Rajta fordul meg a történelmi határ. Kicsi kék emberke a krematórium közelében - A Gropsoarele-Zákány gerinc felől érkeztünk a helyszínre, miután elhaladtunk a közelben levő két krematórium mellett. Kicsikek es kekek - Nagyon sok arrafele az afonyazo no meg a havasszepe gyujtogeto (sajnos). Cukorkás doboz - Először jártam a Csukás hegységben, és szemem - szám tátva maradt a látványtól, amit nyujtott a hegy ebben az évszakban, meg is feledkeztem mindenről, úgy kellett figyelmeztessn Péter, hogy azert vannak rejtekhelyek is. A Vörös-havas a Csukás masszívumban talalható, a Csukás-hegység és a Gropsoare-Zákány hegységgel egyetemben, közöttük.
A szobrot 1942-ben állították az I világháboruban harcolt rétyi 24-es honvéd gyalogezred, a brassói 24-es Honvéd Bajtársi Szövetség tagjai. Összetört doboz - A Magyar Honvéd sértetlenül áll, ami nem mondható el a dobozról. Törött, de megvan - A jelzett helyen megtaláltuk a dobozt. Hamarosan felújítva - Tényleg rossz állapotban van. A Magyar Honvéd szobor Réty községtől keletre, a Kovásznára vezető főut mellett, a Rétyi Nyír természetvédelmi terület szomszédságában található.
Szűz geoláda - Megtaláltuk ezt a szűz geoládát is. Pinokkió köszöni jól van - A kék pont turistajezés már nem létezik, helyette van sárga pont. Tunder Ilona vara - Második helyezés, annak ellenére, hogy egy év telt el az első megtalálás óta, de reméljük, hogy a következő megtalálásig azért nem fog még egy év eltelni. Tündér Ilona várának ma már alig látható romjai meredek hegyek, széldöntötte kopasz tetők között lapulnak, a 957 m magas Vártetőn.
Vanturis-vízesés Vadregényes hely - Egy jólsikerűlt kirándulás első napján (bár nem ment simán minden) vitt el Péter erre a csodálatos, de nem könnyen megközelíthető, és megtalálható helyre. Vanturis-vízesés
Kőkert éle Kőkert éle - Nagyon erdekes rejtes, de ovatosan kell maszni ,mert konnyen le lehet esni. Pénteken találtuk meg ezt a geodobozt - A Medve-szakadék felől érkeztünk, az erdőben vágva utat magunknak. Kőkert éle
Régebb jelzetlen útvonalon lehetett ide eljutni, ma a piros háromszöget követve indulhatunk ide, a Barcába ömlő Calinet-patak hídjától. Az Orlowski kapitány forrása a Calinet- (ejtsd Kölinec) szakadékvölgyben található, a jellegzetes színezetű Sárga-fal aljában.
Hasonló ütközet zajlott le aTömösi-szorosban is, de ez kevésbé ismert a mi tájainkon, mert távolabb van tőlünk. A patak felől kikapaszkodva - A patak felől közelítettem meg az emlékművet. Közismert a Nyerges-tető és az itt lezajlott ütközet, hiszen közel van, könnyen el is érhető.
Anghelide-kanyon - Nagy Kapu Az Anghelide ovon - A nemregiben elhunyt Pityu baratom emlekere egy Kiralyko turan voltam. Anghelide-kanyon - Nagy Kapu
Nyaktörő rejtek - Megtaláltuk, de a rejtek elég nyaktörő, nem mondom. A torony még áll - A torony még áll, bár nem valami bizalomgerjesztő az állapota. Sajna - A hely nagyon tetszett. Sepsikőröspatak és Kálnok közötti dombon áll a Veres barátok templomának romja, XV-dik századi gótikus templommaradvány, melyet a helybeliek Kápolna néven ismernek.
Megsétáltam magam Felsőrákoson - Pont 15-én voltam ott, a templomban az ünnepélyre készültek. 1235-ben Cormosbach néven szerepel, mely települést Felsőrákos elődjének tekintenek.
Hogy miért is Őrkő, talán régen innen őrködtek, vigyázták a várost és környékét. Változás - Nagyot változott az Őrkő környéke. Kőbánya - Kinyíltak a boldogasszony papucsai a Sugás pataka völgyében, s gondoltam az Őrkő úgyis útban van, hát akkor megkeresem az ott elrejtett dobozt. Sepsi 2 - A kilátás igazán szép, ha az ember kicsit távolabbra tekint és nem csak a roma-telepet látja. Sepsiszentgyörgyön van egy érdekes hely, Őrkőnek hívják.
Nem túl magas, de szép kilátás nyílik róla Alsórákosra, az Olt völgyére, és az Alsórákosi-szorosnál a jobb és balparton őrként álló piramis alakú két Töpére. A Turdolya-szikla körül - A sziklás alakzat csúcsa az N 46. A Turdolya-szikla közvetlenül az Olt folyó szélén magasodik.
Ha középkori templomról nincs is adat, bizonyos, hogy voltak katolikus hívek, akik a reformáció után unitáriusok lettek s az 1630-as események után is megmaradtak unitáriusoknak. Nincs talalat - Eppen takaritottak a templomudvart amikor odaertem, igy korbe tudtam nezni. Amit nem szeretek - Heureka, vegre megvan. Készülődés - Nehezen de meglett. A XVIII-dik században unitárius anyaegyház.
Sepsiszentgyörgy és Brassó között, a Szászföld határán található. Elso kereses - Csodalatos hely, a doboz konnyen megtalalhato a leiras alapjan. A Világörökség részét képező prázsmári vártemplom a legnagyobb és a legkülönlegesebb az erdélyi erődtemplomok között.
A sziklák felett halad el a Zerge (románul Capra Neagra) kabinos felvonó, a közelében és nyugatra található Brassópojána piros színnel jezett, közepes nehézségű, Sulinar nevű sípályája. Megtaláltam - Kis zöld emberkét és egy öngyújtót tettem bele. Csak most - Ha már a télen, sízés közben nem kerestük meg. Elso dobozunk - Megtalaltuk. A Schulerau-kapunak nevezett sziklák a Keresztény-havas (németül Schuler) csúcsától észak-északnyugatra találhatók, attól mintegy 700 méter távolságra.
Négyzetes alapú szentélyét kereszthálós boltozat fedte, a hajót pedig sík mennyezet, apszisa félkörívvel zárult. Eredetileg torony nélküli, háromhajós bazilika rendszerű épület volt.
A faluból kiinduló szekérúton indulunk el, majd a Kövesorr alatti régi kőbányánál balra fordulunk, és megyünk az erdei úton vagy 3 km-t, amíg elérjük a Szélvíz-patak hídját, és itt a vár. Datum - Lehet elirtam a lada leteves datumat, de az 2020 02 13. Nincs gond - Mint mar mondom nincs gond, en tevedtem mint a datummal, mint a Szallassal. Ékezet, dátum, és román ládaoldal - Nem az ékezet hiánya miatt javítottam át Szállásra, hanem azért mert két l-el küldted a szöveget. Tartogóvára Miklósvár fölött található a Csutakosnak nevezett erdőrészen.
Feredő - Megtaláltam a dobozt. Repas - Meg 2020-ban ott volt a padlo alatt, kovel takarva. Még hideg van - Még mielőtt Zalánpatakra értünk volna, kicsit bámészkodtunk a szénégetők munkáját látva. Ha a Répás medence vizében két hétig napi tíz percig mártózunk, jótékony hatással lesz érrendszeri betegségeinkre, serkenti a vérkeringést, jó csonterősítő hatása van, és nyugtatja az idegrendszert.
Sóstótetej vára a kovásznai Sósfürdő fölött levő Sóstó-tető dombján található a Hankó patak völgyében. Hogy grimoirine szavait használjam - Itt mi lettünk az ezüst érmesek. Áthelyeztük - A csutak teljesen szétkorhadt, a dobozt az avarban találtuk meg. Megtalaltuk - Megtalaltuk. Útban Tündér Ilona vára felé megkerestük Sóstótetej várát is.
A csúcsról csodaszép panoráma tárul elénk tiszta időben. Meglepetés a csúcson - Herecz vára és Kincsás vára mellett a Bodoki-tető volt a szintentartó-honismereti túránk célja, ahol a legutóbbi bejegyzések alapján nem számítottunk dobozra. A havason - Kicsit fújt a szél, de attól eltekintve szép napot töltöttem fenn a havason. Újra itt vagyunk - Visszajáró lelkek vagyunk itt. A Bodoki hegyseg névadó, de nem a legmagasabb csúcsa.
Édesapja Barabás János, édesanyja Gaál Therézia - a nagyenyedi kollégiumban tanult és már fiatalon kezdett arcképfestéssel foglalkozni. Benne van a játékban - én voltam a tanú a rejtésnél. Csernatontol Katolnaig - Hat ez a rejtekdoboz egy nagyon kitett, helyen talalhato. Doboz a földön - Meglett a doboz, de a földön volt. Kézdimárkosfalva egyik híres szülöttje Barabás Miklós festőművész, aki 1810-ben látta meg a napvilágot, szegény család sokadik gyermekeként.
Igaz nem veszelytelen de egy kis kalandvaggyal, egy madzag kotellel, es nem kis helyismerettel ez mind megvalosithato. Az aki igazan megszeretne ismerni a Bucsecs sziklavilagat, annak kotelezoszeruen be kell jarnia a Kostila parkanyat is.
IV. Állomás - Kissé körülményesen, de megtaláltuk a valamikori helyőrség helyét. Nem káromkodtunk, csak - A kis doboz kinn hevert a fűben. Galagonya - Kis dombramászás után könnyen ráleltem a szúrós galagonyabokorra, arra ahol a dobozka van, hisz bokor eléggé sok van a környéken. Székelyek Nagy Kincskeresése - 9-dik stáció - Réty - Római kasztrum Komolló.
Keresztes Lajos és testvére Domokos, az utolsó erdővidéki vízimalom molnárai. Vízimalom - Miután Elek apó nem volt hajlandó elárulni a doboz helyét, kénytelen voltam megválni tőle, és a malomhoz jöttem. Malom - Mikor bevettük a kanyart a malom felé, találkoztunk a molnárral és a feleségével. Közös vonások - Sok hasonlóság van az eszenyői vízimalom és e között, itt viszont a fa elemek helyét már átvette a vas. A székely ezermesterség még mindig működő csodája, a kisbaconi Fülöp-malom.
Fontos tájékozódási pont a Királykő hegység keleti részénél. Forrás - Szerintem Brassó főterén nem voltak annyian, ahányan itt voltak az út mellett megállva. Megkóstoltuk - Megkóstoltuk, hát nem valami banánérlelő hőmérsékletű. A bővizű Botorog-csorgó egy kőkeresztből ontja a vizét.
Ha nem letezne ez a kapu, akkor nem tudnank tovabb haladni ezen az ovon, a kapucska oven. A Braul Portitei vagy az Ablak-parkany a Bucsecs-hegyseg K-i leszakadasanak egyik erdekes pontja, szikla kapuja.
A falu határában található legmagasabb pontról, a 717 méter magas Mező-tetőről, jól látszanak a félhold alakban elterülő környező települések: Uzon, Szentivánlaborfalva, Réty, Egerpatak, Szacsva. Mező-tető újra - Ha már erre jártunk visszarejtettük a dobozt egy szív alakú mélyedésbe, kövek takarásába. Lisznyoi nagy - Vartam, hogy meg valaki hozzaszol e rejtekhelyhez, de hiaba. Sepsimagyarós Háromszék egyik kis települése a bodzafordulói hegyek előterében, a Cseretető alatt.
Pásztor-orom óóó, La Om - Ott voltam a csúcson, és nem tudtam, hogy itt rejtőzik egy geoláda. EKE turan - Most vasarnap, Pityu emlekturan voltam a Kiralyon. A Királykői túra - Megtaláltam a geoládát, új zacskóba tettem. Pásztor-orom
Kétlyukú híd - Szimpatikus hídacska. Kilencedik Állomás - Ki kellett várni a megfelelő pillanatot, amíg a szomszéd udvarról nem figyelt senki. Hidacska :D - Történelem versenyre készülve ellátogattunk a csernátoni múzeumba. Régi, 1907-ben épült kőhíd - Csernáton.
Sárdagasztó-túra és túlméretezett fürdőkiépítés - A Pokolvölgy három rejtése, a közeli Torja vára, és még néhány rejtekhely útközben, csábított ide. Pokolbűz - Megtaláltuk az évnyitó dobozt a csutakban, irtózatos pokolbűzben. A Pokolvölgy felső szakaszán, néhány száz méteres körzetben egymást érik a mofetták és a borvizforrások.
Ott ahol a Garcsin völgyéből az Azuga-völgybe átvivő fakitermelő út keresztezi a régi országhatárt, indul a kék háromszöggel, és piros sávval is jelzett túraösvény. Nagy-kő-havas farka - A Nagy-kő-havas csúcsától, a szép őszi napsütésben, átsétáltunk ide a farkához. Kő-havas farkának megközelítése leggyorsabban és legkényelmesebben a Petricsika esztena felől lehetséges.
Zambler János szobor - Csernáton Fej - Könnyen megtalálható a rejtek, mivel közvetlenül az út mellett van, egy tömbház előtti parkocskában. Zambler János szobor - Csernáton
A Szebenbe vezető út őrzését látta el. A feketehalmi vár - Egy ujra nagyszeru rejtes egy megerdekesebb varnal, ahol mar sokszor jartam, de akkor meg nem kerestem a ladakat, amig a csapat a Kotla gerincet jarta. Piknik a várromon - Többnyire megborzongat, ha mesélő kövek közelében járok. Hatórás szép kirándulás - A várat Feketehalomról indulva a kék pont, kék vonal, kék háromszög jelzésen közelítettük meg, csak egyszer tévesztve útvonalat. A Barcaság nyugati szélén, Feketehalomtól nyugatra, az 1294 m magas Kotla-hegy tetején találjuk az egykor Schwarzenbergnek nevezett vár romjait.
Kecskék párkánya Kecskek nyomaban - Ugyanaz a tura alkalmabol mint az Omulnal. Kecskék párkánya
A Tészlának főleg az alsó részét mészkő alkotja, tetejét erdő borítja. A Tészla és a Dong-havas a Csukás északnyugati részén, elszigetelve magasodnak a környező alacsonyabb hegyhátak fölé.
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.