Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Keresztényfalva - Barcaság - Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

A rosnyói völgy keleti oldalán a brassó-törcsvári út mellett legelőbb Keresztyénfalvát találjuk, melyet németül Neustadt, oláhul Krisztián-nak neveznek, mert a Barczaság csaknem minden faluját az itt lakó három nemzetiség különböző néven szokta jelölni. Keresztényfalva című fejezet részletesen Barcarozsnyó Terra Siculorum
Láncoknál Láncoknál Csukás-hegység 41,6 km-re Főleg télen, itt ajánlott a nagyobb elővigyázatosság. A Csukás-hegységben, a Zákány-gerincen észak felé haladva, miután átmentünk a Réz-híd alatti kis nyereg-szoroson, egy sodronykötéllel biztosított sziklapárkányra jutunk, melynek a Láncoknál a neve.
Csókás-feredő Csókás-feredő Csernáton 56,64 km-re Megközelítése földúton, Ika váraljától, elhagyva a Malomgát fürdőt. Egy feltamadt furdo - Tobbszor is kerestem mar ezt a furdot, es nem is lattam semmit belole. Családi kiruccanás - Mivel még nem jartunk arra fele, a mai szép napot annak környéknek szenteltük. Baráti séta 2. - Ide már feljöttünk a terepjáróval. Édes-kénes, lúgos gyógyvízes fürdő, amely 2012-ben kalákában készült el.
Halastó Halastó Szörcse 53,4 km-re A virágzó kaszáló és a madarak kárpótolnak viszont, ha nem szeretsz halászni. A halasto - Ha mar volt Imecsfalva, lehetett Szorcse is. A Szörcse falu melletti, Feketeügy holtágán kialakított tórendszer jobb sorsot érdemelne.
Királyhegy Királyhegy Bodzavám 46,41 km-re Ezen az úton, személygépkocsival is járható, 12km-t haladva jutunk a patakon átmenő hídhoz. Az 1A főúton kell menni Négyfalut elhagyva Ploiesti felé, Cheia üdülőfalu után találunk egy köves utatValea Stanii felé.
Keresztút Keresztút Csukás-hegység 40,55 km-re Rajta fordul meg a történelmi határ. Kicsi kék emberke a krematórium közelében - A Gropsoarele-Zákány gerinc felől érkeztünk a helyszínre, miután elhaladtunk a közelben levő két krematórium mellett. Kicsikek es kekek - Nagyon sok arrafele az afonyazo no meg a havasszepe gyujtogeto (sajnos). Cukorkás doboz - Először jártam a Csukás hegységben, és szemem - szám tátva maradt a látványtól, amit nyujtott a hegy ebben az évszakban, meg is feledkeztem mindenről, úgy kellett figyelmeztessn Péter, hogy azert vannak rejtekhelyek is. A Vörös-havas a Csukás masszívumban talalható, a Csukás-hegység és a Gropsoare-Zákány hegységgel  egyetemben, közöttük.
Fenn a volgy felett Fenn a volgy felett Nagy Boglya Bucsecs-hegység 25,15 km-re Megkozelitese most a Szaraz-volgy felol volt, ez nehezebb - de lehet mind a Japok volgyebol, mind az Urlatoare felol. A mászkálás minden percét értékeltem - Bustényből indultam, a kabinos drótkötélpálya indító állomásától. Egyre nagyobb a bakancslista - Igen, a Nagy Boglyára mindenképpen vissza kell még térni. Nagy Boglya - Szaraz-volgy - Engem is megkisertett a nagy melyseg a Nagy Boglyarol, hogy onnan repulhessek egyet a nagy semmibe. Ez nem mas, mint Busteni varosa fole magasodo Nagy Boglya sziklatornya, romanul Claia Mare.
Vörösöv Vörösöv Királykő-hegység 25,6 km-re A jelzetlen ösvény a Központi Fal tövéből indul, vörös színű törmeléken felfelé, innen a helynév is. A Középöv déli gerinc alatti szakasza, a Nagy-kőfolyástól kezdődően, a Vörösöv vagy Vörös-orom nevet viseli.
Vanturis-vízesés Vanturis-vízesés Bucsecs-hegység 31,4 km-re Vanturis-vízesés Vadregényes hely - Egy jólsikerűlt kirándulás első napján (bár nem ment simán minden) vitt el Péter erre a csodálatos, de nem könnyen megközelíthető, és megtalálható helyre. Vanturis-vízesés
Sziklatorony Sziklatorony Kurmatura-patak Királykő-hegység 19,73 km-re Ilyenkor télen, a fák sűrű lombja nem takarja a domborzati formákat, a sziklavilágot. A Kurmatura-patak völgyének a Kurmatura-gerinc felőli oldalában, tehát a patak földrajzi jobb oldalában, egy nagyobb sziklatorony található.
Attila vára Attila vára Rika-erdei erődítményrendszer 53,08 km-re A lelőhely legmagasabb pontja az egykor romokkal koronázott 684 m magas Hegyes- vagy Boldi-tető. A rejtekfát kivágták - eseslevi, április közepén, melyik évben? Mert a bejegyzésed szerint, több mint két évvel ezelőtt találtad meg a geodobozt, 2014-ben. Attila - Ebben az évben,2016-ban, voltam a Réka váránál meg a sírjánál s persze útba ejtettük az Attila várát is. Tölgyfa a bükkösben - eseslevi, én a Hun király című bejegyzésed dátuma (2014) miatt kérdeztem rá, hogy melyik évben voltál. Attila vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el.
Csalán-völgyi varrótű Csalán-völgyi varrótű 26,4 km-re Csalán-völgyi varrótű Hatso-nyereg alatt - Valamikor egy -ket evtizede itt a Kiralykon hallottam, hogy ha "remeg a labad" a sziklan "varsz a tuvel a varrogepen". Ott voltam a rejtésnél - Nehéz a "varrótű" közelébe férkőzni, átvergődve a borókatengeren, de megéri a fáradságot. Csalán-völgyi varrótű
Mező-tető Mező-tető Sepsimagyarós 38,18 km-re A falu határában található legmagasabb pontról, a 717 méter magas Mező-tetőről, jól látszanak a félhold alakban elterülő környező települések: Uzon, Szentivánlaborfalva, Réty, Egerpatak, Szacsva. Mező-tető újra - Ha már erre jártunk visszarejtettük a dobozt egy szív alakú mélyedésbe, kövek takarásába. Lisznyoi nagy - Vartam, hogy meg valaki hozzaszol e rejtekhelyhez, de hiaba. Sepsimagyarós Háromszék egyik kis települése a bodzafordulói hegyek előterében, a Cseretető alatt.
Nicolae Ioan-forrás Nicolae Ioan-forrás Csukás-hegység 38,73 km-re Valamikor Hármas-forrásnak nevezték, de ma már csak két csövön keresztül folyik. Dobozcsere - Mivel kisgyerek is segített a keresésben, egy könnyű sétát választottunk, a Muntele Rosu-menedékháztól közelítve meg a forrást. Sikerélmény - Izgalmasnak indult a kirándulásunk, hiszen az öt hónapost is útnak indítottuk a Csukás csúcs felé. Köszönöm a dobozcserét - Remélem tudom majd viszonozni, ha valamelyik általatok rejtett geodoboz karbantartásra szorul. A Beri-patak hídjától a Csukás menedékház felé vezető, kék kereszttel jelzett túraútvonalon, a Beri-patak völgyében, egy bővizű forrás tör a felszínre.
Temető Temető Székelyzsombor 54,53 km-re Találunk itt néhány százévesnél idősebb sírkövet, feliratuk szóhasználata érdekes, elgondolkoztató, néha megmosolyogtat. Székelyzsombor temetője a falu felett, az evangélikus templom és a parasztvár között domboldalon terül el.
Templomerőd Templomerőd Kóbor 48,94 km-re Kóbor falu első említése 1206-ból való, ekkor Villa Cowrnh néven említik. Az Oltmelléki hegysorhoz tartozó Hortobágy-hegység területén, a Tyúkosi-patak mellett fekszik Kóbor község.
Grind-nyereg menedékhely Grind-nyereg menedékhely Királykő-hegység 24,06 km-re A hegység legmagasabb csúcsától, a Pásztor-csúcstól délre, 350 méter távolságra, a Grind-nyeregnél végződik az északi gerinc.
Tiborc vára Tiborc vára 52,92 km-re A várból mára csak a falak körvonalai maradtak meg egy lekerekedett töltés formájában. Erdővidéki vártúra - Egy kis erdővidéki vártúra alkalmával, egy kis séta az erdőben. Vakond ki - Egy kis őszi séta alkalmával ujra rákerestem a dobozra, de sajnos eléggé szét volt ázva a tartalma. Vakond - A mai napnak azzal a cellal indultam neki hogy a nalam levo utazo vakondot berakjam a tortomai halomsirok kornyeken levo dobozba, de mivel azt nem talaltam meg, igy a Tiborc varanal levobe kerult bele. Tiborc vára, Bibarcfalvától délre fekvő, Várbükk nevű hegyen épült.
Létrás-szakadék Létrás-szakadék 14,12 km-re A szűk hasadékban a patak vize 60 métert esik, és ezalatt 7 kisebb-nagyobb vizesést hoz létre, innen a Hétlépcső-vizesés elnevezés. Kiépített kanyonok helyett fél spárga - Nem lépcsőre, hanem egy ráadás létrára gondoltam. Létrák - Megvan a doboz is. A kanyon felett - Csodálatos a kanyon, a vízesések, de egy kicsit zavaró a sok vaskorlát, lépcső meg létra, igaz nélkülük nehéz lenne végig haladni rajta. A Létrás-szakadék a Nagy-kő-havas talán legkönnyebben megközelíthető látnivalója - egy 50 méter magas, hatalmas mészkősziklában, a Csűr-kő árka-patak hozta létre, hossza 160 méter.
Magyar Honvéd Magyar Honvéd Rétyi Nyír 42,47 km-re A szobrot 1942-ben állították az I világháboruban harcolt rétyi 24-es honvéd gyalogezred, a brassói 24-es Honvéd Bajtársi Szövetség tagjai. Összetört doboz - A Magyar Honvéd sértetlenül áll, ami nem mondható el a dobozról. Törött, de megvan - A jelzett helyen megtaláltuk a dobozt. Hamarosan felújítva - Tényleg rossz állapotban van. A Magyar Honvéd szobor Réty községtől keletre, a Kovásznára vezető főut mellett, a Rétyi Nyír természetvédelmi terület szomszédságában található.
Kőkert éle Kőkert éle 15,26 km-re Kőkert éle Kőkert éle - Nagyon erdekes rejtes, de ovatosan kell maszni ,mert konnyen le lehet esni. Pénteken találtuk meg ezt a geodobozt - A Medve-szakadék felől érkeztünk, az erdőben vágva utat magunknak. Kőkert éle
Régi székelyház Régi székelyház Felsőrákos 50,71 km-re Megsétáltam magam Felsőrákoson - Pont 15-én voltam ott, a templomban az ünnepélyre készültek. 1235-ben Cormosbach néven szerepel, mely települést Felsőrákos elődjének tekintenek.
Panoráma Sugariilor-völgy Panoráma Sugariilor-völgy Bucsecs-hegység 21,81 km-re Panoráma Sugariilor-völgy - Bucsecs-hegység Szélkapu - Na, itt aztán rendesen fúj a szél. Panoráma Sugariilor-völgy - Bucsecs-hegység
Macska-szoros Macska-szoros Királykő hegység 20,48 km-re Bár most száraz volt a patak völgye. Cicák - A nagy melegben élvezet volt mászni a szorosban. Egy kis sziklamaszas csaladiasan - Az emlekkereszttol balra kanyarodva behatoltunk a Macska-szoros sziklavilagaba. A Zernyesti-szorosban, a Zernyest felőli bejárattól számított 2 km után elérünk ahhoz a helyhez, ahol a Zernyesti-patak a balról érkező Vladuska-patak vizét fogadja.
Milleniumi fenyves Milleniumi fenyves Rétyi Nyír 42,51 km-re A honvéd küldött - át a műút másik oldalára. Kis laza séta után - Kellemes, árnyékos hely, felüdülésnek kellemes. Sárga geotojás - A szobor után ezt is megkerestük, hamar ráleltünk a fotón látható jellegzetes gyökerekre. A Rétyi-nyír egy több hektáros természetvédelmi terület, növény- és állatritkaságai miatt Európa egyik csodája, a környékbeliek kedvelt turisztikai célpontja.
[ Fel ↑ ]
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.