Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Sálfalvi szakadék

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Sálfalvi szakadék

A sálfalvi szakadék 15 hektáron védett terület, Sálfalva községtől 1 km-re található. Hossza 5-600 m, oldalfalainak magassága 6-25 m.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Sálfalvi szakadék felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Templom Csíkkozmás
Templom
A csavar kreatív ötletes szokatlan rejtés geodoboz geoláda
A csavar
Eső közeleg Pogány havas tető
Eső közeleg
24 Őrkő Sepsiszentgyörgy
24
A tábla Gyergyószentmiklós Szent Anna kápolna
A tábla
Templomudvar Göröcsfalva katolikus templom
Templomudvar

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Sálfalvi szakadék fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Sálfalvi szakadék!

A 1,14 km távolságra található, legközelebbi település, Salkó turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Sálfalvi szakadék közelében?
(részletek bejelentkezés után)
5,9 km-re.
9,5 km-re. Vúrpodnak 1332-ben plébániatemploma van. A templom maga régebbi, mint az első okleveles adat: 1230-ban építik román kori stílusban. Megtaláltam a dobozkát a háromszögben.
9,6 km-re. Temploma a XIV-dik század elején épült, egyhajós torony nélküli gótikus templom. A szélesebb hajóhoz az apszis szentélynégyszöggel kapcsolódik, s a többszög három oldalával záródik.
12,7 km-re. Be kell vallanom itt egy mulasztást, mert most jutott eszembe, ahogy olvastam a csipi bejegyzéseit, hogy mi is meglátogattuk a muzsnai templomot a nyáron a gyerekekkel. Mind a kétszer bent voltam a belső udvaron, és a templomban is. Itt már másodszor keresem hiába a geodobozt. Muzsna szép, titokzatos hangulatú erődtemploma a 15-dik században épült - Értékei a szentélyben levő gótikus faragványok és a festett karzat, a hálóboltozatos mennyezet és a faragott mintázatú belső oszlopok.
12,9 km-re. Nagybaromlak 5 km-re fekszik Kiskapustól, 14-dik században épült, faerkélyes, román stílusú toronnyal ellátott erődtemploma van. Értékei a rácsos ajtó, a szines faoltár és a szép csillagboltozat. Bár többször is próbálkoztam (a rejtés napján) és a közeli polgármesteri hivatalban biztosítottak, hogy hamarosan jön valaki, két óra várakozás után is, a templom zárva maradt számomra. Megtaláltam Nagybaromlakon a geoládát az út másik felén (szemben a templommal).
14,4 km-re. Rüsz falu szász temploma egy kis dombon áll. Megvan a dobozka. A templom nagyon tetszett. Értékei a karzat festett kazettái, valamint a templom különálló, megdőlt tornya.
16,2 km-re. A XIII-dik században is lehetett elődje, mivel a szász telepítés ekkor már megtörtént ezen a tájon. A kiírt telefonszámon nem vették fel a kagylót, így hát a mellékutcából, a kerítés végénél beszöktünk. Sajnos nem kaptam meg a geodobozt. A templom szentélyében az 1453-as évszám egy későbbi építkezés befejezését jelzi, stíluselemei alapján a templom eredetét az előző századra kell tenni.
16,5 km-re. Egy 1414-es évi oklevélből kitűnik, hogy a templom, amelynek ekkor Miklós volt a papja, Mindenszentek tiszteletére volt szentelve. A templom legkésőbb az 1300-as évek elején készült, az átmeneti (román-gótikus) kor idején, egyhajósnak épült.
16,6 km-re. A szelindeki vár 1765-ben készült. Ma már csak látványos falmaradványait láthatjuk, egy gótikus templom falrészleteit, és egy óratorony köveit. A várba sajnos aznap sehogy sem tudtunk bejutni, de majd legközelebb. Miután a támfal építésen sikeresen túljutottunk fejenként 3 lejért bejutottunk a várba. A látvány nagyon szép volt.
17,5 km-re. Nem találtam meg geodobozt, csak a köfalat, az esetleges rejtekkel. Holcmány Nagyszebentől 25 km-re fekszik - 13-dik századi erődtemplomának értékei a bejárati kapu, a rajta levő festett szoboralakokkal, valamint a 250-300 éves működő óraszerkezet.
17,8 km-re. 17,9 km-re.
18,1 km-re. A torony nyugati falán levő késő román kori féldombormű egy püspököt ábrázol, a másikon oroszlán, amint emberforma alakot nyel le; a gonosz lelket szemlélteti. Talán sikerül így is egy picit felhívni a templomra a figyelmet. Kár a templomért, be van törve a kapu, döl össze sok minden. Szászújfalu templomának tornya a nagydisznódihoz hasonló, alatta a félköríves kapu befalazva maradt meg.
18,2 km-re. Az Oltmelléki hegysor területén fekvő Veresmart falutól keleti irányba emelkedő 561 m magas Várhegyen találjuk avárat. A községből földút vezet a Várhegy irányába, áthalad a Veresmart-patakon, majd keleti irányba fordulva a Várhegy alá kanyarodik. Miután elhagytam a falut kimentem a kocsival a domb alá.
18,4 km-re. A Küküllőközi dombvidék területén, a Nagyekemezői-patak mellett fekszik Nagyekemező község. A falu fölött nyugatra emelkedő Burgberg 416 m-es csúcsán találjuk a középkori vár nyomait.
18,4 km-re. A falutól nyugatra eső dombon magyar földvár volt. Az első templom vagy elpusztul vagy kicsinynek bizonyul, mert újnak ad helyet.
18,6 km-re. A templom kívülről szépen felújítva, a torony még várat magára.
19,3 km-re. A templom valóban román kori csarnoktemplom volt, legkésőbb a XIII-dik század végéről. 1317-ben Mária-temploma van - a templom és plébánia azonban sokkal régibb, mert az első Szeben vidéki telepítések közé tartozik, az 1200-as évekből.
19,8 km-re.
20,3 km-re. A vágy forrása - Medgyes. A hely elég jól megközelíthető gépkocsival is, így a forrás már csak egy rövid sétával elérhető. Megtaláltam a geodobozt. Megtaláltuk, és jót ittunk a forrásból.
20,7 km-re. Szentágota Medgyestől 37 km-re délkeletre, Segesvártól 41 km-re délnyugatra, Nagyszebentől 60 km-re északkeletre, a Királyföldön, a Hortobágy két partján fekszik. Végre új aszfalton lehet végigmenni a városon. A templom teljes renoválás alatt van. A napokban az elmaradt, moderálásra váró bejegyzésekkel foglalkoztam. Románia földrajzi középpontjához legközelebb fekvő város.
20,7 km-re. Az első Szeben vidéki települések közé tartozik, s így legkésőbb a XIII-dik század elején temploma is van. A templom is korábbi korra utal, mivel román kori és román stílusjegyeit meg is őrizte. Kár hogy nem sikerült bejutni a falon belülre.
21,1 km-re. 1332-ben plébániatemploma van, papja - ekkor feltűnő neve is templomáról tanúskodik - a templom sokkal régibb, mert Kürpöd az 1200 előtti Szeben vidéki települések közé tartozik. A Mária tiszteletére szentelt templom korát stíluselemei alapján a XIII-dik század elejére teszik. Itt sem lehetett bejutni a templomba.
21,4 km-re. A herr profesor egy zseni volt. Szebeni születésű, szász származású német fizikus, az űrkutatás egyik úttörője - emlékére felállított rakéta emlékmű - Medgyes észak-keleti bejáratánál.
21,5 km-re. Itt Erdély egyik legnagyobb és legszebb szász templomerődje emelkedik. Kerekparturam elso napjanak vegallomasa Berethalom volt. Mar kesö bejuttni, de kivülröl is szep. Köszönöm. Berethalom Medgyestől keletre, körülbelül 18 km távolságra található régiszász település.
22,1 km-re. A XIII-dik századtól temploma van, amelyet Mária Magdolna tiszteletére szenteltek. Ezt a ládát 2012 január 2. Csak egy kicsit szemetes a környek. Megtaláltuk maradevel közösen. Ez megegyezik azzal a ténnyel, hogy Baráthelyt és a környező falvakat a tatárjárás után telepítették és a telepítés után kétségtelenül hamarosan templomot is építettek.
22,6 km-re. A XVIII-dik században lutheránus anyaegyház, és a század elején is az. Itt bizony rengeteg lehetőség van a doboz helyének. Szajnos nem jott ossze, pedig nagyon rahajtottam. 1238-ig székelyek lakják, középkori katolikus hívei a reformáció során lutheránusok lesznek, a templommal együtt.
22,7 km-re. Szenterzsébet (románul Gusteriţa, németül Hammersdorf) régebb önálló szász falu volt, 1950 óta Nagyszebenhez tartozik. Az Artmania rockfesztivál ürügyén érkeztem Nagyszebenbe, este 6 órakor. Mivel a geodoboz eltünt, újat kellett tenni egy kicsivel közelebb a toronyhoz. Mivel a régi ládát betemette a föld, új ládát helyeztem el, kicsivel távolabb. A település a város északkeleti részén található, a Szeben (Cibin) folyón túl.
22,9 km-re. 1332-ben plébániatemploma van, papja - a templom legalább egy évszázaddal régebbi, mivel a falu az 1200 előtti telepítések korából való - a mai templom a XIII-dik századi bazilikális templom utóda. A román kori bazilikának félköríves szentélye volt, amelyet a XV-dik század végén a szentély fölé épített toronnyal erődítettek, falait megkettőzve.
22,9 km-re. Nagyszeben Szenterzsébet nevű városrészében található, a Malinului (Zselnicemeggy) utca 19 szám alatt. A Bolt háza egy 1857-ben épült régi ház, mely még őrzi az eredeti formáját.
23,3 km-re. 1302-ben Castenholz, 1339-ben Castenholez, 1409-ben Castenhalez néven jelentkezik az oklevelekben. Megvan a doboz.
23,8 km-re. Mai temploma a XV-dik század első negyedéből való késő gótikus alkotás - egyhajós, torony nélküli templomok mintájára épült. Megtaláltam ezt a dobozt is. Szebenből tartottam hazafelé, és csak Baráthelyen vettem észre, hogy nem tértem le idejében Medgyesnél. A templom zárva volt. Darlac templomát megelőzte egy a XIII-XIV-dik század fordulóján épült templom.
24,5 km-re. Nagyszebenben, a Lazaret negyedben levő Acélmunkások (Otelarilor) utcában, 40 fa lombkoronáját kocka alakúra alakítják ki. Hasonló megoldást alkalmaztak már az országban, a nagyváradi Zöldfa utcában.
24,8 km-re. Szakadát temploma a XIII-dik századi Szeben környéki tornyos háromhajós bazilikák típusához tartozik, a XIII-dik század első évtizedeiben épült. A templomot ismertem, jártam már a toronyban is (most is nyitva volt). A három hajó közül csak a főhajó maradt meg, az oldalhajókat lebontották.

Sálfalvi szakadék románul - in limba romana: Canionul Mihaileni


Természeti értékek - Szeben megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Sálfalvi szakadék adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szeben megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Talán nem a legjobb módját választottam a szakadék megközelítésének. Ugyanis a közelbe érve, egy vizes, mocsaras árterületen kellett átjutnom.
  • A szakadék bejárása után megtaláltam én is, ugyanazt a fát a bejárattól balra, de doboz nélkül.
  • Könnyű rejtekhely, nem nehéz a megközelítése, jó út, még télen is. Kár, hogy köd volt, pedig az előrejelzés napos időt ígért, ezért is indultam el.
  • Krassó-Szörény Geotábor A Krassó-Szörényi túra összegzése. Sajnos nagyon hamar eltelt ez a mini vakáció. De összegezve a dolgokat ez a rövid idő alatt is nagyon sok szép helyet kerestünk fel és egy sikeres túrát zártunk.
  • Pedig minden lehetséges lyukat végigkutattam.
  • De mi az, hogy a megjelenés előtt megtalálni, egy igazi jedi mester, mint állítólag a trekkingklub, már a bejelentés előtt meg kéne találjon minden új rejtést.
  • Nem lépcsőre, hanem egy ráadás létrára gondoltam. Én személy szerint minél kevesebb betont és vasat szeretnék látni a hegyeinkben.
  • Megvan a doboz.
  • Ugyanaz a tura alkalmabol mint az Omulnal. Itt is megismetlodne a szuzessegi allapot?
  • Hat igen, a bejutas egy keveset nehezkes volt. De osztan ment miutan lepengettunk fejenkent 3 penzt.
  • Nemcsak a vízesés szép, hanem az odáig vezető út is szép. A zöld moha mindent beborított, és ebben a zöld moha szőnyegben rengeteg gombát láttunk.
  • Meg sem probáltam keresni, a nagy hó miatt.De egy szép napot töltöttem a tónál.
  • Az a gyanúm, hogy a láda valahol a sánc felett van az oldalban, ahová most nem lehet felmenni. Teljes építőtelep az egész várudvar, de az a gyanúm, hogy szép lesz.
  • A helyiek szerint nics regi temeto, mi azert megtalaltuk. Erdekesek a regi fa keresztek.
  • Kar, hogy a vonat nem koptatja a sineket.
  • Megint érdemtelenül kapom a pontot.
  • Ha jól értettem akkor a helyszínen két emlékmű van, egymáshoz közel, a milleniumi és a világháborús emlékmű. Azt már észrevettem, hogy többen keverik a rejtekhely és a rejtek fogalmát.
  • A Gropsoarele-Zákány gerinc felől érkeztünk a helyszínre, miután elhaladtunk a közelben levő két krematórium mellett. Sötét felhők szálltak át fölöttünk, és bár felettünk nem, a közelben dörgött az ég.
  • Nemrég vaskorlátot erősítettek a Magyarok hídjának befejezetlen betonhídjára, valamint egy fából ácsolt híd segíti az átkelést a Kis-Békás-patakán. Idáig elég körölményes volt az átjutás, hiszen át kellett gázolni a gyakran megáradt patakon.
  • A harmadik Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozón résztvevőkkel együtt kerstük meg ezt a ládát.
  • Az abban az időben, az alagűtnál dolgozó olasz kőművesek által, Erzsébet királynő emlékére emelt, azóta tönkretett emlékműről, a Lóvészi alagútnál olvashatsz. Oda tölthetsz fel képeket, ha készítettél.
  • Ha már itt voltunk, nagyon szerettem volna becserkészni az Asztalkőt is, de nem sikerült. Ősszel visszatérünk.
  • Amint megtudtam, hogy megjelent ez az új rejtekhely a sepsiszentgyörgyi református templomnál, azonnal nekiláttam a készülődésnek. Kinéztem a menetrendből a vonatokat Sepsiszentgyörgy felé, rohantam az állomásra, megvettem a jegyet az elsőosztályra.
  • Sajnos a zuhogo eso megnehezitette a lada kereseset, es fel kellett adni. De a barlangot se sikerult annyira bejarni mint szerettuk volna, igy lesz meg alkalom a ladat is megtalalni.
  • Nagyon sötétedett mire ideértem. Ez még nem lett volna gond, de gps nélkül kellett keresnem.
  • Tudtam, hogy efféle "hullámok" lesznek, pedig sohase jártam itt, csupán elképzeltem látatlanban, hogy mégis mi lehet egy sípálya tetején. :) Mivel több, mint egy óra előnyünk volt a 13 órás szintidőhöz képest, megengedhettük magunknak ezt a kis kitérőt (a túra egyébként a kék kereszt jelzésen folytatódott tovább, Szentegyháza irányába).

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Sálfalvi szakadék? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!