Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Udvarhelytől Csíksomlyóig - Csíkszék - Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

Az oláhfalvi fensik. Az oláhfalvi iskolák, népnevelés. Nagy erdő. Vargyas pataka. Ördög-barázda. Gyepes pataka. Lehetetlen patak. Ángyos patak. Tolvajos patak. Kakas vára. Mazarán bükke. Csaták a Nagy Erdőn. Csík a Foglalástetőről. Megérkezés Somlyóra. Udvarhelytől Csíksomlyóig című fejezet részletesen Csíksomlyó Terra Siculorum
Idődoboz pavilonok A két pavilont Sági Gergely tervezte, 2015-ben készültek el, és 2016 májusában avatták őket fel. Az Idődoboz pavilonok a Mikházi Régészeti Parkban találhatók, a településtől délnyugatra, a római kasztrum és a régészeti park között.
Akó-kapu Hosszú időn át az Akó-kapu kifejezés létezett a tudatunkban, de kaput itt nem láttunk! Az Akó-kapu a helyén van - Forgalmas helyeken nincs igazán biztonságban egy geodoboz, ritka a hosszú életű rejtés. Miért tűnnek el a dobozok? - Egy része (valószínűleg) tudatlanságból, egy másik része (talán) rosszindulatból. Miért - M Az Akó-kapu kifejezés az évszázadok során Alcsík közepén azt a helyet nevezte meg, ahol az országútból kiszakad a Fiság völgye felé vivő útszakasz.
Tolvajos-tető Itt vezet át a Csíkszereda és Székelyudvarhely közötti országút, mely összeköti a Csíki-medencét Székelyudvarhely vidékével. Körülbelül egy félórán át kerestük - De csak a hűlt helyét találtuk meg. A doboz a helyen van - A doboz a helyen van, tartalma egy kisse mintha atnedvesedett volna, a csomagolasra hasznalt muanyag tasak viszont mar teljesen szetmallott, szerencsere volt nalam egy, amivel potoljam. Kerestem én is egy félórát - Hanem a hármaskeresztnél nagyon szép élményben volt részem, igaz ennek már 4 vagy 5 éve. A Tolvajos tető a Központi-Hargitát a Dél-Hargitától elválasztó nyereg.
Sziklavilág A Lóduj-nyeregben már megcsodálhatjuk a panorámát. Vipera és pincécske - Útban a Békás-szoros felé, megálltunk a Pongrác-tetőnél, és kitértünk hóvirágot nézni. Házhoz szállítás - Látva, hogy a rejtéseimet nemigen keresik, végső elkeseredésemben házhoz szállítottuk a kincskeresőket :) Ügyesek voltak, nagyon hamar megtalálták a dobozt a "sok" vipera ellenére is. Csak második, de jó ez így - Itt is megelőzött a játékvezető, de jó ez így, mert így ő előbb találkozott a viperákkal. A Pongrác-tetőről Fehér-mező irányába indulunk a piros sáv jelzésen.
Rudolf Stuter bajor katonatiszt sírja Kőkereszt a 12/A út mellett, a jobb oldalon. Egy német, valószínűleg bajor katonatiszt, Rudolf Stuter sírja.
Prédikáló-kő Nevét valószínűleg onnan kapta, hogy itt prédikáltak hajdan a táltosok, a pogány magyarok papjai. Év eleji túra a Kifestős-kőhöz - Málnás faluból, a Málnás-patak völgyéből indultunk, a piros pont jelzésen. A Bodoki-hegységben, a Henter-csúcs közelében találjuk az erózió által gomba formára kialakított Egricskő vagy Prédikáló-kő nevű, 2 méter magas, lapos tetejű sziklaalakzatot.
Sziklakapu A hely a Tolvajos-barlangtól körülbelül 500 m távolságra található, észak-északkelet irányba. Az Ürmösi határ-patak, jelenlegi nevén Ürmösi Töpe-patak fejének baloldali ágán egy érdekes sziklakapu található, mely alatt átfolyik a víz.
Magyar és német katonák sírja Magyar honvédek és német katonák sírja a gyimesi római katolikus nagytemplom kertjében, a 12/A jelzésű út mellett.
Egykori Balogh Anna kocsma Az 1889-ben épült ház szerepel a Hargita megye történelmi műemlékeinek listájában, HR-II-m-B-12878. Csíkszentmihály faluban, a 315 szám alatt áll Balogh Anna egykori kocsmája, jelenleg faszerkezetű lakóház.
Szent Ilona-kápolna Szent Ilona 248-330 között élt, Constantius császár felesége lehetett, Nagy Konstantin császár édesanyja. Ajnád második védőszentje Szent Ilona, augusztus 18-án ünnepelik.
Gyimesi hágó Itt éri el a Csíkszereda és a Gyimesi szoros közötti 12 rszágút a legmagasabb pontját. Hihetetlen - Ennnyi ember hiszi azt, hogy egy ház háta mögött csak WC lehet. Piheno - Vasarnap itt kezdtuk a keresest, es meg is talaltuk a dobozt. A doboz megvan - A pogányhavasról vissza fele jövet gondoltuk, hogy még teszünk egy próbálkozást a doboz megtalálására és csodák csodájára a dobozt megkaptuk első megtalálóként. Gyimes vidékének megközelítése a Gyimesi hágó, régi nevén Tekerőhágó, irányából történik.
Kőcsűr Kőcsűr Vargyas-szoros Szemfenék vizsgálat - Már többször próbálkoztam ezzel a rejtéssel. Visszatérés 3 év után - A dobozka nagyon rossz állapotban, beázva. Régi szálláshelyen - Délután bicikliztünk a Vargyas völgyében az aszfaltúton. A Kőcsűr, mely tulajdonképpen egy boltív a sziklában a Vargyas-szoros alsó végénél található, egy erdős sziklaszál tetején, közvetlenül a patak felett, átellenben a Medvék szigetének nevezett kis hordalékszigettel.
Szent István-borvízforrás Kászon 1 - A kászoni túránk első állomásán nem volt szerencsénk, csak a rejtekhelyet találtuk meg. Volt, nincs - A Tömlőhozó ösvényen indultunk felfele, s benéztünk ide is friss vízért, A doboz nincs már meg sajnos, és nem volt nálunk másik hogy pótoljuk. Ölében vagy tövében? - Biztos szeretnék lenni, hogy jó helyen kerestétek. A fehérkői Szent István-borvízforrást 2014 augusztusában újították fel, alapítványok támogatásával, valamint Kászonaltíz község tanácsának, közbirtokosságának, és helyi önkéntesek segítségével.
Dózsa György szobra Itt született Dózsa György, a tragikus sorsú parasztvezér, az 1514-ben kitört parasztháború vezére. Pünkösdi emlékeim - Különös hangulatát tapasztaltam meg Dálnoknak a pünküsdi búcsúra zarándokolva. Annyira rejtés, hogy már nem is rejtés - Kövek alatt, hát abból itt aztán van jó sok :) Ennek ellenére, nem kellett sokat keresgélni, hiszen ez a rejtés, ott "hányódik" mindenki szeme előtt :) Még jó, hogy az illetékesek nem gyűjtenek gyakran szemetet a környéken, mert kárba veszne. Szép nagy szobor - Igazán impozáns szobor, és a környéknek valóban különös hangulata van. Dálnok ősi székely falu, Kézdivásárhely közelében.
Kilátótorony A község területére remek kilátást nyújtó faépítményt az oklándi Kishomoród Közbirtokosság állította, az Oklánd és Karácsonyfalva határán levő csúcsra. Az oklándi kilátótorony a községközponttól keletre, a Bene-hegy (régebb Beteghegy, majd Bened-hegy) tetején található.
Szarkakő A tetőre érve viszont egy fából épített pihenő fogad, mellette a csúcsjelző oszlop és a feliratos EKE-kő. Sikerült rábukkanni - A harmadik négytörzsű fa után sikerült rábukkanni. A varos folott - Mindenkinek ajanlani tudom a Szarkako Cekend teto feloli megkozeliteset, kedvezo latasviszonyok mellett nagyon szep panoramakilatasban lehet reszunk az egesz medencerol. Nagyon szép séta volt - A Bethlen negyedből indultunk, az úton gyalog. Az Udvarhelyi-medencét keretező dombok legmagasabbika, a 886 méter magas Szarka-kő, messziről csak erdővel borított csúcsnak látszik.
Harangláb A magyarázat egyszerű. Erzsébet? Bözse? - Megkaptam a sebességkorlátozó táblát, a harangot (és a lábát). Hangulatos hely - Rugonfalváról jöttem jöttem át, felkeresni ezt a nyugis helyet. A Székelyudvarhely és Székelykeresztúr közötti főútról tábla jelzi a letérőt a település felé, mely egyszerre utca és város, falu.
Lucs tőzegláp A kettő között magasodik a Nagy-kő bükk, mögötte található a Lucs tőzegláp. Pomjanek Béla nyomában - Kerékpárral kerestem fel a helyet, a volt Fenyőke menedékház és a Piricskei letérő közötti Nagyerdő közbirtokosság utjánál tértem le a megyei utról. A sok áfonya miatt már nem kerestem a dobozt - A Som-kút felől indultam be a Lucsba, itt az erdő szélén nagyon sok fa ki volt dőlve, az erdő is nagyon száraz volt. Bár késve indultam, mégis első lettem - Szokás szerint késve indultam neki. Ha a Szécsény-patak irányában felnézünk a Hargita gerincére, két kis tisztást láthatunk.
Rez-tetői kilátó Ide építettek kilátót 2006- ban a sükői közbirtokosság, a helyi vállalkozók, a felsőboldogfalvi önkormányzat, illetve Sándor József közbenjárásával. Lehettem volna első megtaláló, de csak második rejtő lettem - Egyik kedvenc rejtekhely-kategóriám, a Rez-tetőihez hasonló kilátótornyok. A Nagyküküllő és a Nyikó között húzódó dombvidék legmagasabb csúcsa, a 932 m magas Rez-tető.
Pogány-havas A Gyimesi-hágótól indulva kényelmesen fel lehet jutni, kevesebb mint egy óra alatt, a Pogányhavas 1351 méteres csúcsára. A teton - Megtalaltuk a dobozt a kijelolt helyen. Virágok doboz helyett - Egy rövid túrát terveztünk közel a Gyimesekhez. Jégkoloncok a Pogányhavason - A Szent László emlékhelyről jöttem át a két havast összekötő, lépten-nyomon kidölt, derékbatört fenyőktől akadálypályává vált erdei uton. A Pogány-havas és környéke, az év minden szakában érdekes látnivalót nyújt.
Visszafolyó vizesárok A Kecskevésznek nevezett elágazástól lefele, a híd után az Ivó-patak felé tartunk, és átmegyünk két hídon. Patak szöktetés - A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem. Régóta keressük a Visszafolyónak is nevezett vizesárkot.
Csorgókő-vízesés Csorgókő-vízesés, Székelyvarság Még BÚÉK! - > Alig vagyunk már páran az oldalon, de te a régi vagy. Rólunk - > csökken az oldal használhatósága. Szabályok - > tudom, a szabály az szabály csak ezek miatt sajnos már alig vagyunk Rejtekhelyezők. Csorgókő-vízesés, Székelyvarság
Rakottyás-tető Pásztorszállások, nyári erdei szállásokkal váltakozva, csángó világ ez. Séta a Rakottyás tetőre - Ezt a ládát már akkor kinéztem, amikor a Nagy-Sándor-ra készültünk. Havasi tanyavilágban járunk itt.
Református templom A nagybaconi református templomot is érdemes közelebbről megnézni. Kopjafák - Templomát és csodás kopjafáit megcsodáltuk mi is. Nagybacon látnivalója az 1930-as években épített, Kós Károly által tervezett és szépen felújított kultúrotthon.
Lutheránus templom Lutheránus templom Hétúr Ma is álló gótikus temploma a reformáció előtti kor stílusának jegyeit képviseli többszöggel záródó szentéllyel. Sachsenland - Immer wieder schön, dass es deutsche Wurzeln in Siebenbürgen gibt. Kő - Hamar megkaptam a rejteket, de sajnos nem tudtam kivenni a dobozt. Útban Vásárhelyre - Már rég nézegettük, hogy van itt is egy geoláda. 1446-ban jelentkező neve (Marienburg) Mária tiszteletére szentelt templomáról tanúskodik, az 1417-ben feltűnő Erenberg szász lakosságra utal.
Sáncok a Bilibók-tetőn Sáncvár magánterületen - Miután leparkoltam a régi gőzmozdony mellé, elindultam az út túlsó oldalán, a Kontumáctól keletre található sáncvár felé. 18-dik századi osztrák sáncvár a Bilibók-tető lejtőjén, Moldva felé irányuló agyúállásokkal.
Bunker a Fekete-Bitka oldalában Bunker a Fekete-Bitka oldalában Hagymás-hegység Megnéztük közelről, és csodálkozva láttuk, hogy betonfal van beomolva alatta, a meredek oldalon. A Fekete-Bitka déli szikláiban régóta tudunk egy nagy üreg létezéséről.
Bors-kúria A kapun levő felirat szerint 1585-ben építették, így talán idősebb mint az étfalvazoltáni barokk kapu. Kicsi a bors, de... - Kicsi a bors, de hol a csudában van a doboz? Kérdeztük, s megkerestük. Csíki Sör - Ejj, nem voltunk otthon, pedig jó lett volna kérni belőle. A Rejtekhely hivatalos itala - Megérkezett az első Igazi Csíki Sör szállítmány a Bors-kúriára? Úgy néz ki a Bors család időben felkészült a télre :-). A Bors-kúria bejárati kapuja állítólag nem szerepel a műemlékek jegyzékében, pedig megérdemelné, hiszen tiszteletreméltó kora van.
Vadaspark Vadaspark Ivó Bár a belépőnek elég borsos ára van, valószínűleg nem érte meg nekik kevés embert beengedni. Ez alkalommal nem sikerült bejutnunk a vadasparkba, mert nem jelentkeztünk be előre.
Pakulár-kő Izgalmas hely - Nagyon izgalmas hely. Kilátás - Parajdról a "Transz-Rapsonné"-n keresztül közelítettük meg, miután rejtettünk egy dobozt az Áprily-kútnál. Gyönyörű hely, de nincs láda - Több mint 2 órás keresés után sem kaptuk meg a ládát. A Hideg-Juhod völgye fölé magasuló Pakulár-kő (a térképeken a Pásztor-kő elnevezés szerepel) az Elemér sarka-hegy déli aljában található, Rabsoné várától észak-kelet irányba.
Joseph Haltrich-líceum 1901-ben újjáépítik, ekkor kapja a mai romantikus, historizáló sílusú formáját. Az evangélikus vártemplomtól északkeletre található iskolát, az épület előtt elhelyezett tájékoztató tábla szerint, 1792-ben kezdték el építeni.
Vajas-forrás A Vajas borvízforrás a Lobogó vendéglő és panzió épületének háta mögött található, egy betonból és kockakövekből kiépített gödörben.
Gyimesi határkövek Gyimesi határkövek Gyimesi határkövek Gyimesi határkövek - Megtalaltuk a rejtekhely talalkozo bemelegito turaja alkalmaval. Hatarturan - A 2013-as hatartura alkalmabol kerestem meg e rejtekhelyet. Nagy melegben indultunk neki az utnak - Elegge faraszto is volt, helyenkent jo "combos" emelkedokkel, de vegul sikeresen felertunk es megtalaltuk a dobozkat. Gyimesi határkövek
Sziklaerkély az Olt felett Az Olt felett - Ahogy a hidat eszrevettuk, akkor mar konnyunek gondoltuk, de megsem lett az. EKE-tábor 2015 - Bolyongásom közben majdnem belecsúsztam az Oltba. Tusnádfürdő 5. - Gps nélkül ezt a rejtekhelyet nem is volt egyszerű megtalálni. Sziklaerkély az Olt, és a szemét :-( felett - Tusnádfürdő.
[ Fel ↑ ]
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.