Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Sóhegy - Szováta

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Sóhegy - Szováta

Sóhegy - Szováta..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Sóhegy - Szováta felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A Zárt-tisztás forrása Zárt tisztás forrás Királykő hegység
A Zárt-tisztás forrása
Forrás Funtinelli forrás
Forrás
A csengettyű története Csíkszépvíz Felszeg csengettyű harangláb
A csengettyű története
Kereszt Törcsvár felett Kilátó kereszt Törcsvár
Kereszt Törcsvár felett
Délnyugat felől nézve Asztalkő Észak-Hargita Karcfalva Bükk-patak Égés-patak
Délnyugat felől nézve
Az Egyeskő sziklái 2 Egyeskő
Az Egyeskő sziklái 2

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Sóhegy Szováta fotóalbumba!

Fedezzétek fel Szováta és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Sóhegy!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 1,45 km távolságra található, legközelebbi település, Szováta turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Szováta és környéke
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Református temető Marosbogát A marosbogáti temető közepén van néhány kovácsoltvas kerítéssel körbevett, gyomnövényekkel benőtt, gondozatlan sírkert, néhai grófok sírhelye. Egyetlen bekerített sírkert van jobb állapotban, itt van az Ecken nemesi család sírköve, valamint a Tradíció síremlék.
Fenyő-tető Csíkszentgyörgy Legnagyobb magassága 901 m, részben erdővel borított domboldal. A Fenyő-tető Csíkszentgyörgy nyugat szélében, Jenőfalva nevű falurészben található, az Áj-patakoktól északra.
Szurdok-kő Békás-szoros Egy csodalalatos, ugyanakkor felelmetes elmeny volt innen latni a Bekas-szorost. A felelmetes sziklafalak gerincen megtalaltuk a kevesbe latogatott ladat. Nemrég vaskorlátot erősítettek a Magyarok hídjának befejezetlen betonhídjára, valamint egy fából ácsolt híd segíti az átkelést a Kis-Békás-patakán. A Szurdok-kő kilátópontjairól fantasztikus panoráma nyílik az alattunk kanyargó Békás-patakra, a korondi ajándékárusok bódéira, ezt a részt nevezik a Pokol tornácának.
Madárpihenő Homoródszentpál A homoródszentpáli Madárpihenő a Homoródmenti Madárvédelmi Natura 2000 terület része, így ma 200 hektáron madárvédelmi rezervátum. Pihenni, és nézelődni egy késő őszi délután. A földútról indultunk be a madármegfigyelő felé. Előbb a horgásztanya felől próbáltam megközelíteni, de a valaki a bódéból utánam jött, megtudakolni, hogy mik a szándékaim (a kerítésen belül voltam).
Iskolamúzeum Lövétebánya A lövétebányai Iskolamúzeum a Gábor Áron Iskolaközponthoz tartozik. A kiállított tárgyak az 1990-es évek előtti időből származnak, óvodai és iskolai kellékek.
Erdőfüle irányából közelítettük meg a helyet, ott teljesen jó út van, de tovább nem mentünk, így nem tudom, hogy a Hargita megyei szakaszon mi a helyzet. Megkérdezhetem, hogy az erdőfülei pisztrángtelepet honnan közelítettétek meg? A Pisztrángtelep a tiszta vizű Kormos-patak völgyében, a Köves-patak torkolata alatt található.
Az erdovidekiek altal szervezett honismereti turan rejtettuk el a ladat. Közvetlenül a Kakukk hegy alatt található ez azerdészház, egy kis erdei tisztáson, ahonnan nagyszerű kilátás nyílik Erdővidékre.
Marosvásárhely monumentális vártemplomának építése a 13-ik századig nyúlik vissza, amikor még Marosvásárhely neve Székelyvásárhely, latinosan Novum Forum Sicolorum volt. Ennél a rejtekhelynél csak a Weekend Dragont kerestem többször. Na de a Weekend Dragont sem adom fel, csak várom hogy a darazsak nyugovóra térjenek. Ez valóban jó rejtés, én meg csak egy zöldfülű vagyok.
Entz Géza közlése szerint a régi templom szemöldökkövén az 1496-os évszám volt olvasható. Az este vettem észre, hogy megjelent ez a rejtekhely.
Régi turatársakkal indultunk neki ennek a jól ismert helynek, csak most általunk ismeretlen uton menntünk fel és jöttünk is le. Megtaláltuk, habár nagyon ravaszul elbújt egy felhőbe az egész környék. Először a rejtő elrejti-majd a többiek megkeresik típusú játékot akartunk játszani, de végül együtt rejtettük el. A Zászpás egy 1279 m magas csúcs a Görgényi havasokban.
A kőbánya megvan, viszont a dobozt gps nélkül nem könnyű megtalálni. Homoródremetén és Gyepesben rejtettem egy-egy dobozt, és mivel utolsó ittjártam óta ujabb rejtekhelyek nyíltak, és dobozok bujtak el, Szentmártonból erre vettem az irányt, hogy utánanézzek a dolgoknak.
Elfáradtál a hintán vagy a csúszdán? Sétálj mezítláb! Cipő nélkül? Igen, mert érdekes és egészséges. A parkot csak a kerítésen kívülről néztük meg, és nem valószínű, hogy kipróbáltuk volna. Minden stimmelt, csak rengeteg ember és gyerek volt a kerítés mindkét felén.
Csíkdánfalva község határában több jó minőségű borviz fakad, a nyugati részén, a Madaras- és a Gödörviz-pataka összefolyásánál 1926-ban egy kis fürdőhely létesült, mely Dugás-fürdő néven vált ismertté. Meg egy szuz ladamat megtalaltad. Amikor egy új bejelentés érkezik, az egyik első dolgom, hogy létrehozok a rejtekhelynek egy albumot a képtárban. Már lélekben le is mondtam a dobozról, amikor váratlanul előkerült.
A Tiha-vízesés a Kelemen Nemzeti Parkban található. Én már jó ideje tanulmányozom, keresem, hogy hol lehet a Tiha-vízesés, de nem találtam egyértelmű információt róla. Jó lenne, ha összejönne. Most látom, miután feltöltötted a képeket, hogy a jelzőtáblákon fel van tüntetve egyik irányba egy "Tiha-vízesés (Nedves-patak)" elnevezésű vízesés, egy másik irányba pedig egy vízesés-sorozat, a "Tiha-vízesései".
Az önállóan éppen száz éve, Oroszhegy szórványaként réges-régen létező település Európa állítólag legnagyobb tanyavilága. Legalábbis a koordináták és a fotók alapján is ok volt. Igyekszünk pótolni. A bejegyzésekből már értesültem az üres rejtekről, így a helyszínre érkezve nem okozott meglepetést az üres rejtek, a fa körül szanaszét dobált kövek, valamint a kék zacskó, amely még egy évvel a rejtek kifosztása után is ott van még a környéken.
Égető kemencék Fenyves-patak völgye Itt lenne a leírások szerint az egykori égető kemencék helye. A Fenyves-patak völgyében, a Buzgó borvíztől 1 km-re északra, az út egy kisebb tisztást kerül meg.
A Bojzás-forrás Marosfő pompás bükkerdejének öléből ered, különösen tavasszal vagy ősszel érdemes egy erdei sétát tenni odáig. A környéken itt nyílik legkorábban a hóvirág, a farkasboroszlán, a csillagvirág és a májvirág.
Épült 1713 - 1779-ben. A ferences templom a Vár tér 15, a kolostor a Tamási Áron utca 2 szám alatt található.
Réka vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el. Honismereti túrán találtam meg, teljesen új ruhájában, a Rika várát. Minden a legnagyobb rendben. Nem volt könnyű, orr után tájékozódni, de elékerült.
Az Öcsém-tető sziklafalának lábánál húzódó kőfolyást Ördög-malomnak, míg a közelében emelkedő sziklatömböt Vigyázó-kőnek nevezik. A csucson osszefutottam egy masik csapattal, igy egyutt talaltuk meg a ladat. Az Öcsém-tetőről ereszkedtünk le ide és kerestük meg ezt a geodobozt. Egy novemberi Eke túrán kerestük meg a dobozt.
A parkoló forrása Nyárádmagyarós A Sóváradról Nyárádszereda felé tartó aszfaltúton Nyárádmagyarós felé beereszkedve, az út melletti parkolóban padokkal és asztalokkal ellátott fedett pihenőhelyet találunk. A parkoló melletti forrást kőfallal erősítették meg, kényelmesen lehet így most vizet tölteni, a forrás vizével felfrissülni.
Nagy-Fenyéd - Fejedelemvésze-patak - Kétszállás-patak - Lázi út - Rákos-Homoród. Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Nagy-Fenyéd pataktól Rákos-Homoródig terjedő szakasza.
A Vargyas-szoros legnevezetesebb barlangja az Orbán Balázs barlang (Kőlik, Nagybarlang, Almási barlang), melyet az elmúlt évszázadok folyamán számos híresség – Jókai Mór, Wesselényi Miklós, John Paget meglátogatott. Megtaláltam ezt a dobozt is. A szentegyházi sziffesek csapatához csatlakozva vezetett végig a barlangon Mihály István, hogy magam is elképedjek, milyen kicsi lyukon is át tud bujni az emberfia, ha muszáj. A Vargyas-szorost Homoródalmás felől közelítettük meg, egy személyautóval jól járható makadám úton.
A Modern Üzleti Tudományok Főiskolája fennállásának tizedik évfordulóján rendezett emlékünnepség keretében leplezték le a Kubanek László képzőművész által tervezett emlékművet.
A patak betéved a hegyek közé; ennek fennebb kitáguló völgyébe fekszik a két Dobó (alsó és felső) és Vágás. Most Vágás az anyamegye, régen megfordítva Dobó volt.
Heinz-ház Segesvár Stefan Untch-ház Nagysink
Mária-kő északkeleti lelátó Békás-szoros A panoráma kabintól átsétáltunk erre a kilátóra, megcsodáltuk itt is a kilátást. Bár nem terveztünk különösebb eseményt, a majális alkalmából szervezett kirándulásunk egy mini Rejtekhely-találkozónak sikerült. A rejtővel és családjával jöttünk a Cifra-nyeregig. A Mária-kő a Békás szoros délkeleti részén, a szurdok és a Kis-Békás patak között ékeskedik.
Kolibicai panoráma Kelemen-havasok A Kolibica-víztároló a régi, elszórtan beépített Kolibica nagyobb részén terül el - csodálatos természeti környezetben fekszik, felette a Kelemen-havasok főgerincével. A mai, új Kolibica üdülőfalu a tó északi oldalán található - itt számos panzió és vendégház várja a pihenni vágyó vendégeket. Kettesben az asszonnyal körbebicikliztük a tavat, nagyon szép a táj.
Az 1567-dik évi regestrumban jelentkezik először 20 kapuval a Szeredához tartozó Mártonfalvával együtt, 1690-ben Sögöt, 1725-ben Sögötfalva néven szerepel. Szép a templom, megérdemli hogy megismerjék. A ket X meg latszik igy nagyon egyszeru rabukkani a rejtekre. Csíkzsögöd, török eredetü, jelentése "Zögörtdü = szegény, szűkölködő".
A Csíkmindszent felőli oldalában, viszonylag rendezetten, egykor néhány fenyőt ültettek. Kellemes hangulatú völgy. Csíkmindszent és Kotormány között egy hegygerinc található, mely kelet-nyugat irányban helyezkedik el, neve az Árnyék.
Kontumác Gyimesbükk Nagyon ötletes a kopjafa sor, és tényleg mindeniknek a jelentése tanulságos. A pihenőhelyhez érkezve, nem volt senki a környéken, nyugodtan keresgélhettem. A délutáni rézsútos napsütésben talán még szebb volt most a szoros. A gyimesbükki Kontumác a Kárenta-patak Tatrosba torkollásánál található.
Sáromberke tava A Sáromberki horgásztanya könnyen megközelíthető, 2 darab 1 hektár körüli tóval rendelkezik, szép zöld terület övezi, ahol a horgászok és családtagjaik a fák árnyékában élvezhetik a nyári meleget. Irigylésre méltó szép park, nyáron igazán vonzó lehet.
Macska-tető Vármező Mivel ez koordináták nélküli rejtés, a gerincet követtem. Ahol a román katonai térképen a "Vârful pisicii " van, ott van a geodoboz. A Vadmacska-csúcs a két Nyárád közötti gerinc egyik kimagasló pontja.
Első világháborús emlékmű Újtusnád Az első világháború századik évfordulóján, 1922-ben, Újtusnád népe emlékművet emelt, amely a falu múltjára emlékeztet. Az emlékmű megörökíti az első világháború 34 hősi halottjának nevét is.
Református templom és harangláb Küsmöd A küsmödi templom zárva volt, az ódon harangláb nagyon megtetszett. Az elöregedett falunak sajátságos hangulata van, sok a kékre meszelt ház.
Iparosok kápolnája Csíkszépvíz A Csíkszereda felé vezető főút melletti római katolikus templomocskát mindenki az Iparosok kápolnája néven ismeri. Eredetéről csak annyit lehet tudni, hogy a Bíró család építtette, és az utolsó tatárbetörés idején, 1694-ben már állt.
A segesvári polgármesteri hivatal épületét, a régi Nagy-Küküllő vármegye palotáját, az egykori domonkos kolostor szerzetesi lakhelyeinek helyére építették. Ezzel az alkalommal lebontották a kádárok tornyát is.
Liviu Rebreanu kollégium Beszterce Liviu Rebreanu kollégium, az egykori Evangélikus Fiúgimnázium.
A Somostető és környéke magába foglalja a Marosvásárhely keleti részén levő magaslatot és annak lankás oldalait. Megtalaltuk, kituno a rejtek, a geodoboz jo allapotban van. December 16. Rég volt ilyen szép hó errefelé.

Természeti értékek - Maros megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Sóhegy adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Szováta térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Tavaly, április végén, Jakab Ferenc erdõmérnökkel kipróbáltuk a szerencsénket. Hargitafürdõrõl, az Ózon Szállótól indultunk, másfél órás hóval való küzdelem után feljutottunk a Csicsói-Hargita gerincére, a városból látható havas foltra, a relé alá.
  • Kis Lomás úr szikla A vízesés fele. Útban a vízeséshez felmásztunk ide a sziklához is, hogy megkeressük ezt a geodozbozt is. Már majdnem feladtam és ereszkedtem vissza, amikor megláttam a rejteket.
  • Megtalaltam a varfalban, a novenyek takarasaban, a geodobozt.
  • Zetelaki gát - Zeteváralja Doboz nélkül. Székelyvarság, Fenyőkút, Pálpatakafelé indultunk. Ez volt az első megálló.
  • SZNM 4 Kézdivásárhely - Gábor Áron szobra Minek nevezzelek?. Nem tudom. De tetszik.
  • Mitán elhagytam Domáldot, eljutottam a zágori evangélikus templomhoz. Hiába kerestem a dobozkát, sajnos nem került elö.
  • Igen, a regi Hungaria szallo, epult a XX-dik szazad elejen. A jobb sorsra erdemes valamikori szallo a kommunizmus alatt mint posta mukodott, es sajnos jelenleg is ezt szolgalja.
  • Fazekasok tornya - Nagyszeben Nem korondiak. A tornyok, mármint kettő, teljesen fel van újítva. Újra vannak vakolva, úgyhogy a dobozoknak annyi.
  • Bekecs-túrára indultunk a családdal. Egy kis kitérővel felkerestük ezt a rejtekhelyet.
  • Szinte feladtuk a reményt, mert a templom kapun megláttuk a lakatot. Közelről nézve azonban rájöttünk, hogy csak dísznek van.
  • Cinege-tető - Marosszentgyörgy Sokadjára. Sokadszori nekifutásra találtam meg ezt a geoládát. Pedig csak most kerestem először.
  • A helyiek szerint nics regi temeto, mi azert megtalaltuk. Erdekesek a regi fa keresztek.
  • Jó nagy kapu.
  • Nem egy BAR lett ott, hanem egy kis kapolna. Babberci jött es egy doboz maradt.
  • Meggyőződésünk, hogy a rejteket megtaláltuk, legalábbis nekünk egyértelműnek tűnt. Viszont a rejtés és a korábbi bejegyzések óta ezen a helyen elhelyezték Márton Áron sírját.
  • Hát ez egyáltalán nem lobog. Kár érte mert emlékszem milyen volt gyerekkoromban.
  • A koordináták jó helyre vezettek, hamar meglett. Igazán jó ötlet, köszi.
  • A nyugati kilátótól csak pár perc gyenge emelkedőn közelíthető meg a kabin. Itt már érződőtt, hogy román Húsvét van.
  • Miután szerencsésen beereszkedtem az Ürnösi töpe barlangjaitól, és egy kicsit lecsutakoltam a bringát a patakban, Rákos fele vettem az irányt. Elég érdekes volt az átkelés az Olt felett a drótkötélhídon, ennél nagyobb járművel már nem igazán lehet rámenni, gondolom valahol lennebb létezik rendes hid is.
  • Rengeteg bimbó van, főleg a rejtek körül. Valószínű jövő hétre ki is nyílnak.
  • A főútról közelitettük meg. Miután Fenyőkútról a mezei úton nem tudtunk autóval idáig leereszkedni.
  • Homoródkeményfalvától észak-nyugatra egy patakvölgy nyúlik ki, egészen a Sóskútig. Én ennek a völgynek az északi oldalán közelítettem meg a rejtekhelyet, egy csak terepjáróknak ajánlott szekérúton.
  • Megtaláltam tegnap délután, közvetlenül hazaindulás előtt. A segítő információt persze már megint nem olvastam el, ezért eleinte mindenáron egy mágneses filmes dobozkát kerestem.
  • Zetelaki gát - Zeteváralja Doboz a rozsdán. Nem is rossz ötlet. Kenuval megközelíteni a vízi piramist, majd ott geodobozt rejteni.
  • Bodvaji temető Ti a szűz dobozokra utaztok. Tiszta véletlenül arra jártatok és szűz dobozt találtatok, igaz? A rejtekhely alig jelent meg.
  • Az újrarejtés után elsőnek találtam meg a Várhegy tetején elrejtett geodobozt. A nap folyamán többször is esett az eső.

Sikerült eljutni Szováta környékére? Tetszett a Sóhegy? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!