Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Bilea-vízesés

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

A Fogarasi-havasokat északról, a legkönnyebben a Transzfogarasi úton közelíthetjük meg. Ez az út csak a nyári hónapokban járható, de a Bilea-vízesés-teleptől kabinos drótkötélpályán is feljuthatunk egészen a Bilea-tóig.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Bilea-vízesés felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Mozdony-szikla Curmatura menedékház Királykő hegység
Mozdony-szikla
8771 Trópusi lepkeház Parajd lepkék
8771
Kastélypark 2 Világos Bohus kastély
Kastélypark 2
A vár
A vár
A templom belseje 1 Gelence Szent Imre erődtemplom
A templom belseje 1
Itt fejik a juhokat Ördögárok Vargyasláza
Itt fejik a juhokat

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Bilea-vízesés fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Bilea-vízesés!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 11,34 km távolságra található, legközelebbi település, Kercisóra turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Fogarasi-havasokban található 2544 méteres Moldoveanu-csúcs Románia legmagasabb pontja. Szeptember 6-án bukkantam rá, első megtalálóként. Egy jo Podragu menedekhazas ejszaka utan indulva, a sotetben fejlampak fenyeivel, mar a napfelkeltet a Fogaras gerincen ertuk. Fogarasi gerinctúránk 3-dik napján találtam meg, koordináták nélkül.
Oncesti-csúcs Elindultam a csúcs fele, temészetesen libegővel. Az Oncesti csúcs a Szebeni havasok (Cindrel) hason nevű hegyének, 1720 m magas csúcsa.
Körömvirág-nyereg, románul Saua Galbenele vagy Fereastra Ursului.
Durutya-Ebner-ház Segesvár
Nagy-Szombatfalvi-nyereg, románul Fereastra Mare a Sambetei.
Szebenvár Orlát Nagyszebentől nyugatra, 15 km-re távolságra fekszik Orlát község. Hogy itt volt-e valaha Szebenvár? Igen, ezen a helyen állt a Szebenvár, olvasd el a rejtekhely nagyon részletes leírását.
Unitárius templom Alsóboldogfalva Ezen elnevezés szűz Máriától származik. Újszékelyen felül, a Szurdokpatakának torkolatja előtt fekvő Alsó-boldogasszonyfalva következik, melyet a nép rövidítve egyszerűen Bodogfalának nevez.
Bolt háza Szenterzsébet Nagyszeben Nagyszeben Szenterzsébet nevű városrészében található, a Malinului (Zselnicemeggy) utca 19 szám alatt. A Bolt háza egy 1857-ben épült régi ház, mely még őrzi az eredeti formáját.
Thomas Quibb-ház Morgonda Thomas Quibb-ház, egykori polgármesteri hivatal - Morgonda.
Dengheru-csúcs Páring-hegység Az Urdele-hágó közelében a Transalpina-ról leágazó, Papusa-csúcs felé vezető út mellett található a 2084 m magas Dengheru-csúcs. Miután megkerestük az Urdele-hágó mellett a Királyok útja geodobozt, elsétáltunk a Dengheru-csúcsra.
Sziklakapu Ürmösi határ-patak Az Ürmösi határ-patak, jelenlegi nevén Ürmösi Töpe-patak fejének baloldali ágán egy érdekes sziklakapu található, mely alatt átfolyik a víz. A hely a Tolvajos-barlangtól körülbelül 500 m távolságra található, észak-északkelet irányba.
Podragu tavak Fogarasi-havasok A Podragu menedekhaz (2136 m) fontos kiindulasi pont mindazok szamara, akik a Fogaras gerincen szeretnenek turazni. De ugyanakkor kierve a Podragu nyeregbe (2307 m), es innen kovetve a fogerincen halado piros savot, a 2527 m-es Nagy-Vista csucsot erintve, majd innen D-i iranyba, egy eles gerincen ugy körülbelül 450 m utan feljuthatunk az orszag tetejere, a 2544 m-es Moldoveanu piramisara.
Zárt tisztás forrás Királykő-hegység A Zárt tisztás forrása, annak észak felé lejtő oldalán található, kőbaba jelzi a helyét. Vize csorgóval és lappantyúval ellátott fémskatulyába van foglalva, valaki egy fémcsuprot hagyott mellette.
Pogányok templomocskája A Pogányok templomocskája egy látványos sziklaalakzat az erdő közepén, hangulatos környezetben, nem messze a Barcarozsnyói barlangtól. Másik neve Bálvány-kő, németül Götzentempel.
A Szent Miklós-templom Brassó Bolgárszeg nevű városrészének központi parkjában helyezkedik el, mely a Porondról (Anger, Egyesülés-tér) nyílik. A templomkert területén áll a Brassói Ifjak Múzeuma, az Első Román Iskola épülete, és Coresi diakónus román nyomdász szobra.
Török mecset Bucsecs-hegység Tényleg egy egészen más sziklatömb mint a Bucsecsben megszokottak. Az Omul-csúcsról ereszkedtünk le, és mielőtt "hazafele" vettük volna az irányt, felkerestük a Török mecsetet.
Tele-tele volt az út leparkolt gépkocsikkal. Közös megegyezés alapján fakir rejtett az Erzsébetváros közelében található tavaknál. Az erzsébetvárosi örmény katolikus templomtól Kund felé tartva, nem hagyhattuk ki az Erzsébetváros közelében levő tavakat sem.
Feketehalom tavai A facsonkot nem találtam meg, helyette viszont voltak kövek.
Brukenthal-palota Nagyszeben Brukenthal-palota, ma muzeum, Épült 1778-1788-ban.
Erődtemplom Szászörményes A templomot négyszög alaprajzú védőfal keríti, melynek szentély felőli szakaszánál magas védőtorony áll, ennek felső szintjén, a sokszögű gúlasisak alatt faerkély fut körbe, ez alatt pedig lőréseket képeztek ki a torony falában. Minden kapu sajnos zárva volt, pedig valaki rendszeresen bejár az udvarba, a lovait legeltetni. Szászörményes evangélikus erődtemploma gótikus csarnoktemplom, támpilléres szentélye a nyolcszög három oldalával záródik, hajója elé nem építettek tornyot.
A Lepcsosrol mar a Toronyszekebe leptunk.
Szép kis félreeső hely. Az oldal tényleg meredek, érdemes a lábad alá nézni.
Jekelius-ház Brassó Jekelius-ház - Republicii utca 17 szám, Brassó.
Ortodox templom Oltbogát Útban a Datki-szoros felé, a DN13 jelzésű út felől, mielőtt beérnénk Oltbogát faluba, egy faragott kőből készült templom hívja fel magára a figyelmet. Az ortodox templom, mely a falu felett és attól nyugatra található, 1982-ben volt felszentelve, és Szent Piroska nevét viseli.
Felsőszombatfalvi barlang Fogarasi-havasok A Szalonna és a Baliceni csúcsok közt található Fereastra Mare Sambata nyeregben található, egy kőzethasadék-barlang. 1992 augusztusában fedezte fel Ica Giurgiu.
A jelenlegi Segesvár szálloda épülete, mely az Iskola utca 4-6 szám alatt található, a XX-dik század első felében városháza volt. Itt lakott Binder György Pál, püspök 1843-1867 között.
Izvoras-vízesések
Resinár Itt született Octavian Goga, román költo és politikus, valamint Emil Cioran, román filozófus. Resinár Szebentol 12 km-re fekszik.
Evangélikus erődtemplom Apold A templom zárva. A templom felujitas alatt all. Jól végzi a dolgát. Apold központjában 16-dik században épített, szép, bár leromlott erődtemplom található.
Bethlen-várkastély Alsóbún Szeretnék visszamenni vagy 150 évet a történelemben, hogy láthassam ezt a kastélyt ép állapotában. Ha ez betonút, akkor a leírás pontos. A négy saroktornyos, valaha külső falakkal és sarokbástyákkal megépített várkastély a Küküllőközi dombvidék területén állt.
Teréziánum Nagyszeben A Nagyszeben-külvárosi plébániát, régi nevén Terezianumot, a 18-dik század második felében, 1771-ben alapították, eredetileg árvaházként működött, amelyet Mária Terézia alapított. Az árvaház szervezője Delphini János Teofi l jezsuita volt. A Nagyszeben-külvárosi plébániatemplom, melyet Mária Terézia alapított, 1767–1781 között épült és Batthyány Ignác erdélyi püspök szentelte fel.
Kovács-torony Segesvár A Kovácsok tornyát 1631-ben építették, a régi Borbélyok tornyának helyén, szerepe a Kolostortemplom védelme volt. 1676-ban leégett, majd újjáépítik.
Küküllőkőrös temploma a XIV-dik század első feléből származik, a gótikus kor alkotása, háromhajós csarnokrendszerben épült templom. Miután a szomszéd néni befejezte a tisztogatást a kapuja elött, előkerült ez a BabBerci-féle doboz is.
A segesvári Óratorony eredetileg egy kaputorony volt, melynek négy tornyocskája van a tetején. Segesvár a világ egyik legszebb városa. Habár sokan voltunk, alkalmas pillanatban megpróbáltuk a dobozt kivenni, de sajnos már nem találtuk. Én délben jutottam a rejtekhez, ezért nagy volt a sürgés.
Református templom Dombos Ez korai templom létezését feltételezi. Korai neve, villa Latina és Waldorph azt jelzi, hogy XII-dik századi szász, azaz vallon telepítés.
Kilátópont Feketehalmi Magura A Feketehalmi vár felkeresése után indultunk tovább a kilátópont felé.
A Kincsek pataka a Capul Homoraciului és az Osoiul Mare nevű dombok között ered, északnyugat felé folyik, és Páró község előtt felveszi a Muncsel (Muncelul, Lecioru peste totu) nevet.
A vadászmúzeum Nagyszeben egyik fontos személyiségének nevét viseli.
Régebb jelzetlen útvonalon lehetett ide eljutni, ma a piros háromszöget követve indulhatunk ide, a Barcába ömlő Calinet-patak hídjától. Az Orlowski kapitány forrása a Calinet- (ejtsd Kölinec) szakadékvölgyben található, a jellegzetes színezetű Sárga-fal aljában.
Szászújfalu Talán sikerül így is egy picit felhívni a templomra a figyelmet. Kár a templomért, be van törve a kapu, döl össze sok minden. Szászújfalu templomának tornya a nagydisznódihoz hasonló, alatta a félköríves kapu befalazva maradt meg.
Lenföldek tisztása Keresztény-havas Erődtemplom Szászorbó

Természeti értékek - Szeben megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Bilea-vízesés adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szeben megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Komolyan vesszük a javaslatot. Örvendek, hogy jól szórakoztatok.
  • A tulso oldalrol 2 pad kozott oszlop es fej. De nem irtatok, hogy nagyitoval kell nezni a segito kepet.
  • Kultúrpalota - Marosvásárhely Eredménytelen tapogatás. Kerestem, de sajnos nem volt ott. Vagy csak én nem találtam meg.
  • Téglagyári tó - Marosvásárhely 24. pont újra és újra. Éppen eleredt az eső. Amíg a sárban a rejtekhely felé közeledtem, a 24-es pont jutott eszembe.
  • Te nem voltál ott a rejtésnél? Nem vetted a tenyeredbe a templomot?
  • Csíkszentkirályra tartottunk, és gondoltuk megnézzük ezt a rejteket. De lemenet még túl világos volt, ezért nem mertük megközelíteni.
  • Ide mindig érdemes jönni.
  • Ezt a dobozt sem találtam meg.
  • Szép kastély, csodálatos kert. Épp mondani készültem, hogy el tudnék itt képzelni egy esküvői fotózást, mire szembejött egy ifjú pár, fotóssal az oldalán.
  • Kájoni János mellszobra - Ferences kolostor - Csíksomlyó Bevonultunk és bezártak a kolostorba. Tíz perccel este 8 óra előtt érkeztünk, szerencsére a ferences kolostor bejárati ajtaját nyitva találtuk. Hasonlóképpen az egyik ajtót, amelyik a folyosóról nyílik a belső udvarra.
  • Előre egy kicsit vacilláltunk, hogy a vajon a híd melyik oldalán lehet a doboz. Az emberek gondolhatták, ezek biztos nem normálisok, hogy a vasúti hídon sétálnak.
  • Víg Albert köve - Galonya Sajnos. Felmásztam a sziklára, mászkálós létemre szeretem az ilyen helyeket, és a Maros folyása mentén messze el is lehet látni. A dobozt sajnos nem találtuk meg, pedig végigtapogattuk kívül-belül a megadott rejteket.
  • Rapsonné vára - Szováta Sóvidéki túra. Egy nagyon szép hétvéget töltöttünk Rapsóné vára lábánál sátorral. Ezt csak fűszerezte a geoláda, a Rapsóné sziklájáról a kilátás, s hát még a Pakulárkő.
  • Nehéz volt nem káromkodni.
  • Evangélikus templom - Szászkézd Szem előtt. A doboz az épületen kívül van a fal és a föld találkozásánál. Amikor oda tettem, a falu nem nézett oda.
  • Kilátótorony - Csíksomlyó Egyezkedés, könyörgés és imádkozás a Nagy-Somlyón. Értem. Tehát te mindenáron fel akartál mászni a kilátó tetejére, és az érted aggodó társaid nem akartak felengedni.
  • Megvan.
  • Nem hisszük el. Lássuk a képeket :-).
  • A VI.-ik rejtekhely találkozó alkalmából jártunk itt.
  • A barlang klímája és a kinti fagy közös munkájának eredménye, hogy januárra csodálatos jégképződmények alakulnak ki a bejáratánál. Már többször próbáltuk elkapni az alkalmas pillanatot, most találtuk a legszebb alakzatokat.
  • Elrejtettem egy dobozt a kastélyban, a régi kaputoronyba, egy faragott kő csúcsos része alá. Ajándéknak beletettem egy 6x3 cm rejtésre előkészített dobozt :), hátha valamelyik keresőnek csak ennyire van szüksége, hogy elkezdjen rejteni.
  • Lomáska - Kis-Lomás-vízesés Végre. A sok rókagomba miatt gondoltam, hogy mi is augusztusban jövünk ide, de nem tudtam kivárni. Olyan régóta szerettem volna eljönni.
  • Előre is köszönöm, ez volt az egyik eredeti elképzelés is. Hogy egymás rejtéseit közösen tartsuk karban.
  • Kicsit suru a bozot, de azert annyira nem veszes.
  • Hát úgy néz ki, hogy egy geodoboz még az ilyen magasságokból is eltűnik.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Bilea-vízesés? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!