Várhegy Bágy 51,67 km-re. Itt középkori vár nyomai fedezhetőek fel. Mászás - Mivel a tüdőgyulladásból már majdnem kigyógyultam, elvállaltam egy gyereksereg teleportálását Szovátáról a lókodi táborba (ugyanaznap vissza is) és a nap szabad részét rejtekhelykereséssel töltöttem. Lada athelyezes - A Bagyi varnal athelyeztem a geoladat, a regitol ugy jo 30 meterre delkeletre. Pásztorkutyákat kerülgetve - Kocsival közelítettem meg, amennyire lehetett, a Bágy feletti konglomerát domboldalt. A Várhegy Bágy falutól északra található, rendkívül szép kilátást biztosító magaslat.
A feketehalmi vár 12,48 km-re. A Szebenbe vezető út őrzését látta el. A feketehalmi vár - Egy ujra nagyszeru rejtes egy megerdekesebb varnal, ahol mar sokszor jartam, de akkor meg nem kerestem a ladakat, amig a csapat a Kotla gerincet jarta. Piknik a várromon - Többnyire megborzongat, ha mesélő kövek közelében járok. Hatórás szép kirándulás - A várat Feketehalomról indulva a kék pont, kék vonal, kék háromszög jelzésen közelítettük meg, csak egyszer tévesztve útvonalat. A Barcaság nyugati szélén, Feketehalomtól nyugatra, az 1294 m magas Kotla-hegy tetején találjuk az egykor Schwarzenbergnek nevezett vár romjait.
Vízimalom Kisbacon 39,45 km-re. Keresztes Lajos és testvére Domokos, az utolsó erdővidéki vízimalom molnárai. Vízimalom - Miután Elek apó nem volt hajlandó elárulni a doboz helyét, kénytelen voltam megválni tőle, és a malomhoz jöttem. Malom - Mikor bevettük a kanyart a malom felé, találkoztunk a molnárral és a feleségével. Közös vonások - Sok hasonlóság van az eszenyői vízimalom és e között, itt viszont a fa elemek helyét már átvette a vas. A székely ezermesterség még mindig működő csodája, a kisbaconi Fülöp-malom.
Unitárius vártemplom Homoródszentmárton 51,69 km-re. A déli irányba vezető út bal oldalán emelkedő kis dombon áll az unitárius templom. Faltemplom - Tényleg szebb a fal mint a templom, ahogy jkgábor is írja. Szentmárton - Egy ember meg egy kasza csodákra képes. Őszi séta IV - Sajnos a templom zárva volt, és a geodoboz sem került elő hosszas keresés után sem. A Nagy-Homoród völgyében, a Gyepes- és a Lókod-patakkal való találkozásnál települt Homoródszentmárton községközpont.
Kovásznai Pokolsár 51,54 km-re. Egyik látványossága a város főterén található iszapvulkán maradvány. Működő gázfeltörés - Ugyan tudtam róla, de tiszta véletlenül kerültünk a Pokolsár közelébe. Kovászna híres székelyföldi gyógyüdülőhely.
Bálványosvár Bálványosfürdő 51,47 km-re. A székelység őstörténetének legrégibb adatai füződnek a legendás Bálványosvárhoz - a népmondák szerint óriások, tündérek építették és lakták. Székely zászló - Miután felmásztam a várhoz, hiába kerestem a dobozt. Bálványos I - Elindultunk egy kis bálványosi kirándulásra. Ami sok, az sok - Na most mar, ha a Budos hegysegben barangoltunk felkerestuk a legendas Balvanyos varat is. A Bálványos-hegy kúp alakú csúcsán népvándorlás kori székely vár található, melynek keletkezését a történelmi dokumentumok a X-XI-dik századra vezetik vissza.
Református templom Egerpatak 35,59 km-re. A közigazgatásilag Réty községhez tartozó falucskától délkeletre, egy legelőnek használt dombocska tetején egykor vár álott, melynek emlékét a Fergettyűvár helynév őrzi. Szégyen helyett - Kedves Eseslevi. Mégis megtaláltuk - Hittünk a gyermekeknek, mikor a kapuhoz rohanva közölték, lelakatolták. A templom egere - Kedves Kinga. A Feketeügy felé siető Szacsva patak völgyében fekvő Egerpatak nyugatról a Rétyi-nyírrel határos, területét már az őskorban is lakták.
Gorgán-patak völgye Torja 51,78 km-re. Valamelyik régi falurész lehetett? Helynevek a környéken - Torjáról Bálványosfürdő felé a Torja-patak mentén vezet az út. Sárdagasztás és hóvirág - Bálványosfürdőről tartottunk a Jajdon-völgy felé, rövid kitérőt tettünk, megtalálni az itt elrejtett geodobozt. Fel a patakon - Ami igaz az igaz, a Malnas elnevezesu helyek. Torja után az első nagyobb völgy jobbra.
A barcarozsnyói vár 20,75 km-re. A város keleti részén található a 150 méter magas Várhegy. Szép rejtés - Ügyes, szép rejtés. Diakeveimre vissza - Itt a var arnyekaban gyakorlatoztunk, valamikor ugy a 80-as evek elejen. Megtaláltuk - Dukéákkal és Kerekesékkel. Brassótól délnyugatra, a Vidombák-patak partján fekszik Barcarozsnyó, a szász mezőváros.
Babarunkai vízgyűjtő 29,51 km-re. De nemcsak a jó viz, hanem a jó levegő és a környező hegyek szépsége is idevonza a turistákat. Tatrangi víztároló - A víztároló feletti dombon, sok szúrós bokor között megtaláltam ezt a dobozt is. Sötétedéskor - A Csukás-hegységből hazafelé tartottunk, az idei Havasszépe-túráról. Feszültség a levegőben - A Csukás hegységből hazafele jövet, már sötétedéskor, megálltunk egy utolsó ladakeresésre. A Ciucas hegy lábánál fekszik a festői szépségű Babarunkai vízgyűjtő tó, Brassó városát ez látja el a szükséges ivovizzel.
Tündér Ilona vára 55,27 km-re. Szűz geoláda - Megtaláltuk ezt a szűz geoládát is. Pinokkió köszöni jól van - A kék pont turistajezés már nem létezik, helyette van sárga pont. Tunder Ilona vara - Második helyezés, annak ellenére, hogy egy év telt el az első megtalálás óta, de reméljük, hogy a következő megtalálásig azért nem fog még egy év eltelni. Tündér Ilona várának ma már alig látható romjai meredek hegyek, széldöntötte kopasz tetők között lapulnak, a 957 m magas Vártetőn.
Csukás-tó Tusnádfürdő 49,18 km-re. A szoros mélyén csillogó Csukás-tavat az Olt vizéből, 1882-1893 között, mesterségesen alakították ki, körülötte kis szabadidő-központ alakult ki. Tusnádfürdő 7. - Nagyon tetszett ez a rejtés, igazán ötletes. Zöld tó - A járvány miatt több mint egy évig szünetelt a wellness központ. Sötétben is pontosan - Azt hiszem, utolsónak hagytuk el a fürdő épületét. Tusnádfürdő fő vízfolyása az Olt.
Uzonka-forrás Uzonkafürdő 41,59 km-re. Gyönyörű idő - Valamikor estefele értünk ide, ez volt az utolsó megálló a mai napra. Pihenőhely rozoga állapotban - Több mint 5 év eltelt az utolsó megtalálás óta, a rejtek is talán Uzonkafürdő legforgalmasabb helyén található, így nem sok reménnyel érkeztem a helyszínre. Borvíz - Megtaláltam a dobozt. Uzonkafürdő Kovászna megye északi peremén, Nagybacon és Sepsibükszád között, a Baróti hegység lábánál, a Nagy Murgó alatt, az Uzonka és Pisztrángos patakok völgyében található.
Veres barátok templomának romja 26,74 km-re. Nyaktörő rejtek - Megtaláltuk, de a rejtek elég nyaktörő, nem mondom. A torony még áll - A torony még áll, bár nem valami bizalomgerjesztő az állapota. Sajna - A hely nagyon tetszett. Sepsikőröspatak és Kálnok közötti dombon áll a Veres barátok templomának romja, XV-dik századi gótikus templommaradvány, melyet a helybeliek Kápolna néven ismernek.
Honfoglalási emlékmű Csernáton 45,23 km-re. Honfoglalási emlékmű - Csernáton Magyarok nyílaitól - Ez is egy majdnem eltéveszthetetlen rejtekhely, mert csak a vak kereső nem találhatja meg. Honfoglalási emlékmű - Csernáton
Unitárius templom Nagyajta 21,63 km-re. A XV-dik században kapta gótikus formáját, amelyből sok megmaradt, bár többször is átalakították. Megint egy bezárt templom - Megvan a hely, csak megint egy bezárt vártemplom. Nem pusztultak el a freskók - Családunk egyik tagja néhány hónappal ezelőtt részt vett a felújított templom bemutatásán. Geotrekking majális alkalmával - A 2018-as Geotrekking majális második napján, az apácai Tolvajos-barlang bejárása után érkeztünk Nagyajtára. A mai templom az ősinek közvetlen utóda.
Pisztrángos borvízforrás Uzonkafürdő 43,07 km-re. Megvan azonban a Pisztrangosi-borvízforrás, melynek kálciumban gazdag vizéből hatalmas mésztufa kúp rakódott le az idők folyamán. Könnyen rábukkantam - Miután a Murgón is sikerült megtalálnom a dobozt, ezért nagy kedvvel kanyarodtam fel Uzonka fele, a következo siker reményében. Villámcsapás - Az utolsó megtaláló elég rég írta a bejegyzését. Egy erdekes jelenseg - Talalhato itt egy erdekes geologiai erdekesseg. Uzonkafürdőből vezet az út a Pisztrangos-patak völgye fele, ahol régen Uzonkafürdő elődje, az egykoron híres Pisztrangosfürdő volt, de ez a XVIII-dik században megsemmisült, és ma már a nyomai sem látszanak.
Unitárius templom Ürmös 25,66 km-re. Ha középkori templomról nincs is adat, bizonyos, hogy voltak katolikus hívek, akik a reformáció után unitáriusok lettek s az 1630-as események után is megmaradtak unitáriusoknak. Nincs talalat - Eppen takaritottak a templomudvart amikor odaertem, igy korbe tudtam nezni. Amit nem szeretek - Heureka, vegre megvan. Készülődés - Nehezen de meglett. A XVIII-dik században unitárius anyaegyház.
Székelykapu Imecsfalva 53,78 km-re. A doboz valóban a régi helyen - A doboz valóban a régi helyen, a kapuláb alatt van, ahogy írja a leírás és ahogy Hangyalka is írta 6 évvel ezelőtt. A székelykapu odalett - Sokszor áthaladtam a kapu alatt az elmúlt évek során, de most már sajnos nincs meg a kapu, csak oszlop mered az ég felé. Ajánlott koordinátaformátum - A fok-perc-másodperc formátumú koordináta a legrosszabb választás. Kézdivásárhely és Kovászna között félúton érdemes megállni a kis templomnál, és a falu végén megszemlélni a Fortyogót, a pipáló Zágoni hegyeket, amiről ezt írta Mikes Kelemen: Úgy szeretem már Rodostót, hogy el nem felejthetem Zágont.
Székelyderzs 53,46 km-re. A hagyomány szerint Ramocsa nevő tündér járt erre, léptei nyomán a gyönyörő ramocsavirág kezdett nyílni. Világörökségi helyszín - Nincsenek világörökségeink, csak világörökségi helyszíneink. Szalonna - Na, ez aztán tényleg szépen meg van csinálva. Idegenvezető - Nagyon csinos idegenvezetőlány tevékenykedik a székelyderzsi erődtemplomnál, ami egyrészt jó, mert megmutatja a látnivalókat, és elmondja a tudnivalókat, viszont a puszta létével elvon(hat)ja a figyelmet (legalábbis a férfiakét) a látni-tudnivalókról. A Kányádtól 5 km-re, dombok közé települt Székelyderzs községközpont.
Nádasszéki sósfürdő Szeltersz 57,66 km-re. A Vargyas-patak jobb partján elterülő sós lápon alakult ki. Szeltersz egyik nevezetessége a nádasszéki sósfürdő, vagy banyaúsztató - Balázs József- vagy Fekete-fürdő néven is ismerik.
Tészla-tisztás 40,26 km-re. A Tészlának főleg az alsó részét mészkő alkotja, tetejét erdő borítja. A Tészla és a Dong-havas a Csukás északnyugati részén, elszigetelve magasodnak a környező alacsonyabb hegyhátak fölé.
Bazaltoszlopok Alsórákos 28,91 km-re. A bazalt kitermelését 1895-ben kezdték meg. Őrzött rejtek - Alsórákosi kincskeresésünk második állomása volt. A gyík a helyén - Könnyű volt megtalálni a dobozt, hisz ott volt a gyík. Látványban elmarad a tó mellett - Előbb a tónál jártunk, onnan jöttünk az oszlopokhoz. A Persányi-hegységet, kelet-nyugat irányban átvágó Olt-folyó a szorosból kilépve Alsórákosnál újból belevágja széles medrét a negyedkor elején képződött bazalterületbe.
Hatolykai temető 51,12 km-re. Legalábbis a felirat szerint. Teréz mama - Meglett a centenárius sírkő. Érdekes évszámok - Sajnos nem találtam meg a geodobozt, úgy néz ki nyoma veszett. Tenyleg a bal kezenel? - Hat en mind kerestem a bal kezenel vakon szegeny Terez neni sirjanal. Hatolyka temetőjének egyik érdekessége, egy sírhant, melynek -viselője- 1827-1951 közötti időszakban élt.
Bod Péter Megyei Könyvtár 23,38 km-re. A Székely Nemzeti Múzeum könyvtára (100000 kötet) és a Székely Mikó Kollégium könyvtára (30000 kötet) gyűjteményével. Esti séta - Még a nyáron próbáltam megtalálni ezt a dobozt, de sajnos ültek a közeli padon és nem volt türelmem várni amíg elmennek. Adatbázis-karbantartás - Furcsa volt, hogy a cinegék egy egész kicsi geodobozt találtak meg, habár a rejtehely képtárába feltöltött kép alapján a geodoboz nem pici. Egész kicsi - Elég sokan sétálgattak a környéken. Sepsiszentgyörgy 1948 előtt két jelentős könyvgyűjteménnyel büszkélkedhetett.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.