Itt már csak második voltam - Egy szolóban megejtett kerékpáros kirándulás alkalmával találtam meg ezt a geodobozt. War u war - Már régen szerettem volna a Varjúvárhoz eljutni, hogy Kós Károly nyomára találjak. Üres a rejtekhely? - Nézd meg kérlek a rejtekhely fényképét. Sztána látnivalója a Varjúvár, Kós Károly saját maga által tervezett lakóháza.
Román stílusban épült, lásd a román stílusu ajtókereteket. Őszi bicajozás - Végre egy olyan geodoboz és rejtés ami megérdemel minden dicséretet. Magyarázat - Már számtalanszor és nyugodtan megbeszéltük. Kilóra összeállított geodobozok? - Könnyű kritizálni a rejtéseket, de neked hány saját rejtésed van? Egy sincs. A kisbácsi római katolikus templom épülete több mint 600 éves.
Majd észak felé, csodálni a panorámát, megtalálni a két hagyományos ládát, és újult erővel vágni neki a lefelé vezető útnak. Székely szfinx - Miután felmásztunk a tetőre, egyáltalán nem volt sétagalop, nekifogtunk ládát keresni. Tüskék védelmében - Kihasználva az új autópálya szakaszt, 30 perccel hamarébb érkeztünk meg a Székelykő alá. Torockói túra első találata - A Nagy Árkon másztunk fel a gerincre, majd kis pihenő után az északi láda irányába folytettuk utunkat. Hogy fent is megmozgassuk a tagjainkat, csekély erőfeszítéssel érdemes elballagni a gerincen dél felé.
Kolozsváron, a Király utca 18 szám alatt áll az 1795-ben épített, barokk műemlék Incseli Szőts Sámuel-ház.
Tordai Sósfürdő, Római-tó Tordai Sósfürdő, Római-tó
Álcázatlan geodoboz - Szokásommal ellentétben, ma idejében indultam kincskereső kirándulásra. Aranyosgerend - Kolozsvárról hazafele tartva megálltunk megnézni a templomot meg a közvetlen mellette levő Kemény-Bánffy kastélyt. Templom - A templom kapujában találkoztam egy helybelivel, aki végigkisért míg körbejártam a templomot. Aranyosgerend látnivalója az 1290-ben épült, gótikus és román stílusjegyekkel díszített református templom.
Magyarós-patak - Torda Magyarós-patak - Torda
Colina park - Kolozsvár Szolgálati út alkalmával - Egy szolgálati út alkalmával újra megkerestem ezt a rejtekhelyet is. Borókák között? - Kerestem a bokrokban de nem a bokrok között. Colina park - Megvan a lada. Colina park - Kolozsvár
A Fehér megyei Boncesti településen, az abrudbányai eltérőnél, egy otthagyott keskeny nyomtávú szerelvény áll.
Ennek a kastélynak az anyagából is készült a XIX-dik század elején, a Degenfeld Miksa Kristóf gróf által elkezdett udvarház. Az első kutyfalvi kastélyt a XVII-dik században építette Pekry Lőrinc gróf és felesége, Petrőczi Kata Szidónia bárónő.
A szoros látványosabb része megközelitőleg 1-1,5 km. Egy kis séta - A szorosban még jártam, de már nem emlékeztem szinte semmire. Ott voltam a rejtésnél - Ronki-szoros - A torockói rejtekhely-találkozó egyik túracélpontja volt a Ronki-szoros. A Ronki-szoros az Aranyos völgyén található.
Szászavinc - Az elsüllyedt falu Szászavinc - Az elsüllyedt falu
A ferences testvérek építették késő-gótikus stílusban, Mátyás király rendeletére és anyagi támogatásával. Szent György és a sárkány - Na, ez jó nagy templom. A Farkas utcai református templom építészeti és történelmi műemlék-épület, a legnagyobb egyhajós gótikus templom Erdélyben.
Az egyik gróf Bethlen Farkas tábornok kriptája, ő 1763-ban halt meg, a díszgúlát az 1860-ban elhunyt gróf Bethlen Lipót és nejének emlékére emelték. Nagyteremi református temetőjének délnyugati végében, a Kripta-hegy tetején, két kriptát találunk.
Egy darabig a patakot követjük, majd az út kitér a meder mellől és meredeken halad az erdőben. A Thoroczkay vár alól kék sáv vezet a Szilas-patak völgyébe.
Szarvaspatak tava - Verespatak Szarvaspatak tava - Verespatak
Erre később magyar vár is épülhetett. Helyszíni terepszemle - A település körül három domb, kiemelkedő magaslat található. Orbán Balázs A Székelyföld leírásában, Marosbogát délkeleti részén levő magaslatán, egy római álló tábort feltételez.
Szentélye sokszöggel záródott, hosszúkás keskeny ablakai durva félkörívben végződtek, minden díszművészet nélkül. Orbán Balázs régi templomát részletesen leírja, bizonyos, hogy itt középkori templom volt.
Egy jelzetlen ösvény is indul felfelé, ezen fel lehet jutni a sziklakapuhoz. Rossz irányból megközelítve - A Havasgáldi-szoros út feletti rejtésétől indultam tovább az ösvényen, kelet felől kerülve az erdőben. Eltűnt ez a doboz is, de rejtettem újat - A Szfinx és a Sziklakürtő után a Sziklakapu következett. Utolsó a mai napra - Miután megcsodáltuk a sziklakaput, minden lehető szögből, megkerestük ezt a dobozt is. A Havasgáldi-szoros földrajzi bal oldalán, érdemes a sziklák között is barangolni.
Református templom - Mezőkeszü Református templom - Mezőkeszü
Verespatak - Czárina-tó Verespatak - Czárina-tó
Nehéz volt, pedig könnyen is mehetett volna - A játékvezető által rejtett dobozok újra ide csábítottak. A mészkő vonzásában - Mindamellett, hogy az út jeges volt, mi a nap simogató sugaraiban kezdtük el a kapaszkodást a Havasgáldi szoros meredek oldalában, az ismeretlen felé. A Havasgáldi-szoros sziklakapujának, valamint sziklakürtőjének megközelítésére alkalmas, többnyire kőgörgetegen kapaszkodó, jelzetlen ösvény felett egy érdekes sziklaalakzat található.
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.