Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Pócstelke dombjai

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Pócstelke dombjai..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Pócstelke dombjai felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Szikla 1 Vártető
Szikla 1
Benne Segesvár Schullertreppe falépcső
Benne
A bánya vendéglőjének étlapja Parajd sóbánya
A bánya vendéglőjének étlapja
Keresés 1 Szolcsvai búvópatak barlangja
Keresés 1
A tábor egy része
A tábor egy része
Valaki elhagyta a sapkáját Rava patak homokkő képződmény
Valaki elhagyta a sapkáját

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Pócstelke dombjai fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Pócstelke dombjai!

A 1,72 km távolságra található, legközelebbi település, Pócstelke turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Volt városháza Nagysink Volt városháza, XVIII-dik századi középület - Nagysink.
Többször is átutaztam már a városon, kocsival áthajtva a főutcán, és a sok felújított épületet látva mindig az volt az érzésem, hogy Torda egy szép, rendezett, gondozott város. Szerencsére az említett látogatok a jobb oldali támpillér tövét látogatják inkább, nekik ez előnyösebb. Miután egy részeg alak továbbállott, meglett a dobozka. A tordai katolikus templom az ótordai plébánia területén épült, a főtér északi részén, eredeti stílusa alapján építési korát a XV-dik századra teszik.
A helyszínhez közeledve egy tábla hívja fel a figyelmet az út mellett található műemlékre. Erdekes egy kis fatemlomocska. Akkora a fű a templom körül, hogy alig látszik ki belőle a templom. 1842-ből van először említés görög katolikus hívekről, fatemplommal a falu végén.
Megtaláltam a geodobozt. A hely elég jól megközelíthető gépkocsival is, így a forrás már csak egy rövid sétával elérhető. A vágy forrása - Medgyes.
Parasztvár Szászkézd A XIV-dik században egy vár épül a Szászkézdtól északnyugatra fekvő hegyen, védelmét hét torony tette erősebbé. Mivel erőst szemerkélt az eső, megpróbáltam minél jobban megközelíteni a várat kocsival.
Marossárpatak egyik műemléke a Teleki-kripta, amely a 19-dik század első éveiben épült, ide temették egykor a sárpataki Teleki család halottjait. Késő délután indultam, néhány közeli rejtekhelyet felkeresni. A dobozt sajnos nem találtuk meg, a leírás szerinti repedést vagy valami hasonlót találtunk, de abban nem volt meg.
1256-ban Moys, 1344-ben Moyus, 1450-ben Mayos néven jelentkezik a forrásokban.
Az észak-déli irányban hosszan elnyúló falu északi végétől keletre, körülbelül 2,5 km távolságban. A Lúc patak mellett fekszik Bátos község - a 751 m magas Burgberg nevű hegyen találjuk az ovális alaprajzú 12-dik századi vár jól látható sáncait.
Alsószolcsvától körülbelül 3 km-re, Borrév felé az Aranyos völgyében egy vízesés hívja fel magára a figyelmet. Érdekes az átvezetett víz, mint ötlet, csak nem értem, hogy mi az értelme. Majdnem két év után jelentem be, hogy megtaláltam a fakir által itt elrejtett geodobozt. A vízesés és a mésztufa is szép, csak a parkolót "feldíszítették" egy szívvel, egy medvével, egy fedeles csorgóval.
Egy darabig a patakot követjük, majd az út kitér a meder mellől és meredeken halad az erdőben. A Thoroczkay vár alól kék sáv vezet a Szilas-patak völgyébe.
A középkori ujrafelhasználáskor körben egy földsáncot alakították ki, ez az építkezés a 13-dik század második felére tehető. Fehéregyházától 3 km-re délre lévő 400 m magas hegyen középkori vár nyomai találhatók - itt először az őskorban vagy a dák korszakban építettek ki egy erődítményt.
A segesvári vár Csizmadiák Tornya 1521-ben épült, 1676-ban tűzvész pusztította, a jelenlegi formáját az 1681-es helyreállítás alkalmával kapta.
1319-ben Beryteluka, 1503-ban pedig Berecztelke néven jelentkezik az okiratokban.
Petőfi Sándor mellszobra a segesvári vár északkeleti sarkában, a Csizmadiák tornya és a Szent József római katolikus templom közötti kis parkban található.
1334-ben Sarov minorként említik a források, majd 1438-ban Sarmas, 1467-ben Oláh Sármás, 1483-ban Sarmas néven.
A segesvári Szent József római katolikus templom 1896-ban épült, a lebontott domonkos apácák templomának helyén. A katedrális 1983-ban leégett, majd újraépítették 1984-ben, neoklasszikus és eklektikus stílusban.
A Kiskacsák tere a Tímár-torony és az Ónművesek tornya közelében található, melyek várfolyosóval vannak összekötve. A téren található a segesvári területi evangélikus konzisztórium épülete is.
Középkori lakói katolikusok voltak, két templommal - későbbi adat nem szól sem templomáról, sem egykori katolikus lakóiról, vagy azok utódairól a reformáció utáni időkből, mivel a XVI-dik században mindkét település puszta: Pusztaszakál 1519-ben, görög-keletieket telepítenek.
Szabadidő programok és tevékenységek családok és gyerekek számára.
A korondi madárkertben közel 40 faj található - 5 fajta páva, 12 fajta fácán, 5 fajta galamb, fogoly- és papagájfajok, vízimadarak, vadludak és kacsák, és dísztyúkok.
Büdöskútfő-fürdő Kőhalom Több mint százötven évvel ezelőtt népszerű fürdőt létesítettek itt. A kőhalmi várhegy lábánál a múltban sós-kénes forrás fakadt.
Nagy pártfogója volt a kereszténységnek, a marosvásárhelyi Vártemplom tornya az ő anyagi hozzájárulásával épült. Hunyadi János a tizenötödik századi történelem meghatározó alakja, 1446-tól hat éven át a Magyar Királyság kormányzója volt.
Szép impozáns épület. A keresdi Bethlen kastély geodobozát áthelyeztem, újra kereshető. Segesvártól nem messze, Keresd falu közepén, egy domb tetején található az egykor gyönyörű, ma már romlásnak indult erdélyi reneszánsz várkastély. Keresd falu közepén, egy dombon áll a Bethlen család 16-17-dik században épült kastélya.
Református templom Rugonfalva A falu csupán 2 km-re fekszik Székelykeresztúrtól és 5 km-re Siménfalva községközponttól. Épp istentisztelet volt, ezért a templomba nem tudtunk bemenni, de legalább nem voltak sokan a templomudvaron. Esélyem sem volt a geodoboz keresésén "dolgozni", mivel a harangozó bácsi végig ott volt mellettem. Örvendek, hogy sikerült egy kicsit megdolgoztassalak.
A gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyház egy háromhajós katedrális, melyet egy 11-dik században épült templom helyén emeltek a 13-dik század elején, román stílusban. Zenei aláfestésként (valamivel korábban) fülgyönyörködtető, ámde sajnos érthetetlen, latin nyelvű egyházi énekeket hallhattunk, míg egy lány gyakorolt, hátat fordítva a látogatóknak. Három napot töltöttem Gyulafehérváron s már a legelején első dolgom volt megkeresni a székesegyházban elrejtett dobozt. Jólesett elsőnek megtalálni ezt a rejtekhelyet.
Előlem is elmenekült ez a doboz. A dobozt kicseréltük Benjáminnal. Gps nélkül is könnyű volt megtalálni az utolsó hullámot is. A Kápolna utcai forrás a 4 számu házzal szemben található.
Nagybaromlak 5 km-re fekszik Kiskapustól, 14-dik században épült, faerkélyes, román stílusú toronnyal ellátott erődtemploma van. Bár többször is próbálkoztam (a rejtés napján) és a közeli polgármesteri hivatalban biztosítottak, hogy hamarosan jön valaki, két óra várakozás után is, a templom zárva maradt számomra. Sajnos nem sikerült bejutni a falon belülre. Megtaláltam Nagybaromlakon a geoládát az út másik felén (szemben a templommal).
Almakerék falu délkeleti szélén, közvetlenül az utolsó házak fölé emelkedo kis dombteton állhatott Almakerék vára. Rusu szerint eredete a XIII-XIV-dik századra teheto, felszínén régészeti kutatásra eddig még nem került sor.
A Hili-odú történetét Réthi Lajos írja le 1862-ben. Hili magyarpeterdi szolgalegény volt, 1860-ban, húsvét alkalmával a hegytetőről leereszkedett a dúsan zöldelő borsfenyő bokrokhoz.
Köszönöm a ceruzát. Emlékezetes lesz akkor nektek az aznapi kirándulás. A Kalonda-tetőn levő doboz megtalálása után, útban a szencsedi nárciszmezők felé rejtettük ezt a dobozt. Farkaslaka határában, a Kalonda-tetőn még sokan foglalkoznak faszénégetéssel.
Nagy-Szombatfalvi-nyereg, románul Fereastra Mare a Sambetei.
Ótordáról Újtordára a kolozsvári úton menet körülbelül félúton áll a szerény megjelenésű, nem túl nagy méretű ferences kolostor. Az együttes lényegében két épületből, a templomból és a szentélyhez derékszögben csatlakozó kolostori lakóépületből áll.
Itt tartották 1618-ban az unitárius zsinatot, 1640-től a reformátusoké. Erdőszentgyörgy református temploma gótikus, a 13-14-dik század fordulóján épült.
1645-ben Magyarbölkény a neve. 1453-ban villa Belken néven jelentkezik az oklevelekben.
Három hektáros területen mintegy 2000 növényfajt ültettek a Sapientia-EMTE marosvásárhelyi kampuszának környékére. Ez az első rejtekhely, amelyet édesanyámmal együtt keresek meg. Köszönöm. Ez furcsa, mert én oda tettem vissza, ahol találtam.
Parkjában lipicai lovakat tenyésztenek. Alsószombatfalván található az egykori Brukenthal-kastély, mely kivülről elég jó, benn leromlott állapotban van.
Jobbágytelke közigazgatásilag Székelyhodoshoz tartozik. A hatalmas tuják takarásában feltűnésmentesen meg lehet keresni a geodobozt.
Entz Géza közlése szerint a régi templom szemöldökkövén az 1496-os évszám volt olvasható. Az este vettem észre, hogy megjelent ez a rejtekhely.

Természeti értékek - Szeben megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Pócstelke dombjai adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szeben megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Örök nyugalom és békés õz. Sajnos nem volt nalam leiras. Nem is emlekeztem pontosan, mivel reggel sietve indultam, es megegyezett idore Vasarhelyre kellett erjek.
  • Gratulálok a sikeres túráért. Az általatok megtalált doboz csak a com-on van bejelentve, annak tényleg kék a fedele.
  • Sötét-patak völgye Megértettem. Köszönöm az információt. Föleg a térképnézőnek örvendek nagyon, mert nekem óriási segítséget jelentett.
  • Hunárka - Rétyi Nyír Hiper-szuper jedi mester szint. Ez igen találat. Egy jedi mester bújjon el melletted.
  • 50 diákkal kirándultunk ma a Hargitán. Miután kipancsolták magukat a vízesés alatt, hátramaradtunk két kolléganőmmel és az otthon kinyomtatott rejtekfotó alapján nagyon hamar megtaláltuk a kincses dobozt.
  • A koordinátákat kijavítottam. A szöveges segítség változott?
  • Miután egész nap a Gyergyói EKE ládasorozatát kerestük. A kápolna előtt egy szerelmespár üldögélt, így nem volt könnyű feltűnés nélkül keresgélni.
  • A templomot sajnos nem találtuk nyitva. Kár, hogy egy ilyen szép építmény ennyire el van hanyagolva, másképp tetszett.
  • Miután átvergődtem a sűrű cserjésen, jöttem rá, hogy járható ösvény is vezet fel a kilátóhoz. Érdemes ezt választani.
  • Válaszoltam neked mihelyt megkaptam az e-mailt (szerdán). De lehet még nem olvastad el az üzenetet.
  • Tetszett a falu. Minden olyan csendes és nyugodt volt.
  • Igen, mi is nehez szivvel hagytuk ott a kis grafit ceruzat, amibol otthon 50 drb van. :) Megprobaltunk belerakni a kis palackba egy ermet, de nem sikerult.
  • Az utóbbi 10 évben vadregényes hely volt, majd 2018 körül nekiálltak bontani. 2020-ra elkészült az olimpiai méretű CSM úszómedence, amit huzavona és guvid után végül használatba is adtak.
  • Szerintunk ez a hely megerdemli a dobozkat.
  • Amikor a dobozt rejtettem, fél órát töltöttem a temetőben, keresve a megfelelő helyet. A kapuig nem mentem előre, de a temető feléig igen, és nem láttam kutyát.
  • Pósa-hegy Nagyboldogasszony-kápolnája - Csíkszentgyörgy Csíkszentgyörgy. Sajnos, nem fertem at a kerites alatt. De Krisztike bebujt, s csak hult helyet talalta a doboznak.
  • Megtaláltuk ezt a ládát.
  • Gyönyörű havas táj fogadott. Egy darabig autóval, majd gyalog mentünk a kőig, arcunkba fújta a havat a szél.
  • Elég rejtélyes rejtés. Kinyitottam a templomkaput, behatoltam a szentföldre, áskálódtam, vájkálódtam, de nem jártam sikerrel.
  • Ebédkészítés közben kerestük meg a ládát. A láda rendben van, a bejegyzést megtettük.
  • Megtaláltuk a geodobozt a földön. Gondoltuk, hogy teszünk bele füzetet és egyéb kelléket, de el volt törve, ezért kicseréltük.
  • Nahat, hogy meg ilyen forras is letezik Felso-Haromszeken, nem is gondoltam volna. Koszonhetoen a rejtonek most mar ez is a tarsolyomban van.
  • Május másodika volt, kint esett az eső. Eszem ágában sem volt, hogy túrázni menjek.
  • Kissé megkésve, de eljött az idő, hogy ezeket a rejtéseket is bejelentsem, sajnos hamarabb nem sikerült időt szakítanom rá. A rejtők napja alkalmából rejtettem el ezt a pet előformát.
  • Megtaláltuk a különleges ablakkereteket. Érdekes régi építészeti emlék.
  • Huha, nem szokom a 2014-et :)Azert olyan a szine, mert ezek gyartasi hibas PET eloformak. Van egy baratom, kinek uditogyara van, ok fujjak az eloformabol palackokat, ha nincs elege felhevulve a gep, akkor lesz ilyen.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Pócstelke dombjai? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!