Dobogtató Csobotfalva 39,79 km-re. Kilátás - A rejtekhely közeléből nagyon szép kilátás nyílik Felcsíkra. Templom feljaro - Megtalaltuk. A feljaroban - Ez hamar meglett, koszi a rejtest. Csobotfalva településként Taplocával, Csomortánnal és Várdotfalvával alkotta a csíksomlyói egyházközséget, vagy másképpen: a szentpéteri egyházmegyét, amely 1751-ben alakult át, amikor Szereda kivált a közösségből.
2018-ban a bánya csődeljárás alá került, fokozatosan bezárták. Hargitafürdőn a hetvenes és nyolcvanas években bányászták a kaolint, egészen az ezredfordulóig.
Koncsag borvíz Tusnádfürdő 51,97 km-re. A hazak mogott - A hazak mogott hatramentunk a borvizhez azelott egy par nappal meg voltam ott de akkor sajnos elfelejtettem megnezni hogy vane geodoboz. Tusnádfürdői kirándulás 8 - Az Olt hídjával egyenesen szemben levő utcán mentünk ki az erdőbe. Tusnádfürdői séta - Mivel csak utólag olvastam el a leírást, így nem tudva a segédpontról sem, az erdei útról közelítettük meg. A Koncsag borvíz a tusnádfürdői állomás feletti, az Olton átívelő vasúti híd jobb oldali részén található borvízforrásások egyike.
A régi Olt folyó tanösvény Csíkszentsimon 47,27 km-re. A Csíkszentsimon melletti Olt-szabályozással nem igazán sikerült a célt elérni, az alcsíki ártéri élővilág is sokat veszített, csak a töredéke maradt. Folyószabályozáskor olyan megoldásokat kell találni, hogy a természet is megmaradhasson, az emberi használat is megfelelő legyen.
Nagy Csomád-csúcs 54,99 km-re. Nagy Csomád-csúcs A macik nyomában - Kocsival érkeztünk az egykori Szent Anna-menedékház melletti parkolóba, majd gyalog folytattuk az utunkat a Tusnádfürdőre vezető piros kereszt jelzés mentén. Nagy Csomád-csúcs
Alsóbogáti-forrás Csíkrákos 32,8 km-re. A fürdő épületét 1971-ben újjáépítették, faragott oszlopos előteret képeztek ki. A bogáti kápolna alatt több borvízforrás fakad, egyik forrás vizét az 1938-ban közadakozásból épített melegített borvízfürdő hasznosította.
Zsidó temető Segesvár 47,71 km-re. Bár a főbejáratán lakat van, és kerítés veszi körül, több lehetőség is van a bejutásra. Januári eső - Sötétben, ködben és szitáló esőben a legizgalmasabb keresgélni egy temetőben. Mi nem találtuk - A Kőképet megkerülve mentünk le a temető sarkához. Szögesdrótra akadva - Az ösvényről közelítettem meg a rejteket, a temető sarkánál. Segesvár Marosvásárhely, illetve Medgyes felőli bejáratánál, a Kőkép tornyocskája alatti kis, félig rejtett domboldalon találjuk a segesvári zsidó temetőt.
Templom-téri park Gyergyóremete 40,81 km-re. 1899-ben a szentélyt 6 méterrel megnagyobbították, így a templom mai hossza 41, szélessége 12 m. Eltünt - Nagyon szép a templom és a mellette levő park, na meg a kilátás is. Tömeges kincskeresés - Reggel, még a Kecske-túra előtt, próbáltunk itt rejteni, de a gyergyóremetei ifjúság má javában kereste a kincset, ugyanis kincskereső versenyt rendeztek. A gyergyóremetei Szent Lénárd plébániatemplom 1771-ben épült.
Nepomuki Szent János-kápolna Csíksomlyó 39,32 km-re. 1767-ben épült Salamon Imre kolostori gondnok saját költségén. Hol lehet? - Hiába keresgéltünk a szószék alatt, a ládának (vagy füzetnek) hírét sem láttuk. Kápolna - Nem is tudtam, hogy ez egy rejtekhely. A Nepomuki Szent János-kápolna a csíksomlyói kegytemplom előtti templomkert bal oldalán áll, a kerítőfalba építve.
Borzsovafürdő 41,03 km-re. A terület élővilága nagyon gazdag - fő élőhelyei a patak, a patakot kísérő láp, a környező gyepek és erdők. Meglepetés rejtek - Nagy mosolykára számítottunk, ehelyett egy kicsit találtunk. Mosolyka - A rejteket megtaláltuk, de sajnos a mosolyka mögött nem volt semmilyen doboz, pedig átfésültük érte az egész helyet :( Reméljük így is elfogadható a megtalálás. Mosolykás doboz - Mosolyka nem volt a helyén, de visszatettük. Borzsovafürdő Csíkborzsovától keletre, a Csíki-havasokban fekszik, a Borzsova pataka mentén.
Bagolyvár Görbepataka 49,73 km-re. Jeles ünnepek estéin őrtüzek világítják be innen a völgyet. Második világháborús bunker - Pünkösdkor, útban Gyimesbükk fele felkerestük a Bagolyvárat és a második világháborús bunkert. Bunker - Felmásztam a domb tetejére és közben ismeretséget kötöttem több pacival. Hova lettek a keresztek - Mivel a Nok napjat a Gyimesekben toltottuk a Bagolyvar bunkert nem hagyhattam ki. Görbepataka település Bagolyvár elnevezésű csodálatossziklaképződménye, impozáns sziklacsúcsa a második világháború idején fontos stratégiai szerepet töltött be.
Óriásfalfestmény Petőfi utca Csíkszereda 38,27 km-re. Ez az óriásfalfestmény a 2023-as Csíkszeredai Városnapok keretében megszervezett PetőfiStreetArt Fesztivál alatt készült, emléket állítva a kétszáz éve született Petőfi Sándornak. A csíkszeredai Petőfi-utcában található Bandidos étterem Lejtő utca felőli tűzfalán egy látványos Petőfi-falfestés látható.
Pogány-havas 44,78 km-re. A Gyimesi-hágótól indulva kényelmesen fel lehet jutni, kevesebb mint egy óra alatt, a Pogányhavas 1351 méteres csúcsára. A teton - Megtalaltuk a dobozt a kijelolt helyen. Virágok doboz helyett - Egy rövid túrát terveztünk közel a Gyimesekhez. Jégkoloncok a Pogányhavason - A Szent László emlékhelyről jöttem át a két havast összekötő, lépten-nyomon kidölt, derékbatört fenyőktől akadálypályává vált erdei uton. A Pogány-havas és környéke, az év minden szakában érdekes látnivalót nyújt.
Fügevára Korond 9,25 km-re. E hegy oldalában van a Bonis pinczéjének nevezett kis sziklaüreg is, hol a hagyományok szerint egy Bonis nevezetü ember lakott. Esőben - A Fenyőkúti-tőzegláphoz igyekeztünk, pótolni a hiányzó geodobozt. Ki Korondon megfordul, annak ajánlom, hogy Fügevár meglátogatását el ne mulassza, mely ily alakzatokat, ily képleteket bizonnyal ritkán lesz alkalma láthatni.
Bányanyílás Hargitafürdő 24,9 km-re. Tiltótábla figyelmeztet itt, hogy a bányajáratba belépni tilos. A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak bal oldalán, az út alatt, van egy 1,8 hektáros meddőhányó.
Evangélikus templom Szénaverős 52,52 km-re. Ebben az időben épülhetett fel első, gótikus temploma is, ezt 1870-ben teljesen lebontották és 1873-ban egy neogótikus templomot építettek. A Küküllőközi-dombvidék területén , a Szénaverősi-patak mellett fekszik Szénaverős község, a falu első írásos említése 1430-ból származik.
Katolikus templom Csíkszentmihály 39,09 km-re. De ablakai még a gótikus kor jegyeit hordozzák, a templomot lőréses és bástyás várfal veszi körül. Fehér Madonna - Ez az egyik legszebb templom a környéken, legalábbis az én véleményem szerint. Ott van a hozzászólásoknál - Gondolom, hogy nem le, hanem fel szeretnél tölteni képeket a szóban forgó rejtekhelyekhez. Megtalált rejtekhelyek - Ez a rejtekhely nem jelenik meg a megtalált rejtekhelyek között, és a göröcsfalvi rejtekhely sem. Csíkszentmihály római-katolikus templomának magas, karcsú tornya mai formáját a XVIII-dik század elején nyerte, amikor magasították.
Csíkszentmihály hársfái 39,09 km-re. Kezdjük a mesét a település nevével, mely az egyházközség védőszentjéről, Szent Mihályról származik. Gyanús szemekkel - Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk. Izgalmas volt - Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a dobogtató gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ez nem kifejezés. Hát, szívesen - Gábor, tudom mennyire szereted ezeket a rejtéseket - hát, szívesen. A hosszan elnyúló Kőd és Kőcsonka magaslata alatt, a Rákospatakamentén elterülő Csíkszentmihály templomkertjében találhatók hársfák mesélnek a településről.
Szent Ilona-kápolna Csíkajnád 39,78 km-re. Szent Ilona 248-330 között élt, Constantius császár felesége lehetett, Nagy Konstantin császár édesanyja. Ajnád második védőszentje Szent Ilona, augusztus 18-án ünnepelik.
Felszegi csengettyű Ditró 44,02 km-re. A felszegi csengettyű Ditróban, az első tízesben, a Tölgyesre vezető nagy út (elnevezés 1876 óta), ma Nicolae Balcescu utca 114 szám alatt található.
Madarasi Hargita-csúcs 20,52 km-re. A déli oldalból ered a Hargita leghosszabb folyóvize, a Vargyas-patak. Egy másik panoráma - Ismét köszönjük a játéknak, hogy egy ismertnek hitt hely új arcát láthattuk. Kopjafák - Fenn voltam esment a csúcson, s volt időm megkeresni a dobozt is, amit a télen a hó miatt nem sikerült. Kopjafák - Gyönyörű időben voltam fenn a csúcson. A Madarasi-Hargita a Hargita-hegység és a Székelyföld legmagasabb hegye, egy egykori sztratovulkáni kráter peremének északi maradványa.
Új városi strand Marosvásárhely 59,32 km-re. 1959-ben épült a Kárpátok lakónegyed építésekor. Az első két megtaláló - Az első két megtaláló, ha a barátaimról van szó, nem volt jelen a rejtésnél. Más vizek - Az utóbbi 10 évben vadregényes hely volt, majd 2018 körül nekiálltak bontani. Szombat esti felderítés - Negyedik megállom az "Új városi strand" volt. A marosvásárhelyi egykori Új városi strand a Kárpátok sétánya 56-57 szám alatt található.
Kakas csorgó és pihenő Máréfalva 13,64 km-re. Mézesek - Mivel a rejtekről fotó volt, nem volt nehéz megtalálni a dobozt. Székelyudvarhelyről Csíkszereda felé tartva, Máréfalvát elhagyva, a 13A jelzésű műúton, mielőtt kezdődnének a szerpentinek, az út jobb oldalán egy kiépített forrást találunk.
Cserei-kúria Csíkrákos 34,27 km-re. Fia, Cserei Mihály a szemtanú hitelességével írta meg Erdély történetét 1661-től 1711-ig, a szatmári békéig. A Cserei-kúriát Cserei János fogarasi várkapitány építtette 1667-ben, aki Apafi Mihály idejében 8 évi várfogságot szenvedett.
Mogyorósi-tó Szováta 26,07 km-re. Mogyorósi-tó - Szováta Nem kell hosszában és hosszasan keresni - Bár a Rigó-tó és a Mogyorósi-tó viszonylag közel vannak egymáshoz, 150-200 m távolságra, a két tó között nem a nyílegyenes, az árkon-bokron a járható út. Mogyorósi-tó - Szováta
Székely Nagygyűlés Agyagfalva 22,61 km-re. A népgyűlés kimondta és megerősítette a népszabadságot, a székely nemzet jogait biztosító kiváltságokat, a nemzeti szuverenitást, ahol ítélkeztek a hazaárulók és pártütők felett. Hazafelé - Betértem az emlékműhöz, hogy megkeressem a dobozt. Székelyek - Ez sem került elé, pedig a szulákot jól letapostam a lépcső mellett. Udvarhelyi túra - Hazafelé Udvarhelyröl benéztem megint az agyagfalvi emlékmühöz. Ezen a helyen, 1506-ban alkották meg az agyagfalvi constitutio-t.
Hazug Pista-szobor Gyergyóalfalu 34,09 km-re. A Gyergyóújfaluból hozott bazalttömbbe Kőrösi Antal szobrász faragta bele Hazug Pista arcát, a mesemondó huncut mosolyát. 2024 április végén, Gyergyóalfalutól északnyugatra, a Maros melletti egykori tanyája közelében, emlékkertet hoztak létre Hazug Pistának.
Parajdi faszerkezet 18 km-re. Rég jártam arra, akkor még csak a gátként szolgáló farönk volt ott. A parajdi faszerkezet helyét illetően egy erős tippem van.
Evangélikus templom Kőhalom 44,73 km-re. Mai temploma a XIV-dik században épülhetett, 1488-as felirata javítására vonatkozik. Kőhalom plébániatemploma a szász telepítés korában, a XII-XIII-dik században épül.
Vár sétány Marosvásárhely 58,97 km-re. Vár sétány - Marosvásárhely Szép vár - Könnyen ment. Emlékek - Még most is magam előtt látom a fekete kerítést. Gurul a VI FerBit - A VI FerBit alkalmával. Vár sétány - Marosvásárhely
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.