A com-on bejelentett doboz - Gratulálok a sikeres túráért. Egy igazan nagyszeru hely - Junius havaban felkerestuk ezt a romjaiban is nagyszeru ipartorteneti maradvanyt. Ipartörténeti műemlék - Lentről már háromszor végig gondoltam, hogy na, onnan aztán nem. A XIX-dik század végén épített keskenynyomtávú vasút Gyulafalváról (ma Kommandó) indult Kovásznára.
Szikrazo feher sziklafalak, pasztorszallasok elszortan a gyephavason, no meg a sok kutya nyaron. A keresztnél - A keresztet gondolom a rozsdás színe miatt nem láttuk, de azért nekivágtunk a szikla megmászásának. Tobbszor jartam mar itt is es nem lehetett kihagyni ezt a csodalatos kis hegyseget sem.
A csúcsot az északi oldalon érdekes, 8-10 m magas, kúp alakú, konglomerát sziklák építik fel. Nagy-kő csúcs 7létrán át - A menedékházat a sárga sáv jelzésű ösvényen közelítettük meg, áthaladva a 7létrás kanyonon, kipróbálva az új létrákat. Brassó felett - Lenyűgöző kilátás, nem csak a helyszínen, hanem az oda vezető ösvényen is. Kincs a geoládán kívül - Könnyűszerrel, GPS nélkül is meglett, hála a szöveges segítségnek. A menedékháztól a Nagy-kő-havas csúcsáig a piros sávval jelzett ösvényen juthatunk el.
Érdekes formájú kőtömböket lehet itt találni, a hely és a megfelelő időpont pedig kiváló fotótémát (panoráma, naplemente, árnyék, stb) nyújthat, az arra figyelmes fotósok számára. Az igazi geotojás - A fotót nézve hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy melyik a geotojás. Jobb és bal szem - Igen, a jobb oldal a Nap, a világosság, a férfi. Helytelen ábrázolás - Igen, a helytelen ábrázolás nekem is okozott egy kis fejtörést. Az Ördöglik környékét elsősorban a csíkszeredai terepkerékpárosoknak ajánlom, de a hely természetesen gyalogosan is felkereshető.
Itt feküdt a középkorban egy Dobó nevű falu. Az egykori falu - A Kormos völgyéből ereszkedtem le nagy lendülettel, és csak az erdőfülei táblánál jöttem rá, hogy vissza kell forduljak, de nem bántam meg. Doboz rendben - Visszatértem első megtalált dobozomhoz. Dobói kápolna romjai - Miután megnéztük a kápolna romjait, megkerestük a dobozt is. Erdőfülén felül egy határrészt a Kormospatak völgyében Faluhelynek neveznek.
Az unitárius templomot körülvevő falon kívül helyezték el az emlékművet, rajta felirattal. Most megvan - A templomudvarra nem tudtunk bemenni. Szerencsések vagyunk - Tényleg szerencsénk volt. Sisi - Megtaláltam a dobozt, viszont nem tudtam bejegyezni, mert televolt vizzel. Homoródkarácsonyfalva a Kis-Homoród völgyében, Homorodalmás és Oklánd között fekszik.
Székelyek Nagy Kincskeresése - 3-dik stáció - Nyujtód - Hősök emlékműve Helyén volt - Megtaláltuk. SZNM 3 - Meglett az utolso SZNM is nekem, de nem utolso a sorban. Lobogó - Rendezett az emlékpark és a környéke. Székelyek Nagy Kincskeresése - 3-dik stáció - Nyujtód - Hősök emlékműve
A déli irányba vezető út bal oldalán emelkedő kis dombon áll az unitárius templom. Faltemplom - Tényleg szebb a fal mint a templom, ahogy jkgábor is írja. Szentmárton - Egy ember meg egy kasza csodákra képes. Őszi séta IV - Sajnos a templom zárva volt, és a geodoboz sem került elő hosszas keresés után sem. A Nagy-Homoród völgyében, a Gyepes- és a Lókod-patakkal való találkozásnál települt Homoródszentmárton községközpont.
A Sarlós Boldogasszony napján a zarándokok bejárják a Kereszt útját, a dombtetőn levő oltárig. Zarandoklat - Haromszeken elek mar egy jo par evtizede de meg Futasfalvan nem volt szerencsem jarni, no most erre is sor kerult. Itt is iroszer nelkul - Kb 500 meterre sikerult megkozelitenem motorral ezt a rejtekhelyet, de elegge ovatosan lehetett odagyalogolni mert sok juh, tehen meg oket orzo 2/4 labu ember/allat tartozkodott a kornyeken. A futásfalvi templomban őrzik a Csíksomlyói Boldogasszony mását.
1334-ben plébániatemploma volt, a régi templom a falu felső felében állott. Templom - Ezt a dobozt nappal, szerintem, lehetetlen megkeresni. Vargyas Erdővidék festett bútorkészítéséről és fafaragásáról híres települése.
Kerülete, bár nem mértem meg pontosan, körülbelül 560 cm. Az Ojtoz-forrás tetőtől alig több mint 700 méterre délnyugat felé, alig 200 méterre a Kézdivásárhelyt Foksánnyal összekötő országúttól, egy méretes bükkfát találunk.
Büdösgödör - Vidám-sétány, Büdösfürdő.
Ozsdolai-hágó Hószag és Nemere - Kis forgolódás után meglett a doboz. Beszorult doboz és átnedvesedett tartalom - Miután eltöltöttem az időt a környék egyéb rejtekhelyeivel, már sötétedés után értem ide. Hóvirágos rejtek - Először a tájban gyönyörködtünk, már csak ezért is megérte ideautózni. Ozsdolai-hágó
Bereck után áthaladunk az Ojtozi-hágón, majd szerpentineken ereszkedünk be az ojtozi szorosba. Határvár - A Vár-kúttól másztunk fel a várhoz. Ásatás - Ez a geodoboz valóban mélyen volt elrejtve, A leomlott falrész teljesen betemette. Új geodoboz új rejtekben - Mivel a visszajelzések alapján értesültem róla, hogy a geodoboz meg van repedve, és az utunk itt vezetett el, megálltunk ellenőrizni és karbantartani a geodobozt. Kézdivásárhelytől Moldva felé az ojtozi szoroson keresztül visz az út.
Kopjafa kerítés - Épp harangozáskor értünk a templomba, így miután a doboz hamar meglett be is jutottunk, és megcsodálhattuk bent is. Bodok - Sikerült bejutnom a templomba. Az Oltfejben - Bodok olyan szamomra mint egy hazajaras. Sepsibodok látnivalója a református temploma, melynek különlegessége a hatalmas szívmintákkal díszített karzata.
Turistajelzéseket találunk itt, nekünk a kék pont jelzést kell követni Somkőháta felé. A kirulyfürdői diáktábor déli végétől egy szekérút fordul hirtelen jobbra és vissza.
Kuvaszó-patak vízesése Ujra a vízesésnél - Alsórákosra indultam, és szerét ejtettem, hogy utba ejtsem a vízesést, mivel első alkalommal nem találtam meg a dobozt, most viszont miután figyelmesen megnéztem a rejtekhelyről készült képet, egyenesen rámentem. Nincs víz - A patakmeder majdnem száraz, és már késő is volt. Esőre áll - Megtaláltuk a vízesést, s amíg az égi zuhany is beindult volna, mi is hazafele indultunk. Kuvaszó-patak vízesése
A kiépített pihenőhelyen három forrás is található. Pihenő - Valamikor jó bővön folyt itt a víz. A Honvéd-kút az Erős-oldal aljában, a Sepsiszentgyörgyről Sugásfürdőre vezető aszfaltút mellett található.
A Várhegy viszonylagos magassága kicsi, csak 20 m. Banja nem banja de megvan - Sokszor megjartam ezt a helyet, de most talaltam egy dobozkat is. A tehénpásztornak nincs internetje - GPS nélkül fedeztem fel újra ezt a helyet. Drótszamárral - Kihasználva a szép őszi időt, biciklizés közben kerestem rá erre a rejtekre. Lécfalvától délre, az árterület fölé emelkedik, a kelet-nyugat irányú 550 m magas Várhegy-domb.
Más egyház és templom a reformátuson kivül Kisbaconban nem volt. Templom - Épp az utolsó pillanatban sikerült bemennünk a templomba. Kisbaconi torony - Szép karcsú torony, gondozott templom. Eredetileg Nagybacon filiája volt, 1734-ben lesz önálló és 1794-ben épül mai temploma.
A XV-dik században kapta gótikus formáját, amelyből sok megmaradt, bár többször is átalakították. Megint egy bezárt templom - Megvan a hely, csak megint egy bezárt vártemplom. Nem pusztultak el a freskók - Családunk egyik tagja néhány hónappal ezelőtt részt vett a felújított templom bemutatásán. Geotrekking majális alkalmával - A 2018-as Geotrekking majális második napján, az apácai Tolvajos-barlang bejárása után érkeztünk Nagyajtára. A mai templom az ősinek közvetlen utóda.
A templomot 15-dik században gótikus stílusban átépítették, majd az 1802-es földrengést követően 1821 és 1825 között újjáépítették és bővítették. Szilvások - Na, ebbe már nem sikerült bejutnom. Én vagyok a megmondó ember - Kedves Levi, ez a kérdés nem tartozik a zaláni református templom weboldalához. Rejtekhelyek - Megtudja-e valaki mondani, miért nem jön elé az összes rejtekhely. Orbán Balázs és Entz Géza szerint Zalán templomának román kori kapuzata feltehetőleg 12-13-dik századi eredetű, a zaláni református templom építésének legkésőbbi lehetséges időpontja 1319.
Gyönyörű idő - Valamikor estefele értünk ide, ez volt az utolsó megálló a mai napra. Pihenőhely rozoga állapotban - Több mint 5 év eltelt az utolsó megtalálás óta, a rejtek is talán Uzonkafürdő legforgalmasabb helyén található, így nem sok reménnyel érkeztem a helyszínre. Borvíz - Megtaláltam a dobozt. Uzonkafürdő Kovászna megye északi peremén, Nagybacon és Sepsibükszád között, a Baróti hegység lábánál, a Nagy Murgó alatt, az Uzonka és Pisztrángos patakok völgyében található.
1938-ban cserépfedésűre cserélték ki az eredetileg zsindelyborítású tetejét. Az oklándi, jó állapotban levő parókia előtt álló, 1809-ben állított és jól megőrzött székelykapu, Udvarhelyszéken a legrégebbi.
A Kis-Nemere körül elszórtan több gomba-, torony- vagy piramisszerű sziklaképződmény található.
A bazalt kitermelését 1895-ben kezdték meg. Őrzött rejtek - Alsórákosi kincskeresésünk második állomása volt. A gyík a helyén - Könnyű volt megtalálni a dobozt, hisz ott volt a gyík. Látványban elmarad a tó mellett - Előbb a tónál jártunk, onnan jöttünk az oszlopokhoz. A Persányi-hegységet, kelet-nyugat irányban átvágó Olt-folyó a szorosból kilépve Alsórákosnál újból belevágja széles medrét a negyedkor elején képződött bazalterületbe.
A patak mentén egy jó állapotú erdészeti út vezet, melynek középső szakaszán található a bodvaji gyártelep megmaradt része, a felújított kohó. Gyönyörű idő - Sajnos itt nem találtunk semmit, gondolom még nem volt más láda rejtve. Ágyú - Amikor jó pár éve erre jártam, akkor valakik be voltak költözve a hámorba. Bodvaj - Történelmünk fontos eseményeinek egyik helyszíne, jól esik hogy nincs elhanyagolva, nagyon jó állapotban van. A bodvaji vashámor a Fenyves-patak völgyében található.
Az egyik bükkfának 4,5 m kerülete van, a törzsén egy gömbölyű daganat látható. A Pisztrángos-patak völgye felett, közel a Pisztrángosi-borvízforráshoz, több méretes bükkfát találunk.
Három-négy kilométert ereszkedünk le a Kászon-vize mentén és elérjük a Kászon és Kézdiszék határát. Törött tábla - A tábla sajnos 2 darabban van. Bunker 2 - Na, ezt is megtaláltuk. Vizes túra II - Tovább sétáltunk a csepergő eső ellenére, és eljutottunk ehhez a rejtekhez is. Kászonjakabfalvától délnyugatra emelkedik a 906méteres Bellő-tető.
2003 szeptember 6-án Árpád házi Szent Kinga tiszteletére szentelte fel Tamás József püspök. Újrarejtés a Rejtők napja alkalmából - Ma május elseje, a Rejtők napja a játszóterünkön. Zárt deszkatemplom, üres rejtek - Ezt a rejtést már rég meg kellett volna keressem. A reménység szimbólumává vált deszkatemplom Borbély Gábor nevéhez fűződik - 2003 július elején az átrendezés miatt költöztették a Szécseny nevű dűlőbe, a Hargita lábához.
Kitűnő rejtekhely - Megtaláltam ezt a geodobozt. X faktor? - Meglett a doboz ezen a szép őszi délutánon. Februari seta - Nem volt konnyu megtalalni, mert jeges volt a szikla, de a kilatas megerte az erofeszitest. Salamon sziklái.
Onnan jól belátható a Mohos, egészen a turistaház körüli táborozó helyig. Vasárnapi séta - A kilátó sajnos nagyon romos állapotban van. Macik és szarvasok nyomaiban, az összeomlott kilátóhoz - A Nagy Csomád felől érkeztünk a kilátó maradványaihoz. Kárpótlás - Kárpótlás volt a kilátás, a látvány azért, hogy el kellett hagynunk a Szent Anna-tavat a medvék és emberek okozta káosz miatt. A Szent Anna-tónál, a Mohos melletti dombon, a Nádas-fürdőre vezető úttól balra, már évek óta van egy kilátó.
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.