Unitárius vártemplom Homoródszentmárton 55,47 km-re A déli irányba vezető út bal oldalán emelkedő kis dombon áll az unitárius templom. Faltemplom - Tényleg szebb a fal mint a templom, ahogy jkgábor is írja. Szentmárton - Egy ember meg egy kasza csodákra képes. Őszi séta IV - Sajnos a templom zárva volt, és a geodoboz sem került elő hosszas keresés után sem. A Nagy-Homoród völgyében, a Gyepes- és a Lókod-patakkal való találkozásnál települt Homoródszentmárton községközpont.
Láncoknál Csukás-hegység 40,57 km-re Főleg télen, itt ajánlott a nagyobb elővigyázatosság. A Csukás-hegységben, a Zákány-gerincen észak felé haladva, miután átmentünk a Réz-híd alatti kis nyereg-szoroson, egy sodronykötéllel biztosított sziklapárkányra jutunk, melynek a Láncoknál a neve.
Katolikus templom Csíkcsatószeg 56,82 km-re A bejárat mellett egyik lucfenyőről pontosan tudják, hogy azt 1896-ban egy helyi lakos, Esztergály ültette, az unokája tartja számon. Aki keres az talál - Meglett a templom dobozostól. Isti túra 4-dik láda - Tündéri a belső udvar. A templomnal - Egy jo kis bicikli tura kereten belul. A csíkcsatószegi temető útfelőli oldalán egy sor évszázados lucfenyő sorakozik.
Laur-hegyi panoráma Kommandó 49,79 km-re Az erdő széléről látni a falut, szemben a Medvefej, tőle jobbra a Kecskefej, a Papolci köztető, majd a Barta tető látszik, lefele pedig a Baszka folydogál Gyulafalva felé.
Kilátópont Kakukk-hegy 51,4 km-re Bár maga a csúcs fenyőkkel borított, pár méterre egy szikla tetejéről jó kilátás nyílik a Dél-Hargita Kakukk-hegytől északra és keletre eső részére. Kakukk-hegyi barangolások II - Egy régi vulkán maradványa, sűrű fenyvesek veszik körül, kellemes túrázásra lehet számítani, de a mackókat kerülni ajánlatos. A Kakukk-hegy a Dél-Hargita legmagasabb pontja.
Madárpihenő Homoródszentpál 50,46 km-re Magánterület, de látogatható - A földútról indultunk be a madármegfigyelő felé. Elhagyatott les - A leírás és a fényképek alapján jó ötletnek találtam egy ilyen fajta les létesítését. Meglátogattuk - Kicsi fejtörésbe került kitalálni melyik jobbik is a jobb, de sikerült. A homoródszentpáli Madárpihenő a Homoródmenti Madárvédelmi Natura 2000 terület része, így ma 200 hektáron madárvédelmi rezervátum.
Zathureczky-temető Barót 35,13 km-re Ide temetkeztek (feltételezhetőleg a 18-dik századtól) a helység nem római katolikus vallású lakói, mivel az akkori vallási viszonyok nem engedték más vallásúak temetését a katolikus temetőben, sőt a falu belterületén sem. Megúszta - A temetőt kitakarították, kaput tettek és a doboz is rendben van. Kripta és sírkövek - Nem volt nehéz megtalálni a dobozt. Egy igéretes nap reggelén - Útban az Almási Barlang felé, megálltunk egy félórára szülővárosom határában. Barót északkeleti végében, a Szőlős-oldalon található a Zathureczky-temető, a helység egy régebbi temetője, mely a hatvanas évek elejéig volt használatban.
Réka vára Rika-erdei erődítményrendszer 39,02 km-re A lelőhely legmagasabb pontja az egykor romokkal koronázott 684 m magas Hegyes- vagy Boldi-tető. Emlékezünk, építkezünk! - Minden a legnagyobb rendben. A vár hídja leszakadt - A doboz rendben van, habár kissé átnedvesedett. Réka királynő - Nem volt könnyű, orr után tájékozódni, de elékerült. Réka vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el.
Kőfotel-vízesés Bánya-patak 55,95 km-re Büdösfürdői vízeséske - A madártemető után ezt a vízesést kerestük meg. Tönkretett vízesés - A Bánya-patak
mentén több helyen is erdőirtás volt. Bánya-patak II - A Mesebeli tisztástól elndultunk a Bánya-patakába. A Szentimrei Büdösfürdőtől délkeletre található Bánya-patak egyik látnivalója a majdnem 3 m-es, felfüggesztett kőfotelhez hasonlítható vízesés, pontosabban kétlépcsős zuhatag a patak medrében.
Bálványosvár Bálványosfürdő 46,25 km-re A székelység őstörténetének legrégibb adatai füződnek a legendás Bálványosvárhoz - a népmondák szerint óriások, tündérek építették és lakták. Székely zászló - Miután felmásztam a várhoz, hiába kerestem a dobozt. Bálványos I - Elindultunk egy kis bálványosi kirándulásra. Ami sok, az sok - Na most mar, ha a Budos hegysegben barangoltunk felkerestuk a legendas Balvanyos varat is. A Bálványos-hegy kúp alakú csúcsán népvándorlás kori székely vár található, melynek keletkezését a történelmi dokumentumok a X-XI-dik századra vezetik vissza.
Anna-villa Tusnádfürdő 45,67 km-re 100 bentlakó gyerek, 20 napközis, aki ebédre és vacsorára bejár, az ebédet mindennap 150 személyre főzik. Csodaság - A geodoboz által bemutatott látnivaló, az Anna-villa, pár méterre van a rejtektől. Villa - Azért jó látni, hogy régi szép épületet rendben tartanak. EKE-tábor 2015 - A fél tetőcserepet lebontottam de sajnos a dobozka csak nem került elő. A tusnádfürdői volt Anna villa, ma Szent László gyermekvédelmi központ.
Barcarozsnyó vára 23,47 km-re Barcarozsnyó vára Barangolás a várban - Szeretünk várakban barangolni, zeg-zugokba bebújni. Séta a várban - Erdély egyik legérdekesebb várát látogattuk meg. Barcarozsnyó vára
A lövétei suvadás 59,56 km-re 1970-ben megismétlődött, jelentős anyagi károkat okozva, falurész tünt el következtében, és új negyed alakult. Nyílik a nárcisz, a kosbor - A lövétei Nagy Suvadás felett nagyon szép nárciszmező található, és az oldalban kifele, ha a Várhegy felől közelítjük meg, vagy Keményfalváról ha kimegyünk a tetőre, és onnan indulunk a Suvadás fele a kosborban gyönyörködhetünk, meg a szép kilátásban. Öt csillagos látvány - Bár a mai kincskereső kirándulás útvonala Lövétén vezetett keresztül, a Suvadás nem volt mára betervezve. Lövétén először 1913-ban indult meg a föld.
Ozsdolai Óriáskő 55,78 km-re Nem könnyű megtalálni, mert sűrűn benőtte a cserjés. Ozsdola és Martonos között, egy dombon, a Kurtának nevezett helyen, van egy nagy, bár nem óriás méretű, de legendás kő.
Vadasi hágó 21,67 km-re A masodik vilghaboru idejen keszitettek, hadifoglyokkal, hogy kikkel is, errol mesel az ut mellett talalhato Zsido kutja. Ha nem keresel s találsz? - Ha nem lenne fénykép, lehet Gábor el se hinné, pont ide akartunk rejteni. Bükkfa - Megtaláltam a dobozt. Az unitarius talalkozon - Egy unitariusi talalkozo alkalmabol mar letezett egy lada itt, de most mar nincs. Ha Kozepajtarol Sepsikorospatakra akarunk jutni ,akkor a legkonnyebben ezt a Vadas hagon tehetjuk meg.
Honfoglalási emlékmű Csernáton 37,32 km-re Honfoglalási emlékmű - Csernáton Magyarok nyílaitól - Ez is egy majdnem eltéveszthetetlen rejtekhely, mert csak a vak kereső nem találhatja meg. Honfoglalási emlékmű - Csernáton
Mofetta Büdösfürdő 56,9 km-re Helyüket és nevüket rendszeres Erdély-járó társaimmal közösen megélt élményeink alapján választottam ki. Rejtés a Súgó-barlangnál - Köszönöm a részletes beszámolót és a ládagazda nevében is a karbantartást. Messze vagyunk a helyszíntől - Hát, sajnos, igen messze vagyunk a helyszíntől. Megtalaltuk a ladat - A zacsko amibe pillanatnyilag 2 doboz van csomagolva egy fa toveben, lathato helyen hevert. 2007 júliusában másodszor jártam végig a Hargita gerincét, és ebből az alkalomból 3 ládát helyeztem el az útvonalon, amelyeket aHargita-túrázóknak ajánlok.
Fehér kút 27,99 km-re A 85 km2 felületű természetvédelmi terület 17 km hosszúságban nyúlik el, a Bogát-patak völgye mentén. A Persány-hegység központi részében, a Bogáti hágó és Oltbogát között terül el a Bogáti erdő.
Millenniumi fenyves Sepsiszentgyörgy 17,62 km-re Sepsiszentgyörgyön az állomástól északra, a csíki vasútvonal Kézdivásárhely felé elágazó szögében létesítették a millenniumi fenyvest. Sinek es a fenyves - Mar 2022 oktober 11-en megtalaltam a dobozt (lasd a rejtek bejegyzeseben) majd 2023 januar 25-en ujra. Emlekmuvek - Sepsiszentgyorgy emlekmuvei. Hány honvédemlék van? - A második osztrák katonai felmérésen a Honvéd Denkmal megnevezés szerepel, egy kis emlékmű grafika mellett. 1896-tól kezdődően a millennium emlékére emlékfákat, általában fenyveseket ültettek.
Orlowski-forrás Királykő-hegység 40,92 km-re Régebb jelzetlen útvonalon lehetett ide eljutni, ma a piros háromszöget követve indulhatunk ide, a Barcába ömlő Calinet-patak hídjától. Az Orlowski kapitány forrása a Calinet- (ejtsd Kölinec) szakadékvölgyben található, a jellegzetes színezetű Sárga-fal aljában.
Nagy Csomád-csúcs 45,6 km-re Nagy Csomád-csúcs A macik nyomában - Kocsival érkeztünk az egykori Szent Anna-menedékház melletti parkolóba, majd gyalog folytattuk az utunkat a Tusnádfürdőre vezető piros kereszt jelzés mentén. Nagy Csomád-csúcs
Kászonújfalu temetője 57,5 km-re Mint azt neve is sugallja az egyik legfiatalabb település, nevét először 1477-ben említik. Csend és nyugalom - Ide is kitértünk hazafele. Mi sem találtuk - Ezen a helyen itthon vagyunk, így biztosra mentünk, a legutolsó bejegyzést már nem olvastuk el. Csak én nem találom, vagy eltűnt? - A megtalálást segítő információt figyelembe véve, és a gps-t követve, a székelykaputól egyenesen előre jöttem. A Kászoni medencébe érve a legelső település Kászonújfalu.
Veres barátok templomának romja 20,89 km-re Nyaktörő rejtek - Megtaláltuk, de a rejtek elég nyaktörő, nem mondom. A torony még áll - A torony még áll, bár nem valami bizalomgerjesztő az állapota. Sajna - A hely nagyon tetszett. Sepsikőröspatak és Kálnok közötti dombon áll a Veres barátok templomának romja, XV-dik századi gótikus templommaradvány, melyet a helybeliek Kápolna néven ismernek.
Sziklakapu Ürmösi határ-patak 28,89 km-re A hely a Tolvajos-barlangtól körülbelül 500 m távolságra található, észak-északkelet irányba. Az Ürmösi határ-patak, jelenlegi nevén Ürmösi Töpe-patak fejének baloldali ágán egy érdekes sziklakapu található, mely alatt átfolyik a víz.
Zambler János szobor Csernáton 37,08 km-re Zambler János szobor - Csernáton Fej - Könnyen megtalálható a rejtek, mivel közvetlenül az út mellett van, egy tömbház előtti parkocskában. Zambler János szobor - Csernáton
Mohos tőzegláp 45,76 km-re Nevét a lápot kitöltő tőzegmoháról kapta, a belőle keletkező tőzeg vastagsága elérheti a 10 métert. Elüldözve - Kezdődött azzal, hogy egy saját kincskeresést szerveztünk a szülinaposnak, mikoris a saját ajándékát kellett megkeresnie a játékszabályok alapján. Rejtés nélkül - A Szent Anna Tavat látogattuk meg előbb, de igyekeztünk a Mohosba is eljutni, míg süt még a nap. Télen - Kezdem azzal, hogy az információs tábla a teteje nélkül van. A Szent Anna-tó vizét magába foglaló kráter gerincének túloldalán 1050 m magasságban találjuk a Mohos-tőzeglápot, területe 80 hektár.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.