisztes-bérc Jódtelep 42,57 km-re Habár a környező fák eléggé megnőttek, a kilátás még mindig jó Ratosnyára, és a Maros völgyére nyugatfelé. A Lisztes-bérc egy lapos kő Ratosnya közelében, a Görgényi oldalon, a 90-es években még Lapos-kőnek neveztük.
Vasútállomás Gyimesbükk 59,71 km-re Monumentális méreteit tekintve a legnagyobb azok közül, melyeket a MÁV faluhelyen építetett. Az utolsó miénk állomás - Én most sem értem. A Gyimesbükki állomás épületét a szabványtól eltérően tervezték, hasonló stílusút Erdélyben máshol nem találunk.
Magyarok hídja Békás-szoros 26,3 km-re A Magyarok hídja, vagy befejezetlen híd a Békás-szorosban, a Pokol tornáca és a Pokol torka között, az Őrtorony alatt, a Kis-Békás-patak torkolatánál található.
Rákosi Hargita 58,38 km-re Bár nem a legmagasabb, de talán a legszebb csúcsa, az 1757 m magas Rákosi Hargita vagy Galusa-tető. Jogos kritika - Kiegészítettem a letölthető gpx állományt a geodoboz megtalálását segítő tippel. Galusa tető - A rákosi Pogányvártól jöttünk tovább a kék keresztet követve, és a mackó csapásokat keresztezve. A medvék nyomában - A Madarasi Hargitáról sétáltunk át. A Központi-Hargita a Hargita-hegység legmagasabb és leglátványosabb része.
Bánya-tető 54,02 km-re A kilátást korlátozzák a felnövő fák, és nem egyszerü a szirtre való feljutás sem. A Madarasi menedékháztól a Fertő-nyereg fele az egyik lehetséges túraösvény a Bánya-tető mellett vezet el.
Öcsém-tető 38,66 km-re Kilátópontjáról, ahol a nemrég felállított kereszt is található, pompás látványban gyönyörködhetünk. Lájkolás, Kodak-pillanat, citromos kávé - Hogy van ezzel a stoppolással? Ha a gépkocsivezető lájkol téged, mert te lájkolod az ő kocsiját, akkor megosztja veled az utazást, és továbbít az úticélod felé? Na, de hol vannak a fotók? Nem a hiper-szuper Hagymás-panorámák, hanem az ágas-bogas fenyőfa ágai között készült Kodak-pillanat. A tetőn - Napló nincs, de napsütés és tavaszi virágok annál inkább. Kilátó-túra - Az Egyeskő megmászása után nem hagyhattuk ki ezt a csúcsot sem. Az Egyeskő menedékháztól a piros sáv jelzést követve juthatunk az Öcsém-tetőre.
A Jeges-barlang lehelete Borszék 0,95 km-re A Jég-barlang elnevezés helytelen, ugyanis ez a barlang nem jégben alakult ki, hanem csak jeget tartalmaz. Még egy kérdéses megtalálás - Meglepett, hogy milyen sokan voltak a Jeges-barlangnál, meg kellett várjuk, hogy elmenjenek, és csak azután közelítettük meg. Jég - Én a másik dobozt kerestem, ami akárhol lehet a barlang felett, tudom mert felkerültem feléje, de ott aztán feladtam, sok repedést átkutattam, de eredménytelenül. A mindössze 40 m hosszú Jeges-barlang, réteges mésztufában, egy repedés mentén alakult ki.
Termál-vízesés Maroshévíz 16,89 km-re Termál-vízesés - Maroshévíz Langyos vízesés - Kora tavasszal találtam meg ezt a rejtekhelyet, de mivel nagyon jól tudok halogatni, csak most jelentem be, amikor másodszor is megtaláltam- megtaláltuk a fiatalokkal. Első - Az első doboz amit megtaláltunk a három keresett közül. Januárban leomlott a termál-vízesés egy része - Szombaton, a Kis-Lomás-vízeséstől jövet még elhoztam a társaimat ide a termál-vízeséshez. Termál-vízesés - Maroshévíz
Kőmosó-tó Csíkrákos 59,73 km-re Rákosi tó - Ez a rejtekhely volt abban a pillanatban a lakhelyemhez legközelebb levő, nem saját, általam még meg nem keresett. Az esti séta második állomása - Elég szép a látvány, nem zavart meg senki a keresésben, de sajnos mégsem találtuk meg a dobozt. Hej halászok - Körbejártuk, nézelődtünk, kavicsbánya, vadkacsa, halász volt a környéken. A Göröcsfalva közelében levő, benyúló földnyelvvel rendelkező, a rejtő által Nyelves-tónak keresztelt tó, az újabban elhelyezett irányjelző táblákon Rákosi tó elnevezéssel jelenik meg.
Várszikla Bisztrapataka 51,11 km-re Fonetikusan írtam át a román elnevezést - a közelében levő, nagyobb szikla a Várszikla, helyi nevén Csetátye. Kellemes séta - Ez volt a mai rejtekhely-vadászatunk első állomása. Bisztrapataka felett, a domboldalon, több érdekes sziklaalakzatot figyelhetünk meg, a csúcsosabb sziklát a helyiek Cukluj-nak hívják.
Medvevár sziklavilág Fenyőkút 59,41 km-re Mivel a Kormos-kőről itt ereszkedtem be, érdemesnek tartottam ezeket a sziklákat is dokumentálni, a környék sziklavilágát pedig egy körút formájában bejárni. Szerencse - Szóval az élethez is és a medvéhez is szerencse kell. A Kormos-kő sziklavilágától északkelet felé, Fenyőkút irányába, a következő hegylábon egy másik sziklacsoport található.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.