Sugásfürdőről a bölöni Várhegyhez - Mivel nagyon szép idő volt úgy döntöttünk, hogy Sugásfürdő felől közelítjük meg. A bölöni Várhegy megközelíthető Bölön felől, és tovább a bölönpataki roma telepről kiindulva, erdei utakon.
2013-ban küldte el a róluk készített fotóit, azóta várólistán volt ez a hely. A játékvezető nevezte el, nagyon találóan, ezeket a csodálatos formákat Muppetsnek.
Megközelíthetjük a kék pont mentén, vagy a Sugás fürdői útról is. Esti séta - Egy kis esti séta a Tetves-kúthoz. Árapataki helynév - Pesty Frigyes helyneveit tanulmányozva, kiderül, hogy Árapatak község közelében, a Határon van egy kútforrás, a Tetves kút. Könnyed séta - A kék pontot jártam végig, és utamba esett, kellemes kis séta volt. Ez nem más, mint egy omladozó kővályú egy forrás közelében, az erdő sűrűjében megbújva, amelyet a helybeliek nem tudni, hogy miert is, Tetves-kútként ismernek.
Szacsvai panoráma A doboz poénja - Töröltem a bejegyzésból a rejtekhelyre utaló konkrét utalásokat, hiszen a doboz poénja, hogy három lehetséges rejtekhely közül csak egyikben van a geodoboz. Egyik legszebb hely, erdemes felmenni - Kisse kicsi az odu, amiben a doboz van. A társaság türelmetlen volt - Nagyon ötletes rejtés és kitartást igényel. Szacsvai panoráma
15,15 m magas, 2011 június 18-án állították, Torja említésének 704-ik évében (1307 - 2011), Pethő Sándor faragómester faragta. Elindultam Torja fele is egy szep napon - Kivancsi fancsi voltam arra az oriasi kopjafara. A vilag legmagasabb kopjafa labanal - Tátott szájjal álltam a kopjafa alatt, olyan nagy volt. Ilyen csak a mesében van - Örvendek hogy neked is tudtam újat mutatni. A világ legnagyobb kopjafája Torja községben áll, az Árpád-park mellett.
Egy asztal alakú lapos szirt, négy oldalán négy kőszék, amit Berecz asztalának hív a nép. Asztal - A rejteket többször is körbejártam. Sokszor jártunk már itt - Sokszor jártunk itt, s nem sejtettük hogy kincstalálat lesz a vége. A Perkő délnyugati oldalában egy sziklacsoport vonja magára a figyelmet.
A kézdivásárhelyi egykori Erzsébet árvaleánynevelő-intézet a XIX-dik században épült.
Alapítása Imecs Antal nevéhez fűződik, 1730-ban Imets Tamás új szentélyt építtet a régi helyébe. A földön - A dobozra a kereszttől pár méterre, a földön talált rá a lányunk. A fedett kereszt eltűnt - A leírásban szereplő fedett kereszt már nem létezik, legalábbis ott ahol korábban volt most nincs. Érdekes parkolóhely a templom előtt - Nekem nem okozott gondot a geodobozhoz való hozzáférés. 1561-ben Imecsfalva néven jelentkezik az oklevelekben, 1567-ben Imechfalva a neve, temploma 1583 előtti.
Minden év augusztus 20-án itt tartják a Szent István-napi búcsút, mely a háromszékiek legfontosabb katolikus rendezvénye. Eső előtt - Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső. Rotonda - Ezt, bizony nem találtam meg. Kedvcsináló - Aznap az első sikeres megtalálásom volt. A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna.
A Cenk tetejére legkönnyebben drótkötélpályás felvonóval juthatunk fel. Brassó (Cenk) - Kovászna felé vezető útamon egy bő fél napot töltöttem Brassóban. Gabony lépcső - Nem is értem, hogy eddig, hogy nem kerestük meg ezt a geodobozt. Ott lapul a helyén - Megtaláltuk, miután Áron_bv-nak drukkoltunk, a Cenken rendezett félmaratonon. A 957 m magas Cenk-hegy Brassó délkeleti oldalán emelkedik, itt már az Árpád-korban erődítmény állt.
A szikla lábánál egy kis tisztás van, meg egy kis üreg, mely valamikor egy remete otthona volt. A Szent Anna szikla az 1400 méteren felépült Alpes-szálló és a Királyi esztena-tisztás felé vezető utak kereszteződésének közelében található.
Bálint Gábor szobra - Szentkatolna Kiváló nyelvész szobra - Szégyen, de meg kellett nézzem, hogy ki volt Bálint Gábor. Bálint Gábor szobra - Szentkatolna
Deubel-üregek Boltivek szomszedsagaban - Minden evben felkeresunk egy femtablat, ami kozvetlenul a boltivek alatt van elhelyezve. Ott voltam a rejtésnél - Sokat töprengtünk rajta, hogy hová is telepítsük a "ládát", végül erre a sziklára esett a választásunk. Deubel-üregek
Stanciu sziklatornáca Havasi gyopár társaságában - Megtaláltam a geoládát egy havasi gyopár társaságában. Uregek es boltivek - Ha mar volt barlang, akkor legyen boltiv is. A szikla legszélén - A szikla legszélén még nincs baj. Stanciu sziklatornáca
Valamelyik régi falurész lehetett? Helynevek a környéken - Torjáról Bálványosfürdő felé a Torja-patak mentén vezet az út. Sárdagasztás és hóvirág - Bálványosfürdőről tartottunk a Jajdon-völgy felé, rövid kitérőt tettünk, megtalálni az itt elrejtett geodobozt. Fel a patakon - Ami igaz az igaz, a Malnas elnevezesu helyek. Torja után az első nagyobb völgy jobbra.
Bolnok Bolnok - A rejtek mellől kitűnő rálátás van Bolnok villanegyedére. Bolnok
Ekezetek - Tehat konkreten, mivel en nem irok ekezetes karakterekkel, magyaran mondva "magyarul" a leirasaimban. Koszi - Koszi. Hiba kijavítva - Rájöttem, hogy milyen nyomtatásra gondolsz. Ágostonfalva közelében, a román térképeken Fenes-pataknak nevezett, a régi osztrák térképeken Pétrisiú-ként megjelenő patak fejében levő egyik oldalágban, a Kerék-domb alatt egy mély gödörbe ömlő, 4-5 méter magas, csinos vízesés található.
Keresztes Lajos és testvére Domokos, az utolsó erdővidéki vízimalom molnárai. Vízimalom - Miután Elek apó nem volt hajlandó elárulni a doboz helyét, kénytelen voltam megválni tőle, és a malomhoz jöttem. Malom - Mikor bevettük a kanyart a malom felé, találkoztunk a molnárral és a feleségével. Közös vonások - Sok hasonlóság van az eszenyői vízimalom és e között, itt viszont a fa elemek helyét már átvette a vas. A székely ezermesterség még mindig működő csodája, a kisbaconi Fülöp-malom.
Kétlyukú híd - Szimpatikus hídacska. Kilencedik Állomás - Ki kellett várni a megfelelő pillanatot, amíg a szomszéd udvarról nem figyelt senki. Hidacska :D - Történelem versenyre készülve ellátogattunk a csernátoni múzeumba. Régi, 1907-ben épült kőhíd - Csernáton.
A települést kezdetben néhány helybeli, majd idetelepült gyimesi csángó alakította. Megtaláltuk a dobozt - A jelzett koordinátától 15-20 méterre. Koszi a rejtest - Egy jo kis maszas utan meglett a lada. Megtaláltam a ládát - A doboz a leírás szerint a fa odvában kellett volna legyen,de én a fa előtt találtam. Az Uzonkafürdőre vezető kövezett út a Mikóújfaluból Barótra vezető útból ágazik el, az Uzonkai-hágó után, és az Uzonka-patakot követi.
A település délnyugati végén található, kocsival is megközelíthető. Gondozatlan emlekmu - Nehany perces kereses utan meglett a dobozka. Diákok - A dobozt nem találtam meg. Erről is jó tudni - Meglett a dobozka. Barcaföldvár egyik, csak kevesek által ismert látnivalója, a Diákemlékmű.
A Nagy-kő kőgombái - Nagykő-havas Kőgombák menedékhellyel - Nem a kőgombák, hanem a menedékház feletti Csűr-kő volt az úticélom. A Nagy-kő kőgombái - Nagykő-havas
Feredő - Megtaláltam a dobozt. Repas - Meg 2020-ban ott volt a padlo alatt, kovel takarva. Még hideg van - Még mielőtt Zalánpatakra értünk volna, kicsit bámészkodtunk a szénégetők munkáját látva. Ha a Répás medence vizében két hétig napi tíz percig mártózunk, jótékony hatással lesz érrendszeri betegségeinkre, serkenti a vérkeringést, jó csonterősítő hatása van, és nyugtatja az idegrendszert.
Az út a magasfeszültségű villanyvezeték mentén ereszkedik le a Zsombor-patakhoz. Moffeta - A mai nap utolsó doboza is megvan. Pontos rejtés - Nem volt nehéz megtalálni, az 50 m az tényleg 5 0m nagyon pontos, kicsit feltűnő is volt. Pont és vessző - Kérlek, a pont és vessző után mindig hagyj egy szünetet. A Mikes fürdőkhöz a piros kereszttel jelzett ösvény visz, a volt tüdőszanatóriumtól.
Épült 1907-ben. Regi az uj kozott - Igen, a regi Hungaria szallo, epult a XX-dik szazad elejen. Egykori Hungária szálló, ma a Posta épülete - Sepsiszentgyörgy, 1 December 1918 utca 18.
Török mecset Müzein - Tényleg egy egészen más sziklatömb mint a Bucsecsben megszokottak. A természet oltárköve - Az Omul-csúcsról ereszkedtünk le, és mielőtt "hazafele" vettük volna az irányt, felkerestük a Török mecsetet. Török mecset
A jelzetlen ösvény a Központi Fal tövéből indul, vörös színű törmeléken felfelé, innen a helynév is. A Középöv déli gerinc alatti szakasza, a Nagy-kőfolyástól kezdődően, a Vörösöv vagy Vörös-orom nevet viseli.
A műemlék-épület az Állomás utca 16 szám alatt található. A Szőcs Mátyás-ház fal-kapuval 1836-ban épült, jelenleg fel van újítva.
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.