Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Óvár - Mátramindszent

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Óvár - Mátramindszent

Mátramindszent közelében, a Mátra északi lábánál, az Iványi-patak jobb partja felett állt egy természetes hegykúpon.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Óvár - Mátramindszent felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Nárcisz 1 Erdőfüle kankós kert
Nárcisz 1
3995 Havadtő temető sírkő
3995
20191207_144539 Sárkányok kertje Almásgalgó
20191207_144539
Milleniumi emlékmű Uzon református erődtemplom templom
Milleniumi emlékmű
Síremlék
Síremlék
Lépcsők Marosvásárhely botanikus kert dendrológiai park
Lépcsők

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Óvár Mátramindszent fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Mátramindszent és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Óvár!

A legközelebbi település Mátramindszent, 2,13 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
.
A Kőleány a Leány-kő nevű hegy látványos kőgombája, Nemti községtől kelet-északkeletre található, a Medves-vidék déli részén. A sajátos alakú, körülbelül 6 m magas homokkőoszlop Magyarország egyetlen homokkő-kőgombája.
Az Angyalszárny-szikla a Bükk-hegységben, annak leglátványosabb részén, a Bükk-fennsíkon helyezkedik el, a Gyetra-völgy felett. Legrövidebb megközelítése a Bélapátfalváról induló, kék ferde sávval jelzett Bél-kő tanösvényen indulva lehetséges.
A Bélkő-hegy 815 m magasan fekvő kilátópontjához a ciszterci apátságtól indulva, egy 5 km hosszú, 7 állomással rendelkező tanösvényen juthatunk fel, 2-3 óra alatt. A tanösvény állomásai a Ciszterci apátság, a Bükkerdő, a János-hegy, a Vasbánya-oldal, a Pala-bánya, a Szász-bérc, végül a Bél-kő csúcsa.
Nógrád vára Magyarország egyik legrégebbi kővára, romja a Lókos és Feketevíz patakok mellett található, egy vulkáni eredetű domb tetején. A vár megközelíthető a Hunyadi utcán keresztül, a várhegy alatt parkolni is lehet.
1924-ben épült kontyolt tetőszerkezetű, három helyiségből álló tornácos palóc épület, amely a tradícionális, egyutcás palóc falu örökségét mutatja be.
A Bába-kő gejzirit sziklacsoport, utóvulkáni működések hatására jött létre - a gejzírkúp Gyöngyössolymos tájképi, geológiai, és szakrális szempontból is különleges látnivalója. A kő bába (babba) neve az ősi istenhit szentháromságából az Istenanyát jelenti, a kőkorszaki Istenanya kultuszához kötődik.
Látványos panoráma a Budai-hegységre és a környező településekre egy 100 méter magas sziklameredélyről. Pomáz felett a Kő-hegyen áll 1958 óta, útban a Czibulka János Turistaházhoz.
Az Örvény-kő, vagy más néven Pogányoltár, a Bükk-fennsík Kis-fennsík nevű részén található, annak nyugati peremén. A tetején áll a mészkőből készült Jókai-emlékoszlop, rajta a következő szöveg: Jókai Mór, a nagy magyar író emlékére állították e táblát a diósgyőri turisták 1959-ben.
A demjéni via ferrata pályák a község régi, felhagyott riolittufa kőfejtőjében kerültek kialakításra, 2021-ben, 375 m összhosszúságban. Ebben a kőbányában hasítással történt a kőfejtés, így a vasalt útrendszert a kőfejtő 33 m magas, függőleges vagy áthajló, de sima falfelületein lehetett kiépíteni.
A Rákóczi-forrás (egykori nevén Közel-kút) a Mátra egyik legismertebb forrása, nevét II Rákóczi Ferencről kapta, akinek kedvelt pihenőhelye volt. A Kékes oldalában összegyűlt vizet felszínrehozó, betonba és kőbe foglalt forrás körül pihenőhelyet, esőházat és tűzrakóhelyet alakítottak ki.
A Tárkány via ferrata Felsőtárkány északkeleti végében, a Bükk-hegység nyugati kapujának nevezett Kő-közi szorosban (Barát-szurdok), a Tárkányi-patak feletti Felsőtárkányi szurdok-sziklafalon került kiépítésre. Kezdőknek is alkalmas, könnyebb (B-D), kiválóan kiépített vasalt útvonal, egy 23 m hosszú függőhíddal.
A Rákóczi-törökmogyorófa a romhányi Rákóczi tanösvény harmadik állomásán áll, Romhány délnyugati szélén, a Bereczki Máté utca 11 szám közelében - megközelíthető a kék kereszt jelzésen. Balogh András leírása alapján 1932-ben a fa törzsének kerülete 2,56 m, 1940-ben 2,6 m, 1960-ban pedig 2,7 métert mértek.
A Petőfi-kilátó, másik nevén Bálvány-kilátó, a Bükk legmagasabb kilátópontja, 957 m tengerszint feletti magasságban található, Bánkúttól nyugatra. A 18 m magas torony felső szintjéről 360 fokos panoráma nyílik Szlovákia hegyeire, a Bükktől északra eső domb- és hegyvidékre, és az Északi-középhegységre.
A kápolnát az e helyen levő mésztufába vágott két barlangból alakították ki, melyeket eredetileg birkaakolnak használtak. A Jézus szíve-sziklakápolna Miskolctapolcán, a Brassó utcában található.
A Buják település melletti, 466 m magas, festői panorámával kecsegtető Sasbérc a Cserhát legmagasabb pontja. A kilátó a 20-dik század elején épült, Pappenheim Szigfrid gróf építette felesége kérésére.
A harangláb Szent Imre-szobrát 2015-ben Koltai László fafaragó készítette. Mátraalmás Magyarország egyik legmagasabban fekvő települése a Mátra északi oldalában.
Sárkány-szikla Nemti A Sárkányszikla Nemti község közvetlen közelében fekszik, egy sárkány hátára hasonlító, érdekes alakú homokkő kúpokból áll. A Kossuth út 72 szám alatt található, régi magtár épülete mögött lehet parkolni, innen 200 m légvonalban, északkelet felé.

Természeti értékek - Nógrád vármegye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Óvár adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Mátramindszent térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Nógrád vármegyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Jopar evvel ezelott lattam meg egy ilyen szerkezetet Maramarosban, de akkor nem tudtam hogy mire valo, nem volt demonsztracio, sem valaki aki elmondhatta volna. Komoly kerekparos meselte, hogy kb 20 perc alatt a jeg hideg viz, mososzer nelkul patyolat tisztara mosta a vilagos biciklilanctol olajos ruhait.
  • Körbejártuk, nézelődtünk, kavicsbánya, vadkacsa, halász volt a környéken. A korlát a helyén, de dagonya van körülötte.
  • Egy fagyos, felhős márciusi vasárnap reggelen felsétáltam a Somostetőre. Mire felértem, a felhők közül bátortalan tavaszi napsütés világított be a fák közé.
  • A felelmetes sziklafalak gerincen megtalaltuk a kevesbe latogatott ladat.
  • Kapu zarva. Vasarnap ejsze nem huznak a halak, s az ember fia kulonben is jarjon ilyenkor templombe ne itt lotyogjon a horgaival.
  • érdekes darab.
  • Csak geodoboz volt benne.
  • Nemcsak a vízesés szép, hanem az odáig vezető út is szép. A zöld moha mindent beborított, és ebben a zöld moha szőnyegben rengeteg gombát láttunk.
  • A Mohosba óránkén idegenvezető visz be csoportot.
  • Nagy a forgalom a toronynál, de ennél nagyobb a szemét körülötte. Rejteni készültem, de a fal közelében már elment a kedvem tőle.
  • Gps nélkül valószínűleg nem találtam volna meg. De újra gps-el kereshettem, köszönet érte Péternek.
  • A honismereti túrasorozat egyik célpontja volt a Rika-erdei erődítményrendszer, és ekkor találtuk meg a ládát. Köszönöm a rejtést.
  • Jut eszembe, a következő kereső vigyen magával hegyzőt vagy új írószert, mert a ceruza elég bütü már, nem igazán lehet vele írni.
  • Cudar idő volt, az utcákon senki, így feltűnés nélkül lehetett keresni.
  • A hargitai teljesítménytúra előestéjén érkeztünk a menedékházhoz. Aztán focimeccsnézés helyett inkább elindultunk egy fejlámpás dobozkeresésre, a csillagos ég fátyla alatt.
  • Először is nem üregben, hanem kéreg alatt. Első pillanatban jó helyen kerestem, de az üreg szó megtévesztett.
  • Sajnos csak az egyre tovább omló bástyát találtuk meg. A Gáborék fényképe óta is tovább omlott.
  • Megtaláltam a dobozt. Nem volt nehéz rátalálni a rejtekre.
  • Közös kincskereső-kiruccanáson vettem részt a mezőkölpényi tó mellett elrejtett geodoboz rejtőjével. Mivel nagyon eltöltöttük az időt a mezőcsávási református templomnál és haranglábnál, már csak annyi időnk maradt, hogy ide eljöjjünk.
  • Ott volt alatta, ahogy írja.
  • Mit lehet hétfőn csinálni, mint elindulni túrázni :-). Délután 5 órakor a Libán-tető felől indultam neki felkeresni a Csudáló-kő és a Csomafalvi Délhegy rejtekhelyeit.
  • Megpróbáltam feljutni a rejtekhez, de biciklivel nagyon nehéz volt, feladtam. Gyalog jobb lett volna megközelíteni, de nekem ez már nem volt megoldható.
  • Sötétben, ködben és szitáló esőben a legizgalmasabb keresgélni egy temetőben. Igazából nem is keresgélés volt, hanem egyből megtalálás, a nagyon pontos leírásnak köszönhetően.
  • A XVI-dik EKE vándortábor egyik túrája alatt pont útba esett. Ebbõl az apropóból gyorsan el is rejtettünk egy ládát a Nagy-mezõhavason is.
  • Valamiért az az érzésem, hogy nem a Kalibáskő szikla tetején elrejtett geodobozt kaptad meg. Hanem egy másik, csak a com-on bejelentett geodobozt, mely innen másfél km-re található.
  • Sikerült bejutnom a templomba, mert a másnapi termésnapra készültek a szászok. Gyönyőrű a templom belseje, látszik, hogy még vannak szászok a faluban, s gondját viselik.

Sikerült eljutni Mátramindszent környékére? Tetszett az Óvár? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!