Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Szebenkákova

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Szebenkákova

Szebenkákova (1964-ig Cacova Sibiului majd Fantanele, németül Krebsbach) Nagyszebentől 20km-re nyugatra található.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Szebenkákova felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A sánc Tasádfő Várhegy
A sánc
Vasút és országút Csíkszentdomokos
Vasút és országút
Sir
Sir
Víznyelő Sóhát Sószoros Parajd
Víznyelő
Ősz vagy tél? Isten széke
Ősz vagy tél?
Betonküpüben Homoródfürdő forrás borvíz borvízforrás Vajas
Betonküpüben

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szebenkákova fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szebenkákova!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,51 km távolságra található, legközelebbi település, Szebenkákova turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Szebenkákova közelében?
(részletek bejelentkezés után)
1,3 km-re. Szibielben, a templom mellett található Románia legnagyobb üvegikon-múzeuma. A 2005-ben elhunyt Zosim Oancea atya 1969-ben kezdte gyűjteni darabjait, amelyek közül a múzeum hatszázat mutat be.
1,4 km-re. Nagyszeben központjától 20 km-re nyugatra helyezkedik el Szibiel (Sibiel, Budenbach). Tetszett a szibieli templom udvarán áló, 1877-ből származó fakereszt. Temploma - a Szentháromság ortodox templom - 1765 és 1776 között épült.
2 km-re. Nagyszebentől nyugatra, 15 km-re fekszik Orlát község. A Szebeni-medence és a Székási dombvidék találkozási pontján, a falutól északnyugatra, a Riesenberg-hegy csúcsán középkori vár romjait kereshetjük fel.
2,9 km-re. Nagyszebentől nyugatra, a Szebeni-havasok északi lábánál, a Szibiel-patak mellett települt Szibiel község. Várának romja a falu határában magasodó 1098 m magas Varful Zidului nevű csúcson kereshető fel. Szibiel felől érkeztem.
3,2 km-re. Nagyszebentől nyugatra, 15 km-re távolságra fekszik Orlát község. Hogy itt volt-e valaha Szebenvár? Igen, ezen a helyen állt a Szebenvár, olvasd el a rejtekhely nagyon részletes leírását. A korai szebeni ispánság nyugati peremén, a Szeben patak, illetve a régi sószállító és hadiút közelében, emelték az Árpád-korban a Várhegy lapos tetején azt az erősséget, melynek nyomai még ma is jól láthatóak a falu feletti dombon.
4,7 km-re. Guraró (románul Gura Raului, németül Auendorf) egy község Szeben megyében, a Szebeni-Hegyalja tájegységben. Megvan a dobozka. A Szeben folyó mellett, a Csindrel-hegységtől északra, 550 méterrel a tengerszint felett fekszik.
8,9 km-re. Megvan a dobozka. Lássuk elölről a dolgokat. A rejtekhely fotók alapján egy kicsit zavarban vagyok. Kereszténysziget jellegzetes szász falu, Nagyszebentől 9 km-re fekszik és egy 16-dik században épített, gótikus erődtemplommal büszkélkedik.
12,7 km-re. Elindultam a csúcs fele, temészetesen libegővel. Az Oncesti csúcs a Szebeni havasok (Cindrel) hason nevű hegyének, 1720 m magas csúcsa.
12,8 km-re. Resinár Szebentol 12 km-re fekszik. Itt született Octavian Goga, román költo és politikus, valamint Emil Cioran, román filozófus.
14,9 km-re. Megtaláltuk. Megtaláltam a dobozt.
15,4 km-re. 1929-ben nyitotta meg kapuit a nagyszebeni Fiatalerdőben Románia első állatkertje. Először jártunk ebben a kicsi, de szép helyen fekvő állatkertben. Sajnos nincs már meg az állatkert és az Astra Néprajzi Múzeum közötti kapunál levö geodoboz. Az állatkert létrejöttét a Códon (Sadu) levő vízierőművet (az első Erdélyben) feljavitó Székely mérnök kezdeményezte, miután egy pár rókát fogott a közeli erdőben.
15,6 km-re. Kistorony egykor önálló település volt, ma Nagyszeben városának nyugati részéhez tartozik. Sok évvel ezelött voltam egyszer a kistoronyi evangélikus templomban. Csodálkoztam is rajta, hogy nincs még itt geodoboz. Erődtemplomának különlegessége, hogy a szász templomok közül egyedül ez készült kereszthajós kivitelben, valamint, hogy templomtornya kezdetben őrtoronyként szolgált.
15,7 km-re. 1428-ban, Mulenbecher Miklós plébánossága idején, Szent Mária tiszteletére szentelt, gótikus templomot építettek a falu közepén. A vár jegyszedőjénél érdeklődtünk a templomba való bejutás lehetőségéről és kaptunk egy telefonszámot, egy nagyon kedves szász hölgy engedett be. Kisdisznód, románul Cisnadioara, németül Michelsberg, Nagyszebentől 10 km-re délnyugatra, a Csindrel-hegység aljában fekszik.
15,7 km-re. A Fiatalerdő (Dumbrava Sibiului, Junge Wald) Nagyszeben város közigazgatási területén található, a park régóta a helyiek kedvenc sétálóhelye. Útban Paltinis fele, éjjel, nem hagyhattam ki ezt a rejtekhelyet. Elég későre érkeztünk meg a helyszinre, és már nem volt sok idő az éjszakai szaladó verseny elött. Mivel a máramarosi emlékműnél levő geodoboz eltűnt, egy újat helyeztem egy kicsit távolabb.
Kisdisznódi vár Kisdisznód 15,9 km-re. Kisdisznód (Cisnadioara, Michelsberg) csupán néhány kilométerre található Nagyszebentől. A kisdisznódi erődtemplomot 1223 körül építette Gocelinus magister,román stílusban. Megtaláltam a dobozt. Egyedi a templom építési stílusa. Már 7 lej a belépődíj.
16,5 km-re. Megtaláltam a dobozt, nedves füzettel. Az 1979-ben épített Rosen Garten menedékhely közelében levő erdő.
16,5 km-re. A mai Cindrel túrán megkerestem a Rozdesti-csúcson levő godobozt.
17,2 km-re. A park hangulata különös, a zenepavilonban nyáron rendszeresen koncerteket és előadásokat tartanak. A nagyszebeni Erlenpark (Erlen égerfa) az egyik legrégebbi park a mai Románia területén, 1856-ban hozták létre.
17,2 km-re. A település közepén, a Viza patak jobb partján, egy dombon áll a védőfalakkal övezett református vártemplom. A háromhajós, bazilika típusú templom építését valószínűleg 1240-ben kezdték meg, majd 1280 körül fejezték be. Egy hetet nyomtam le Vízaknán. Az a helyzet,hogy kertek vannak az oldalban,tehát vagy kell kerülni egy nagyott vagy átvágni a kerteken,ami eléggé rizikós messze idegenben. Információim szerint ezt a geodobozt tavaly szeptemberben találták meg utoljára.
17,4 km-re.
17,4 km-re. A Cód (Sadu) patakon a Berbécsnyak (Gatul Berbecului) szorosra épített duzzasztógát az ország egyik legrégebbi hidroenergetikai létesítménye. Az 1945-ös villamosítási terv szerint a Sadu V hidroenergetikai üzem Erdély központi részének kellett bíztosítsa az áramellátást.
17,7 km-re. Petőfi Sándor a szabadságharc idején Nagyszebenben is megszállt. Nem tudtam róla, hogy Szebenben van egy Petőfi Sándor park. Vasárnap reggel megkerestem (persze hogy nem kellett GPS) ezt a dobozkát. Én is szénaszoborként találtam leírást róla a neten, de valószínűleg helytelenül használják. Emlékére egy kis parkot neveztek el a városban.
17,8 km-re. Háromhajós román kori temploma építési idejét az 1260-as évekre teszik - korjelzőnek tekintik a karcsú magas tornyot és az alatta kiépített árkádos karzatot, melyet keresztboltozat fed. A vasárnapi "keresgélés" első rejtekhelye.
17,8 km-re. A vadászmúzeum Nagyszeben egyik fontos személyiségének nevét viseli.
18 km-re. Az eredeti (18811-1883) evangélikus (luteránus) templomot az összeomlás veszélye miatt lebontották, helyére épült a mostani evangélikus templom 1912-ben. Érdemes körülnézni odabent a könyves üzletben is. Bevallom nem nagyon szeretem az ilyen bújócskázós helyeket, de az esős időnek köszönhetően, nem jártak sokan az udvaron. Elég alkalmatlan pillanatban érkeztem a helyszínre. A Szent János (Johannis) templom a nagyszebeni Mitropoliei utcában áll.
18,3 km-re. Brukenthal-palota, ma muzeum, Épült 1778-1788-ban.
18,4 km-re. Nagyszeben Szászföld "fővárosa", 2007-ben Európa kulturális fővárosa volt. Látnivalói: az evangélikus templom, a Brukenthal Múzeum, a Várostorony, az Orsolya-rendi apácákhoz tartozó templom, a Franz Binder Egyetemes Néprajzi Múzeum, a Gyógyszerészeti Múzeum, az evangélikus püspöki székesegyház, a Történeti Múzeum. Az oldalon elsők vagyunk. Na végre egy megtalált doboz. Madarat tolláról, keresőt találatáról ismerheted meg.
18,4 km-re. Nagyszeben főterének északi oldalán áll a Szentháromság Római Katolikus Templom. Első alkalommal a legalkalmatlanabb pillanatban értem a helyszínre. Talan 3 szor vagy 4 szer is oda dugtam a kezem ahol a doboz volt, megis trekkingklub vette ki a helyerol. Mivel a templom alagsorába vezető bejáratot átalakították, és a geodoboz eltünt, új dobozt kellett helyezzek.
18,4 km-re. GPS nélkül nem találtuk volna meg. Érdekes, hogy mekkora a szintkülönbség a városban, ezt a hídról lehet jól észlelni. Nehezen találtam meg a dobozkát GPS nélkül. Románia első vashídja, amelyet 1859-ben állítottak fel, és amely biztosította a bejutást az Alsóvárosból a várba.
18,4 km-re. A Vár utca monotóniáját megtöri a három őrtorony, amelyek a harmadik várgyűrűhöz tartoztak. A tornyok, mármint kettő, teljesen fel van újítva. Nagyon jo rejtek. Megvan a dobozka. A nagyszebeni Vár utca menti várfal megőrizte 15-dik századi arculatát, amikor téglából építették újra és úttal látták el az őrszemek számára.
18,5 km-re. Nagydisznód központjában található a 13-dik században épített, középkori jellegű evangélikus erődtemplom - Értékei a szárnyasoltárán álló gótikus stílusú Madonna szobor, az oltár külső festett képei. Itt született Heltai Gáspár, a szász származású protestáns lelkész és nyomdász.

Szebenkákova románul - in limba romana: Biserica Sfantul Nicolae Fantanele


Történelmi-kulturális értékek - Szeben megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szebenkákova adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szeben megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Az Artmania rockfesztivál első estéjének koncertjei után, éjfél körül érkeztem a helyszínre. Szebenkákova falunak egy hurok formájú, viszonylag szűk főutcája van.
  • Ha az ember figyelmesen elovassa kiderül hogy 2 egymáshoz közel levö épületegyüttesröl van szó. Az elsö a Szent Orsolya templom és a mellette levö egykori kolostor (volt iskolaépület), látsd a képeket.
  • A koordinátak pontosak.
  • Nem is tudtam, hogy itt is van forras. Bar a vizet nem kostoltam, a dobozt megtalaltam.
  • A csíki dolgaim végeztével el szerettem volna menni a Lucs-tőzeglápba. Sajnos az előrejelzett eső meg is érkezett, ezért inkább hazafelé indultam.
  • Ez most a Haller vagy a Kálnoky kastély, mert az útmutató táblák szerint Kálnoky kastély. Viszont a dobozt nem sikerült megtalálnom, pedig volt időm és senki sem volt a környéken.
  • Át kellett verekedjük magunkat egy villanypásztoron, kétszer is, mig kiértünk a tetőre. A 14-dik stáció keresztje mellett egy valamire való vastag fa van, de a tövében nem találtam a dobozt.
  • A kaland folytatodik. Erdekes a kobe vesett evszamos tabla.
  • Egy gyönyörű őszi napon könnyedén, kb 4-5 percnyi keresgélés után találtuk meg. Köszönjük a rejtést.
  • Hazakerult a rejto a lehetosegek orszagabol :)) Sajnalom hogy laba kelt a kisbesztercei ladamnak :( Ha sikerul meg iden eljutnom oda, igerem ujratelepitem ha nem lesz tul nagy a ho. Koszonom az ellenorzest meg az informaciot.
  • Nagyon szep helyen van. Csak kicsit sok az esztena a kornyeken.
  • Bár már régóta tervezem ezt a rejtekhelyet megtalálni, és a doboz megjelenése előtt többször is jártam itt, csak most került rá sor. A Zernyesti szakadék felől közelítettem meg a hegységet, majd a Curmatura menedékház érintésével jutottam fel a gerincre.
  • Előbb megkerestem a mi dobozunkat, majd a másikat is. Az is a helyén volt, a leírásnak megfelelően, habár a kőre nem emlékszem.
  • Szokás szerint késve indultam neki. Lekéstem a reggelt, a delet, a délutánt, a szombatot, és a vasárnapot is.
  • Nem is olyan könnyü, plusz egy meglepetés.
  • Váradi tartozkodásom alatt, egy nosztalgikus séta keretében kaptam meg a geodobozt.
  • Nem volt könnyű, mert a fák miatt a vétel is nehézkes, és a meredek, vizes hegyoldalon sem könnyű szökelleni a fatörzsek, tuskók, aljnövényzet között.Kíváncsi vagyok, mikor jön rá valaki, hogy az egyébként látványosan kiépülő, és hatalmas forgalmú fogadóhelyen kitegyen egy táblát, hogy a tó körüli sétaút a kifolyási részen patakba torkollik, és azon átgázolva csak körülményesen lehet kikapaszkodni a parkolók felé?
  • A mai napra Erdőfüle és környékének a rejtéseit terveztem megkeresni, a csíkszentimrei Büdösfürdő felől Erdőfülére vezető úton érkeztem. Amíg az Aranyos-patak mentén egy rész csak terepjáróval, vagy terepesebb kocsival járható, addig a Kormos pataka mentén már végig aszfalt van.
  • Gyönyörű napsütéstben, tücskök dala kisért fel minket a várig. Szamóca és virág illat emlékeztette az érzékszerveinket, a természet nyujtotta szépségekre és izekre.
  • Két alkalommal is kerestem ezt a rejtekhelyet, mely (valahol) a gyulafehérvári vár Három erődítmény útvonala bejáratánál levő falban található. Az első alkalommal, tavaly júliusban, a turisztikai létesítményt őrző, korabeli ruhát viselő testőr miatt nem tudtam közel férkőzni a rejtekhelyhez.
  • Karácsony alkalmával négy kincskeresőnek vitt az angyal ünnepi geodobozt. A legtöbb kincsesládikó forma, a tiétek jobban megszemélyesített ajándékra sikeredett.
  • Megtalaltam a varfalban, a novenyek takarasaban, a geodobozt.
  • Egy kis séta a központban, na meg láda keresés. A geoládát könnyen megtáláltuk, csak oda kell nyúlni és kivenni.
  • Persze, hogy nem kell, mert 13 méternél közelebbit nem mutat, hanem csak kóvályog. A mutatásra is rájöttem, utólag.
  • Ez a doboz is kipipálva. Egy kitűnő hétvége megkoronázása volt a doboz megtalálása.
  • Helybéliként meglepődtem milyen szép rejtekhely is ez, aminek a közelében már többször is jártam, de nem tudtam a létezéséről. Eléggé benőtték a fák, bokrok alulról, nem túl szembetünő, de fentről gyönyörű kilátás nyílik a környékre.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Szebenkákova? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!