Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Tündérkert - Erdőszentgyörgy

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Tündérkert - Erdőszentgyörgy

A Tündérkert egy őshonos gyümölcsfákkal beültetett, másfél hektáros terület, az erdőszentgyörgyi református esperesi hivatal háta mögött. Ez a gyümölcsöskert egy közösségi tér, ahol a helyi családoknak saját fájuk lesz, amit ők ültetnek és gondoznak a továbbiak során.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Tündérkert - Erdőszentgyörgy felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

9967 Borgói-hágó
9967
Embernagyságú feleki gömbkő Felek gömbkövek
Embernagyságú feleki gömbkő
Szentegyházasfalu Málnavész Szentegyházasfalu Hargita
Szentegyházasfalu
Tó - 2 Gyilkos-tó
Tó - 2
Az Asztal-kő felülről Asztalkő Asztal kő
Az Asztal-kő felülről
Varfal maradvany Bálványosvár
Varfal maradvany

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Tündérkert Erdőszentgyörgy fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Erdőszentgyörgy és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Tündérkert!

A 0,58 km távolságra található, legközelebbi település, Havadtő turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Ilona-forrás Homoródfürdő Kezdetlegesen fedett, küpübe foglalt forrásvíz. Az Ilona borvízforrás Homoródfürdő délnyugati részének még használható forrása.
Alsórákosi temető Alsórákos kevesek által ismert látnivalója a Kövesoldal tetején 1676 és 1686 között épültreformátus erődtemplom melletti temető. A várkastélytól, hogy betartsam az ajánlott sorrendet. ígéretemhez híven ujra felkerestem a rejtekhelyet, és jóvátettem bűnömet, így most már Breki jobban áll/ül/fekszik mint valaha. Szerencsére a térkép meg a képek alapján nem volt nehéz rátalálni a zöld béka buvóhelyére.
1319-ben villa Kurtuelkopu, 1334-ben Kurtuelkapu, 1642-ben Körtvelykapu néven jelentkezik az okiratokban.
Ajnád második védőszentje Szent Ilona, augusztus 18-án ünnepelik. Szent Ilona 248-330 között élt, Constantius császár felesége lehetett, Nagy Konstantin császár édesanyja.
Szászújfalu Talán sikerül így is egy picit felhívni a templomra a figyelmet. Kár a templomért, be van törve a kapu, döl össze sok minden. Szászújfalu templomának tornya a nagydisznódihoz hasonló, alatta a félköríves kapu befalazva maradt meg.
Evangélikus templom Vérd 1317-ben Mária-temploma van - a templom és plébánia azonban sokkal régibb, mert az első Szeben vidéki telepítések közé tartozik, az 1200-as évekből. A templom valóban román kori csarnoktemplom volt, legkésőbb a XIII-dik század végéről.
Kőember Felsőkomána Felsőkománából indulva, a Tatárok sziklakapuja után 1,33 km-re, illetve a Faragott kő bazaltoszlopoktól 670 m távolságra érünk a sziklaalakzathoz. A Kőember-szikla a Komána-völgy északi oldalában található, rögtön az erdei út felett.
Csíkcsomortán Csíkpálfalva községhez tartozó falu, Csíkszeredától 7 km-re északkeletre, az Aracs- és Remete-patakok találkozásánál fekszik. Ott volt alatta, ahogy írja. Meg amikor egy aggal halasztam le Aracs patak volgyeben a ladikot. Megtalaltuk a megadott info alapjan.
A székelyvéckei Székely Kálvária Erdőszentgyörgytől 15 km-re, festői környezetben, Székelyvécke határában található. Vagyis ilyen maflának mint én, születni kell. Jézus szenvedéseit örökíti meg 14 megállón keresztül, székelykapukkal és domborművekkel.
Az oklándi kilátótorony a községközponttól keletre, a Bene-hegy (régebb Beteghegy, majd Bened-hegy) tetején található. A község területére remek kilátást nyújtó faépítményt az oklándi Kishomoród Közbirtokosság állította, az Oklánd és Karácsonyfalva határán levő csúcsra.
Sólyomkő Kirulyfürdő Kirulyfürdő egyik legszebb helye a Sólyomkő, a jobb sorsra érdemes volt pionírtábor felé emelkedik, mintha vigyázna rá. Elindultam rejteni a Hargitára, a Király kútja nevű forráshoz, a Kékvíz-patak fejébe. A hídnál leparkoltunk és innen indultunk el a kényelemes, turista jelzéssel is ellátott ösvényen. Nagyon elnyerte tetszesemet ez a hely, pedig nem mondhato sem tul impozansnak, sem a panorama nem vetekszik a szelesvasznon lathatokkal, de valamiert nagyon megfogott.
Az olthévízi bazalt mikro-kanyon védett terület a Persány-hegység középső csoportjában, az olthévízi patak völgyében található. Tényleg jól el van dugva ez a kis kanyon. Bazaltos kőzetek alkotják, melyek körülbelül 1 millió évvel ezelőtt keletkeztek.
A mikházi Tájoló kilátóról remek kilátás nyílik az egykori római kasztrum és vicus területére, valamint a Felső-Nyárádmentére. Célja az erőd területének megmutatása a tájban.
Várköve Köves Somlyó sarka Gyergyócsomafalva Csomafalva terjedelmes erdőségei között egy Várhegy nevezetü havas levén, ez elnevezés oly vonzerővel hatott reám. Hogy bár nagy távolra van, bár útja kényelmetlen és fáradságos, én egy várrom felfedezésének vágyától lelkesedve, mégis elhatároztam oda (ki)rándulni.
Gyertyán-tető Délre látható a Karakó- és Rákos-patakok völgye, Ajnád, Lóvész, Csíkszentmihály településekkel - Északra a felcsíki falvak, az Olt mentén. A Gyertyán-tető, a Kőd-vonulat pazar látványt nyújtó, éles gerincrésze.
I Ferenc József megkoronázása Marosvásárhely Városháza tér, Marosvásárhely. I Ferenc József megkoronázása a Kultúrpalota előcsarnokában, szemben a főbejárattal - Sidló Ferenc 1913.
A Kis Csika- vagy Csikuca-csúcsnak olyan szép neve van románul (Cica Mica, Cicuta), persze magyarul kiejtve, hogy a magyar megfelelőjét nem is kellene használni.
Piricskéről jöttünk. A Csompoly tetején elrejtett geodobozt indultam megkeresni, útközben megálltam az Asztag-kőnél. A Madéfalvi hargita volt a cél, de nem hagyhattam ki ezt az új rejtekhelyet sem. A Hargita-hegység egyik kevésbé ismert gyöngyszeme az Asztag-kő.
Vizét ivókúrára és fürdőkúrára egyaránt használták. A Nagyloki borvíz a Nagylok-patak földrajzi baloldalán található, Madicsafürdőtől 6 km-re nyugatra.
Ortodox templom Nagyernye Jó lenne rendezni ennek a rejtésnek a sorsát. Mágneses a doboz, vonzza a romákat? Sajnos az útjavítás miatt sok munkás pihent a környéken. Nagyernye nevét az ér, vízfolyás főnévből származtatják, mások szerint az Árpád-korban élt Ernyei családról kapta.
Zurzugó-tető Kelemen-havasok
Széles-, vagyis Szelesel-tető.
Kootz-ház Segesvár A Kootz-ház egy XVII-dik században épült segesvári lakóépület, a Bástya utca 9 szám alatt.
Kőhalom várától északnyugatra, 1 km távolságra, a Sövénység-patak földrajzi bal partján, a DN13-as nemzeti úttól alig száz méterre, egy látványos sziklafalat találunk. A Sárga-tető (Gelberreeg) déli oldalában levő sziklafal mintegy száz méter hosszú, és kelet-nyugat irányban nyúlik el. Mindig azt hittem, hogy ez lösszfal.
A özelben egy különleges formájú tölgy maradványa van.
Ez Gödemesterházáról a Fancsal-tetőre való egynapos túra, amire ezennel sikerült társat találjak. Egy spontánul összejött túra alkalmával egy régebbi, mindeddig meg nem valósult tervemmel hozakodtam elő.
Taploca régebbi település, mint Csíkszereda, s így bizonyos, hogy a középkorban létezett. Temploma azonban nem volt, a taplocaiak Csíksomlyó templomához tartoztak.
A Garados-domb Csíkszentdomokostól nyugatra emelkedik, a csúcsáról szép kilátás nyílik az Olt mentén hosszan elnyúló Csíkszentdomokosra, illetve a Balánbánya feletti Nagy-Hagymásra. Keszitettem egy panoramat. Erdélyi kirándulásunk alkalmával, teljesen véletlenül bukkantunk rá a geoládára. A ládát nem találtuk a helyén, de érdemes volt felsétálni a hegyre, mert gyönyörű volt a kilátás.
Vertikális napórák Marosvásárhely Mivel a ház homlokzata nem dél, hanem délnyugat irányba néz, a frontfalon levő napóra csak a délutáni órákat mutatja. A rá merőleges oromfal délkelet irányultságú, ezért az ott levő napóra a délelőtti órákat mutatja egészen fél 3-ig.
Kormos völgye A Kormos-patak völgyében fekszik Erdőfüle, mely közigazgatásilag Bardochoz tartozik. Szentegyháza felől mentem, a Pap lázon beereszkedtem az Asszonybosszantóig, Kiruly sarka, Kövespatak, Gyilkos (Gyíkos)-kő mellett, majd Muhar (Muhaj)-mező, Farkas mezőn át a Kormos patak, az erdőfülei pisztrangos. Miután megkerestem a Kuvaszó-vízesés rejtését, ez volt a soron következő, megtalálandó geodoboz. Persze hogy tudnak a dobozról a panzióban.
A szép szavaktól ösztönözve, elindultam megkeresni a mesebeli vadkörtét. A világhálón egy nagyon szép, meseszerű leírás olvasható a Csíkszentkirályhoz tartozó Fenyés völgyében levő vackorfáról - Érdemes elolvasni.
Bázis-sósmedencék Homoródkarácsonyfalva A Bázis névre keresztelt 50x8 méteres természetes és 10x4 méteres deszkával bélelt úszómedencét helybeliek létesítették. Homoródkarácsonyfalvától délkeletre, a Dungó népi feredő közelében, attól keletre, a Csősz patakába ömlő Sós-patakon, két sósmedencét találunk.
Lutheránus templom Zsiberk Mivel XIII-dik századi szász telepítés, román stílusú temploma is a XIII-dik században épül. Erődített templom volt kettős várfallal.
Hat méter magas és csinádi hagyományos népművészeti motívumokkal van díszitve, önkéntes munkával készült, az önkormányzat költségére. Erdőcsinád délkeleti bejáratánál nagyméretű székelykapu üdvözli az érkezőket, 2013 április 26-án avatták fel.
Köszönöm, köszönjük a két eltűnt geodoboz újratelepítését. Nemrég félszáz évet töltött a marosvásárhelyi állatkert. Érdekes ez a kilátó. Kilátàs a semmibe, avagy a kilátástalan kilátó.
Hármasfalu 244 szám alatt található. A Dózsa-Barátosi kúriát a 18-dik században építették.
Nemrég Hancur keresett meg azzal a kéréssel, hogy egy buszos kirándulást szervez a nagybányai művésztelep kiállítására, Csíkszeredába. Mi Zsögödfürdõtõl közelítettük meg. Egy rövid, péntek délutáni séta alkalmával Harom várát Zsögödfürdõ felõl közelítettük meg. Harom vára a 12-dik század eleje körül épült és az Erdélyt keletről védelmező várrendszerhez tartozott.
Tatársír Makfalva Makfalva, illetve a Sokad dűlő északi részén, az abodi határ és Külső Ecsenye közötti, jellegzetes, koporsóra emlékeztető domb neve a Tatársír. A hagyomány szerint az egykori legyilkolt tatárok sírhelye.
Ládás Háza-barlang Andrástelep Érdekesek ezek a hatalmas "volt fatörzsek" és ágaik. A Sziklaablaktól jöttünk át ide. A Maros-szorosban, Göde és Ratosnya között, különleges természeti képződményeket találunk, mállás- és rönklenyomat-barlangokat.
Árvátfalva
Templomerőd Szásztyukos Szásztyukos község az Oltmelléki hegysorhoz tartozó Hortobágy-hegység területén, a Tyukos-patak mellett fekszik. Első említése 1373-ból ismert, 1494-ban a község a Hét-széktől nyolc arany támogatást kapott templomépítésre.
Evangélikus templom Aranyosmóric 1332-ben plébániatemploma van, temploma gótikus stílusa alapján középkori, a XV-dik századból. Egy 1622-dik évi összeírás szerint kőtemploma oltárát festett kárpit díszíti, a kőtornyában az összeíráskor harang volt.

Természeti értékek - Maros megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Tündérkert adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Erdőszentgyörgy térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Masodikszor is meglatogattuk.
  • Geocitrom Sepsiszentgyörgy II A jég hátán is. Állítólag, amíg 2004-ben 125 helyen gyártottak sört országszerte, addig ma Romániában csak 20 sörgyár van. Pedig a termelés és a fogyasztás 1999 óta a kétszeresére nőtt.
  • Sötét-patak völgye Setétpatak. Megtaláltam a dobozt. Egyáltalán nem volt könnyű dolog, mivel a térképnéző segítő információt nem tudom használni.
  • Tóka-csúcs - Csalhó-hegység Olyan vagány. Űjj milyen vagány hé, olyan vagány, milyen vagán hé, űjj, látod-e fentről milyen vagány, látod-e te is milyen vagány. Nagyon vagány, becsületszavamra, olyan vagány eember, te becsület olyan vagány fentről.
  • Vadász-patak Lefele a Baszkan. Meg nem tudtuk, hogy mi is var meg rank. Igaz por nem volt, csak hatalmas eso.
  • Valóban nem használtam megfelelően a rejtek és rejtekhely fogalmakat. Figyelmetlenségből vagy felületességből, az már mindegy.
  • Érdemes ügyelni, amennyiben a kézdivásárhelyi állomáson fényképeket szeretnénk készíteni. Bár tiltótábla nincs kihelyezve, a vasúti rendőrség szerint tilos a fényképezés.
  • Csendes, nyugodt kis falucska. Szép ez a harangláb.
  • Útban az Arany-hegy felé felfedeztük, hogy a Dévát kerülő autópálya 10 kilométere járható. A hegy tetejére nem mentünk fel, mert csak a ködöt csodálhattuk volna meg, és az időnk is szűkös volt.
  • Bár az én fejem magassága nem 2o centi. De ott van és ragad a mágnes.
  • Megtaláltuk. Megvártuk, míg elmennek az arra sétálók, majd kivettük a dobozt.
  • GPS nélkül nem találtuk volna meg.
  • Itt az első kapu nem volt nyitva, szerencsére hátul volt a nagy kapu, be tudtam menni a temetőbe. A dobozt a sírkereszt alatt találtam, az alja hiányzik.
  • Megkerült a doboz a könyvtár mögött.
  • Jól álcázott fedezékben van ez a búvóhely. Biza nem nehéz elsétálni mellette.
  • Csinódi bükkfák Egyedül jöttem, egyedül mentem. Régóta tervezem, de nem sikerült még Csinódba eljutni. Bár a tavaly nyáron egy biciklikirándulást is terveztem a Csíkszentmárton - Úz völgye közötti út bejárására.
  • A templomot sajnos nem találtuk nyitva, pedig belülről is szívesen megnéztük volna, de még a templomkertbe sem lehetett bejutni. A dobozka pedig úgy be volt csúszva a kövek közé és olyan keskeny volt a rés, hogy alig tudtuk kipiszkálni.
  • A nagyváradi vár Nosztalgia. Váradi tartózkodásom alatti nosztalgikus séta alatt találtam rá a geodobozra.
  • Nem készültem különösebben az ehedi rejtekhelyhez. Bár nincs kizárva, nekem nincs tudomásom a falu különleges látnivalójáról.
  • Megtaláltam az Aragyásza-barlang mellett elrejtett geodobozt.
  • Forgalmas hely, mármint a borvíz miatt. De most nyílnak a kosborok, egyszerűen gyönyörűek.
  • Ezt a ládát második nekifutamodásra találtam meg. A tegnap fényes nappal nem jött össze, igaz nem is mertem bátran keresni, mivel túl forgalmas a környék.
  • Ide mindig érdemes jönni.
  • Orommel latom a felujitott varat. A gyerekkori olvasmany, az Egri csillagok hangulata elevenedik fel bennem ujra.
  • Egy társas kirándulás alkalmával Verespatakon bent voltunk az egyik bányában (ami a kocaturistáknak van kiépítve és kivilágítva). Majd a kajaszünet alatt, evés helyett felszaladtam megkeresni a geodobozt (1055 m).
  • Vízimalom - Kisbacon Vízimalom. Miután Elek apó nem volt hajlandó elárulni a doboz helyét, kénytelen voltam megválni tőle, és a malomhoz jöttem. Igazi turisztikai csemege, nem csoda, hogy sokan felkeresik.

Sikerült eljutni Erdőszentgyörgy környékére? Tetszett a Tündérkert? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!