A Székelykő jellemzése. Felmenetel a Székelykőre. Csegezi Geszteg vagy Lajos csupja, az innen feltáruló kilátás, hidasi Geszteg, Csepegővár vagy csegezi lyuk. A vár sziklája, az itt feküdt vár története, harcz a mongolokkal; a Székelyvárnak mostani maradványai, a Székelykő barlangjai, áldozócsütörtöki búcsúk, egy éj és nép költe a Székelykőn.
A Székelykő című fejezet részletesen Várfalvától Toroczkóig Terra Siculorum
A Hármas hámor a Székelykő Vársziklája nevű csúcsával
Csúcsán az egyik legrégebbi vár, a nép által Tündér Ilonáénak tartott Kecskekő várának romjai találhatók. A rejtek fotója feltöltve - Most vettem észre, hogy annak idején elfelejtettem feltölteni a rejtekhelyről készített fotókat, illetve nem adtam meg a geodoboz megtalálását segítő szöveges információt. Vannak csodák - Most nem a természeti csodákra gondolok, amikben bővelkedik e hely, hanem arra, hogy előkerült a láda. Új geodoboz a csúcs közelében - Miután rejtettünk egy geodobozt a Szív-tisztásra legjobb rálátást biztosító pont mellé, a piros háromszöggel jelzett túraútvonalon állva, úgy döntöttünk, hogy itt folytatjuk tovább a túránkat a Kecskekő felé. Gyulafehérvártól észak-északnyugatra, a Királypataka település északi határában nyúlik a magasba az 1090 m magas sziklapiramis, a Kecskekő.
Itt már csak második voltam - Egy szolóban megejtett kerékpáros kirándulás alkalmával találtam meg ezt a geodobozt. War u war - Már régen szerettem volna a Varjúvárhoz eljutni, hogy Kós Károly nyomára találjak. Üres a rejtekhely? - Nézd meg kérlek a rejtekhely fényképét. Sztána látnivalója a Varjúvár, Kós Károly saját maga által tervezett lakóháza.
Egy jelzetlen ösvény is indul felfelé, ezen fel lehet jutni a sziklakapuhoz. Rossz irányból megközelítve - A Havasgáldi-szoros út feletti rejtésétől indultam tovább az ösvényen, kelet felől kerülve az erdőben. Eltűnt ez a doboz is, de rejtettem újat - A Szfinx és a Sziklakürtő után a Sziklakapu következett. Utolsó a mai napra - Miután megcsodáltuk a sziklakaput, minden lehető szögből, megkerestük ezt a dobozt is. A Havasgáldi-szoros földrajzi bal oldalán, érdemes a sziklák között is barangolni.
Ompoly-kövek Ompoly-kövek
Magyarvalkó református temploma szép és jellegzetes kalotaszegi templom. Ugyanaz - Szép vasárnapon érkeztünk a helyszinre és nemsokára az istentiszteletnek is vége lett, tehát egy kicsit várni kellett a keresésel, de én is csak ugyanazt találtam mint az előző kereső. Retesz a doboz helyén - A havasrekettyei vízesést látogattuk meg és hazafele tettünk egy kisebb kitérőt. Magyarvalkón találjuk Kalotaszeg egyik legfestőibb, leglátványosabb, erődített, kettős várfallal körülvett templomát.
A benne található jégtömb körülbelül 3000 éves, 20 m vastag és körülbelül 50 ezer m3 űrtartalmú. Jégverem - Megtaláltam a VI 259-es fát, örvendtem, hogy itt kell legyen a 258-as jel is a közelben. Az Aranyosfői vagy Szkerisórai jegesbarlang Románia legnagyobb és leghíresebb jegesbarlangja.
A Király utca 24 szám alatt található a Szigeti-ház, amely egy XVIII-dik században épült kolozsvári barokk műemlék ház.
Báthory István elméleti líceum, volt Piarista líceum - Egyetem utca 7-9.
Kolozsvár belvárosában, a Király utca 16 szám alatt álló, barokk műemlék lakóház.
Felérve a legelő gerincére, az út tovább halad az erdőben, de már dél-keleti irányban. Tótfalud dél-nyugati részén indul az a földút, melyen dél, dél-nyugati irányba haladva, megkerüljük a várhegyet.
1343-ban Jegenye, 1360-ban Jegene, 1666-ban Jegenije, 1670-ben Jeghenye néven jelentkezik az oklevelekben.
Gombostű-szikla - Havasgáldi-szoros A gombostűt rejtő nagy szénaboglya - A Havasgáldi-szoros kőgörgetegei felfelé, nekem már elég fárasztóak. Gombostű-szikla - Havasgáldi-szoros
Itt született Mátyás király, Méhfi Jakab polgár és szőlősgazda házában, 1443 február 23-án.
Emil Racovita Líceum, volt Polgári Leányiskola - Farkas utca 9-11.
:) Járabányát nyugat felé elhagyva a DJ107R jelzésű úton, az utolső házaktól körülbelül 300 m-re, van egy nagyon energiatakarékos mosógép.
Az alakja miatt a helybeliek Nyolcas-tónak is nevezik. Torda és környéke 2 - Tovább sétáltunk a tavak környékén. Tócsajárás - Itt már több sikerrel jártunk mint a Fülemüle-tónál, a rejtek nem volt kirámolva, csak a csigák által megrágva. Tócsa-tó - Torda.
Szomorú - Ma délben jártam a romos Haller kastélynál. Kerelőszentpál Marosvásárhelytől 20 km-re található - látnivalói a Haller család 18-dik században épült, barokk stílusú, jelenleg romos kastélya és temető kápolnája.
Egykori Biazini-szálloda, ma lakóház - Petőfi (Avram Iancu) 20.
XIV-dik század elején készült Madonna-szobra Erdély legrégebbi Madonnája, melyet ma a gyulafehérvári székesegyház őriz. A tordatúri Szent Kereszt felmagasztalása-római katolikus templom 1841-42-ben épült.
Kolozsvár: Szabók bástyája - Otletes rejtekhely. Van doboz? - Kerestük, de hiába. Utólag - Egy megtalálás még a rejtekhelyes születésem elötről. A középkori Kolozsvár egykor körülbelül négy kilométeres várfallal volt körülvéve, bástyáinak (tornyainak) száma pedig meghaladta a 20-at, és mindegyiket más céh védelmezte.
A település már az első okleveles említésekor, 1263-ban, mezővárosként szerepel. Egeres község a Kalotaszeghez tartozó Nádasmente vidékén áll, a Kolozsvár-Almási hegycsoport területén, a Nádas patak mellett fekszik.
Thorotzkay-ház - Deák Ferenc utca 51.
A többségében magyarok által lakott Szék egyik értéke a 12-dik században épített, román és korai gótikus elemeket ötvöző, háromhajós református templom.
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.