Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Cód vára

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Cód vára

A várat a Códhoz tartozó Tocile településrészről közelítettük meg a Tocile Mare patakot követő erdőgazdasági úton, majd az erdőben a völgyből kimásztunk a gerincre (nem könnyű). Visszafelé több ösvényt is találtunk a településrész irányába, ezeken a gerincet követve lehet várhoz feljutni.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Cód vára felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Zergék a Nagy-övön Nagy Boglya Bucsecs Claia Mare Bucegi
Zergék a Nagy-övön
A kráter 6
A kráter 6
Falrajz és felirat Bürger palota Aranykakas vendéglő Marosvásárhely
Falrajz és felirat
Cseppkőlefolyás Bratei szoros Bucsecs
Cseppkőlefolyás
Ajtó 2 Vízakna református templom
Ajtó 2
A Csompoly a két csúcs közötti nyeregből nézve Csompoly Madéfalvi Hargita
A Csompoly a két csúcs közötti nyeregből nézve

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Cód vára fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Cód vára!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 3,52 km távolságra található, legközelebbi település, Cód turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Cód vára közelében?
(részletek bejelentkezés után)
4,5 km-re. Megtaláltam a dobozt, nedves füzettel. Az 1979-ben épített Rosen Garten menedékhely közelében levő erdő.
4,5 km-re. Kisdisznód, románul Cisnadioara, németül Michelsberg, Nagyszebentől 10 km-re délnyugatra, a Csindrel-hegység aljában fekszik. A vár jegyszedőjénél érdeklődtünk a templomba való bejutás lehetőségéről és kaptunk egy telefonszámot, egy nagyon kedves szász hölgy engedett be. 1428-ban, Mulenbecher Miklós plébánossága idején, Szent Mária tiszteletére szentelt, gótikus templomot építettek a falu közepén.
4,8 km-re. Megtaláltuk. Megtaláltam a dobozt.
5 km-re. Nagydisznód központjában található a 13-dik században épített, középkori jellegű evangélikus erődtemplom - Értékei a szárnyasoltárán álló gótikus stílusú Madonna szobor, az oltár külső festett képei. Itt született Heltai Gáspár, a szász származású protestáns lelkész és nyomdász.
6,6 km-re. Resinár Szebentol 12 km-re fekszik. Itt született Octavian Goga, román költo és politikus, valamint Emil Cioran, román filozófus.
10,3 km-re. Útban Paltinis fele, éjjel, nem hagyhattam ki ezt a rejtekhelyet. Elég későre érkeztünk meg a helyszinre, és már nem volt sok idő az éjszakai szaladó verseny elött. A Fiatalerdő (Dumbrava Sibiului, Junge Wald) Nagyszeben város közigazgatási területén található, a park régóta a helyiek kedvenc sétálóhelye.
10,4 km-re. 1929-ben nyitotta meg kapuit a nagyszebeni Fiatalerdőben Románia első állatkertje. Először jártunk ebben a kicsi, de szép helyen fekvő állatkertben. Sajnos nincs már meg az állatkert és az Astra Néprajzi Múzeum közötti kapunál levö geodoboz. Az állatkert létrejöttét a Códon (Sadu) levő vízierőművet (az első Erdélyben) feljavitó Székely mérnök kezdeményezte, miután egy pár rókát fogott a közeli erdőben.
10,5 km-re. A Szebeni-havasok Resinári hegysorának keleti végében, az északról érkező Szeben folyó és a nyugatról jövő Cód patak találkozásánál fekszik Nagytalmács falu. Remélem az egerek nem a dobozban voltak :-). Megtaláltam a dobozt es 2 egeret. A doboz rendben, egerek nem voltak. A Vöröstoronyi-szorost védő három vár (Talmács vára, Vöröstorony, Lator-vár) közül az északi erődítménynek, Talmács várának (Koronavárnak, Landskron) romjai koronázzák a településtől délre eső hegy tetejét.
10,5 km-re. A hely átalakult. Megkerestem a Vöröstorony mellett levö temetöben a radupuscarciuc által (aug.
12,8 km-re. A park hangulata különös, a zenepavilonban nyáron rendszeresen koncerteket és előadásokat tartanak. A nagyszebeni Erlenpark (Erlen égerfa) az egyik legrégebbi park a mai Románia területén, 1856-ban hozták létre.
12,9 km-re. A falutól körülbelül 6 km-re délre, a Vöröstoronyi-szorosban, az Olt folyó partján egy régi erődítmény, az úgynevezett Törttorony falai tűnnek fel. Kétszer is kerestük a ládát, de sajnos eltünt. Megtaláltuk. Bojca község a Szebeni-havasok főágának keleti végében, a Vöröstoronyi-szoros északi felében, az észak-keletről érkező és itt délre forduló Olt jobb partján fekszik.
13,1 km-re. A vadászmúzeum Nagyszeben egyik fontos személyiségének nevét viseli.
13,5 km-re. Kistorony egykor önálló település volt, ma Nagyszeben városának nyugati részéhez tartozik. Sok évvel ezelött voltam egyszer a kistoronyi evangélikus templomban. Csodálkoztam is rajta, hogy nincs még itt geodoboz. Erődtemplomának különlegessége, hogy a szász templomok közül egyedül ez készült kereszthajós kivitelben, valamint, hogy templomtornya kezdetben őrtoronyként szolgált.
13,8 km-re. Emlékére egy kis parkot neveztek el a városban. Persze, hogy nem kell, mert 13 méternél közelebbit nem mutat, hanem csak kóvályog. Vasárnap reggel megkerestem (persze hogy nem kellett GPS) ezt a dobozkát. Nem tudtam róla, hogy Szebenben van egy Petőfi Sándor park. Petőfi Sándor a szabadságharc idején Nagyszebenben is megszállt.
13,9 km-re. A Szent János (Johannis) templom a nagyszebeni Mitropoliei utcában áll. Elég alkalmatlan pillanatban érkeztem a helyszínre. Bevallom nem nagyon szeretem az ilyen bújócskázós helyeket, de az esős időnek köszönhetően, nem jártak sokan az udvaron. Épp a kórus tagjai gyülekezhettek vagy valami esemény zajlott. Az eredeti (18811-1883) evangélikus (luteránus) templomot az összeomlás veszélye miatt lebontották, helyére épült a mostani evangélikus templom 1912-ben.
14 km-re. A Vár utca monotóniáját megtöri a három őrtorony, amelyek a harmadik várgyűrűhöz tartoztak. A tornyok, mármint kettő, teljesen fel van újítva. Nagyon jo rejtek. Megvan a dobozka. A nagyszebeni Vár utca menti várfal megőrizte 15-dik századi arculatát, amikor téglából építették újra és úttal látták el az őrszemek számára.
14 km-re. A volt Bádogosok tornya, a szebeni harmadik védőfal övezetnek része, a 16-dik században épült. A tornyot a színház előtti falszakasszal együtt 1877-ban lebontották. Eddigi palyafutasom legagyafurtabb rejteke. Valami előadásra készülődhettek a szomszéd színházban. Elég nagy volt a forgalom arrafele, probáltam kieszelni, de mivel nem volt tul sok segitségem nem tudtam rájönni.
14,1 km-re. Őslénytani lelőhely - Vöröstorony.
14,2 km-re. Brukenthal-palota, ma muzeum, Épült 1778-1788-ban.
14,3 km-re. Nagyszeben főterének északi oldalán áll a Szentháromság Római Katolikus Templom. Első alkalommal a legalkalmatlanabb pillanatban értem a helyszínre. Talan 3 szor vagy 4 szer is oda dugtam a kezem ahol a doboz volt, megis trekkingklub vette ki a helyerol. Mivel a templom alagsorába vezető bejáratot átalakították, és a geodoboz eltünt, új dobozt kellett helyezzek.
14,4 km-re. Látnivalói: az evangélikus templom, a Brukenthal Múzeum, a Várostorony, az Orsolya-rendi apácákhoz tartozó templom, a Franz Binder Egyetemes Néprajzi Múzeum, a Gyógyszerészeti Múzeum, az evangélikus püspöki székesegyház, a Történeti Múzeum. Na végre egy megtalált doboz. Megtaláltam a filmdobozt, benne a listát. Az oldalon elsők vagyunk. Nagyszeben Szászföld "fővárosa", 2007-ben Európa kulturális fővárosa volt.
14,4 km-re. Románia első vashídja, amelyet 1859-ben állítottak fel, és amely biztosította a bejutást az Alsóvárosból a várba. GPS nélkül nem találtuk volna meg. Nehezen találtam meg a dobozkát GPS nélkül. Nagyon tetszett.
14,7 km-re. Nagyszebenben, a Lazaret negyedben levő Acélmunkások (Otelarilor) utcában, 40 fa lombkoronáját kocka alakúra alakítják ki. Hasonló megoldást alkalmaztak már az országban, a nagyváradi Zöldfa utcában.
15,3 km-re. Az Oncesti csúcs a Szebeni havasok (Cindrel) hason nevű hegyének, 1720 m magas csúcsa. Elindultam a csúcs fele, temészetesen libegővel.
15,3 km-re. A Nagyszeben-külvárosi plébániát, régi nevén Terezianumot, a 18-dik század második felében, 1771-ben alapították, eredetileg árvaházként működött, amelyet Mária Terézia alapított. A Nagyszeben-külvárosi plébániatemplom, melyet Mária Terézia alapított, 1767–1781 között épült és Batthyány Ignác erdélyi püspök szentelte fel. Az árvaház szervezője Delphini János Teofi l jezsuita volt.
15,5 km-re. Kereszténysziget jellegzetes szász falu, Nagyszebentől 9 km-re fekszik és egy 16-dik században épített, gótikus erődtemplommal büszkélkedik. Megvan a dobozka. A rejtekhely fotók alapján egy kicsit zavarban vagyok. A pet előformában nem volt játszótérre utaló címke?
15,7 km-re. Mivel a szakemberek az első települések közé sorolják, bizonyos, hogy már egy évszázaddal előbb volt temploma. De mivel a rejtek kívül van, nem volt semmiféle akadály megkapni az üvegecskét. A gps 2 m-t mutat, a gyanús üreg üres. Hiába kerülgettük a várfalat, sehol nem találtunk egy elérhetőséget kifüggesztve. A XVI-dik században várfallal veszik körül toronnyal.
16,3 km-re. 1302-ben Castenholz, 1339-ben Castenholez, 1409-ben Castenhalez néven jelentkezik az oklevelekben. Megvan a doboz.
16,3 km-re. A település a város északkeleti részén található, a Szeben (Cibin) folyón túl. Mivel a geodoboz eltünt, újat kellett tenni egy kicsivel közelebb a toronyhoz. Az Artmania rockfesztivál ürügyén érkeztem Nagyszebenbe, este 6 órakor. Szenterzsébet (románul Gusteriţa, németül Hammersdorf) régebb önálló szász falu volt, 1950 óta Nagyszebenhez tartozik.
16,3 km-re. A Bolt háza egy 1857-ben épült régi ház, mely még őrzi az eredeti formáját. Nagyszeben Szenterzsébet nevű városrészében található, a Malinului (Zselnicemeggy) utca 19 szám alatt.
Régi Olt-fahíd Fenyőfalva 17 km-re. A fenyőfalvi Olt-híd a Szeben megyei Fenyőfalva és Felek községek között állott, 1838-1842-ben épült, a két település vámot szedett rajta 1900-ig. 1907-ben bontották le, helyette vasfelszerkezetű hídat építettek a régi hídfők felhasználásával.
17 km-re. A korai szebeni ispánság nyugati peremén, a Szeben patak, illetve a régi sószállító és hadiút közelében, emelték az Árpád-korban a Várhegy lapos tetején azt az erősséget, melynek nyomai még ma is jól láthatóak a falu feletti dombon. Igen, ezen a helyen állt a Szebenvár, olvasd el a rejtekhely nagyon részletes leírását. Hogy itt volt-e valaha Szebenvár? Nagyszebentől nyugatra, 15 km-re távolságra fekszik Orlát község.
17 km-re. Guraró (románul Gura Raului, németül Auendorf) egy község Szeben megyében, a Szebeni-Hegyalja tájegységben. A Szeben folyó mellett, a Csindrel-hegységtől északra, 550 méterrel a tengerszint felett fekszik. Megvan a dobozka.
17,7 km-re. A Cód (Sadu) patakon a Berbécsnyak (Gatul Berbecului) szorosra épített duzzasztógát az ország egyik legrégebbi hidroenergetikai létesítménye. Az 1945-ös villamosítási terv szerint a Sadu V hidroenergetikai üzem Erdély központi részének kellett bíztosítsa az áramellátást.
18,3 km-re. A templom is korábbi korra utal, mivel román kori és román stílusjegyeit meg is őrizte. Vurpód és Veresmart felől visszaúton próbálkoztunk a templomlátogatással. Kár hogy nem sikerült bejutni a falon belülre. Az első Szeben vidéki települések közé tartozik, s így legkésőbb a XIII-dik század elején temploma is van.

Természeti értékek - Szeben megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Cód vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szeben megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Megkerestük ezt a ládát is. Egy kicsit nehezebb volt felmászni meg beereszkedni.
  • Kivancsiva tettel, ha tehetnem holnap felugranek elolvasni oket. No meg a vf.
  • Megtaláltuk, helyretettük. Mit jelenthet a számsoros tábla?
  • Őszi képeket szerettem volna készíteni a vulkánnál. Csalódás ért, közölték, hogy filmforgatás miatt a közelébe sem lehet menni, korulbelul 5 hétig.
  • Megvan. A 101.
  • Azért hóolvadáskor lehet a leglátványosabb, mikor van csapadék bőven, vagy esetleg nagy zivatarok idején, csak akkor nem a legkényelmesebb. Különleges lehet az aljában, mert mint olvastam össze vannak kötve a zsombolyok.
  • Valoban szorakoztato a lada is, meg a rejtek is. :)) Kivettem belole a GS8EE6 Travelbugot.
  • Jot ittunk a forrasvizbol, kellemes kis nap utan kellemes pihenesre tertunk az "Salvatore Hotelban", Csiksomlyon. Ha nincs nagy turistaszezon, jocskan engednek az arbol, erdemesebb itt megszallni mint panzioban, csak ajanlani tudom.
  • Kéthely környékén jártam, a Somogyszentpálon lévő varjaskéri román kori templomrom mellett ezt a helyet néztem meg. Közvetlen a közút mellett van, viszont körbe van kerítve és nem megközelíthető maga az épület.
  • Szulinapi ajandeknak bevalt.
  • Templomát és csodás kopjafáit megcsodáltuk mi is.
  • Nem talaltuk meg. Kozepen egy nagy fekete ures nejlonzacsko talalhato.
  • Előbb nem ültem le a padra mert nedves volt, cipőfűzőkötést színlelve végigtapogattam az elérhető helyeket, de nem volt ott a doboz. Majd leültem a padra és így már adta magát, egyből odanyúltam ahol a doboz volt.
  • Rugonfalva után ez volt a következő állomásunk. Nem találtuk ott a nagy költőt, csak az öreg tanút, és a doboz meglett.
  • Szem előtt van, de néha épp azok a dobozok a hosszabb életűek, amelyek szem előtt vannak, és mégis csak azok találják meg, akik tudatosan keresik.További sikeres rejtekhely keresést kívánok.
  • Ott voltam a bástya tövében, a nyírfa mellett, rajta, de a doboznak nyoma se volt. A rejtek szerintem üres.
  • Evekkel ezelott mar megtalaltam, de ugy latszik kimaradt a jelentesembol. Igy jar az aki nem siet feltenni a megtalalt dobozokat idejeben.
  • Jó kis tankolási lehetőség egy Szent Anna túra előtt. Nekem a koordináta a másik tetőhöz mutatott, szerencsére Attila megnézte ezt is.
  • De megerte egy jo kis seta erejeig kimenni erre e helyre. A kornyeken nottem fel, itt akkor meg nem volt egy epulet sem.
  • Könnyű volt megtalálni a dobozt, hisz ott volt a gyík. Az oszlopok mértani pontossága bámulatba ejtő.
  • Miután a főtéren megnéztünk egypár cipős dobozt, ideje volt, hogy ezt a dobozt is megnézzük közelebbről. A leírás alapján könnyen megtaláltuk.
  • Régóta készülök itt rejteni egy dobozkát a környék legjelentősebb épületéhez. Köszi BabBerci hogy megelőztél.
  • Persze .
  • Esti sétára indultunk a terepjáróval és az Ördög-tó - Csíkdánfalva utat választottuk. A menedékház körül békésen legelésztek a tehenek.
  • Kár hogy nem sikerült bejutni a falon belülre.
  • Szászfenesi Leányvár Vasárnap délutáni séta. Megtaláltam a rejtekhelyet. A doboz jó állapotban, jól elrejtve.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Cód vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!