Állítólag már a fejedelmek korában is ismert volt, Apafi és a Rákócziak is használták. A helybeliek által Szeredai fürdőnek nevezett, egykori Katalin-fürdő az Olt jobb partján feltörő langyos források vizére épült.
Vargyas felől 14 km hosszú, rossz minőségű autóúton közelíthető meg északi irányban, majd a szurdok kezdetétől 1 km gyaloglás után, vaslépcsőn mászhatunk fel a bejárathoz. Nekem nem volt ilyen szerencsém - Február közepén én is jégsztalagmitokat csodálni indultam a Vargyas-szorosba. Csapatostul - A szurdokban több kirándulócsapat sétált mindkét irányba, a mi csapatunk is lehetett 30 fős, 5-től 50 évesig. Februárban mi sem jártunk szerencsével - Mi is próbálkoztunk más években februárban, amikor csak maradványait találtuk a jégcseppköveknek. A Vargyas-szoros legnevezetesebb barlangja az Orbán Balázs barlang (Kőlik, Nagybarlang, Almási barlang), melyet az elmúlt évszázadok folyamán számos híresség – Jókai Mór, Wesselényi Miklós, John Paget meglátogatott.
A szoros mélyén csillogó Csukás-tavat az Olt vizéből, 1882-1893 között, mesterségesen alakították ki, körülötte kis szabadidő-központ alakult ki. Tusnádfürdő 7. - Nagyon tetszett ez a rejtés, igazán ötletes. Zöld tó - A járvány miatt több mint egy évig szünetelt a wellness központ. Sötétben is pontosan - Azt hiszem, utolsónak hagytuk el a fürdő épületét. Tusnádfürdő fő vízfolyása az Olt.
1735-ben Kastal János vikárius generális romos állapotban találja a templomot, 1798-ban új templomot építenek. Sírbolt - Mivel útba esett, megkerestük. Út mellett - A sírboltot megtaláltuk, de a dobozt nem. Szárazpatak - Gyakran suhanunk vagy biciklizünk át a falun. 1620-ban Peselnek helyett Szárazpatak az anyaegyház, ami feltételezi, hogy temploma volt azelőtt is.
Valószinűleg a 12-dik század végén, a 13-dik század elején épült, és a korai magyar feudális királyság keleti határvédő erődítményrendszerébe tartozott. Ezek a jó ládák - Már két éve keressük ezt a ládát. Egy óra botladozás után - Szép várhely, helye hasonlít a csíkrákosi Pogányvárra és a csíkcsicsói Csicsóvárra. Bevett vár - Megtaláltuk, a doboz jó egészségnek örvend. Almás várának romja Lemhény falutól északra, Kézdialmás határában, a Várerősségének nevezett hegyfokon áll.
Ekkor erősítik a templomot a négyszög bástyáira támaszkodó falakkal. Mirkvásár templomáról az azt körülvevő várfalon feltüntetett két évszám ad biztos eligazítást: 1517 és 1541.
Egy vizesárokkal körülvett földnyelven 7 plusz 1 kisebb házikó, és 6 nagyobbacska, emeletes faház maradványait láthatjuk még. Zsögödfürdőn, közel a kezelőközponthoz, egy régi kemping tönkrement faházait találjuk, a strand felé menet.
Itt vezet át a Csíkszereda és Székelyudvarhely közötti országút, mely összeköti a Csíki-medencét Székelyudvarhely vidékével. Körülbelül egy félórán át kerestük - De csak a hűlt helyét találtuk meg. A doboz a helyen van - A doboz a helyen van, tartalma egy kisse mintha atnedvesedett volna, a csomagolasra hasznalt muanyag tasak viszont mar teljesen szetmallott, szerencsere volt nalam egy, amivel potoljam. Kerestem én is egy félórát - Hanem a hármaskeresztnél nagyon szép élményben volt részem, igaz ennek már 4 vagy 5 éve. A Tolvajos tető a Központi-Hargitát a Dél-Hargitától elválasztó nyereg.
Sárdagasztó-túra és túlméretezett fürdőkiépítés - A Pokolvölgy három rejtése, a közeli Torja vára, és még néhány rejtekhely útközben, csábított ide. Pokolbűz - Megtaláltuk az évnyitó dobozt a csutakban, irtózatos pokolbűzben. A Pokolvölgy felső szakaszán, néhány száz méteres körzetben egymást érik a mofetták és a borvizforrások.
A tatárok tábort vertek Kőmezőben, és várták, hogy az éhség kergesse ki az ostromlott népet a barlangból. Csala vezér - Ez a doboz is kipipálva. Tatárlik - Először a Tatárlik feletti kilátóhoz másztam ki, ahonnan nagyon jó a kilátás, majd visszaereszkedtem az ösvényen a Tatárlikhoz és a Csala tornyához. Régi emlékek - Csak mikor a Tatárlik üregeihez felértünk, jöttem rá, hogy már jártam itt annak idején, 15-16 évvel ezelőtt. A monda szerint nagy erővel támadtak a tatárok a környékre, ezért a nép visszahúzódott az elfalazott bejáratú Kőlikba.
A régészek Zsögöd III elnevezéssel jelölik a helyet. Esti séta - Már régóta szerettük volna meglátogatni ezt a helyet, most örülünk, hogy doboz is került ide. Csík felett - Szervízelés idejére kaptam egy cserebringát, amolyan városi bevásárlásra valót, gondoltam ne teljen az idő hiába, felkeresek egy-két rejtekhelyet. Kutyamentes keresés - Sikerült felkapaszkodni a tehéncsorda mögött, míg a kutyák szunyókáltak. A zsögödi várnak is nevezett egykori erődítmény az Olt jobb partja fölé emelkedő Kis-Vár dombján volt.
Egy a házak közötti köves utca és a Fürdő (Homoródi)-patak közötti kaszálón. A Felső Vészfarki borvízforrás Homoródfürdő keleti végében található.
A Csere-teto, vagy a helybeliek szerint 718 m magas Lisznyo-teto, a Lisznyo-patak es a Beldi-patak festoi kornyezeteben, a Bodzaforduloi-hegyek labanal fekszik.
Kerekfenyő-borvízforrás - Lövétebánya Kerekfenyő-borvízforrás - Lövétebánya
Ezt később Gál Ferencz veszi át és újítja fel, majd a brassói Czell cég birtokába kerül. Az első csíkszeredai sörgyárat az 1860-as években, a Romfeld család tagjai hozták létre.
A több mint százéves épület mellett egy érdekes pavilon, fedett tornác található. Az oklándi óvoda a polgármesteri hivatal mellett található, Felszegen.
A kúriát Henter bárók építtették. Romokban - Borvízért voltam Csatószegen, s gondoltam, ha már arrajárok eljövök Szentimrére is, rejtekhelyeket keresni. A geodoboz eltűnt, a felújítással nem nagyon haladnak - A bejárati kapu előtti utcában parkoltunk. Csíkszentimrén a romos állapotban lévő Henter-kúria előtti évszázados akácfák és vadgesztenyefák mesélhetnének a Henter családról és a település eseményeiről.
A patak földrajzi baloldalán található a Szurdukbükke vagy Szurduk bükk, a jobb oldali Vészkaréj meredek sziklaoldal felett pedig a Cserebérc vagy Bükkdomb. A Szurduk a Vargyas-patak völgyének a Szeltersz klimatikus üdülőhely északi bejáratánál található, szurdok jellegű helye.
Báthori István trónra lépésekor (1571) Közép- és Alcsíkon 11 helyen volt plébános, Csíkszentmiklóson ekkor már két pap is volt. Fölösleges akadályugrás után - A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe. Itt is rend és fegyelem - Ahogy tapasztaltam a mai napon, a környék templomai rendbe vannak téve és megtörténhet, hogy több doboz látta a kárát. Elázva - Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. Csíkszentmiklós a környék egyik legrégibb települése és legrégibb a plébániája.
2006-ban, egy fürdőépítő kaláka révén építik először újra, a mai formáját pedig 2019-ben nyerte. Nagyon szép kis fürdő - A Rejtekhely vadászat Erdélyben harmadik találkozó, harmadik napján, csapatmunával ezt is megtaláltuk. Megújult - Sok kéz önkéntes munkájával és nagylelkű támogatásokból újult meg az elmúlt tíz nap során a Homoród mentiek népi feredője. Irány egy akciós wellness központ - 2013-ban, egy magárahagyott pusztulásra ítélt hely. A Dungó népi feredő Homoródkarácsonyfalvától délkeletre található, a Sós- és a Csősz-patak (régebb Csüsz-patak) között.
Tölgy és kápolna - Több mint 20 éve jártam itt, nagyon másabb környezet fogadott most. Zágon Mikes Kelemennek a szülőfaluja.
Ha a fenyők beszélni tudnának, először a10 hársfáról emlékeznének, melyeket a millennium évében ültettek. Multunk tanui, jelenunk megtarto eroi - A Vargyas-szoros utan szelidebb terepen kerekeztem haza, es igy ejtettem sorba az oklandi templomot. A templom kivülről is, meg belülről is szép - Ezt a dobozt már a télen láttam egy temetés alkalmával, de akkor valahogy nem fértem hezzája. Dió és birsalma - Megtaláltuk, gyönyörü ez a templom és nagyon szépen rendben van tartva. A történelmi emléket hordozó Rika-hegység lábánál települt Oklánd unitárius temploma melletti fenyőfák állnak.
Sehol senki. Ortodox templom 2 geodobozzal - Bükkloka Csíkszépvízhez tartozik. A Tatros forrása és Piposz felé indultunk, megálltunk kicsit ennél a templomnál, megcsodálni a környéket.
Kilátás - A rejtekhely közeléből nagyon szép kilátás nyílik Felcsíkra. Templom feljaro - Megtalaltuk. A feljaroban - Ez hamar meglett, koszi a rejtest. Csobotfalva településként Taplocával, Csomortánnal és Várdotfalvával alkotta a csíksomlyói egyházközséget, vagy másképpen: a szentpéteri egyházmegyét, amely 1751-ben alakult át, amikor Szereda kivált a közösségből.
Kézdiszászfaluval közösen használták, 1775-ben javítják. Felvilágosulva - Számtalanszor elautóztam ezen épület előtt. Ez is marcius idusan tortent - A portyaba ezt a templomocskat is beiktattam. Kistemplom - Ez a doboz is megvan. Régi templomát, mely kinn állott a mező szélén 1648-ban építik.
Az Ady Endre utca 20 szám alatt található. A kézdivásárhelyi Bod Péter Tanítóképző 1896-ban épült.
Az út a magasfeszültségű villanyvezeték mentén ereszkedik le a Zsombor-patakhoz. Moffeta - A mai nap utolsó doboza is megvan. Pontos rejtés - Nem volt nehéz megtalálni, az 50 m az tényleg 5 0m nagyon pontos, kicsit feltűnő is volt. Pont és vessző - Kérlek, a pont és vessző után mindig hagyj egy szünetet. A Mikes fürdőkhöz a piros kereszttel jelzett ösvény visz, a volt tüdőszanatóriumtól.
De közben őrizzük meg a csendet és a tisztaságot, hogy ne zavarjuk meg a sólymok életét. Rejtekhely alkalmazás - Én sem cserélgetem a telefonomat évente, most ejsze van már tizenéves. Mászóút - Két hétig sátoroztam a szorosnál. A mászás során a vándorsólymok sziklabirodalmában járunk, megcsodálhatjuk a kilátást, és a különleges sziklai növényzetet.
Két állandó jellegű, nem időszakos tó. A Moly-tó halacskája - Szentegyháza két tavát több mint 2 km választja el egymástól. Szentegyháza határában fekvő vulkáni fennsíkon két igen érdekes természeti képződménnyel találkozható.
Az Ady Endre utca 5 szám alatt található. A kézdivásárhelyi (egykori királyi) tövényszék épülete a XVIII-dik század közepén épült.
Itt született Dózsa György, a tragikus sorsú parasztvezér, az 1514-ben kitört parasztháború vezére. Pünkösdi emlékeim - Különös hangulatát tapasztaltam meg Dálnoknak a pünküsdi búcsúra zarándokolva. Annyira rejtés, hogy már nem is rejtés - Kövek alatt, hát abból itt aztán van jó sok :) Ennek ellenére, nem kellett sokat keresgélni, hiszen ez a rejtés, ott "hányódik" mindenki szeme előtt :) Még jó, hogy az illetékesek nem gyűjtenek gyakran szemetet a környéken, mert kárba veszne. Szép nagy szobor - Igazán impozáns szobor, és a környéknek valóban különös hangulata van. Dálnok ősi székely falu, Kézdivásárhely közelében.
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.