Nagyon sötétedett mire ideértem. Vacsoraztunk, azelott geodobozt talaltunk. A segesvári vár falain belül található középkori várnegyed a Világörökség részét képezi.
1910-ben a Sándor János utcából a Chilf Lipót féle telek mellett a Kövesdombra vezető utca, 1912-ben Dugonics Titusz utca, majd Új utca. A ma déli korcsolyázás után, korai volt még hazamenni. Miután értesültem róla, hogy a Rákóczi-lépcső, majd a Hangya-lépcső után, a Malomkő utca lépcsőit is kifestették, kibicikliztem a helyszínre. A doboz nagyon jo helyen van, jo rejtes.
A patak betéved a hegyek közé; ennek fennebb kitáguló völgyébe fekszik a két Dobó (alsó és felső) és Vágás. Most Vágás az anyamegye, régen megfordítva Dobó volt.
Fatemplom Káposztásszentmiklós 1842-ből van először említés görög katolikus hívekről, fatemplommal a falu végén. Akkora a fű a templom körül, hogy alig látszik ki belőle a templom. Erdekes egy kis fatemlomocska. Hazafele tartva.
Curmatura-menedékház A Curmatura menedékház a Kis-Királykő lábánál található. Hát kezet mostam alaposan, felfele menet is, lefele is, de a doboz nem került elő. Jól szétnéztem, de fogalmam sincs hol lehet a doboz.
Apóka-csúcs, régi osztrák térképen Musuleata, románul Mosuleata és Varful Mosuletei.
A katedrális 1983-ban leégett, majd újraépítették 1984-ben, neoklasszikus és eklektikus stílusban. A segesvári Szent József római katolikus templom 1896-ban épült, a lebontott domonkos apácák templomának helyén.
Találkozás háza Zágor Az 1794-ben épült papilakot és az egykori tanári lakásokat 2007-2008 között részben újjáépítették és felújították. Johann Bretz hagyatékának segítségével felépült a Találkozás háza, németül Haus der Begegnung, román fordításban Casa Prieteniei (Barátság háza).
Evangélikus templom Lemnek A XIII-dik században már itt vannak a szász telepesek, akik templom nélkül nem maradhattak. 1507-ben és 1698-ban templomépítésre segélyeket gyűjtenek.
Teleki Téka Marosvásárhely A marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár az elmúlt századok európai könyvkultúrájának egyik leggazdagabb erdélyi gyűjtőhelye. Több mint kétszázezer kötetével enciklopédikus tudománytár, bibliofil ritkaságok őrzője. A cipőfűzős módszer nagyon jól működött.
Székelykocsárd Kocsárdról a hagyomány azt tartja, hogy hajdan a Rosszpatak völgyében és temploma tőle jobbra, az Aranyos felé eső fennsíkon feküdt. Nem volt nehéz rátalálnom erre a helyre hiszen itt lakom, és tudok rola pár dolgot. Sor került Székelykocsárd oldalának az összeállítására is.
Roman S-ház - Szűcsök (románul Cojocarilor) utca 2 szám, Segesvár.
Mild-ház Segesvár A XVII-dik század közepén ő építtette a fedett Diáklépcsőt és a Csizmadiák tornya melletti bástyát. Az épületen levő felirat szerint, ebben a házban lakott Johann Both polgármester.
A helyszínre érkezve már az alsó kapun beléptem a templomkertbe. Belépni csak alázatosan lehet, mert alacsony a kapu. A templom mai napig megőrzött stílusjegyei is erre a korra utalnak, román és gótikus vegyesen.
Az irodalmi adatok szerint, az 1720-ban alapított Oroszlán-patika volt Segesvár első patikája. A 18-dik század első felében három patika működött Segesváron - a Korona- (Apotheke zur Krone), az Oroszlán- (Apotheke zum Löwen), és a Sas-patika (Apotheke zum Adler).
Berevoiescu-menedékhely, állítólag használhatatlan.
Breite Öregtölgyes Segesvárttól délnyugatra levő dombtetőn helyezkedik el a Breite Öregtölgyes Természetvédelmi Terület, egy szépen megőrzött legelőerdő, makkoserdő, számos többévszázados tölgyfával. Nem olvastam el figyelmesen a leírást. Tetszett nagyon a Segesvár melletti tölgyes. A dobozt ki kellett bányászni az odúból, be volt ágyazódva a törmelékbe.
Körösfői Kriesch Aladár szecessziós stílusú, 1913-ban készült, mozaik kompozíciója a marosvásárhelyi Kultúrpalota főhomlokzatán látható. A dicsőségesen trónoló Hungária allegorikus alakját mutatja be, történelmi és allegorikus szereplők társaságában.
A vadászmúzeum Nagyszeben egyik fontos személyiségének nevét viseli.
Egy keveset keson teszem fel, ami mar a multe. Végül a technikát sem kellett segítségül hívnom, mert megtaláltam pusztán a (meg)érzéseimre hagyatkozva.
Negoveanu gyüjtőtó A Cód (Sadu) patakon a Berbécsnyak (Gatul Berbecului) szorosra épített duzzasztógát az ország egyik legrégebbi hidroenergetikai létesítménye. Az 1945-ös villamosítási terv szerint a Sadu V hidroenergetikai üzem Erdély központi részének kellett bíztosítsa az áramellátást.
Székelycsóka a Nyárád és a Kis-Küküllő közti dombvidék alsó részén fekszik, a Töm patak völgyének széles részén. Cserefalva felől, Kisgörgény falun keresztül érkeztem Székelycsókára. Tettem egy új dobozt a székelycsókai templomhoz, a réginek hűlt helyét látva. Mivel BabBerci újrarejtette a székelycsókai eltűnt geodobozát, illetve pontosította a László István síremlék segítő információját, elhatároztam, hogy újra próbálkozom, és újra bejárom a nemrég már egyszer megtett útvonalat.
Szelindek vára A szelindeki vár 1765-ben készült. A várba sajnos aznap sehogy sem tudtunk bejutni, de majd legközelebb. Miután a támfal építésen sikeresen túljutottunk fejenként 3 lejért bejutottunk a várba. A látvány nagyon szép volt.
Barock Marosvásárhely A Barock kávézó egy marosvásárhelyi, főtéri bár, melynek bejárata nem közvetlenül a Rózsák terére, hanem az épület alatti átjáróra nyílik.
Feketehalom tavai A facsonkot nem találtam meg, helyette viszont voltak kövek.
Evangélikus templom Küküllőmagyarós A Küküllőközi dombvidék területén, a Magyarós-patak mentén fekszik Küküllőmagyarós helység - középkori templomáról nem rendelkezünk okleveles említéssel. A korábbi templomból származik a torony - ezt a templomot a 16-dik században átépítették.
Református templom Balavásár Helyette az 1970-es években a régitől nyugatra új templomot építenek. Temploma a két világháború között megcsúszott, megrepedezett, veszélyessége miatt nem lehetett használni.
Egykori marosludasi községháza.
Podragu tavak Fogarasi-havasok A Podragu menedekhaz (2136 m) fontos kiindulasi pont mindazok szamara, akik a Fogaras gerincen szeretnenek turazni. De ugyanakkor kierve a Podragu nyeregbe (2307 m), es innen kovetve a fogerincen halado piros savot, a 2527 m-es Nagy-Vista csucsot erintve, majd innen D-i iranyba, egy eles gerincen ugy körülbelül 450 m utan feljuthatunk az orszag tetejere, a 2544 m-es Moldoveanu piramisara.
Marosvásárhelyt a Bodoni utcán keresztül hagytam el. Rég nem voltam kincskeresésen.
Fundul Bandei (magyarul kiejtve Fundul Bündéj) nyereg.
A székelykocsárdi ortodox fatemplomot a Szentlélek Eljövetelének tiszteletére szentelték. Babbercival kerestük a templomat. 1723-ban épült, belsejét Popa Nicolae festette 1810-ben.
Ennélfogva a templomépítés is legkésőbb a XIII-dik század elején megtörténhetett. A helység szász telepítését a legkorábbi Szeben vidéki telepítések idejére teszik, az 1200-as évek előttire, körülbelül 1150-től kezdődően.
Magura Galbinarea Tobbszor jartam mar itt is es nem lehetett kihagyni ezt a csodalatos kis hegyseget sem. Szikrazo feher sziklafalak, pasztorszallasok elszortan a gyephavason, no meg a sok kutya nyaron. A keresztet gondolom a rozsdás színe miatt nem láttuk, de azért nekivágtunk a szikla megmászásának.
Petőfi Sándor a szabadságharc idején Nagyszebenben is megszállt. Nem tudtam róla, hogy Szebenben van egy Petőfi Sándor park. Persze, hogy nem kell, mert 13 méternél közelebbit nem mutat, hanem csak kóvályog. Én is szénaszoborként találtam leírást róla a neten, de valószínűleg helytelenül használják.
Tenyleg forgalmas hely, eleg sok idobe kerult meddig sikerult visszatenni a
dobozt. A víz még folyik, de a környéke borzalmas. Elég nagy a forgalom a csorgónál. Ennél a helyszínnél, nem tudtam eldönteni, hogy nevezzem-e gyászosnak, vagy sem, mert sajnos a környék nem túl kellemes, majd ti eldöntitek.
Kellner-ház Segesvár A segesvári vár Csizmadiák Tornya 1521-ben épült, 1676-ban tűzvész pusztította, a jelenlegi formáját az 1681-es helyreállítás alkalmával kapta.
Bojca község a Szebeni-havasok főágának keleti végében, a Vöröstoronyi-szoros északi felében, az észak-keletről érkező és itt délre forduló Olt jobb partján fekszik. Megtaláltuk. Kétszer is kerestük a ládát, de sajnos eltünt.