Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Negoveanu gyüjtőtó

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Negoveanu gyüjtőtó

A Cód (Sadu) patakon a Berbécsnyak (Gatul Berbecului) szorosra épített duzzasztógát az ország egyik legrégebbi hidroenergetikai létesítménye. Az 1945-ös villamosítási terv szerint a Sadu V hidroenergetikai üzem Erdély központi részének kellett bíztosítsa az áramellátást.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Negoveanu gyüjtőtó felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A gyilokjáró
A gyilokjáró
Fedett pihenőhely Cekend-tető forrás
Fedett pihenőhely
Juhok az árnyékban Szebenvár Cibinburg Orlát
Juhok az árnyékban
Útvonal a várhoz Szacsva vára
Útvonal a várhoz
Szegény ember Deltája Segesvár Serkes-tó
Szegény ember Deltája
A sátortábor madártávlatból
A sátortábor madártávlatból

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Negoveanu gyüjtőtó fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Negoveanu gyüjtőtó!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 6,27 km távolságra található, legközelebbi település, Szebenjuharos turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Vereskő várának romjai Bosoród községtől délkeletre 7 km-re, Lunkánytól körülbelül 3 km-re, egy 823 m magas sziklás csúcson állnak. Már a dákok idején is fontos erődítmény állt itt, mely aKudzsiri-havasok szívében fekvő fővárosba, Sarmizegetusa Regiába vezető utat vigyázta.
A három hajó közül csak a főhajó maradt meg, az oldalhajókat lebontották. A templomot ismertem, jártam már a toronyban is (most is nyitva volt). Szakadát temploma a XIII-dik századi Szeben környéki tornyos háromhajós bazilikák típusához tartozik, a XIII-dik század első évtizedeiben épült.
Katolikus Templom Nagyszeben A doboz valóban az egyik pinceablakban volt, de abban, ahova a koordináták mutattak. Talan 3 szor vagy 4 szer is oda dugtam a kezem ahol a doboz volt, megis trekkingklub vette ki a helyerol. Első alkalommal a legalkalmatlanabb pillanatban értem a helyszínre. Nagyszeben főterének északi oldalán áll a Szentháromság Római Katolikus Templom.
A 0,62 hektáros Zöld-tó a Sztojnica-csúcstól kelet-északkelet felé található. A tavacska víztükre a Szlivej-hegygerinc északi aljában, a sziklás törmelék és a morénagátak között csillog.
Sajnos nem sikerült bejutni a falon belülre. Bár többször is próbálkoztam (a rejtés napján) és a közeli polgármesteri hivatalban biztosítottak, hogy hamarosan jön valaki, két óra várakozás után is, a templom zárva maradt számomra. Nagybaromlak 5 km-re fekszik Kiskapustól, 14-dik században épült, faerkélyes, román stílusú toronnyal ellátott erődtemploma van.
Fogarasi gerinctúránk negyedik napján találtam meg. Boér Imre vagyok Kolozsvárról. A Zerge-nyeregbe mentem el a ládától egy pár méterre. A Zerge-nyereg fontos turisztikai csomópont, innen lehet továbbmenni a Fogarasok gerincének keleti része felé.
Cód vára Visszafelé több ösvényt is találtunk a településrész irányába, ezeken a gerincet követve lehet várhoz feljutni. A várat a Códhoz tartozó Tocile településrészrőlközelítettük meg a Tocile Mare patakot követő erdőgazdasági úton, majd az erdőben a völgyből kimásztunk a gerincre (nem könnyű).
Aki járt már a Hét Létra-vízesésnél, értékelni fogja ezt a kiépített kanyont - hiszen sokkal hosszabb, szebb, és látványosabb, mint a Nagykő-havasban található Hét Létra. A Sztán völgye a Vidraru-tó közelében, attól dél-nyugatra, a Fruntii hegységben található, ez utóbbi hegység a Fogarasi havasok része.
Mivel a szakemberek az első települések közé sorolják, bizonyos, hogy már egy évszázaddal előbb volt temploma. De mivel a rejtek kívül van, nem volt semmiféle akadály megkapni az üvegecskét. Hiába kerülgettük a várfalat, sehol nem találtunk egy elérhetőséget kifüggesztve.
Tótfalud dél-nyugati részén indul az a földút, melyen dél, dél-nyugati irányba haladva, megkerüljük a várhegyet. Felérve a legelő gerincére, az út tovább halad az erdőben, de már dél-keleti irányban.
A Szebeni-havasok Resinári hegysorának keleti végében, az északról érkező Szeben folyó és a nyugatról jövő Cód patak találkozásánál fekszik Nagytalmács falu. Remélem az egerek nem a dobozban voltak :-). Megtaláltam a dobozt es 2 egeret. A doboz rendben, egerek nem voltak.
Kereszténysziget jellegzetes szász falu, Nagyszebentől 9 km-re fekszik és egy 16-dik században épített, gótikus erődtemplommal büszkélkedik. Megvan a dobozka. Lássuk elölről a dolgokat. A pet előformában nem volt játszótérre utaló címke?
Gyönyörű kilátás. Az új útnak köszönhetően olyan helyek lettek elérhetőek az átlagember számára is, amelyekért máskor sokat kellett gyalogolni. Csodalatos a kilatas es az egesz hago. Hétköznapra terveztük a látogatást, és így volt jó.
Érdemes körülnézni odabent a könyves üzletben is. Bevallom nem nagyon szeretem az ilyen bújócskázós helyeket, de az esős időnek köszönhetően, nem jártak sokan az udvaron. Elég alkalmatlan pillanatban érkeztem a helyszínre. A Szent János (Johannis) templom a nagyszebeni Mitropoliei utcában áll.
A hely átalakult. Megkerestem a Vöröstorony mellett levö temetöben a radupuscarciuc által (aug.
Oasa-tó A tó vízét a Galceag földalatti vízerőmű hasznosítja. Az Oasa-tó a legnagyobb mesterséges vízgyűjtő tó a Sebes völgyében.
Ma már beomlottan, nyitottan tátong az ég felé a második világháború utáni évektől. Borosbenedek egykori gótikus temploma a falu feletti magaslaton az elmúlással küszködik.
A Vidál-tó a Galcescu-tó fölött található a Galcescu-katlanban, 1987 méteres magasságban. Felülete 0,59 hektár, mélysége 3,6 m.
Az Arany-hegy Piski (Simeria) közelében van, a Déváról Szászsebesre vezető ut mellett emelkedik. Miután a Piski Dendrológiai Parkban egy darabig hiába kerestem az ott elrejtett geoládát, sikerélménnyel ez a rejtekhely szolgált. Útban az Arany-hegy felé felfedeztük, hogy a Dévát kerülő autópálya 10 kilométere járható. Könnyen meglett az Arany hegy kincse.
Munkások kaszinója Petrozsény Munkások kaszinója, 1925 - Grivita Rosie utca 38 szám, Petrozsény.
A geodoboz nem (annyira) fontos. Nem volt nálam doboz, hogy a közelben levö érdekes helyekre rejtsek valamit.
Guraró (románul Gura Raului, németül Auendorf) egy község Szeben megyében, a Szebeni-Hegyalja tájegységben. Megvan a dobozka. A Szeben folyó mellett, a Csindrel-hegységtől északra, 550 méterrel a tengerszint felett fekszik.
Doamnei-nyereg, magyarul A hölgy hegynyerge.
A Hosszú-tó a Rosiile-tó mellett, attól nyugatra található. A tó mellett vezet el az a túraösvény, mely a Mundra-tó mellett elhaladva, a Grujú-nyeregnél ér ki a főgerincre.
Gemanarea-nyereg, magyarul kiejtve Dzsemönárea. A Sztojnica- és a Gemanarea-csúcsok között található, az előbbitől délre.
Tetejéről szép kilátás nyílik nyugati irányban a Zsil völgyére, keleti irányban pedig a Nagy-Páreng-csúcsra, illetve számos gleccsertóra. Csak azt bántam meg, hogy nem vittem sílécet. A petrozsényi sítelep fölé magasodó hegyes Carja-csúcs, a maga 2405 méteres magasságával, a Páreng-hegység negyedik legmagasabb pontja.
A domborműves emlékoszlop azt a helyet jelölte meg, ahol Bem altábornagy 1849 február 9-én győzelmet aratott az őt üldöző osztrák csapatok felett. A csata a Sztrigy folyón átvezető piski hídnál zajlott le. Magát a templomot megtaláltam.
Zeykfalva látnivalója a 13-dik században épült román és gótikus stílusú temploma, melyet szép és értékes freskók borítanak.
Kerc a Fogarast Nagyszebennel összekötő főút közelében, az Olt partján, terül el. Kercen még augusztusban voltam, de akkor nem tudtam, hogy szerepel a rejtekhely listán. A kolostor romjai között éppen a Kronenfest folyt.
Művelődési Ház, egykori Mircea herceg-rendelőintézet 1925.
A templomot a falu birtokosai, az Apafiak építették Szűz Mária tiszteletére a 13-dik században. Először Henrik nevű plébánosa kapcsán említik 1289-ben, majd 1317-1320 között a pápai tizedjegyzék részére készült számadásban is szerepel. Aki arrafelé jár ne hagyja ki, csodálatos templom a védművekkel együtt.

Természeti értékek - Szeben megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Negoveanu gyüjtőtó adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szeben megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Ember küzdj és bízva bízzál, akkor is ha a kapu zárva.
  • Mivel itt volt foglalva a szállás, normális, hogy megtaláltam a falut. Az igazság, hogy nem egy nagy dobás a helység.
  • Azt hiszem, az utepitok seprik ki allandoan a dobozt. Ha befejezodik az utaszkodas ujratelepitjuk.
  • Dobogtató - Csobotfalva Kilátás. A rejtekhely közeléből nagyon szép kilátás nyílik Felcsíkra.
  • A rejtekhely a Földön lenne. Mondjuk Székelyföldön.
  • Teréziánum - Nagyszeben Teréziánumi Sarlós Boldogasszony templom. A Nagyszeben-külvárosi plébániatemplom, melyet Mária Terézia alapított, 1767–1781 között épült és Batthyány Ignác erdélyi püspök szentelte fel. A templom és a mellette levő árvaház egy épületegyüttest alkotnak, amely elött található Mária Terézia mellszobra.
  • Mindhiába kerestük a dobozt. Sokszor járunk errefele, talán mégeegyszer megpróbáljuk.
  • Csepp, csepp, ez az a lassú víz, ami partot mos. Vagy az lent kanyarog a völgyben, és ugyancsak nagy kanyarokat mosott az idők során?
  • A ma esti biciklitúráról hazafelé tartva, miután két geodobozt is sikeresen megtaláltam, Csíkszentkirályon haladtam keresztül. Egy adott pillanatban egy látványos kapura lettem figyelmes, mely kissé bennebb esik a főúttól, így többé-kevésbé rejtve van az ott elhaladók figyelmetlen szemei elől.
  • Nincs szándékomban védeni a román katonákat. De valószínűleg parancsra cselekedtek.
  • Biciklikkel felpakolt autókkal érkeztünk a helyszínre. Lekéstük a szalmakalap fesztivált, mint megtudtuk.
  • Végre..
  • A templom zárva. Elmentünk a helyi információs irodába (a könyvtárba), a kocsmába, de ott sem tudtak segíteni.
  • Hunyady-kastély - Kéthely Sáripusztai üres kastély. Kéthely környékén jártam, a Somogyszentpálon lévő varjaskéri román kori templomrom mellett ezt a helyet néztem meg. Közvetlen a közút mellett van, viszont körbe van kerítve és nem megközelíthető maga az épület.
  • A dobozt nem sikerült megtalálnom. Egy, a leírásnak megfelelő rejteket találtam, az emlékmű mögötti dombocskán van egy lyukas kő, talán zászlórúd volt benne.
  • Csodalatosan szep narciszmezoket talaltunk a Pokollazon. Termeszetesen punkosdi rozsat is talaltunk a rejtek kozeleben.
  • Na ez aztán a sebesség. Gyorsak voltatok a javából.
  • Csak geodoboz volt benne.
  • Sikerült bejutnom a templomba is. Éppen keresztelőre készülődtek, úgyhogy nyitva volt.
  • Ma rejtettem egy geodobozt a Fügeváránál, mely jelenleg andezitbánya. Majd megkerestem a Kormos-kő sziklaablakának rejtését.
  • Ez igy van, a templomocska a regi kokeresztekkel nagyon erdekes volt. Legyen minel tobb ilyen, de nem elhanyagolva.
  • Szép a domboldal, a székelykapuk, fent az emlékmű. A geoláda egy eldugottabb, de sajnos WC-nek használt helyen van.
  • Tavaly telen rengeteget kerestem ezt a dobozt, de sikertelenul. Az idei rejtekhelytalalkozo alkalmaval, ha nem is konnyen, de sikerult megtalalnom.
  • Mindamellett, hogy az út jeges volt, mi a nap simogató sugaraiban kezdtük el a kapaszkodást a Havasgáldi szoros meredek oldalában, az ismeretlen felé.Mivel először voltam ezen a részen, lassan mentem, hogy tudjam megcsodálni a természet csodáit.
  • A Reztető felől, Székelyszentkirályon keresztül érkeztem Oroszhegyre. A faluban "Kilátó" feliratú táblácskák segítik a tájékozódást.
  • A templom kapuja sajnos zárva volt. A csatornát láttam, de elérhetetlen volt.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Negoveanu gyüjtőtó? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!