Bár Üknyéd csak egy kis tanya, a településen és környékén számos látnivaló, így rejtésre is érdemes hely van. Egy kicsit furcsállom az Itatóvályú megnevezés tulajdonítását a rejtekhelynek, én tulajdonképpen egy érdekes tanyát, annak környékét, újonnan épült kápolnáját szerettem volna bemutatni, az viszont igaz hogy egy itatóvályú is van a rejtés helyszínén. Oroszhegy központjától északra 5 km-re Székelyszentkirály nyári szállásaként a 947 méter magas Kövesdomb oldalában alakult ki a századfordulón Üknyéd.
A Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem könyvtára a Kapisztrán János és István király, ma Gheorghe Marinescu utca 38 szám alatt található. Koszonom, hogy megnezted, remeltem, hogy csak azert nem talaljak, mert kicsike. A mai nap 30 új geodobozzal bővült a rejtekhelyes ládakincs. Mivel a pontgyűjtés volt a mai cél, megkerestük az orvosi egyetem közelében levő mikró dobozt.
Kisiparosok műhelyei, ma üzlethelyiségek. Dózsa György utca 15 szám, Marosvásárhely.
Vasútállomás Gyergyószentmiklós Megnéztük, most nem mint utasok. A gergyószentmiklósi vasútállomás mellett elrejtett geodoboz.
Jézus Szent Szíve római katolikus templom Ditró Az egész gyergyói medencében a legnagyobb, kéttornyú, neogótikus templom hossza 56 m, szélessége 23 m, toronymagassága 73 m. Óriási templom. Útban az Istenszéke felé, röviden megálltunk a gyergyóditrói kéttornyú templom mellett.
A helybeliek által Szeredai fürdőnek nevezett, egykori Katalin-fürdő az Olt jobb partján feltörő langyos források vizére épült. Állítólag már a fejedelmek korában is ismert volt, Apafi és a Rákócziak is használták.
A Nagy-patak völgyében összesen 5 régi, az egykori Árpád-vonalhoz tartozó bunker maradványa található, ebből 4 a völgy bal oldalán van. A geodoboz a második bunkernél van elrejtve. A geodoboz a helyén van. A zsidó temetőtől jó kapaszkodón kell feljönni a rejtekhez.
Wesselényi vadászkastély Kékes A legendás Likas-zsomboly a ritka, függőleges aknabarlangok csoportjába tartozik, a Likaskőtől körülbelül 200 m távolságra északi irányban, 1650 m magasságban fekszik. Számtalanszor voltam itt, családunk minden férfi tagja szeret leereszkedni a zsombolyba, főleg kijönni onnan :) Meglepődtünk, mikor megpillantottuk alattunk a véget nem érő, puha, fehér paplant, melyből csak a merész csúcsok emelkedtek ki. Ezt a geodobozt nem igazán lehet megtalálni gps nélkül. Köszönjük a fotókat, a jégdrapériák nagyszerűek.
A kettő közül az Olt-híd érdekesebb, hiszen itt még a teljes hídszerkezet fából van - érdemes most megnézni, alulról is, mert a jövőben betonszerkezetűre tervezik átépíteni. A Csíkszeredához tartozó Zsögödben két felújításra, javításra szoruló fahíd is van, az egyik az Olt-folyó felett, a másik a Fitód-patakon.
Tettem a dobozba írószert és elindítottam útjára a Hargita 40 GeoKret-et. Sajnos nem volt benne iroszer, és én sem vittem magammal, igy nem tudtam bejegyezni magam. A dobozba beletettem a Hargita 50 utazó vakondot. Csíkszentlélek község temploma melletti hársfát valószínűleg az 1500-as években ültethették.
Évszázados szilfák Csíkrákos A község központjában, az iskola előtt terebélyes akácfák és szilfák sorakoznak, a leveleik fogazottak, érdes tapintásúak. Ha közelebbről megnézzük, akkor láthatjuk, hogy évszázados fákról van szó.
Bükkfa a Kolos-tető mellett A törzse üreges, a szekérút felé eső része hiányzik. A Kolos-tetőtől északkeletre található a környék legidősebb bükkfája, kerülete 3,6 m.
Vasszékely A Székelyudvarhelyen áthaladó idegeneknek is ismert megállóhelye aPatkó, itt áll a Vasszékely. Esment voltam Udvarhelyen, mivel több időm volt, megsétáltam magam a központban. Ebben a kánikulában meglatogattuk a varost. A Vasszékelyt körbevették, de nem adja meg magát.
A Kossuth-kút természettani tulajdonságai a következők: víze nagy buborékokkal tör elő, kristálytiszta, a pohárban gyöngyözik, szaga szénsavas, fojtó, íze csípős, de nem fanyar. Szerintem ez a legfinomabb forrásvíz a környéken, pedig azért van belőlük elég. Szerintem is ez a legfinomabb forras, mutatos a csipkezett famunka is. Kezdettől fogva kinéztem magamnak azt a sarkat.
Lakói katolikusok, templomuk nincs, Székelyszenttamásra járnak templomba. A Székelyuvarhelyhez tartozó Kadicsfalván keresztül, a városközponttól 6 km-re, a Bosnyák-pataknak a Rez-patakkal való egyesülésénél fekszik Tibód.
Református templom Kőrispatak A reformáció után ugyanis két protestáns egyház alakul, a hívek megoszlanak a református és unitárius vallás között. Középkori templomról nincs okleveles adat, ennek ellenére bizonyosan már a középkorban volt temploma.
A Szurduk a Vargyas-patak völgyének a Szeltersz klimatikus üdülőhely északi bejáratánál található, szurdok jellegű helye. A patak földrajzi baloldalán található a Szurdukbükke vagy Szurduk bükk, a jobb oldali Vészkaréj meredek sziklaoldal felett pedig a Cserebérc vagy Bükkdomb.
Magányos fa Gyergyóremete Nagyon hasonlít a híres fotós, Mircea Bezergheanu fájához, mely Tulcsa megyében, a Macin-hegység lábánál található. Gyergyóremete déli részében, a katolikus temető és a Maros folyó közötti lapos árterületen egy magányos fát láthatunk.
Vacsárcsi kőbánya Vacsárcsi közelében, egy olyan kevésbé ismert, felhagyott kőfejtő van, ahol Csíkban egyedülálló, bazaltorgonákat láthatunk. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy valaha is jártam ebben a faluban. A bánya kissé elhagyatottnak tűnik de attól sok ember megfordul ott. Minden evben ha januar vege, akkor Szent Pal bucsuja Csikpalfalvan.
Egykori mosógép Bisztra-völgye Bár a mosógépek hasonlóan működnek, a kivitelezésükben vannak különbségek. Bár a mosógép közvetlenül az út mellett van, pontosabban az út mellett és alatt, kocsiból nem egyből észrevehető. Víz hozta (létre), víz vitte el.
Asztalkő felé Karcfalva Miután egy sikeres figyelemelterelő hadművelettel a társaságot bevezettem az erdőbe. Van aki kibírja és lefele keresi, mert jobbkezes és nem siet a vonathoz.
Református templom Feketelak Már a várépítés időszakában létezett itt egy lépcsősor, amely a Szentgyörgy, jelenleg Forradalom utcát kötötte össze a várral. Kisfiammal ma elindultunk pontgyűjtő sétára a közelbe. Bár a geodoboz nem volt látható, csak egészen közelről, megtörténhet, hogy eltűnt. Nem találtuk meg.
A városkép önkényes átszabásának példájaként említhető a Királykút, amely majdnem teljesen áldozatul esett a Pandúrok út építésének. Nem kóstoltam meg, hogy tényleg olyan jó az íze. A doboz megvolt, de nincs kincs. Arra jártomban megkerestem.
A Lobogó borvízforrás Homoródfürdő legismertebb, legnépszerűbb forrása. Köszönhetően a vendéglőhöz és a parkolóhoz való közelségének, jóízű vizének.
Skariatin emlékmű Segesvár Segesváron, a tűzoltóság mögötti kertekben elrejtve, egy érdekes, alvó oroszlánt ábrázoló szobrot találunk. 1849 július 31-én, a segesvári csatában ütközött meg Bem József főserege az oroszokkal- ebben a csatában esett el (tűnt el) Petőfi Sándor, Fehéregyháza közelében.
Mezőcsávás Marosvásárhelytől 14 km-re északra, a Marosi-Mezőség keleti gyepűvonalában települt. A község a Marosvásárhely Metropolisz Övezethez tartozik. A rejtővel közösen, egy kis, késő délutáni kincskereső-, ellenőrző-, rejtekhelyfelderítő kiruccanásra indultunk.
Jézus kútja Székelyvarság Többedmagammal bejártuk a vízesést és környékét. Nagyon szep a hely, finom a forrasviz, erdemes megallni egy szusszanasra.
Panaghia-szikla Csalhó-hegység A tetőből több mint 70 méterrel emelkedik ki. Az egyik barátunk kívánsága volt, hogy megmászhassa a Csalhó híres lépcsőit, melyről annyit lehet olvasni a médiában. A Panaghia-szikla a piros sávval jelzett túraösvényen található, mely a Dochia- és a Fantanele-menedékházak, illetve Durau üdülőhely között teremti meg a kapcsolatot.
Miután megjártuk a Hegy útját, a Pogány havasról ezt a várat vettük célba, természetesen árkon-bokron át, erdőn-mezőn át, vagyis inkább csak sűrű, szúrós erdőn át, de végül aztán csak oda jutottunk a várhoz. Tehat meg az elfelejtett foldvarig nem ertel fel az eso miatt? Elindultam megkeresni az elfelejtett földvárat. Igeretemnek megfeleloen megosztom veletek, egy a szakirodalomban alig emlegetett foldvar helyet.
A mindössze 40 m hosszú Jeges-barlang réteges mésztufában, egy repedés mentén alakult ki. Nem volt könnyű megkapni a dobozkat, de legalább érdekes volt.
A Gyilkostó Adventure Egyesület és a Hargita megyei hegyimentők két, új típusú menedékházat építettek a Békás-szorosban. Miután az interneten láttam egy pár képet, videót, már nagyon kíváncsi voltam erre a panoráma kabinra. Szép volt a kilátás, kár, hogy a kabin zárva van. A nyugati kilátótól csak pár perc gyenge emelkedőn közelíthető meg a kabin.
Bátos 1228-ban vila Batus néven jelentkezik az okiratokban, majd 1319-ben Batus, 1507-ben oppidum Bathws formában.
Természetesen nem kizárt, hogy eltűnt a doboz, de a bejegyzésed szerint azt tartom valószínűnek, hogy nem jó helyen kerested. Próbálkoztam már néhányszor, de valahogy mindig sokan voltak a környéken. A marosvásárhelyi egykori Régi városi strand a Mátyás király tér 4 szám alatt található.
Rigó-tó Szováta A Rigó-tó a Szováta környéki tavak egyike, több irányból is meg lehet közelíteni. Abban az erdőben, ahol a Szováta környéki tavak találhatók, több jelzett és jelzetlen, sétány és ösvény van.
Elekes-esztena Köves-patak Mária Út Elekes Gellért esztenája a Padosban áll, a Köves- és Gyepü-patak közötti háromszögben található, a helyet jelenleg kaszálónak használják. 2021 nyarán állították fel a jelenlegi helyére, Márton Berci telkére, a Gyepűben.
Dávid Ferenc téri unitárius templom Marosvásárhely Szép innen a Domb, szép a templom, de elég elhagyatottnak tűnt. Marosvásárhely egyik új templomának, a kövesdombi Dávid Ferenc téri unitárius templomnak a bemutatása. Mióta felépült a templom, nem jártam itt fent. Dávid Ferenc téri unitárius templom - Kövesdomb lakónegyed, Marosvásárhely.