Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Oncesti-csúcs

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Oncesti-csúcs

Az Oncesti csúcs a Szebeni havasok (Cindrel) hason nevű hegyének, 1720 m magas csúcsa.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Oncesti-csúcs felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Felhők birodalma Fiastető kilátó
Felhők birodalma
Nyergestető emlékmű Hősök sírja Nyerges-tető emlékmű
Nyergestető emlékmű
A templom
A templom
Jégkoloncok 5 Pogány-havas
Jégkoloncok 5
Betonplatform Mikháza tájoló kilátó
Betonplatform
A kő felé Jézus lábnyoma Gyergyócsomafalva
A kő felé

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Oncesti-csúcs fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Oncesti-csúcs!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 1,75 km távolságra található, legközelebbi település, Szebenjuharos turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Retyezát-hegység északi lábánál húzódó Hátszegi-medence déli szélén, a Szálláspatak vize mellett fekszik Malajesd község. Ott voltam a rejtésnél.
Evangélikus templom Vérd A templom valóban román kori csarnoktemplom volt, legkésőbb a XIII-dik század végéről. 1317-ben Mária-temploma van - a templom és plébánia azonban sokkal régibb, mert az első Szeben vidéki telepítések közé tartozik, az 1200-as évekből.
Az 1704 március 16-án a Rákóczi-féle szabadságharc idején elesett 30 kollégiumi diák emlékére 1896-ban állított emlékmű a nagyenyedi városi parkban található, magas lombos fák árnyékában. Ez a doboz sem a méretéről híres.
A Galcescu-katlanból a Plescoaia-nyeregbe, egy piros háromszöggel jelzett ösvény vezet a Tavak kéményén keresztül. Az ösvény nem ajánlott rossz időben, csúszós, kőtörmelékes.
Ez a fotósok paradicsoma, a Fundatura Ponorului nevű falu. Fégyér faluból indulva, egy körülbelül 11 km hosszú kavicsos úton juthatunk el Románia egyik legfestőibb helyére.
Zöld domb Felsőporumbák A Zöld domb panzió egyedi hely, az erdő közepén található.
Erődített evangélikus templom Lesses
A gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyház egy háromhajós katedrális, melyet egy 11-dik században épült templom helyén emeltek a 13-dik század elején, román stílusban. Zenei aláfestésként (valamivel korábban) fülgyönyörködtető, ámde sajnos érthetetlen, latin nyelvű egyházi énekeket hallhattunk, míg egy lány gyakorolt, hátat fordítva a látogatóknak. Három napot töltöttem Gyulafehérváron s már a legelején első dolgom volt megkeresni a székesegyházban elrejtett dobozt. Jólesett elsőnek megtalálni ezt a rejtekhelyet.
A Fogarasi-havasokban található 2544 méteres Moldoveanu-csúcs Románia legmagasabb pontja. Szeptember 6-án bukkantam rá, első megtalálóként. Egy jo Podragu menedekhazas ejszaka utan indulva, a sotetben fejlampak fenyeivel, mar a napfelkeltet a Fogaras gerincen ertuk. Fogarasi gerinctúránk 3-dik napján találtam meg, koordináták nélkül.
A Csindrel-hegység (Szebeni havasok) egy hegycsoport, a Déli-Kárpátokban, a Páring-hegység csoportjának észak-keleti részén. Mivel a láda akkor még nem volt ott, a találat kimaradt. Sotetben erkeztunk a csucsra, sajnos a felhos ido miatt nagyon gyenge kilatas volt.
Nagyszebentől nyugatra, 15 km-re távolságra fekszik Orlát község. Hogy itt volt-e valaha Szebenvár? Igen, ezen a helyen állt a Szebenvár, olvasd el a rejtekhely nagyon részletes leírását.
Felsőporumbák falu területén található a Tündérek völgye Agyagkastély, egy magánkezdeményezés, mely 2014 márciusában indult. Ott jártunk tegnap, és a csodálkozástól tátva maradt a szánk. Szabályaink értelmében csak akkor jár pont, ha a kincskereső geodobozt is keresett. Inkább furcsa de azért érdekes "kastély".
Bányászati Múzeum, első SAR székház 1920 - Nicolae Balcescu utca 2.
Református templom Algyógy A református templom, egy régi, lebontott református templom helyén, a harmincas években épült. Torony nélküli, egytermes, gótikus alaprajzi jellegű épület.
Középkori plébániatemploma, amely ma is áll, a XIV-dik századból származik, tehát feltételez egy előbbi templomot. Jó hogy a segítő információt nem adják kéz alatt. Ezt sem sikerült megtalálnom, pedig kerestem, de nem leltem. A fallal körülzárt templom ódon hangulata lenyűgöző.
Evangélikus templom Felek
Nyugodt víz forrás és nyereg Fogarasi-havasok A Nyugodt víz-nyereg és forrás (Apa Cumpanita) a Fogarasokban található, a Tatár-csúcs (1888 m) után az első nyereg, kelet felé.
Függesztett menedékhely Páreng-hegység 1982-ben építette egy dévai turistacsoport, a fenyőerdő és a törpefenyők határánál. A Függesztett menedékhely, románul Refugiul Agatat, egy 4 m magas sziklára épített menedékkunyhó.
Az 1850 m magas Badea-csúcsról feltérhetünk a 2074 m magas, füves Kis-Páringra. A Kis-Páring-csúcsot kihagyva, az alatt és attól délre, kelet felé indulva lehet haladni a Nagy-Páring-csúcs felé vezető túraösvényen.
Petrozsény irányából, a Maleja-völgyből indulva, a Badea-csúcsról kapaszkodhatunk ki ide. A Kis-Páring egy füves csúcs, mely 2074 m magasságban helyezkedik el.
1238-ig székelyek lakják, középkori katolikus hívei a reformáció során lutheránusok lesznek, a templommal együtt. Szajnos nem jott ossze, pedig nagyon rahajtottam.
Nagyon látványos, hasonlít a Corcoaia-szoroshoz. Több alkalommal jártam már a Banica-szorosban, ezúttal kimondottan a geodobozt megkeresni. A körülbelül 250 m hosszú Banica-szoros a Merisori-hágó közelében található, nem messze a Boli-barlangtól.
A Bolt háza egy 1857-ben épült régi ház, mely még őrzi az eredeti formáját. Nagyszeben Szenterzsébet nevű városrészében található, a Malinului (Zselnicemeggy) utca 19 szám alatt.
Gyergyó (György) hídja-tó, románul Lacul Podu Giurgiului.
A tó vize kövek alatt vezet el a Rosiile-patakba, mely miután összefolyik a Gheres-patakkal, a Kicsi-Zsíl nevet veszi fel. A Zanoaga Stanei nevű tó 1924 m tengerszint feletti magasságban található, víztükre 0,6 hektár felületű.
Caltun-kapu Fogarasi-havasok Caltun-kapu, magyarul kiejtve Kölcún-kapu.
A település közepén, a Viza patak jobb partján, egy dombon áll a védőfalakkal övezett református vártemplom. Egy hetet nyomtam le Vízaknán. Az a helyzet,hogy kertek vannak az oldalban,tehát vagy kell kerülni egy nagyott vagy átvágni a kerteken,ami eléggé rizikós messze idegenben. Információim szerint ezt a geodobozt tavaly szeptemberben találták meg utoljára.
Felsőszálláspataktól mindössze néhány kilométerre délre, a Paros-patak mellett fekvő község két részből áll - az északra eső Parosból, és a hozzá 2,8 km-re délre fekvő Pesteréből. Pestere egykor erődített barlangját Parospestere határában kereshetjük fel.
1313-ban plébániatemploma van, papja - a templom építési idejét régebbre teszik, a XII-XIII-dik század fordulójára, a román kori templomok közé tartozik, háromhajós, pilléres bazilika volt. A tatárjárás lerombolta - ma csak a főhajó pillérsora és a torony falazata eredeti, a tornyot viszont a tatárjárás után, a XIII-dik század második felében építették.
A templom kívülről szépen felújítva, a torony még várat magára.
A mai Cindrel túrán megkerestem a Rozdesti-csúcson levő godobozt.
Érdekes, hogy mekkora a szintkülönbség a városban, ezt a hídról lehet jól észlelni. Nehezen találtam meg a dobozkát GPS nélkül. GPS nélkül nem találtuk volna meg. Románia első vashídja, amelyet 1859-ben állítottak fel, és amely biztosította a bejutást az Alsóvárosból a várba.
1332-ben plébániatemploma van, papja - a templom legalább egy évszázaddal régebbi, mivel a falu az 1200 előtti telepítések korából való - a mai templom a XIII-dik századi bazilikális templom utóda. A román kori bazilikának félköríves szentélye volt, amelyet a XV-dik század végén a szentély fölé épített toronnyal erődítettek, falait megkettőzve.
A Fogarasi-havasok északnyugati lábánál, az Olt lapályán, a délkeletről jövő Feleki (Nagy) patak mellett fekszik Felek község. A falu határában található középkori vár a Várhegy 846 m magas csúcsán, a Fogarasi-havasok fő-gerincének előterében magasodik.
A Fogarasi havasok gerincen talalhato 2175 m magassagban, minden gerincvandor erinti csak lehet, hogy nem tudja. A Sarkanykapu ahogyan a turistairodalom elnevezte, nem mas mint az Arpas-nyeregben talalhat Arpas-kapu.

Természeti értékek - Szeben megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Oncesti-csúcs adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szeben megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Elindultam a csúcs fele, temészetesen libegővel. Hogy időt nyerjek, és mivel egy külön élmény, amint a szél ide-oda libegteti a széket a levegőben.
  • A Szarkakotol nem kanyarodtam vissza Udvarhelyre, hanem felkerestem Homorodremetet, es kellemesen csalodtam, mert egy kihalofelben levo Isten hata mogotti eldugott apro falu helyett, amire szamitottam, aranylag egy mozgalmas kis telepulesre ertem. A portakon latszott, hogy van elet, az udvarokon autokat lehetett latni, meg epitkezes is folyt egy helyen.
  • Ha már itt jártunk, ellenőriztem az itt elrejtett geodobozt. A helyén van, a rejtek rendben.
  • A régi kápolna az igazi történelmi hely. Úgy tudom a legenda szerint itt őrizték Jézus koporsóját.
  • Udv mindenkinek, megtalaltam az elso dobozomat (szuzdoboz) Csiksomlyon a Baratok Feredojenel. Nagyon tetszik a jatek, remelem egyre tobb dobozt sikerul majd megtalalni.
  • 2000-et nyert a cigány :).
  • Regi tervem volt megkeresni ezt a dobozt es megnezni alaposabban a sziklat a Marosban. Amig volt autom szamtalanszor elmentem mellette, anelkul hogy megalljak es megkeressem.
  • Remélem elnyerte tetszésedet, még ha sikertelen volt a keresés is. Ha legközelebb Erdélyben járok, pótolom a ládát.
  • Látom belejöttél a kerékpározásba, csak gratulálni tudok. Vártam már, hogy valaki keresse fel a Szeles vészét is, sejtettem azt is , hogy ki lesz az első megtaláló, csak attól tartottam, hogy nem lesznek elég pontosak a koordináták, és anélkűl nehéz megtalálni.
  • Kesztyűt kell vinni. Nem vicc, mi kesztyű nélkül oldottuk meg az ügyet de elég durva érzés volt.
  • Igazán szép ez a félreeső hely. Egy turistacsoporttal egyszerre érkeztünk ezért nagyon igyekeztünk a doboz megtalálásával, mielőtt ellepik a helyet.
  • A VI FerBit alkalmával.Kösz a rejtést,DomsziP.
  • Itt sem sikerült megtalálnom a dobozt, hogy aztán hazaérve lássam a képeken, hogy nem voltam eléggé kitartó, mert ha jobban emlékeztem volna, meg tudtam volna találni. A templom udvarára itt sem sikerült bejutnom, így csak messziről láttam, hogy a templom nyugati oldalán freskók vannak.
  • Hazafelé Udvarhelyröl benéztem megint az agyagfalvi emlékmühöz. Eddig nem kaptam meg, de most sikeresen megtaláltam a dobozt is.
  • Kellemes kis pihenot iktattam itt be.
  • Megtaláltam. Még érdemes elmenni a templomhoz , ha nem lehet bemenni, akkor is körül lehet járni, sok régi sírkő van mellette.
  • A régi dobozt már megtaláltam. Nem tudom, hogy jár-e pont az újért is.
  • A Nyergestetőről Kászonújfalu fele az út mentén “Több mint gyógyvíz cukorbetegeknek. A víz rendszeres használata ivókúra formájában segít a cukorbetegség leküzdésében.
  • Dobogtató - Csobotfalva Hatványozottan megérte. Ezért a dobozkáért hatványozottan megérte másodszor is összevegyülni a porral, pókhálóval. :) Nagymamám mesélte, hogy annak idején, gyerekként "dobogtatónak" nevezték ezt a lépcsőt, mert - miután átkeltek a Csomortánt és Csobotfalvát elválasztó dombon - itt jártak hittan órára a csobotfalvi paphoz.
  • Torony van, eső nincs, villám nincs, kapu itt is zárva. Ehhez se férünk ma hozzá, hát akkor gyerünk tovább oda, ahol nyitott kapukat döngethetünk.
  • Rejtéskor azok az őzlábgombák még csak dobverők voltak, de én sem szedtem le őket mert sietnem kellet haza. Most viszont szívesen elmennék a jeddi erdőbe gombászni.
  • Kellett egy kis idő, amíg a bekerített telkek között meg tudtuk közelíteni a forrást. De a rejtekhez nem tudtunk odamenni, mert kerítésen belül van és sajnos a tulajdonosok is éppen majálisoztak.
  • A másnap vizsgázó fiatal kolléga kíséretében matattuk a sötétben a bunker falait, de meglett. Innen - persze kintről - szinte látszik a közeli rejtek a hídnál.
  • Mivel a láda akkor még nem volt ott, a találat kimaradt.
  • Hétfőn, június 22-én felkerestük a Bálványosvárat. Az ernoe által elhelyezett ideiglenes dobozt a helyén és jó állapotban találtuk.
  • Na ez aztán a meglepetés. Erre ugyan nem számítotunk, pedig sokszor elmentünk a Várhegy alatt- felfele a gyönyörű völgyben.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Oncesti-csúcs? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!