Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Felek vára

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Felek vára

A Fogarasi-havasok északnyugati lábánál, az Olt lapályán, a délkeletről jövő Feleki (Nagy) patak mellett fekszik Felek község. A falu határában található középkori vár a Várhegy 846 m magas csúcsán, a Fogarasi-havasok fő-gerincének előterében magasodik.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Felek vára felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Torony Csicsó vára
Torony
Ellenfényben
Ellenfényben
Déli torony 1 Thoroczkay vár
Déli torony 1
Sziklaszoros 2 Pásztor-kő
Sziklaszoros 2
Elhagyott épület Remeteiszoros
Elhagyott épület
Volt forrás nincs forrás
Volt forrás nincs forrás

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Felek vára fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Felek vára!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 4,84 km távolságra található, legközelebbi település, Oltfelsősebes turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A négy saroktornyos, valaha külső falakkal és sarokbástyákkal megépített várkastély a Küküllőközi dombvidék területén állt. Ha ez betonút, akkor a leírás pontos. Szeretnék visszamenni vagy 150 évet a történelemben, hogy láthassam ezt a kastélyt ép állapotában.
A 2203 m magas Scurtu-csúcs mellett, a 2111 m-en található Scurtu-nyeregnél gyönyörű kilátás nyílik a Kicsi-Zsíl (Jiet-patak) völgye felé. Itt tér le a Mija-tó (ejtsd Mizsa) felé a túraösvény.
Erődtemplom Veresmart A templom kívülről szépen felújítva, a torony még várat magára.
Kisdisznód, románul Cisnadioara, németül Michelsberg, Nagyszebentől 10 km-re délnyugatra, a Csindrel-hegység aljában fekszik. A vár jegyszedőjénél érdeklődtünk a templomba való bejutás lehetőségéről és kaptunk egy telefonszámot, egy nagyon kedves szász hölgy engedett be. 1428-ban, Mulenbecher Miklós plébánossága idején, Szent Mária tiszteletére szentelt, gótikus templomot építettek a falu közepén.
Joseph Bacon-ház Segesvár Itt lakott Joseph Bacon (1857-1941), orvos és szenvedélyes gyűjtő, az Óratoronyban található Történelmi Múzeum (eredetileg Régi Segesvár Múzeum) alapítója.
Ebben a házban lakott Michael von Melas (1729-1806), az osztrák hadsereg hadvezére. 1800-ban, az olaszországi Marengo mellett ütközött meg Napóleon seregével.
Steiner-ház Segesvár
A Kurmatura-menedékháztól a Zernyesti-szakadék felé az egyik lehetséges útvonal a kék sávval jelzett ösvény. A Kurmatura-tisztás után a turistaút belép az erdőbe és a patakmeder felett halad.
Régi Móric-fahíd Homoród A homoródi Móric-híd (régi osztrák térképen Morizbrücke) újjáépítés áldozata lett, 1886-1887-ben cserélték ki újszerkezetű vashíddal. Nem maradt meg fénykép vagy rajz róla.
Református templom Dombos Korai neve, villa Latina és Waldorph azt jelzi, hogy XII-dik századi szász, azaz vallon telepítés. Ez korai templom létezését feltételezi.
A keresgéléshez tanácsos sisakot tenni, ámde vigyázat, az üregben található fazék megtévesztő. A megtalálást segítő információ téves volt.
Minden evben felkeresunk egy femtablat, ami kozvetlenul a boltivek alatt van elhelyezve. Sokat töprengtünk rajta, hogy hová is telepítsük a "ládát", végül erre a sziklára esett a választásunk.
A Kőember-szikla a Komána-völgy északi oldalában található, rögtön az erdei út felett. Felsőkománából indulva, a Tatárok sziklakapuja után 1,33 km-re, illetve a Faragott kő bazaltoszlopoktól 670 m távolságra érünk a sziklaalakzathoz.
Nagy-Szombatfalvi-nyereg, románul Fereastra Mare a Sambetei.
Mivel már Imre király idejében a kiváltságokban részesülő falvak között szerepel, bizonyos, hogy a XI–XII-dik század fordulóján templom is épül. Erre tanú a templom maga, melynek stílusjegyei az átmeneti (román-gótikus) korra utalnak.
Erődített evangélikus templom Sáros 1449-ben János bíboros oklevele szerint Szent Jakab tiszteletére szentelt temploma van, mégpedig a késő gótikus kor jellegzetességeit magán viselő egyhajós, tornyos templom.
A geodoboz nem (annyira) fontos. Nem volt nálam doboz, hogy a közelben levö érdekes helyekre rejtsek valamit.
Cheia Bandei-csúcs, magyarul kiejtve Khéjá Bündéj.
A Faragott kő geológiai természetvédelmi terület a Persány-hegység legdélebbi bazaltkitörése. Összesen 1 hektáron terül el, melyből 0,3 hektáron találunk oszlop jellegű bazaltsziklát.
A Wonnerth-ház az Ónművesek utca 4 szám alatt található, épült a XVI-XVII-dik században, módosították a XIX-dik században és 1938-ban. MS-II-m-A-15891.
Szászújfalu templomának tornya a nagydisznódihoz hasonló, alatta a félköríves kapu befalazva maradt meg. Kár a templomért, be van törve a kapu, döl össze sok minden. Talán sikerül így is egy picit felhívni a templomra a figyelmet. A dobozt nem találtuk meg.
Petőfi Sándor mellszobra a segesvári vár északkeleti sarkában, a Csizmadiák tornya és a Szent József római katolikus templom közötti kis parkban található.
Vaiuga-nyereg Fogarasi-havasok
A Carja-tó a hasonló nevű, 2405 m-es csúcstól keletre található, 2118 m magasságban. A hangulatos tónak fél hektárnyi víztükre van.
Küküllőkőrös temploma a XIV-dik század első feléből származik, a gótikus kor alkotása, háromhajós csarnokrendszerben épült templom. Miután a szomszéd néni befejezte a tisztogatást a kapuja elött, előkerült ez a BabBerci-féle doboz is.
Megtaláltuk. Megtaláltam a dobozt.
A várat Feketehalomról indulva a kék pont, kék vonal, kék háromszög jelzésen közelítettük meg, csak egyszer tévesztve útvonalat. Egy ujra nagyszeru rejtes egy megerdekesebb varnal, ahol mar sokszor jartam, de akkor meg nem kerestem a ladakat, amig a csapat a Kotla gerincet jarta. A Barcaság nyugati szélén, Feketehalomtól nyugatra, az 1294 m magas Kotla-hegy tetején találjuk az egykor Schwarzenbergnek nevezett vár romjait.
Az 1794-ben épült papilakot és az egykori tanári lakásokat 2007-2008 között részben újjáépítették és felújították. Johann Bretz hagyatékának segítségével felépült a Találkozás háza, németül Haus der Begegnung, román fordításban Casa Prieteniei (Barátság háza).
Szent Márton tiszteletére szentelt egyhajós torony nélküli temploma a XV-dik század közepén épül késő gótikus stílusban. Az 1505-ben végzett erődítések során a keskeny templom elveszti eredeti formáit.
Ló-patak-forrás, románul Izvorul Paraul Calului.
A városi tanács nem engedélyezi, a terv csak 1761-ben valósul meg. A katolikus vallás szervezkedésére 1752-ben történik kísérlet, amikor Gábor Mihály, egy Kőhalmon letelepedett obsitos katona lakást ajánl fel a ferenceseknek.
Mild-ház Segesvár Az épületen levő felirat szerint, ebben a házban lakott Johann Both polgármester. A XVII-dik század közepén ő építtette a fedett Diáklépcsőt és a Csizmadiák tornya melletti bástyát.
A tó mellett vezet el az a túraösvény, mely a Mundra-tó mellett elhaladva, a Grujú-nyeregnél ér ki a főgerincre. A Hosszú-tó a Rosiile-tó mellett, attól nyugatra található.
Ivánfalva tava
Evangélikus erődtemplom Apold A templom zárva. A templom felujitas alatt all. Jól végzi a dolgát. Apold központjában 16-dik században épített, szép, bár leromlott erődtemplom található.
Mivel a szakemberek az első települések közé sorolják, bizonyos, hogy már egy évszázaddal előbb volt temploma. De mivel a rejtek kívül van, nem volt semmiféle akadály megkapni az üvegecskét. Hiába kerülgettük a várfalat, sehol nem találtunk egy elérhetőséget kifüggesztve.
A Nagy-Páring az Olt és a Zsil szorosai között elhelyezkedő Páring-hegység legmagasabb csúcsa. Egy Pareng-Kapacina túra alkalmával. Megérkeztem a csúcsra.
Thomas Quibb-ház Morgonda Thomas Quibb-ház, egykori polgármesteri hivatal - Morgonda.
A feltételezések szerint az egyszintes épületet 1553-ban építették, majd a 18-dik században átalakították. Ez az épület még megmenthető. Az olthévízi Guthman-Valenta kastély a Kálnoky-kastélytól 300 méterre dél-délkeletre található, az ortodox templom szomszédságában.
A bejegyzesek szerint mar eleg reg nem talalta meg senki, kisse el is volt azva. Bár már régóta tervezem ezt a rejtekhelyet megtalálni, és a doboz megjelenése előtt többször is jártam itt, csak most került rá sor.

Történelmi-kulturális értékek - Szeben megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Felek vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szeben megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Megtaláltuk, pontosabban megtalálta Délia GPS nélkül. Kiszámolta a lépéseket és mire én odaértem, ő már megtalálta és kivette a dobozt is.
  • A XVI-dik EKE vándortábor egyik túrája alatt pont útba esett. Ebbõl az apropóból gyorsan el is rejtettünk egy ládát a Nagy-mezõhavason is.
  • Gondoltam, távol tartja majd az illetéktelenek. Sajnos a vásárhelyi hivatalos fairtókat nem tartja távol.
  • Valahogy a harmadik probalkozas utan sikerult.
  • Szilveszter előtti séta alkalmával kerestük fel a forrást. Nem láda keresés volt a cél, de odaérkezésünkkor az útitársak említették, hogy találhatunk egyet a közelben.
  • Gyergyóba menet megálltam a Likaskőnél, de csak egy régi dobozt találtam, 2013-ban rejtették. Ez is a sziklafej alatt van, a fal tövében, talajszinten.
  • "A tavasz jött a parttalan ídőben, s megállt a házsongrádi temetőben. Én tört kövön és porladó kereszten Aletta van der Maet nevét kerestem.
  • A mai nap ujratelepitettem ezt a dobozt, a regi valoban el volt tunve. Az uj informacio "Legfelso szinten, a sarokban".
  • Es meg vittem magammal vagy 25 embert. :) Minden rendben a ládával.
  • Ismerőseim rokonait vártuk haza, de késett a repülőgép. így maradt értékes idő, amit nem unatkozással töltöttünk, hanem dobozkereséssel.
  • Betula Pendula - Kolozsvár A doboznak nyoma se volt. Ott voltam a bástya tövében, a nyírfa mellett, rajta, de a doboznak nyoma se volt. A rejtek szerintem üres.
  • A rejtekhely megvan, de a doboz nincs meg. A bejáraton lakat van, nem lehet bemenni a helységbe.
  • Oroszfaluból az állomásig hajtottuk a bringákat. Majd miután mindet körbejártunk, a láda is meglett.
  • Különleges hely. A geodobozt nem találtam meg.
  • Ahogyan a leírásban is említettem, ez egy bizonyos periodicitással működő gejzír. A megfigyelők szerint 51 órás ez a periódus, ami alatt kitör, fokozatosan elcsendesedik, majd a felgyülemlő gáz nyomásának következtében újból feltör a vízoszlop.
  • A RetyiLorant által "megsúgott" információ birtokában - amit mondjuk nem kértem, de kaptam :) - másodpercek töredéke alatt meglett. De becsület szavamra, ez a tábla nem volt itt, amikor először kerestük.
  • Köszönöm.
  • Meglett, de kicsit ingatag.
  • Miután megkostoltam a forrásvizet, megkerestem a "fémeket". Nem nagyon van miböl válogatni.
  • Egy annyi hatrany volt, hogy nem tartalmazott a doboz iroszert. Ennel tobbet sajnos nem segithetek.
  • A rejteket a sipalya fele vezeto utrol kozelitettuk meg. Annyira megtetszett az ut, hogy egesz Csikszenttamasig mentunk.
  • Megálltunk és megnéztük ezt a régi, elhagyott temetőt, és megkerestük a kriptában elrejtett dobozt.
  • A hely tényleg gyászos, lehangoló. Tele van szeméttel, csövesek lakhelye és illemhelye.
  • Hogy juthat valakinek eszébe, nyáron hóembert építeni? Egyébként nem is rossz ötlet, ide télen is feljönni.
  • Megtalaltuk. Koszi szepen a rejtest.
  • Na, ez a rejtekhely majdnem megfogott. Elég sokáig tartott, amíg sikerült kibányászni a kövek mögül a dobozkát.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Felek vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!