Scurtu-nyereg Páreng-hegység A 2203 m magas Scurtu-csúcs mellett, a 2111 m-en található Scurtu-nyeregnél gyönyörű kilátás nyílik a Kicsi-Zsíl (Jiet-patak) völgye felé. Itt tér le a Mija-tó (ejtsd Mizsa) felé a túraösvény.
Lajta-csúcs Fogarasi-havasok Miután megkerestük az Urdele-hágó mellett a Királyok útja geodobozt, elsétáltunk a Dengheru-csúcsra. Az Urdele-hágó közelében a Transalpina-ról leágazó, Papusa-csúcs felé vezető út mellett található a 2084 m magas Dengheru-csúcs.
Nagy-Szombatfalvi-nyereg, románul Fereastra Mare a Sambetei.
A település közepén, a Viza patak jobb partján, egy dombon áll a védőfalakkal övezett református vártemplom. Egy hetet nyomtam le Vízaknán. Az a helyzet,hogy kertek vannak az oldalban,tehát vagy kell kerülni egy nagyott vagy átvágni a kerteken,ami eléggé rizikós messze idegenben. Információim szerint ezt a geodobozt tavaly szeptemberben találták meg utoljára.
Református templom Magyarherepe A falu életterének módszeres leszűkítésével, a hivatalok, helyi iskola, orvosi ellátás elköltöztetésével a lakosság igen gyors ütemben tűnt el Herepéről. Az egykor népes település Ceausescu hírhedt falurombolási projektjének esett áldozatul.
Szabók bástyája Segesvár A segesvári vár északnyugati oldalában található Szabók bástyája a XIV-dik században épült. Az 1676-dik évi tűzvész alkalmával elpusztult a felső része.
A geodoboz nem (annyira) fontos. Nem volt nálam doboz, hogy a közelben levö érdekes helyekre rejtsek valamit.
A Küküllőközi dombvidék területén, a Nagyekemezői-patak mellett fekszik Nagyekemező község. A falu fölött nyugatra emelkedő Burgberg 416 m-es csúcsán találjuk a középkori vár nyomait.
Segesvári és környékbeli kézművesek szerszámai, gépei és berendezései vannak itt kiállítva. A segesvári Céhek háza múzeum a Torony (Turnului) utca 1 szám alatt található.
A fehér amurokhoz-tavak Erzsébetváros Az erzsébetvárosi örmény katolikus templomtól Kund felé tartva, nem hagyhattuk ki az Erzsébetváros közelében levő tavakat sem. Közös megegyezés alapján fakir rejtett az Erzsébetváros közelében található tavaknál. Tele-tele volt az út leparkolt gépkocsikkal.
Kereszténysziget jellegzetes szász falu, Nagyszebentől 9 km-re fekszik és egy 16-dik században épített, gótikus erődtemplommal büszkélkedik. Megvan a dobozka. A rejtekhely fotók alapján egy kicsit zavarban vagyok. A pet előformában nem volt játszótérre utaló címke?
Evangélikus templom Szásznagyvesszős Ló-patak-forrás, románul Izvorul Paraul Calului.
Nagy Vista-csúcs Fogarasi-havasok Felek vára A Fogarasi-havasok északnyugati lábánál, az Olt lapályán, a délkeletről jövő Feleki (Nagy) patak mellett fekszik Felek község. A falu határában található középkori vár a Várhegy 846 m magas csúcsán, a Fogarasi-havasok fő-gerincének előterében magasodik.
Rudolfshütte Páreng-hegység Rudolfshütte, vagy Carja-menedékhely, egy kőből összetákolt menedékkunyhó. A 2185 m magasan található Kecske-nyeregből egy meredek, csúszós, köves ösvény kapaszkodik ki a 2405 m-en található Carja-csúcsra.
Resinár Itt született Octavian Goga, román költo és politikus, valamint Emil Cioran, román filozófus. Resinár Szebentol 12 km-re fekszik.
Szuru-nyereg, románul Saua Suru.
1317-ben Mária-temploma van - a templom és plébánia azonban sokkal régibb, mert az első Szeben vidéki telepítések közé tartozik, az 1200-as évekből. A templom valóban román kori csarnoktemplom volt, legkésőbb a XIII-dik század végéről.
Csodálkoztam is rajta, hogy nincs még itt geodoboz. Sok évvel ezelött voltam egyszer a kistoronyi evangélikus templomban. Kistorony egykor önálló település volt, ma Nagyszeben városának nyugati részéhez tartozik.
Paltin-nyereg Fogarasi-havasok Talán sikerül így is egy picit felhívni a templomra a figyelmet. Kár a templomért, be van törve a kapu, döl össze sok minden. Szászújfalu templomának tornya a nagydisznódihoz hasonló, alatta a félköríves kapu befalazva maradt meg.
A Ponor-rét, melyet az Isten tenyere néven is emlegetnek, a Kudzsiri-havasok Gradistea Muncelului-Cioclovina Nemzeti Parkjában található. Köszönet a játékvezetőnek, tőle hallottam először erről az ízlésemnek megfelelő helyről.
Medrea-ház, Kolostor(Manastirii)-utca 10 szám, MS-II-m-B-15915. Kolping-ház Segesvár.
Volt városháza, XVIII-dik századi középület - Nagysink.
Az Oltmelléki hegysor területén fekvő Veresmart falutól keleti irányba emelkedő 561 m magas Várhegyen találjuk avárat. Miután elhagytam a falut kimentem a kocsival a domb alá. A községből földút vezet a Várhegy irányába, áthalad a Veresmart-patakon, majd keleti irányba fordulva a Várhegy alá kanyarodik.
Rozdesti-csúcs Szebeni-havasok A mai Cindrel túrán megkerestem a Rozdesti-csúcson levő godobozt.
1861-ben, Zaharia Boiu ebben a házban nyitotta meg, a segesvári vár első román iskoláját.
A Nagy-Páring-csúcstól keletre található első magaslat, tengerszint felett 2345 m-en. Grujú-csúcs, románul Varful Gruiu (Gruiul).
A szakadék bejárása után megtaláltam én is, ugyanazt a fát a bejárattól balra, de doboz nélkül. Talán nem a legjobb módját választottam a szakadék megközelítésének. A sálfalvi szakadék 15 hektáron védett terület, Sálfalva községtől 1 km-re található.
A segesvári várhegy temploma mellett még ma is látható egy boltozott alagút kezdete, amely végső szükségben kimenekülő utat biztosított az ostromlott várból. Közvetlenül a Segesvár felé vezető régi úton, a város Marosvásárhely, illetve Medgyes felőli bejáratánál, a mai zsidó temető mellett, áll egy jelentéktelennek tűnő, 6 méter magas, hétszögletű, zsindellyel fedett tornyocska. A Kőképnél lévő geodoboz a helyén van és meg lehet keresni. Egy kis keresés után megtaláltam.