Szentgerice 13,73 km-re. Sajnos nincs doboz - Kerestem a dobozt, de sajnos nincs meg. Aprólékosan megvizsgáltuk a rejteket - A belsejét is tükörrel -elemlámpával, de nem találtunk dobozt. Szentgerice látnivalója az 1670-ból származó, szép kazettás mennyezetű, unitárius templom.
Zsiliprendszer Gyulakuta 21,6 km-re. Most már teljesen el van hanyagolva az egész berendezés, de még így is lenyűgözött a bonyolultságával. A hőerőműhöz vezető csatornák környékén vagyunk, ennyi zsilipet még sehol sem láttam.
Református temető Marosbogát 35,22 km-re. Egyetlen bekerített sírkert van jobb állapotban, itt van az Ecken nemesi család sírköve, valamint a Tradíció síremlék. A marosbogáti temető közepén van néhány kovácsoltvas kerítéssel körbevett, gyomnövényekkel benőtt, gondozatlan sírkert, néhai grófok sírhelye.
Hollós-tó Bekecs 33,29 km-re. Gondolom, hogy a lentebb levő Hollós-tanyát látta el vízzel. A Bekecs-tetőtől keletre található a Hollós-tó, ez egy körülbelül 100x50 m-es mesterséges tó.
Kiskacsák tere Segesvár 40,33 km-re. A téren található a segesvári területi evangélikus konzisztórium épülete is. A Kiskacsák tere a Tímár-torony és az Ónművesek tornya közelében található, melyek várfolyosóval vannak összekötve.
Szászdálya 51,42 km-re. 1280-ban Dilia, 1323-ban Dálya, 1353-ban Daly maior, 1488-ban Dallendorf, 1523-ban Dellendorf néven fordul elő az oklevelekben.
Sóhát és Sószoros Parajd 42,57 km-re. A területen halad keresztül a Korond-patak, amely változatos formákat, látványos sóalakzatokat, sószurdokot, sószorost hozott létre. Nem volt bozótvágó késünk - A tavasz első kiruccanása volt. Új doboz - Rejtettem egy új dobozt a Sószorosban. Deszkákon - Többször jártam a szorosban, de még a tanösvény előtt. Parajd belterületétõl délnyugatra fekszik a Sóhát 8 hektár kiterjedésű természetvédelmi területe, legmagasabb pontja a Sóhegy (576 m).
Nyomáti sírkövek 12,25 km-re. A legszebb ilyen sírkövek, amelyeken két egymással szembe hajló kígyó domborműves faragása látható, a nyomáti temetőben vannak. Kígyók - Érdekes a sírfelirat, manapság már csak adatokat írnak fel a csilivili márványra, és mindent körbebetonoznak. Megkövült kígyók - A két kígyó meg volt kövülve, úgyhogy bátran vettem elő a dobozt :-). A kígyót gazdag jelképi tartalma alkalmassá teszi arra, hogy helyet találjon a sírkövek ábrázolásai között.
Főtéri hátsó udvarok Marosvásárhely 0 km-re. De lépjünk be a kapukon, és nézzük meg ezeknek az épületeknek a hátsó részét, rejtettebb udvarait is. Rejtély megoldva - Hetek óta figyelem a főtéri bejárokat. Képek feltöltése - Egy rejtekhely weboldalán a képek a jobb oldali oszlopban találhatók, a Rejtekhely-fotók című dobozban. Kisse at van festve - Bar evek ota nem jartam itt, sikerult felismernem a keprol, hogy hol van a helyszin. Marosvásárhely belvárosának szecessziós és késő barokk stílusú épületei meghatározzák a város főterének, az egykori Széchenyi-tér, ma Rózsák tere hangulatát.
Kolostortemplom Segesvár 40,27 km-re. Ez egy régebbi templomot feltételez, amelynek építése az 1298-dik évi búcsúengedéllyel eshet egybe. A domonkosok ma is álló templomának építését 1492-re teszik.
Orbán Balázs mellszobra Székelylengyelfalva 57,97 km-re. A legnagyobb székely névvel kitüntetett Orbán Balázs köztéri mellszobra a katolikus templomtól északkeletre, a művelődési ház melletti téren található. A Székelylengyelfalván született Orbán Balázs író, történész, természetrajzi, néprajzi, és művészettörténeti kutató, a Székelyföld leírása szerzője.
Evangélikus erődtemplom Baráthely 42,55 km-re. Ez megegyezik azzal a ténnyel, hogy Baráthelyt és a környező falvakat a tatárjárás után telepítették és a telepítés után kétségtelenül hamarosan templomot is építettek. A bodzafánál - Medgyesre jártam dolgozni, és megálltam megnézni, hogy megvan-e még a doboz, és csak amikor nem találtam, akkor néztem meg a bejegyzéseket, és láttam, hogy nem találták meg, már elég régecske. Bodzaerdő - Ahogy a várfal mögé kerülsz nyomban meglátod a rejteket. Arról, hogy mi van rendjén, és mi nincs - Ezt a ládát BabBerci rejtette a tegnapelőtt. A XIII-dik századtól temploma van, amelyet Mária Magdolna tiszteletére szenteltek.
Tarzán-tó Torda 57,59 km-re. Tarzán-tó - Torda Torda és környéke 1 - A viz hívogatott ugyan, de nem voltunk fürdéshez készülve. Jane - Miután beazonosítottuk a fát, ami elég nehéz volt, mert kóválygott a gépész az erdőben, és több hasonló fa volt a közelben, - kerestünk egy jó nagy száraz ágat, és nekiálltunk lekaszabolni a két méter magas sűrű csihánbozótot. Tarzán-tó - Torda
Degenfeld-Schomburg kastély Kutyfalva 31,95 km-re. Ennek a kastélynak az anyagából is készült a XIX-dik század elején, a Degenfeld Miksa Kristóf gróf által elkezdett udvarház. Az első kutyfalvi kastélyt a XVII-dik században építette Pekry Lőrinc gróf és felesége, Petrőczi Kata Szidónia bárónő.
Végtelen oszlop Marosbogát 35,17 km-re. Brancusi Végtelen oszlop című szobrának másolata egy kis ráadással, a tetejére egy sas került. Marosbogát fő utcáján, mely a települést észak-dél irányban metszi át, mielőtt átmennénk az autópálya alatt, a 429-es számú ház udvarán, egy ismerős műalkotás vonja magára a figyelmet.
Lisztes-bérc Jódtelep 57,72 km-re. Habár a környező fák eléggé megnőttek, a kilátás még mindig jó Ratosnyára, és a Maros völgyére nyugatfelé. A Lisztes-bérc egy lapos kő Ratosnya közelében, a Görgényi oldalon, a 90-es években még Lapos-kőnek neveztük.
Ládás Háza-kilátó Andrásháza 58,78 km-re. Ládás Háza-kilátó - Andrásháza Naplemente - A kilátón üldögélve élveztük a lemenő nap utolsó sugarait és énekelgettük. Jó nap a mozgásra - A mai napom igen mozgékonyra sikerült. GPS nélkül is megtalálható - Amikor először itt voltam még GPS nélkül kerestem a dobozokat. Ládás Háza-kilátó - Andrásháza
Református templom Magyarherepe 39,32 km-re. Az egykor népes település Ceausescu hírhedt falurombolási projektjének esett áldozatul. A falu életterének módszeres leszűkítésével, a hivatalok, helyi iskola, orvosi ellátás elköltöztetésével a lakosság igen gyors ütemben tűnt el Herepéről.
Lutheránus templom Hétúr 34,77 km-re. Ma is álló gótikus temploma a reformáció előtti kor stílusának jegyeit képviseli többszöggel záródó szentéllyel. Sachsenland - Immer wieder schön, dass es deutsche Wurzeln in Siebenbürgen gibt. Kő - Hamar megkaptam a rejteket, de sajnos nem tudtam kivenni a dobozt. Útban Vásárhelyre - Már rég nézegettük, hogy van itt is egy geoláda. 1446-ban jelentkező neve (Marienburg) Mária tiszteletére szentelt templomáról tanúskodik, az 1417-ben feltűnő Erenberg szász lakosságra utal.
Likas-kő Vármező 36,58 km-re. Esős - Nem a Likas-kő volt aznapi turánk célpontja, de mivel utba esett ugy döntöttünk megkeresük. Étvágycsináló-túra kerékpárral - Biciklivel mentem végig a Meleg-Sugó völgyében. A Görgényi-havasokban, a Meleg Sugó-völgyében található egy nagy sziklatömb, a Likas-kő, aminek a tövében tengermarta üreg található.
Parajdi faszerkezet 54,92 km-re. Rég jártam arra, akkor még csak a gátként szolgáló farönk volt ott. A parajdi faszerkezet helyét illetően egy erős tippem van.
Várszikla Bisztrapataka 54,93 km-re. Fonetikusan írtam át a román elnevezést - a közelében levő, nagyobb szikla a Várszikla, helyi nevén Csetátye. Kellemes séta - Ez volt a mai rejtekhely-vadászatunk első állomása. Bisztrapataka felett, a domboldalon, több érdekes sziklaalakzatot figyelhetünk meg, a csúcsosabb sziklát a helyiek Cukluj-nak hívják.
Szelídgesztenyés Csere-erdő Marosvásárhely 3,06 km-re. A helyszínen csak egy kis, parkolásra alkalmas helyet találtam, ahonnan bokrok takarták a kilátást a városra. Működik - A gerincz út még mindig szét van túrva és jó sáros. Rejtekfa, gesztenye és lila pereszke - Elég feltűnő ez a rejtekfa, könnyű megtalálni. Egy, a Csere-erdő alatti és a marosvásárhelyi Belvedere-lakónegyed feletti kilátópontot indultam megkeresni, térképen bejelölt pont alapján.
Idecs vára Alsóidecs 33,6 km-re. Jó kis emelkedő - Nagyon megdolgoztatott ez a hegy, pláne miután a biciklit is feltaszítottam az erdő széléig, nehogy gyalog kelljen hazamenjek. Alsóidecstől keletre lévő, 596 méteres magaslaton feküdt hajdan Idecs vára.
Áprily Lajos kútja Parajd 47,69 km-re. A Kis-Küküllő a Kis- és Nagy-ág patakokból képződik. Eltűnt a régi, marad az új - A Kisfenyős-kő után átjöttem a "Transz-Rabsonné"-n ellenőrizni a dobozomat. Ördög van, doboz nuku - A parajdi úttól a feltérő út nagyon ramaty állapotban van, az aszfaltból pont középen maradt annyi, hogy ne lehessen rendesen haladni. Karácsonyi séta - Az ördögök mögött ott van a doboz, épségben, kevés megtalálóval. A Kis-Küküllő forrásvidékéhez közel volt Áprily Lajos boronaháza.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.