Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Csikszentdomokostól Gyergyószentmiklósig - Csíkszék - Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

Az Olt eredete A Lok patak. Geréczes. Fekete Rez. Marosfő. A Maros eredete. Gyergyó a Geréczesről. Gyergyó régibb nevei, e nevek eredete. Tinkák és Boták. Vasláb. Tekerőpatak. Gyergyó-Szent-Miklós, fekvése, népessége, piacza, templomai. A szent-miklósi örmények, kereskedésük, törvényszékük, templomuk, vallási szertartásaik. A gyergyószentmiklósi főelemi iskola és alreáltanoda eredete és kifejlődése. Kirándulás a Gyilkos tavához Terra Siculorum
Hegyi menedékhely - Vargyas-szoros Hegyi menedékhely - Vargyas-szoros
A városnévtáblán kivül két kopjafás építmény is található itt. Székelyudvarhely déli bejárata a Csicser és a Mondó-hegy között, a Nagy-Küküllő völgyében található.
Árvízvédelmi-folyószabályozási, gazdasági, energetikai, turisztikai-szociális és környezetvédelmi jelentősége van. Nem szép látvány - Ezt a ládát is megtaláltam, de a környéke nagyon kiábrándító. Víztározó - A Zetelaki-gátnál voltam. Nem a legszerencsésebb rejtés - Valószínünek tartom, hogy az utkarbantartás, meg az ut fölötti oldalból kivágott fák után maradt gallyrakások alatt pihen. A zeteváraljai völgyzáró gát és a víztározó vagy népszerű nevén zetalaki gát, a Nagy-Küküllő felső szakaszának egyetlen mesterséges tava.
A tető előtt nem sokkal, egy pihenő mellett, vasban rendkívül gazdag, vöröses vizű forrást találtunk. Eltűnt a régi doboz, éljen az új - A mai nap lázárfalvi rejtekhelyeket kerestem fel. Lázárfalváról a nyírfürdői elágazásnál Kápolnamező felé indultunk, majd a nyaralók után továbbmentünk az erdei úton egy darabig, követve a vörös kereszt jelzést.
A régi Micsurin-kert területéből ma már csak egy vékony zöldsáv maradt meg, mely a Piaristák Tanulmányi házától a Szék útja felé vezet. Kis nosztalgia - Jól esett újra itt sétálni, feleleveníteni a régi emlékeket. A jó öreg Micsurin - Mivel az iskolát hátulról közelítettem meg, tényszerű volt, hogy a kerten keresztül kell menjek. Gyermekkorom emlékei - Az iskola épületét nagyon szépen felújitották, az emlékek viszont a 77- es földrengésig röpítettek vissza. A Micsurin-kert egy legendás hely, bár többnyire csak azon Csíkszeredában iskolába jártak számára, akik a Márton Áron líceumban végeztek.
Jégbefagyva - A zuhogó februári eső és a latyakos hó ellenére is megkerestük a geodobozt. Ládaellenőrzés - Ha már itt jártunk, ellenőriztem az itt elrejtett geodobozt. A régi dobozhoz nem lehet hozzáférni, itt hagytam egy újat is - A kilátónál egy osztálykirándulás volt, bömbölt a zene. Az önállóan éppen száz éve, Oroszhegy szórványaként réges-régen létező település Európa állítólag legnagyobb tanyavilága.
Temploma azonban nem volt, a taplocaiak Csíksomlyó templomához tartoztak. Taploca régebbi település, mint Csíkszereda, s így bizonyos, hogy a középkorban létezett.
Egy hármas tagozódású, triászkori dolomitmészkőből álló sziklaszirt, mely őskori kristályos alapkőzeten áll. Hármaskő és a Kondra-kereszt - Megtalaltuk a rejtekhely talalkozo "transzgyimesi" expedicioja alkalmaval. Transzgyimes - A Transzgyimes immár örökre beleégett a tudatunkba. Transz-Gyimes - Mondtam már, hogy a Hármaskőre a legkényelmesebben a Transz-Gyimes szerpentinein lehet feljutni? Transz-Gyimes :-). A Hármaskő a Csíki-havasok északi részében, a Kondra-kereszt turisztikai csomópontjától délkeletre található.
A Vajas borvízforrás a Lobogó vendéglő és panzió épületének háta mögött található, egy betonból és kockakövekből kiépített gödörben.
Horgász tanya, Szécseny Horgász tanya, Szécseny
Jo rejtek - Hazafele egy gyors talalatra szamitottam, de megdolgoztatott rendesen. Magas rejtés - Nem volt épp 25 fok meleg (na nem a víz). Majom a magasban - Mászkálni jó mulatság, kíváncsi lennék a rendőr az út szélén mire gondolhatott amikor csüngtem a magasban. Szentegyháza Gyöngye termál strand.
Függőhíd az Olt felett - Tusnádfürdő EKE-tábor 2015 - Mivel a függőhíd deszkáinak nagy részét kicserélték és a maradék régi deszkákat is újraszegezték hát a doboznak úgymond nyoma veszett, pedig nagyon egyértelmű a rejtés helye. Na, végre - Na, végre, sok kutakodás után sikerült előbányásznom a dobozt is. Függőhíd - Valamikor, ez a híd nagyon jó állapotban volt. Függőhíd az Olt felett - Tusnádfürdő
Egy felújított hagyományos parasztházban létesült a Szalmakalap Múzeum, mely egyedi az egész világon. Érdekes kövek - Nagyon tetszett, hogy a természet a víz erejével milyen érdekes formákat alkotott a kövekből. Gömbkövek - Hirtelen azt sem tudtam, hogy a köveket vagy a kalapokat csodáljam. Szalmakalap és nemcsak - Biciklikkel felpakolt autókkal érkeztünk a helyszínre. Szőcs Lajos kőrispataki lakos, akinek családja három nemzedékig visszamenőleg kalapossággal foglalkozott elhatározta, hogy létre hozza az ország első Szalmakalap Múzeumát.
Nevét a lápot kitöltő tőzegmoháról kapta, a belőle keletkező tőzeg vastagsága elérheti a 10 métert. Elüldözve - Kezdődött azzal, hogy egy saját kincskeresést szerveztünk a szülinaposnak, mikoris a saját ajándékát kellett megkeresnie a játékszabályok alapján. Rejtés nélkül - A Szent Anna Tavat látogattuk meg előbb, de igyekeztünk a Mohosba is eljutni, míg süt még a nap. Télen - Kezdem azzal, hogy az információs tábla a teteje nélkül van. A Szent Anna-tó vizét magába foglaló kráter gerincének túloldalán 1050 m magasságban találjuk a Mohos-tőzeglápot, területe 80 hektár.
Kellemes kikapcsolódási lehetőségeket biztosít, úgy télen, mint nyáron. Speciális - Speciális hely mellett, spéci doboz a POI helyett. Az utóbbi pár évben látványosan felújult és megszépült Hargitafürdő.
A hidat a magyarok építették 1940-44 között, de a háború miatt nem sikerült befejezni. Befagyott patak - Mikulásra várva kisétáltunk a kilátóra. A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba.
Hegyi kerékpárral, illetve gyalogosan járható. Csíksomlyón, a borvízforrás közeléből indulva, a Köves utca végéből indul az a körút, mely megkerüli a Kis- és Nagy-Somlyó hegyeket.
Magánterület, de látogatható - A földútról indultunk be a madármegfigyelő felé. Elhagyatott les - A leírás és a fényképek alapján jó ötletnek találtam egy ilyen fajta les létesítését. Meglátogattuk - Kicsi fejtörésbe került kitalálni melyik jobbik is a jobb, de sikerült. A homoródszentpáli Madárpihenő a Homoródmenti Madárvédelmi Natura 2000 terület része, így ma 200 hektáron madárvédelmi rezervátum.
Dugásfürdő 2 - Csíkdánfalva Feredő - A hídtól lejjebb hódok által épített gátak duzzasztják a patakot. Dugásfürdő kereshető rejtése - A helyszínre érkezve, először sétálgattam egy kicsit a környéken, nézelődtem, fotózgattam. Dugásfürdő 2 - Csíkdánfalva
Idillikus hely - Rozsdas kutakodas, kutyas nyomozas utan erkeztem a Liban tetore, ahol frissito forras, geodoboz, meg a tudat, hogy egy alapos lanckimelo ereszkedes kovetkezik (ne beszeljek az izmaimrol). Hűsítő forrásvíz - Első alkalommal jöttünk a Libán tetőre, de nem bántuk meg. Soha nem sejtettük - Ma Udvarhelyre mentünk. A (Székelyudvarhely)-Fenyédről Gyergyótekerőpatak-Gyergyószentmiklósra vezető út választja el a Görgényi-havasokat a Hargitától, ennek legmagasabb pontja a Libán tető, ez a gyönyörű havasi világ.
Itt található egy Büdös víz nevű forrás, melyet az 1960-as évek végén, 1970-es évek elején gyógyfürdőként hasznosítottak egy kétkádas kis helyiségben. Dézsafürdő - A ma este koronája a Muhos pataki fürdő, ami egyre csak épül és szépül. Muhosban vakacioztunk - Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb. Kipróbáltuk a dézsát - Eljöttünk a világ végére egy kis csendért. A gyimesközéploki Hidegségpatakán felfele haladva 10 kilométerre érjük el a Muhos patakot.
A nehézségi szint könnyű, az útjelző oszlopok színe világosbarna. A Fenyővize tanösvény hossza: 800 m, a menetidő 1 óra, a szintkülönbség 5 m.
Hadiárok lőállásokkal - Csíkzsögöd Kutyakerülgetős, kalandos kirándulás - Nagyon megörültem az este a frissen megjelent új rejtésnek a közelemben. Félreértett rejtekhely - Vámszer Géza a Csík vármegye településtörténetében három zsögödi várromról beszél. Csíkszereda fölött - Végre a mai napi két sikertelen próbálkozás után (Borvízforrás, Zsögödfürdő), a harmadik meghozta az elégtételt. Hadiárok lőállásokkal - Csíkzsögöd
A tetőre kiérve, a földön heverő jelzőtáblák látványa fogad. Biztos vagy benne? - V A rövidebb, kényelmesebb, és könnyebb út - Aznap az Ördög-tó volt a kirándulásunk célpontja. Gyönyörű őszi táj fogadott - Helybéliként meglepődtem milyen szép rejtekhely is ez, aminek a közelében már többször is jártam, de nem tudtam a létezéséről. A gyalogtúra egy meredek kaptatóval kezdődik a Loki borvízforrástól, az elég ritka, de azért követhető kék kereszt jelzés mentén.
Útban a csúcs felé látványos sziklaalakzatokat tudunk megfigyelni. Új geodoboz új rejtekben - A pünkösdi geocitrom előtt szervezett Jávárdi-körtúra alkalmából érkeztünk a helyszínre. A legmagasabb pontján fenyvessel borított, 1444 m magas Jávárdi-tető a Jávárdi-patak völgye fölé magasodik.
Homoródkeményfalva és Abásfalva, két, a múltból itt felejtett kis falu. Őszi séta I - Gyönyörűszép őszi idő volt. Miután elhagyjuk az Ilona völgyét Homoródfürdő felől Szentmárton fele jövet, két falu esik utunkba.
A Kotlott borvíz forrását jelző táblának csak az alsó sora maradt meg. Megújult forrás - Ritka eset, hogy a leíráshoz képest javult az állapota a helynek. A tavaszi lomb alig-alig takarja a Répát-pataka bal oldalán fakadó forrást, melynek kotlóstojás szagára neve is utal.
Új geodoboz, védettebb rejtekben - A Vész-kőnél elrejtett új geodoboz megtalálása után, úgy döntöttem, hogy még elsétálok a Mosdókőhöz is, belefér az időbe. A táblát is - Olvassátok végig az ismertető táblát, van ott pár érdekesség. Első találatom - Nagyon rég járom a Bekecs hegyet, számtalanszor elmentem a rejtek mellett, nem is gondoltam volna, hogy ilyen kincseket rejt. A Bekecs-tetőről a Hollós-tó felé vezető út mentén található egy nagy mohás kő, amelyet a helybeliek Moháskőnek, Oltárkőnek de leggyakrabban Mosdókőnek neveznek.
Az ősi vár a Pogány-havas egyik alább eső, tojásdad alakú dombján, a nép nyelvén ma is Várhegynek nevezett kiemelkedésen, Felcsík völgyére benézve, s a szomszéd hegyeken lévő várakkal láttani összeköttetésben állott. Csíkszentmihály község határán, a nevezetes Pogányhavas keleti részén, egy hajdani vár szétporladó romjai láthatók.
1850-ig kizárólag csak a család és meghívottjaik látogatták e medencét, amely fából volt készítve, körülötte vetkező szobákkal. Éjszakai élet - A Termálvízeséstől jöttem fel a strandra. Biztos megtaláltátok? - Bár nem kizárt, de kétlem, hogy megtaláltátok ezt a geodobozt. Két váltásban - Fürdözés elött tanulmányoztuk a helyet. A Bánffy fürdő 677 m magasságon található, 1228-tól 1948-ig birtokolta a Bánffy család.
[ Fel ↑ ]
Közeli települések: Marosfő 0 km-re, Vasláb 4,96 km-re, Látnivalók Szenéte 6,92 km-re, Visszafolyó 9,46 km-re, Látnivalók Tekerőpatak 9,8 km-re, Csíkszentdomokos 9,96 km-re, Balánbánya 10,15 km-re.
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.